Meteo Aktuality
 
 
 
Navigace
bullet.png Hlavní
bullet.png O nás
bullet.png Diskuze
bullet.png Galerie
bullet.png Aktuality
bullet.png Články
bullet.png Odkazy
bullet.png Ke stažení
bullet.png Atlas oblaků
bullet.png Přehled teorie
bullet.png Historie meteorologie
bullet.png Výstrahy
bullet.png Shrnutí počasí
bullet.png Počasí na email
bullet.png Předpověď na 24hodin
bullet.png Týdenní výhled
bullet.png Dlouhodobý výhled
bullet.png Klimatický výhled
bullet.png Předpověď teplot
bullet.png Předpověď srážek
bullet.png Předpověď větru
bullet.png Předpověď oblačnosti
bullet.png Bouřky
bullet.png Synoptické mapy
bullet.png Střednědobé předpovědi
bullet.png Meteogramy 1
bullet.png Meteogramy 2
bullet.png Meteogramy 3
bullet.png Meteogramy 4
bullet.png Počasí v ČR
bullet.png Teploty v ČR
bullet.png Srážky v ČR
bullet.png Hydrologická situace
bullet.png Sjízdnost řek
bullet.png Počasí v Evropě
bullet.png Počasí ve Světě
bullet.png Webové kamery
bullet.png Pohled na Krkonoše
bullet.png Pohled na Jizerské hory
bullet.png Počasí na stanicích
bullet.png Fotosoutěž
bullet.png Tipovačky teplot

bullet.png Kontaktujte nás
bullet.png Vyhledávání
bullet.png Časté otázky
Poslední články
bullet.png Extrémy počasí v ...
bullet.png Teplota v půdě 26....
bullet.png Výhled z 26.6.2016
bullet.png Losenice
bullet.png Výhled z 23.6.2016
Latest News
Počasí Průměrné poča...
O nás HLEDÁME MODERÁT...
O nás Letní omezení p...
Počasí Ve druhé polovin...
Počasí Vlhký a chladně...
Počasí Chladnější a s...
Počasí Vlhké počasí a...
Počasí Za zvlněnou stud...
Počasí Na počátku týd...
O nás VYHODNOCENÍ PRŮ...
Programy
bullet.png Meteolisty č. 44 (J... [1]
bullet.png Informační zpráva... [1]
bullet.png Informační zpráva... [1]
bullet.png Informační zpráva... [2]
bullet.png Meteolisty č. 43 (Z... [73]
Rychlý přehled počasí

MSG animace
Kde nás najdete

Photo cloud
Katalogy

Katalog stránek

Weblinker.cz

Bazar a inzerce zdarma na ybazar.cz

Katalog stránek Začátek.cz

Katalog odkazů.net

LINKOVNÍK

SUPERLINK

Vítejte

METEO AKTUALITY

Vítejte na informačním portálu METEO AKTUALITY!

Otevřeno: LETNÍ PROVOZ: omezený.

Více: O NÁS, Kontakty: info@meteoaktuality.cz, Facebook, Google+, Youtube. Služby: HLAVNÍ, VEDLEJŠÍ A SPECIÁLNÍ NA MÍRU. PRŮZKUM SPOKOJENOSTI, ROZŠIŘUJÍCÍ PRŮZKUM od 1.2.2016! Vyhodnocen k 30.4.2016.

Speciály:

> KONZULTAČNÍ HODINY: letní režim do 30.6.2016 a poté omezený letní, viz O nás.

> METEOROLOG ONLINE: Po-Čt cca 10-20 hodin, Pá cca 10-18 hodin do 30.6.! - v pravém postranním panelu hl. stránky: stručně, jasně a odborně o počasí.

Nabízíme:

> PŘIPRAVUJEME SVĚTOVÉ EXTRÉMY POČASÍ NA MAPĚ v podobě nejrůznějších rekordních údajů změřeného počasí. První verze již brzy!

> Pravidelné měsíční informační zprávy o počasí a dále Speciální předpovědi počasí na vyžádání. (různé akce, výlety, svatby, festivaly atd.) Více v kartě NABÍZÍME!

METEO AKTUALITY: ODBORNĚ, SERIÓZNĚ A AKTUÁLNĚ = "POGODA JE S NÁMI POHODA".

Astronomické informace

No javascript support found!

Please enable javascript support inorder to view this site correctly.
If your browser does not have javascript support, please upgrade your browser.
Or switch to the lastest Mozila FireFox, Opera, Google Chrome, or Internet Explorer.
We are very sorry for the inconvenience.

VÝSTRAŽNÝ SYSTÉM ONLINE - STRUČNÝ PŘEHLED


Karta bude v provozu do konce října 2015, zatím sledujte stránku Výstražného systému, viz níže!

