22.10.2016 19:53
Navigace
· Úvod
· O nás
· Aktuality
· Články
· Odkazy
· Fotoalbum
· Stahování
· Atlas oblaků
· Historie meteorologie
· Výstrahy
· Souhrn počasí
· Počasí na email
· Předpověď na den
· Výhled na týden
· Výhled na měsíc
· Počasí na houby
· Počasí na hory
· Předpověď teplot
· Předpověď srážek
· Předpověď větru
· Předpověď oblačnosti
· Synoptické mapy
· Střednědobé předpovědi
· Meteogramy 1
· Meteogramy 2
· Meteogramy 3
· Meteogramy 4
· Počasí v ČR
· Teploty v ČR
· Srážky v ČR
· Hydrologická situace
· Sjízdnost řek
· Počasí v Evropě
· Počasí ve Světě
· Počasí na stanicích
· Kamery ČR

· Kontaktujte nás
· Vyhledávání na webu
· Registrace
· Otázky a odpovědi
Poslední články
· Rekordy za srpen 2016
· Bílý potok
· Výhled z 20.10.2016
· Srpen 2016
· Sjízdnost k 20.10.2016
Latest News
Počasí Postupné ochlazo...
Počasí Studené prouděn...
Počasí Podzim v plné s...
O nás Od října plný ...
Počasí Týden babího l...
O nás Nový design webu...
Počasí Studené a sušš...
Víte, že ... Víte, že v pát...
Počasí Do čtvrtka horko...
Počasí Citelné ochlazen...
Programy
· Informační zpráva... [0]
· Meteolisty č. 44 (J... [6]
· Informační zpráva... [5]
· Informační zpráva... [7]
· Informační zpráva... [6]
Rychlý přehled počasí

MSG animace
Photo cloud
Kde nás najdete

Katalogy

Katalog stránek

Weblinker.cz

Bazar a inzerce zdarma na ybazar.cz

Katalog stránek Začátek.cz

Katalog odkazů.net

LINKOVNÍK

SUPERLINK

Vítejte

VÍTEJTE NA PORTÁLU METEO AKTUALITY: ODBORNĚ, SERIÓZNĚ A AKTUÁLNĚ = "POČASÍ ŽIJE, NAUČME SE ŽÍT I MY S NÍM - AŤ POGODA JE POHODA".

Otevřeno: LETNÍ PROVOZ: běžný. Více: O NÁS, Kontakty: info@meteoaktuality.cz, Facebook, Google+, Youtube.

Služby: HYDROMETEOROLOGIE/KLIMA/ČISTOTA OVZDUŠÍ/ ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ/OCHRANA PŘÍRODY A KRAJINY. Hlavní a vedlejší služby, speciální dle přání.

KONZULTAČNÍ HODINY: Středa 12:30-14:30hodin - viz O nás, METEOROLOG ONLINE: Po-Pá cca 11-19h - pravý postranní panel: stručně, jasně a odborně o počasí.

Novinky:

> NOVÁ ALBA FOTOGRAFIÍ - tematická alba a výběrové fotografie pro Vás, fotografie mohou přidávat i nadále též členové.

> NOVÝ DESIGN WEBU od října 2016.

Nabízíme:

> VEDLEJŠÍ REKLAMU na Váš web/projekt, pro více informací klikněte na kartu nabízíme nebo přímo pište na info@meteoaktuality.cz

> Doplnění statistik a informačních zpráv od června do září - během října 2016 (sledujte položky stahování sekce Ročenky a zprávy a také nové články)

> Počasí na houby, počasí na hory - speciální prognózy v testovacím režimu. Připravujeme další speciální služby o počasí - již brzy.

> Pravidelné měsíční informační zprávy o počasí a dále Speciální předpovědi počasí na vyžádání. (různé akce, výlety, svatby, festivaly atd.)

