25.05.2018 03:06
Přesný čas
Navigace
· Úvod
· Aktuality
· O nás
· Články
· Odkazy
· Stahování
· Atlas oblaků
· Přehled teorie
· Meteorologický slovník
· Hydrologický slovník
· Klimatologický slovník
· Předpovědní modely
· Historie meteorologie
· Historie počasí
· Světové extrémy počasí
· Kamery online
· Aktuální počasí
· Aktuální teploty
· Aktuální srážky
· Aktuální oblačnost
· Výstrahy
· Počasí na email
· Předpověď na den
· Výhled na týden
· Výhled na měsíc
· Střednědobé předpovědi
· Sezónní výhled
· Předpověď teplot
· Předpověď srážek
· Předpověď větru
· Předpověď oblačnosti
· Předpověď konvekce
· Synoptické mapy
· Meteogramy
· Počasí Evropa a Svět
· Hydrologie
· Bouřky
· Sníh
· Fotoalbum
· Aplikace Yo Window

· Kontaktujte nás
· Vyhledávání na webu
· Registrace
· Otázky a odpovědi

Kontakt
Latest News
O nás Kde, kdy a na co ...
Počasí Často slunečno,...
Počasí Studený a vlhč...
Počasí Teploty mírně n...
Počasí Květen začne te...
Počasí Po polovině týd...
Počasí Teplé počasí v...
Počasí Do čtvrtka možn...
O nás NOVÁ GRAFIKA - I...
Počasí Jarní počasí n...
Poslední články
· Výhled z 24.5.2018
· Sjízdnost k 24.5.2018
· Aktuální a očeká...
· Výhled z 22.5.2018
· Konvekce dalších d...
Programy
· Meteosymboly 2018 - ... [7]
· Informační zpráva... [12]
· Meteolisty č. 51 (Z... [14]
· Ročenka 2017 [65]
· Informační zpráva... [40]
Rychlý přehled počasí

MSG animace

Podrobněji o počasí:

> Aktuální počasí

> Aktuální teploty

> Aktuální srážky

Kde nás najdete

Doporučujeme

METEOSTANICE HABARTOV

STORMWARNING

VŠE O VODĚ

NÁŠ VESMÍR

POČASÍ NA KARLOVARSKU

POČASÍ NA JIŽNÍ MORAVĚ

POČASÍ NA RYCHNOVSKU

Turistické a přírodní cíle

Krkonošský národní park (KRNAP)

Národní pak Šumava

Národní pak Podyjí

Národní park České Švýcarsko

Sněžka

Babiččino údolí - Ratibořice

Autokemp VN Rozkoš

Český ráj a Prachovské skály

Adršpašské skály a Teplické skály

Český Kras

Moravský Kras

Orlické hory - Zemská brána

Orlické hory - Údolí Peklo

Přírodní park Orlice

NPR Králický Sněžník

Mydlovarský luh a Libický luh

PR Klánovice-Čihadla (Klánovický les)

PP Meandry Botiče a PP Botič-Milíčov

Průhonický park a zámek

Modřanská rokle

Chuchelský háj

Divoká Šárka (PP Šárka-Lysolaje)

Drahaňské údolí (PP Drahaň-Trója)

PR Kokořínský důl

České středohoří

NPR Peklo (ČL)