Testovací verze rychlého přehledu výstrah, sledujte stránku Celého VS - kde najdete veškeré informace o nebezpečném počasí a i o VS jako takovém. Zde nabízíme souhrnný přehled (rychlý) zatím bez kombinace výstrah do jedné mapy:Tato karta slouží jako rychlý přehled výstrah na nebezpečné počasí, které vydáváme v rámci VÝSTRAŽNÉHO SYSTÉMU ONLINE (VS, VSO), zatím ovšem v rámci zkušebního provozu. Neobsahuje ovšem celé znění výstrah, přehled kritérií a možných výstrah, ale ani upozornění, která v hlavním VS předpovídají vydání samotné výstrahy. Zde uvidíte jen mapku s předpovídaným stupněm nebezpečí a stručný popis situace s odkazem na hlavní VS, kde se dozvíte o dané výstraze i systému více. Jedná o tzv. rychlý přehled aneb malý VS.


Legenda k výstražnému systému:


A. Upozornění - bude hrozit nebezpečný jev, bude zřejmě vydána výstraha a nebo hrozí nebezpečný jev, ale nesplňuje kritéria pro vydání samotné výstrahy.


B1. Výstraha 1. stupně - má povahu samotné výstrahy po splnění kritérií, hrozí nebezpečný jev na určitém území, který představuje malé nebezpečí - př. náledí, povodňová bdělost, vydatný déšť, vysoké teploty.
Oficiálně by měla být označena žlutou barvou, kterou ale na bílých podkladech nahrazujeme touto světle oranžovou.
B2. Výstraha 2. stupně - má povahu též samotné výstrahy po splnění kritérií, hrozí velmi nebezpečný jev, který představuje větší nebezpečí - př. silné náledí, povodňová pohotovost, velmi vydatný déšť, velmi vysoké teploty.
B3. Výstraha 3. stupně - má povahu též samotné výstrahy po splnění kritérií, hrozí extrémně nebezpečný jevy, který představuje velké nebezpečí - př. velmi silné náledí povodňové ohrožení, extrémní srážky, extrémně vysoké teploty.

Upozorňujeme též, že výstražný systém slouží pro všeobecnou informaci a neslouží k tomu, aby alarmoval složky záchranného systému, ani jiné instituce. Nejedná se o výstrahy ani výstražný systém ČHMÚ! Berte toto, prosíme, na zřetel. Děkujeme, Vaše MA.

ZÁKLADNÍ ÚDAJENázev: Meteo Aktuality


Předmět: Odborné hydrometeorologické a klimatologické informace pro ČR a okolí


Cíl: Co nejpřesnější a kompetentní informace z uvedených oborů na odborné a věrohodné úrovni pro co nejširší veřejnost. Reakce na četné dotazy zájemců/návštěvníků našich různých stránek.


Provoz: Denně (více O NÁS = omezení, mimořádnosti či speciály)


Ocenění: Zcela zdarma, jednoduše FREE (Mnoho serverů si nechává za poskytování běžně zcela volně dostupných informací platit! Dnes nemáte nic zdarma? To není pravda - zde nabízíme mnoho kompetentních služeb zcela bezplatně, proč tedy platit jinde za často i neodborné služby?)


ROZŠIŘUJÍCÍ PRŮZKUM od 1.2.2016! Potřebujeme od Vás další informace, které se týkají jen informací dle Vašeho vyjádření v komplexním průzkumu nejpreferovanějších, tj. prognóz a nebo aktuálního počasí. V případě zájmu o strukturu a způsob podávání těchto informací Vás prosíme o vyplnění tohoto jednoduchého dotazníku o 10 otázkách. (některé je možno přeskočit na základě odpovědi na předchozí otázku!) Předem děkujeme za Váš čas.


Komplexní průzkum informací MA: od 1.12.2014, průběžně vyhodnocován, ale běží neustále! Více informací přímo v aplikaci průzkumu při jeho otevření!


NOVÉ! Konzultace: Nově od prosince 2015 konzultační hodiny, nabízíme každému možnost diskutovat s námi nějaký obsáhlý dotaz či problém a to k tématice nebo našemu provozu v době, kdy máme prostor právě pro Vás a zaručíme Vám tak okamžitou odezvu. Email - info@meteoaktuality.cz nebo další možnosti jako jsou kontakty přes stránky sociálních sítí.


Konzultační hodiny se vztahují vždy k našemu provozu, najdete je tedy pod hlavní provozní dobou. Nabízíme několik druhů rozšířené komunikace v rámci této služby:


Soukromá konzultace: emailový kontakt, soukromé zprávy web, soukromé zprávy Facebook, anonymní dotaz na Ask.fm (odkazy najdete níže)


Veřejná konzultace: příspěvek či komentář na stránce Facebook, příspěvek či komentář na stránce Google+, veřejný dotaz na Ask.fm nebo komentář a příspěvek do diskuze na webu.


Nabízíme tedy možnosti výběru, pokud chcete komunikovat jen s námi (tzv. náš tým a Vy) na straně jedné a nebo pokud chcete danou problematiku probírat veřejně, aby si mohl diskuzi přečíst kdokoli jiný nacházející se na dané stránce či síti. (tzv. náš tým, Vy a veřejnost nacházející se na stránce či síti, tzn. kdokoli třetí) Diskuze tak může být přínosná i jiným, kteří by třeba takový dotaz někdy vznesli a nebo vznést také chtěli.