Astronomické informace
Postupné ochlazování a typicky podzimní počasí
PočasíSITUACE Nevýrazná oblast vysokého tlaku vzduchu bude určovat počasí u nás v samotném počátku nového týdne. Během úterý ovlivní počasí u nás okludovaný frontální systém spojený s oblastí nízkého tlaku vzduchu. Ve druhé polovině týdne k nám bude postupně pronikat chladnější vzduch od jihozápadu.

PŘEDPOVĚĎ Většinou lze čekat velkou oblačnost, v oblasti front a nízkého tlaku vzduchu se objeví místy slabé srážky. Jen přechodně čekáme polojasnou oblohu, neboť pokud nastane absence frontální oblačnosti, budou se v české kotlině často tvořit mlhy a oblačnost nízká. Teploty se budou během týdne pozvolna snižovat tak, jak zeslábne příliv teplého vzduchu od jihovýchodu.

Nejnižší teploty budou klesat zhruba do čtvrtka na 11 až 6°C, zejména za vlády oblačnosti budou v blízkosti 10°C. Na konci týdne je čekáme v rozmezí 6 až 0°C a v případě zmenšené oblačnosti se objeví i přízemní mrazíky. Maximální teploty 11 až 16°C se od čtvrtka změní na 7 až 13°C.

SHRNUTÍ Týden bude odpovídat normálům pro druhou polovinu října a bude o něco teplejší než uplynulé dva.

Týden 17. - 23.10.2016 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově průměrný

MA 16.10.2016 13:37
Studené proudění i v dalším týdnu
PočasíSITUACE Od severu bude na naše území i v dalších dnech pronikat studený a vlhčí vzduch. Zpočátku týdne se ocitne naše území v nevýrazné tlakové oblasti. Po polovině týdne se více prosadí hřeben tlakové výše se středem nad Skandinávií. Na konci týdne k nám jen přechodně pronikne o něco teplejší vzduch, jehož příliv ovšem ukončí přechod studené fronty pravděpodobně během víkendu.

PŘEDPOVĚĎ: Charakter počasí se v příštím týdnu nebude oproti tomuto nijak lišit. Očekávat je nutné spíše více oblačnosti a místy se objeví srážky, které ale nebudou tak vydatné jako v minulém týdnu. Ubývání srážek i oblačnosti nás čeká přechodně po polovině týdne v přechodném vlivu hřeben tlakové výše, v němž se budou vzhledem k období ale v nížinách tvořit místy mlhy či nízká oblačnost. Na konci týdne bude více srážek v oblasti studené fronty. Teploty budou velice podobné těm, které panovaly v minulém týdnu.

Nejnižší teploty budou klesat na 7 až 2°C, při déletrvajícím vyjasnění na +4 až -1°C. Nejvyšší teploty čekáme v rozmezí 7 až 12°C, jen přechodně patrně na přelomu pracovního týdne a víkendu vystoupí k 15°C.

SHRNUTÍ Počasí bude mít prakticky shodný ráz jako v minulém týdnu, tzn. že studené a vlhčí počasí bude pokračovat.

Týden 10. až 16.10.2016 bude:

> Teplotně podprůměrný
> Srážkově průměrný

MA 9.10.2016 13:57 (Každý všední den Vás informuje o dění v počasí služba METEOROLOG ONLINE v pravém postranním panelu hlavní stránky webu!)
Podzim v plné síle - čekají nás vítr, déšť i přízemní mrazíky
PočasíSITUACE Za zvlněnou studenou frontou bude na naše území během týdne pronikat studený vzduch od severu. Za frontou se kolem poloviny týdne nad střední Evropu rozšíří hřeben tlakové výše. Toto studené proudění by mělo na konci týdne zvolna slábnout. Současně lze čekat opět cyklonální počasí.

PŘEDPOVĚĎ Čeká nás minimálně týden studeného a vlhkého počasí. První říjnový týden tak bude hodně oblačný a vlhký, plus současně ve znamení velmi nízkých teplot nejen v ranních minimech, ale i v denních maximech. Nejnižší teploty je možné očekávat kolem poloviny týdne. Příliš se ovšem nezvýší ani o víkendu. Sucho by mělo být během tohoto týdne zmírněno a deficit vláhy částečně vyrovnán.