CHKO Labské pískovce

CHKO Křivoklát

CHKO Slavkovský les

PR Boubínský prales

CHKO Třeboňsko

CHKO Žďárské vrchy a CHKO/NGP Železné hory

CHKO Pálava a Lednicko-Valtický areál

CHKO Litovelské Pomoraví

Poodří

Užitečné stránky

Katalog stránek

Weblinker.cz

Bazar a inzerce zdarma na ybazar.cz

Katalog stránek Začátek.cz

Katalog odkazů.net

LINKOVNÍK

SUPERLINK


Další suché, první březnové, dny
Počasí

ARCHIV SLUŽBY METEOROLOG ONLINE


Pátek 7.3.2014


16:05: V Praze registrujeme přibývání vysoké cirrovité oblačnosti. Večer by mělo být v Čechách postupně až zataženo vysokou a postupně střední oblačností. Víkend bude ale velice příjemný, slunečný až polojasný, jen ojediněle čekáme nízkou oblačnost a to hlavně v sobotu, maxima jarní v rozmezí 10 až 15°C. Náležitě si užijte víkend, v této službě se loučíme a těšíme opět v pondělí 10.3.2014, hezký víkend. /MA/
14:40: Z Prahy hlásíme jasné počasí, teplotu na 8°C - teplo nám zatím kazí severovýchodní proudění, které se bude ale během zítřka měnit na východní až jihovýchodní. Nad 10°C stoupají teploty na SZ Čech a JZ od Prahy. Na SV/V panuje stále nízká oblačnost, na SZ/Z se vyskytuje již oblačnost vysokého patra. Pás oblačnosti vysokého patra putuje Německem, později večer čekáme v Čechách od západu až zataženo, ale jen přechodně.
13:10: Zítra bude slunečno, ráno možnost mlh či nízké oblačnosti a během dne přijde nějaká vysoká oblačnost. Teploty dosáhnou na některých místech 14°C. Více v naší po poledni tradičně aktualizované předpovědi na 24hodin.
11:35: Právě vyšel další z pravidelných popisů, dnes přinášíme popis jistě známého Konopišťského potoka, zvaného v části toku jako říčka Bystrá.
11:00: V Praze "bojuje" sluníčko s nízkou oblačností, vypadá to, že se do poledních hodin oblačnost rozpustí a převládne, alespoň do doby než začne přibývat střední a vyšší oblačnosti, slunečno.
10:30: Pěkné dopoledne. Nízká oblačnost panuje zejména na Pardubicku, Vysočině, východě středních Čech a na SV Moravy. Během dne bude přechodně slunečno.

Čtvrtek 6.3.2014


17:50: Teploty klesnou v noci většinou na hodnoty kolem -1°C. Tam, kde se bude udržovat nízká oblačnost, budou kladné. Touto informací se s Vámi v této službě dnes loučíme a připomínáme, že bude dnes aktualizován po 20. hodině týdenní výhled počasí, v němž se dozvíte zda bude skutečně slunečný a jarní víkend. Odsud přejeme příjemný večer. /MA/
17:10: Oblačnost se začíná nad ČR rozpadat, projevuje se střed tlakové výše, který bude putovat přes naše území. Večer již převládne jasno.
15:25: Večer by mělo výrazněji ubývat oblačnosti, v noci na zítřek a k ránu se může vytvořit oblačnost nízká. Při celonočním vyjasnění čekáme minimální teploty i na -3°C, více v tradičně po poledni aktualizované předpovědi na 24h.
14:30: Brandýs nad Labem, Semčice na Mladoboleslavsku, Dubicko, Brno, Tuhaň, Poděbrady, Plzeň. To jsou nejteplejší mísa, kde se teploty pohybuje kolem 10°C.
13:25: V ČR narůstá nízká oblačnost, která by se měla později odpoledne začít rozpadat.
11:40: Na horách odtává poslední sníh, lyžařská sezóna byla chudá a nyní máme již myšlenky spíše jarní. Chystáte se tedy o víkendu provozovat jarní sporty? Například sjíždět vodu? Poté se Vám budou hodit informace, zda jsou vůbec nějaké toky v ČR po velmi suché zimě sjízdné. Na to odpoví první letošní článek přinášející přehled sjízdných úseků, pravda, není jich mnoho. Čtěte Sjízdnost k 6.3.2014.
10:45: Teploty vystupují v ČR na 3 až 8°C. Odpoledne je čekáme v rozmezí 8 až 11°C nejčastěji.
10:15: V Čechách panuje místy slunečno, vytváří se zde ale postupně nízká oblačnost. V Evropě JZ už oblohu od oblačnosti "čistí" tlaková výše. S "čistěním" bude během dne pokračovat i ve střední Evropě, odpoledne čekáme protrhávání oblačnosti.

Středa 5.3.2014


18:00: V této službě se s Vámi pro dnešek loučíme informací o tom, že se srážky v ČR odsouvají k jihu, během večer zcela ustanou. Místy se protrhá oblačnosti na polojasno až skoro jasno. Klidný večer. /MA/
14:45: Přeháňky se tvoří na JZ Čech a na západě středních Čech. Spojují se do srážkového pásu, který zasahuje částečně do západní části Prahy. Slabé srážky se objevují na východě Čech a rozsahem nevelké přeháňky se utvořily v jižní části Čech.Nejtepleji na na východě Čech a na jihu Moravy, Pohořelice hlásí 13.1°C, Nový Bydžov 13.0°C a Brno letiště 12.9°C.
13:55: V Čechách narůstají přeháňky, zejména v SZ části Plzenského kraje.
13:15: Zítra se během dne začne projevovat vliv rozsáhlé tlakové výše, která bude poté určovat počasí u nás minimálně do konce týdne.
11:05: Dnes se objeví přeháňky zejména v Čechách, večer budou opět ustávat a oblačnosti bude později večer ubývat. Srážkové úhrny nebudou vysoké, maximálně na 3mm.
10:35: V ČR se místy oblačnost protrhává až na slunečno. Nízká oblačnost putuje od severu, nad naším území se vyskytuje též oblačnost vysoká putující od JV. Nejtepleji je na Jičínsku, Mladoboleslavsku a místy na SZ Čech. Tam dosahují teploty 9-10°C.