STRUČNÁ OZNÁMENÍ


NOVÉ! Hledáme MODERÁTORA na Facebook stránku. Hlásit se je možné od 23.6.2016 na info@meteoaktuality.cz. Zašleme Vám instrukce k zaslání potřebných informací a na základě nichž budeme vybírat. Funkce pozice moderátora stránky spočívá v odpovídání dotazů v komentářích a řízení diskuze pod příspěvky, odpovídání na zprávy stránky, přidávání příspěvků a podobně v dohodnutém rozsahu - např. výpomoc. Máte-li zájem o počasí a jevy s ním spojené a toužíte po tom podávat informace z oblasti této problematiky, přihlaste se na funkci moderátora stránky Meteo Aktuality. MA si vyhrazuje právo nevybrat si žádného zájemce v případě nesplnění požadavků, nutných pro vykonávání této činnosti. Výběr bude probíhat minimálně do 31.7.2016.
NOVÉ! Od 27.6.2016 omezujeme letní provoz v souvislosti s dovolenými, toto období omezení potrvá do září 2016. Omezení se netýká poskytování hlavních služeb a aktivity při výjimečném dění v počasí.
Komplexní průzkum spokojenosti uživatelů MA se službami spuštěn dne 1.12.2014.
Nový způsob podávání informací o průběhu hydrologické a klimatické situace během měsíce. Připravujeme dokumenty se souhrny měsíčního počasí nad rámec služby Shrnutí počasí a to volně ke stažení.
SPECIÁLNÍ PŘEDPOVĚĎ POČASÍ NA VYŽÁDÁNÍ je od září 2014 od nás novou službou, která bude řadu speciálních služeb rozšiřovat. Poskytujeme jednak speciální předpovědi počasí na různé akce (větší) obecně, ale nově poskytujeme též tuto službu na vyžádání - tj. možnost i pro akce menší, např. rodinné v podobě venkovních her, stanování, svateb, výletů, menších festivalů atp. V roce 2014 byla od nás poskytnuta speciální předpověď například pro Festival Rock for People v HK (červenec) a nebo pro pozorování meteorického roje Perseidy. (srpen)


Legenda: NOVÉ! = nejnovější informace zobrazené nahoře, ostatní jsou starší.


HISTORIE A PROVOZ


> Meteo, (2002) Meteo Aktuality (2011)
> Facebook (2011)
> Twitter a Google+ (2011)
> Webportál (2012)
> Název (Meteo Hydro, Meteofans - přechodné názvy, jimiž byl projekt přechodně nazván v době hledání vhodného názvu, poté došlo k ustálení názvu se zkratkou "MA", viz malé logo)

HLAVNÍ PROVOZNÍ DOBA


Email: info@meteoaktuality.cz (využijte hlavní kontakt pro veškeré dotazy a náměty týkající se nás a naší činnosti)


/Facebook/Twitter/Google+/Youtube TV/


Platí od 1.4.2016: (JEN BĚŽNÁ AKTUÁLNÍ PROVOZNÍ DOBA! BEZ MIMOŘÁDNOSTÍ)


Pondělí: 8:30 až 22:30


Úterý: 8:30 až 22:30

(výhled)

Středa: 8:30 až 22:30


Čtvrtek: 9:30 až 22:30

(výhled)

Pátek: 9:30 až 22:30


Sobota: 10:00 až 18:00*


Neděle: 10:00 až 16:00*, poté 20:00 až 22:00*

(výhled)

*Negarantujeme rychlé odpovědi, tj. odpovědi do 1-2 hodin od času příchodu dotazu.


KONZULTAČNÍ HODINY


Email: info@meteoaktuality.cz (využijte hlavní kontakt pro veškeré dotazy a náměty týkající se nás a naší činnosti)


/Facebook/Twitter/Google+/Youtube TV/


Platí od 15.2.2016: (LETNÍ REŽIM)


Úterý: 16:00 až 18:30


Čtvrtek: 12:00 až 14:30


Garantujeme Vám odpověď a v rámci vyhrazeného času se budeme věnovat Vašim širším a náročnějším dotazům. Dotazy vyžadující delší diskuzi není možno zasílat 30 minut před koncem konzultační doby. Děkujeme, Vaše MA.

NOVINKA! Od prosince 2015 garantujeme konzultační hodiny, ve kterých Vám nejen určitě odpovíme, ale navíc Vám nabízíme speciální prostor pro poskytnutí informací většího dotazu, řešení nějaké situace v podobě vzájemné konzultace či jinými slovy chatu. Komunikačním prostředkem mohou být vedle našeho emailu info@meteoaktuality.cz i sociální sítě. Konzultační hodiny se budou vždy vztahovat k danému provozu a mohou se měnit dle našich možností tak, abychom Vám mohli skutečně tento prostor poskytnout.