Nejnižší teploty budou zpočátku týdne klesat na 11 až 6°C, od poloviny na 6 až 0°C s četnými přízemními mrazíky právě zejména ve středu a ve čtvrtek, kdy bude o něco méně oblačnosti. Nejvyšší teploty v pondělí vystoupí na 11 až 15°C, v dalších dnech jen na 6 až 13°C s tím, že nejchladněji bude na počátku druhé poloviny týdne.

SHRNUTÍ Počasí prvního říjnového týdne bude zcela odlišné od toho, které panovalo v týdnu uplynulém (viz předchozí novinka ze sekce Počasí), kdy teploty vystupovaly i nad 25°C a přepsalo se několik nejvyšších maximálních denních i minimálních nočních teplot. Teploty z mírně nadprůměrných hodnot poputují do podprůměrných.

Týden 3. až 9.10.2016 bude:

> Teplotně podprůměrný
> Srážkově průměrnýslabě nadprůměrný

MA 2.10.2016 13:25 (METEOROLOG ONLINE se vrací od 3.10.2016, vždy Po-Pá cca 11-19h)
Textová reklama

> E-shop se superpotravinami

> Zdravotní magazín

> Stropní ventilátory - a nebude vám horko

> Luckyart - reklamní agentura

Chcete zde mít svůj banner nebo textový odkaz na Vaše stránky? Je to možné, pokud dojde ke vzájemné výměně odkazů. Zde se budou zobrazovat reklamy na stránky nesouvisející s naší činností, které mají zájem o výměnu odkazů. Je možné sjednat lepší pozici reklamy na našem webu. Lepší pozici mají automaticky veškeré odkazy na stránky společností, které s námi spolupracují a odebírají od nás informace. Více v kartě NABÍZÍME nahoře. V případě zájmu či jakýchkoli dotazů k reklamě, spolupráci či podpoře nám napište na info@meteoaktuality.cz.

Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Shoutbox
Pro přidání zprávy do shoutboxu, musíte být přihlášeni.

21.10.2016
Po 24.10.2016 od 16:00h

21.10.2016
19:00: V neděli ráno pozor, při vyjasnění lze čekat teploty až ba 0°C a četné mrazíky při zemi! Hezký podzimní víkend všem.

21.10.2016
16:30: Na SV Evropy se rozprostírá rozsáhlá anticyklona (střed tl. 1039hPa). V oblasti vzniká inverzní oblačnost. méně oblaků je dále na JV Evropy.

21.10.2016
14:40: Který den z víkendu vybrat na výlet? Neděli, bude o něco tepleji a srážky by se neměly objevit nikde v ČR. Místy bude až slunečno, ráno je ale reálná nízká oblačnost.

21.10.2016
13:00: Na východě Moravy a ve Slezsku budou během odpoledne srážky opět od jihu ustávat. Teploty se dnes zastaví do 12°C a nejtepleji je nyní v oblasti s protrhanou oblačností - hl. SČ.

Statistiky webu
Novinek: 485
Článků: 2626
Komentářů: 14
Příspěvků: 0
Vláken: 0
Downloadů: 198
Zpráv v Shoutboxu: 950
Registrací: 7
Dnes je: 22.10.2016
Svátek má: Sabina
Doporučujeme

METEOSTANICE HABARTOV

STORMWARNING

VŠE O VODĚ

NÁŠ VESMÍR

POČASÍ NA KARLOVARSKU

POČASÍ NA JIŽNÍ MORAVĚ

POČASÍ NA RYCHNOVSKU

Organizace a stránky

Naše logo:

TOPlist

Náš partner pro design:

TOPlist

Hlavní evropské meteorologické organizace:

Stránky o počasí:

TOPlist

TOPlist

Dílčí povodí:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Vygenerované za: 0.10 sekund - 34 Dotazů(y) 3,384,121 návštěv