Změny a více informací na stránce: O NÁS


SPOLUPRACUJEME S:


(1/2015)

> LUCKYART


Naším partnerem pro tvorbu grafiky je společnost Luckyart. Společnost poskytuje komplexní grafické služby - jednoduše "od loga až po katalog". "Od tužky až po kamion medvídků s Vaším logem" - jak zákazník pozná, že si ho vážíte? Třeba tím, že mu darujete drobnost, která potěší. Nechte si poskytnout reklamní předměty a dárky od odborníků z Luckyart. Tisk na textil, papír, kov, plast a další materiály. Vizitky, letáky, obaly na produkty - jednoduše "Od samolepky až po celopolep autobusu" - to je Luckyart. "Od plakátů a billboardů až po regionální média" - jak oslovit zákazníka tím nejlepším a nejefektivnějším způsobem? To Vám poradí v Lucykart. Vše potřebné ohledně služeb a společnosti jako celku se dozvíte na www.luckyart.cz nebo na stránce společnosti na sociální síti Google+. Doporučujeme Vám tuto agenturu, potřebujete-li cokoli ohledně výše uvedených služeb. Doporučujeme jako vždy jen kvalitní stránky a společnosti.

(4/2014)

> STORMWARNING


Těšíme se na spolupráci i s Vámi!


Zjistěte si o nás více: O nás / Facebook / Twitter / Google+ / Youtube TV.


Naše články zejména na: PíšuRád.cz / Dnes zprávy / VašePR.cz / PR články xkazax / Obchod články / Novinky4fan / Články4fan... NA VAŠEM WEBU?

NABÍDKY METEO AKTUALIT


NOVÉ! Hledáme MODERÁTORA na Facebook stránku. Hlásit se je možné od 23.6.2016 na info@meteoaktuality.cz. Zašleme Vám instrukce k zaslání potřebných informací a na základě nichž budeme vybírat. Funkce pozice moderátora stránky spočívá v odpovídání dotazů v komentářích a řízení diskuze pod příspěvky, odpovídání na zprávy stránky, přidávání příspěvků a podobně v dohodnutém rozsahu - např. výpomoc. Máte-li zájem o počasí a jevy s ním spojené a toužíte po tom podávat informace z oblasti této problematiky, přihlaste se na funkci moderátora stránky Meteo Aktuality. MA si vyhrazuje právo nevybrat si žádného zájemce v případě nesplnění požadavků, nutných pro vykonávání této činnosti. Výběr bude probíhat minimálně do 31.7.2016.
Konzultační hodiny MA pro letní období (do 30.6.2016):
Úterý 16:00 až 18:30
Čtvrtek 12:00 až 14:30
= garance prostoru pro Vaše i rozsáhlejší dotazy k tématům činnosti i našim službám, podoba chatu, rozsáhlejší řešení problému!
NOVÉ! Připravujeme MAPU EXTRÉMŮ POČASÍ či chcete-li rekordů počasí. Druhou novinkou v obsahu našeho portálu bude mapa s nejdůležitějšími změřenými extrémy ve Světě i v ČR v podobě jednotlivých prvků, mimo jiné se bude jednat k nejvyšší srážkový úhrn, nejnižší teploty či nejnižší tlak vzduchu. Příprava bude probíhat delší dobu, proto též nelze stanovit zatím ani přibližně publikování stránky s těmito informacemi. O novince budete informováni též v aktualitách o naší činnost, název kategorie zní jednoduše "O nás" a pravděpodobně tuto kategorii aktualit již znáte.
HISTORICKÝ PŘEHLED METEOROLOGIE - dne 24.12.2015 jako malý vánoční dárek byla zveřejněna stránka obsahující stručný přehled historie meteorologie s těmi nejdůležitějšími milníky od počátku zájmu veřejnosti o počasí, přes vznik této vědy až po současnou meteorologii a její odvětví. Ať Vám dobře poslouží!
Legenda: NOVÉ! = nejnovější nabídky a informace. Ostatní se zobrazují pod nimi (starší) a staré nabídky pod patřičným nadpisem, viz níže.


STARÉ NABÍDKY:


> Volně ke stažení naše nové informační zprávy.
> Od září 2014 nabízíme rozšíření služby Speciální předpověď počasí na různé akce o Speciální předpověď počasí na vyžádání i pro menší akce, kde je nutno službu objednat dohodou s námi na podmínkách poskytnutí služby. Jedná se o novou možnost, kdy Vám nabízíme ohlídání předpovědi počasí na daný i pozdější termín (předpověď min. 4-5 dní, výhledy min. 7-8 dní před termínem akce) s tím, že Vám předpověď zašleme prostřednictvím služby Počasí na email dle předchozí dohody o podrobnostech. Jedná se o službu jednorázovou, kdy objednáním je služba přihlášena a uplynutím daného termínu automaticky de facto odhlášena. Na rozdíl od služby Počasí na email v rozsahu 48h, která přichází denně do doby odhlášení přihlašovatelem. V provozu od září 2014. Nyní připravujeme speciální předpovědi počasí či předpovědi na vyžádání pro tyto akce:
Momentálně žádné akce, přijímáme žádosti o speciální prognózy - na info@meteoaktuality.cz.
> Nabídka textové nebo bannerové reklamy na web Vaší společnosti, projektu týkajícího se jiné činnosti než se věnuje naše společnost. Podmínkou je umístění textového nebo bannerového odkazu (záleží na typu odkazu u nás na Váš projekt) též na hlavní stránku webu Vaší společnosti. Podrobnosti jsou na dohodě. V případě zájmu nám napište na info@meteoaktuality.cz.

> Meteorolog online - v provozu nově od 6. května 2016: aktuální počasí, předpovědi, zajímavosti, postřehy či rady přímo online od nás. Po-Čt cca 10-20h, Pá cca 10-18h pravý panel hlavní stránky: stručně a jasně!

> Nabízíme Vám využívání našich služeb na Vašich stránkách. Jedná se o nabídku vzájemné spolupráce.
Potřebujete speciálně některé z našich služeb například na omezenou dobu? (např. konání letních akcí, konání svatby, pořádání táborů) Provozujete lyžařská střediska a potřebujete vědět, kdy budou vhodné podmínky pro zasněžování či zda Vám se zasněžováním pomůže příroda? Kladete-li si podobné otázky, možná využijete právě našich služeb na základě této nabídky.
Máte-li svoji osobní webovou prezentaci a nebo jedná-li se o webovou prezentaci společnosti a chcete poskytovat jako doplňkovou službu i předpověď počasí, můžete využívat našich poskytovaných služeb zcela zdarma. To samé platí i v případě, kdy působíte jako mediální společnost a publikujete články na téma počasí, vodstvo a klima nebo ve výše uvedených případech využívání našich služeb na určitou dobu. V těchto případech se jedná o spolupráci v podobě svolení citování našich informací ve Vašich článcích, odběr informací a nebo jejich převod.

V případě zájmu s Vámi uzavřeme dohodu a vznikne vzájemná spolupráce, která spočívá:


1. Z naší strany ve svolení k volnému odběru informací a umístění odkazu na Vaše stránky či společnost u nás v odběratelích a
2. Z Vaší strany v umístění odkazu na náš webportál či společnost v podobě buďto zdroje informací, poskytovatele dat a nebo partnerské společnosti v oblasti meteorologie.

V případě zájmu nebo potřeby více informací nás kontaktujte na adrese info@meteoaktuality.cz, ale kontaktovat nás můžete i na Facebooku či na jiných sociálních sítích. (viz níže). Hledáte-li seriózní zdroj informací s tématikou počasí, garantujeme Vám, že jste se ocitli na správné adrese. Jsme kompetentní a odborná společnost, upřednostňujeme slušné jednání a neakceptujeme bulvární podávání informací.
Zjistěte si o nás více: O nás / Facebook / Twitter / Google+ / Youtube TV.


Naše články zejména na: PíšuRád.cz / Dnes zprávy / VašePR.cz / PR články xkazax / Obchod články / Novinky4fan / Články4fan... NA VAŠEM WEBU?

Články a nebo jejich části je možné převzít pouze se zachováním alespoň 2 odkazů na naší společnost nebo s uvedením autora jako naší společnosti ve tvaru Meteo Aktuality nebo Meteoaktuality.cz. Děkujeme za případný zájem. Pro pevnou spolupráci či zájmu o podporu nás kontaktuje, viz informace výše či v kartě PODPORUJEME!


> Nabízíme službu Předpověď počasí na email a to již přes dva roky. Více informací o službě ZDE. Hlaste se na info@meteoaktuality.cz, službu využívá již mnoho spokojených uživatelů.


PODPOŘENÉ PROJEKTY


NOVĚ! HODNOCENÍ WEBŮ ČI PROJEKTŮ (jen na požádání, nutno domluvit)


> METEOROLOGICKÁ STANICE HABARTOV


Založení/vznik/spuštění: 2008
Podpořeno od: 24.11.2014
Činnost: Amatérské pozorování a měření počasí v okolí Habartova na Karlovarsku. Projekt je zaměřen zejména na měření srážek v různých okolních lokalitách Habartova. Prezentovány jsou údaje vedle měření srážek také z měření teplot v Habartově. Konkrétní informace o přístrojovém vybavení, umístění přístrojů a data najdete na webu či Facebook stránce projektu, viz níže.
Web projektu: AMS Habartov
Facebook: AMS Habartov - projekt selektivního měření srážek
Kontaktní email: pocasi1@email.cz
Správce projektu/kontakt: Milan Rada

> STORMWARNING


Založení/vznik/spuštění: 2009
Podpořeno od: 29.4.2014
Činnost: Aktuální počasí, sledování a předpovědi konvektivní činnosti na Slovensku. Informace o konvekci, oblacích a slovník důležitých pojmů s konvektivní činností souvisejících.
Facebook: Meteoslovakia

> VŠE O VODĚ


Založení/vznik/spuštění: 15.3.2013
Podpořeno od: 24.4.2014
Činnost: Sdílení fotografií z hydrologie a hydrologických staveb zejména z historie a další informace o vodojemech a vodních dílech nejen v ČR. Jedná se o Facebook komunitu.

> POČASÍ NA RYCHNOVSKU


Založení/vznik/spuštění: 2007
Podpořeno od: 12.2.2014
Činnost: Informace o význačném počasí, statistiky z měření na meteostanici Rychnov nad Kněžnou, informace o atmosférických jevech v oblasti Rychnovska, fotografie přírody a počasí.
Kontakt: Meteo-Rychnov, Jiří Novák (info@meteo-rychnov.cz)

> POČASÍ NA JIŽNÍ MORAVĚ


Založení/vznik/spuštěno: 2010
Podpořeno od: 5.2.2014
Činnost: Informace o počasí z Jihomoravského kraje, zejména z oblasti Medlova. Zajímavosti počasí, jaké počasí je a bude, plus jaké počasí bylo, zpravidla před rokem. Informace jsou sdíleny zejména na stránce sociální sítě Facebook.
Webová prezentace: Marek Salajka, Počasí na jižní Moravě
O webu: Webová prezentace je co do designu velmi pěkně zpracována, kvalita informací není rozhodně pozadu. Zde vycházejí články v podobě aktualit a zajímavostí o počasí. Ty se též objevují v podobě odkazů na Facebook stránce projektu.

> POČASÍ NA KARLOVARSKU


Založení/vznik/spuštění: 23.8.2012
Podpořeno od: 3.2.2014
Činnost: Informace o počasí z Karlovarského kraje a prezentace fotografií dokumentujících tamní meteorologické jevy, případně další zajímavosti o počasí nejen z Karlovarska. Provozování meteorologické stanice Toužim. (612m n.m.)
Osobní web: Fotomrak (zal. 2008)
Kontakt: Návštěvní kniha osobního webu

> NÁŠ VESMÍR


Založení/vznik/spuštění: 27.2.2013
Podpořeno od: 29.1.2014
Činnost: Komunita mající za úkol popularizaci astronomie a meteorologie, spolupracuje s podobně zaměřenými stránkami a i s veřejností. Denně přináší zajímavosti z těchto věd.
Facebook: NÁŠ VESMÍR
Kontakt: Správce projektu, zakladatel


Máte také zájem o podporu Vašeho projektu či webové prezentace? Přečtěte si požadavky a napište nám, i Váš projekt se sem může hodit! Kontaktujte nás na info@meteoaktuality.cz, pomocí Facebook zpráv na naší stránce či jiným způsobem - rádi se ná Váš web či projekt podíváme a vyjádříme se k možnosti podpory, nově provádíme hodnocení webů a projektů s tématikou počasí, vodstvo, příroda, klima, astronomie. Jedná se o hodnocení veřejné a nebo neveřejné, pro neveřejné je nutné oznámit nám nesouhlas s veřejným hodnocením.

Od roku 2014 nabízíme majitelům webových prezentací, společností a projektů ve vztahu k počasí a obdobným s ním souvisejícím vědám jistou spolupráci, podporu. Rádi podpoříme kvalitní a dobře fungující projekty, které přinášejí pro veřejnost přínosné, kvalitní a kompetentní informace s meteorologickou, klimatologickou či hydrologickou tématikou. Tyto projekty - název a i bližší informace včetně odkazu na jejich stránku či stránky zobrazíme zde mezi podpořenými = tím pádem doporučenými médii či jinými projekty zabývající se touto tématikou.


Na rozdíl od nabídky spolupráce, (viz karta nabízíme) kde se jedná o nabídku možnosti využívání našich služeb, není nutno naši společnost nikde citovat ani uvádět jako partnerskou. Nicméně pokud budete chtít sdělit svým klientům či čtenářům o nás jako o dobrém zdroji informací o počasí, zajisté nám bude potěšením.

V případě zájmu a pro bližší informace nás neváhejte kontaktovat na info@meteoaktuality.cz (primárně) nebo na našich ostatních kontaktních místech. (viz o nás, níže)


Kdo Vás bude podporovat: O nás / Facebook / Twitter / Google+ / Youtube TV. (naše kontaktní místa a kompletní informace viz O nás)

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ NA MODERÁTORA


Vyhlášení: 23.6.2016
Možnost přijetí: minimálně do 31.7.2016
Úvazek: Výpomocně
Stručný popis funkce: Hledáme zájemce na pozici moderátora Facebook stránky dle potřeby.
Specifika funkce:

  • Dobrovolná činnost (nekomerční projekt, možnost získání zkušeností a praxe)
  • Dle potřeby (vyplnění mezer)
  • Příprava aktuálních informací z oboru hydrometeorologie a klima
  • Nutné průměrné připojení k internetu (potřeba přechodného ukládání screenů v podobě obrázků, map, grafů aj. do PC a nahrávání na stránku)


Příprava aktuálních informací spočívá ve sledování aktuálního vývoje počasí v ČR a blízkém okolí s vlivem na počasí v ČR a sestavování informací o něm v podobě textů s možností přiložení obrázku (mapy, snímku z kamery tj.) s komentářem k dané situace. Podobně sledování vývoje prognóz počasí v ČR a okolí. Možno přidávat i informace o zajímavém počasí ze vzdálenějších míst Evropy či ze Světa. Též možno přidat naučné informace a další vedlejší informace pro oživení.

Nutno ctít autorská práva a převzaté informace řádně citovat. V případě použití dat je nutné uvést zdroj - uvádíme do závorky na konec textu. V případě převzatého díla (mapa, snímek z kamery, fotografie následků bouřky) je nutné uvést autora vždy. Do informací je možno začlenit i vlastní data nebo fotografie, kdy se po vložení na stránku stávají součástí projektu a odkazovat na autora tedy není nutné.

V případě zájmu o nabídku pište na info@meteoaktuality.cz, těšíme se na Vás.

Srážky v Západní Evropě (METEOX)


Radar Západní EvropaHydrologická situace (ČHMÚ)Zobrazuje základní přehled stavu na profilech (sucho, normální stav ebo SPA) dostupný na portálu ČHMÚ. Pro zjištění detailních informací o vodním stavu, průtoku a jejich vývoji či předpovědi naleznete na stránce HPPS ČHMÚ. 
Průměrné počasí s teplotami do 25°C
 
PočasíSITUACE Počasí ve střední Evropě bude po celý týden ve znamení chladnějšího západního až severozápadního proudění, které bude současně vlhčí. V polovině týdne přejde přes naše území studená fronta a přinese zesílení přílivu studeného vzduchu. Další studená fronta přejde na přelomu pracovního týdne a víkendu.

PŘEDPOVĚĎ Očekáváme průměrné počasí s teplotami dosahujícími maximálně letních 25°C, tropické teploty se v dohledné době rozhodně nevrátí. Ani první červencové dny nepřinesou horké počasí, které by lákalo ke koupání. Vývoj počasí v dalším týdnu je zatím nejistý. Srážky přinesou zejména frontální vlny, při nichž bude docházet k opětovným změnám cirkulace a na západní. První výraznější srážky lze čekat zpočátku pondělí, další ve středu a ve čtvrtek či na počátku víkendu.

Nejnižší teploty budou klesat na 16 až 10°C, nejvyšší denní budou dosahovat 18 až 24°C, jen přechodně 27-28°C a to zejména ve středu a v pátek.

SHRNUTÍ Počasí přelomu měsíců bude zcela odpovídat dlouhodobým normálům. Srážkové úhrny budou v ČR poměrně rozdílné. Nejvíce srážek by mělo spadnout v pásu jihozápad až sever Čech a to zejména kolem poloviny týdne.

Týden 27.6. - 3.7.2016 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově průměrný

MA 26.6.2016 12:55
 
HLEDÁME MODERÁTORA Facebook stránky
 
O násOd 23.6.2016 vypisujeme výběr na pozici moderátora naší Facebook stránky. Zájemci nechť se přihlásí na info@meteoaktuality.cz, odkud mu následně přijdou instrukce k zaslání potřebných a rozhodných informací. Výběr bude probíhat minimálně do 31.7.2016.

Máte zájem o počasí a s ním spojené jevy a toužíte po tom, podávat informace o této problematice veřejnosti? Pak bude tato výzva pro Vás a můžete se stát moderátorem FCB stránky Meteo Aktuality.

Pozice: Moderátor Facebook stránky MA
Specifikace/náplň: Moderace diskuze, přidávání příspěvků, odpovídání na dotazy v komentářích a ve zprávách stránky
Rozsah: Výpomocně (dle potřeby, vyplnění mezer, dle dohody)
Potenciální rozsah: Denně od cca 9 do 22 hodin (provoz)
Přínos: Dobrovolná činnost související s celým zcela nekomerčním projektem. Při činnosti získá dotyčný částečnou praxi v oboru a naučí se komunikaci s lidmi na dálku pomocí výpočetní techniky, bude schopen ovládat základní správu stránky.
Závazky a potřeby: Alespoň průměrné připojení k internetu, občasná potřeba stažení obrázků do PC a nahrávání na stránku. Možnost přidávat vlastní fotografie.
Doplňující informace: Přijatý zájemce se stane členem týmu MA, bude působit ve správě Facebook stránky, kde bude uveden jako jeden z vlastníků. Tím dojde k zobrazení informace o výkonu činnosti na stránce v jeho osobním FCB profilu. Informace o přijetí bude zaslána vybranému, v případě nepřijetí nebude zasílána žádná informace. Potřebu výpomoci očekávejte zejména v letním období, nejčastěji od června do září.

MA si vyhrazuje právo nevybrat si žádného zájemce v případě, že žádný z nich nebude splňovat potřebné požadavky.

MA 23.6.2016 15:12
 
Letní omezení provozu od 27.6.2016
 
O násKaždoročně přistupujeme přes období letních dovolených k mírnému omezení provozu a poskytovaných vedlejších služeb. Veškeré zásadní informace budeme poskytovat i v období letních prázdnin ve stávajícím rozsahu a v době extremity počasí v podobě rozšířené.

Obdobím, ve kterém omezujeme provoz, rozumíme období cca od 1.7. do 30.9.2016, některé služby ovšem během září již ale budou poskytovány.

V období letního omezení provozu nebudou v provozu tyto služby:

  • Vodstvo ČR (každý pátek, první 2.9.2016)
  • Statistiky - údaje z měření, rekordy (každý měsíc/období, dodatečně v říjnu 2016)
  • Časopis Meteolisty (č. 45 za léto vyjde během října 2016)
  • Meteorolog online (opět od října 2016)


Ostatní služby budou zachovány ve stávající podobě, týká se to i ohledně historie počasí služby Shrnutí počasí a vydávání pravidelných měsíčních informačních zpráv o průběhu počasí v ČR. V období klidného počasí je možné očekávat menší četnost informací, včetně stránek sociálních sítí.

V období letního omezení provozu dojde ke změně hlavní provozní doby a konzultačních hodin
Hlavní provozní době platná od 27.6.2016:
Po: 9:00 až 22:00
Út: 9:00 až 22:30
St: 8:30 až 22:30
Čt: 9:00 až 22:30
Pá: 9:00 až 22:00
So a Ne: 10:00 až 22:00


Konzultační hodiny platné od 1.7. do 30.9.2016:
St: 12:30 až 14:30

Provoz bude zajištěn dle potřeby a možností. Po celé období negarantujeme rychlé odpovědi, kromě výjimečných situací - význačné počasí (zejména silné bouřky). Několikrát (pravděpodobně 3 krát) nebude provoz zajištěn během dne vůbec, jen opožděná aktualizace hlavních služeb. Zejména odpoledne a večer je nutné počítat s možností opoždění aktualizace některých služeb (např. výhledu na týden) oproti současnému stavu. Děkujeme za pochopení.

Informace o omezení a aktuální provoz najdete na stránce "O nás".

Věříme ve spokojenost, MA

MA 22.6.2016 12:05
Textová reklama

> E-shop se superpotravinami

> Zdravotní magazín

> Luckyart - reklamní agentura

Chcete zde mít svůj banner nebo textový odkaz na Vaše stránky? Je to možné, pokud dojde ke vzájemné výměně odkazů. Zde se budou zobrazovat reklamy na stránky nesouvisející s naší činností, které mají zájem o výměnu odkazů. Je možné sjednat lepší pozici reklamy na našem webu. Lepší pozici mají automaticky veškeré odkazy na stránky společností, které s námi spolupracují a odebírají od nás informace. Více v kartě NABÍZÍME nahoře. V případě zájmu či jakýchkoli dotazů k reklamě, spolupráci či podpoře nám napište na info@meteoaktuality.cz.

Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Poslední návštěvy
bullet.png Meteo Aktuality06:38:43
bullet.png Ales09:07:52
bullet.png NAS VESMIR19:45:09
bullet.png Stanislav 2 týdny
bullet.png Pavel9 3 týdny
bullet.png Petr 6 týdny
bullet.png Kurres11 týdny
bullet.png Meteo38 týdny
Statistiky webu
Novinek: 466
Článků: 2483
Komentářů: 14
Příspěvků: 0
Vláken: 0
Downloadů: 201
Zpráv v Shoutboxu: 859
Registrací: 10
Dnes je: 28.06.2016
Svátek má: Lubomír
Shoutbox  
Pro přidání zprávy do shoutboxu, musíte být přihlášeni.

27.06.2016
19:50: V centrálních Čechách se nachází bouřka, která produkuje lokálně prudší srážky. Přeháňky se budou postupně rozpadat a dojde k vyjasnění. Klidný večer.

27.06.2016
15:30: V Čechách se za frontou tvoří přeháňky, které se večer rozpadnou a oblačnosti ubude místy až na slunečno. Nejtepleji je na JZ/SZ Čecha to 23-24°C, kde je již nyní až polojasno.

27.06.2016
12:50: Od západu se za frontální vlnou protrhává oblačnost, k večeru lze čekat až slunečno s výjimkou severovýchodu a východu země.

27.06.2016
10:00: Frontální vlna přináší trvalejší srážky v pásu jih až sever Čech. Srážky začínají od jihozápadu zvolna slábnout. Teploty dnes za frontou vystoupí do 22-23°C.

24.06.2016
16:00: Nejtepleji je ve Strážnici a Ostravě a to necelých 34°C. Na Šumavě vznikly první bouřky, jsou vázány na horské polohy.

Doporučujeme

METEOSTANICE HABARTOV

STORMWARNING

VŠE O VODĚ

NÁŠ VESMÍR

POČASÍ NA KARLOVARSKU

POČASÍ NA JIŽNÍ MORAVĚ

POČASÍ NA RYCHNOVSKU

Organizace a stránky

Naše logo:

TOPlist

Náš partner pro design:

TOPlist

Hlavní evropské meteorologické organizace:

Stránky o počasí:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Dílčí povodí:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

© Meteo Aktuality 2016: www.meteoaktuality.cz, info@meteoaktuality.cz. Denní provoz dle potřeby, garantované hlavní časy a případné změny - viz O nás.
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2016 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

3,276,585 návštěv