Úterý 4.3.2014


19:30: V této službě se s Vámi loučíme, již pracujeme na aktualizaci prognóz, dnes dochází tradičně k aktualizaci výhledu počasí na další dny. Klidný večer. /MA/
17:20: Na východě se oblačnost místy protrhává a vládne oblačno až polojasno, občas se zde tedy ukáže na závěr dne i sluníčko. Zítra by měla být oblačnost již proměnlivější, přeháňky čekáme slabé taktéž, zejména na J/JZ/Z Čech.
16:50: Nejtepleji je nyní na jihu a ve středu Moravy, na východě SZ a v SV/V části středních Čech. Tam teploty vystupují na 9 až 11°C.
16:15: Z Prahy hlásíme počasí po slabém dešti. To je ovšem široký pojem, neboť jsou srážky tak lokální, že se objevují jen v určitých částech Prahy a to ve V/SV/S části města.
15:05: Srážky putující z oblastí níže zmíněných k SZ se při svém postupu rozpadají, objevuje se tedy nejčastěji mrholení, mnohde jen velice slabé.
14:10: Déšť se objevuje v Košticích u Humpolce, v Kostelní-Myslové u Telče, v Dukovanech a Kuchařovicích u Znojma. Srážky jsou lokálnější, jedná se o mrholení nebo slabý déšť, který přinese jen velmi lokálně nějaký měřitelný úhrn srážek. Velmi podobné to bude i zítra.
13:30: Strážnice na jihu Moravy hlásí 12.7°C. Srážky se místy objevují na Vysočině a postupují k SZ. Jak bude zítra a kolik bude srážek se můžete podívat v naší předpovědi na 24hodin.
11:45: Srážky z Rakouska postupují přes západní část jižní Moravy nad Vysočinu. Během odpoledne čekáme přibývání místních srážek právě zejména v J/JZ/Z části našeho území.
10:50: Ve Strážnici a Starém Městě na jihu Moravy teploty překročily 10°C. Dnes je opět tradičně nejchladnější JZ/Z Čech.
10:05: Pěkné, i když na drtivé většině území zatažené, dopoledne. Slabé srážky registrujeme částečně na jižní Moravě a SZ Čech. Dnes se může zejména v Čechách místy mrholení nebo slabý déšť během dne objevit. Teploty vlivem zataženého počasí příliš nevystoupí. Nejtepleji je nyní na JV Moravy.

Pondělí 3.3.2014


17:15: Dnes fouká jihovýchodní vítr o rychlost 2 až 7m/s, ojediněle do 10m/s ohledně nehorských poloh. Ještě zítra čekáme jihovýchodní vítr, který v uplynulých dnech přímo převládal. V noci na středu se vítr stočí na SV/S. Zítra opět v této službě, pěkný večer. /MA/
16:45: Staňkov, Stříbro, Klatovy, Cheb, Plzeň - to jsou nejteplejší místa v ČR, kde je současně malá oblačnost. Na JV Moravy se vyskytují slabé srážky z rozsahem malého srážkové pásma.
15:35: Oblačnost nad ČR sice putuje nyní k severu a tak je na J/JZ/Z území stále slunečno, tomu odpovídají i teploty. Nicméně nad JZ/Z část území přijde oblačnost přecházející Německem k SV.
14:35: Bude zítra hodně srážek? To se dozvíte v naší předpovědi na 24 hodin.
14:00: Dnes vyšel článek s popisem aktuální a předpovídané synoptické situace. Z něho se dozvíte proč je a bude počátek týdne ve znamení většího množství oblačnosti a místy slabých srážek.
12:15: Oblačnost postupuje k západu, jasné počasí panuje již jen v JZ části Ústeckého kraje, kromě východní části také v Plzeňském kraji a taktéž v celém Karlovarském kraji. Zde se postupně během odpoledne zatáhne. Srážky v ČR zatím neregistrujeme.
11:25: Dnes je zatím nejtepleji netradičně na Chebsku a Karlovarsku, dále také na Plzeňsku a Ústecku.Je to dáno tím, že tam panuje zatím slunečné počasí.
10:20: Příjemné dopoledne, máme meteorologické či chcete-li klimatologické, jaro 2014. V ČR od JV přibývá oblačnosti, se slunečným počasím je prozatím konec, ale ne na dlouho. Na JZ/Z/SZ převládá ještě jasné počasí, i tam se během dne zatáhne.


Stručná předpověď na týden z Neděle 2.3.2014:
Další týden by měl patřit opět k suchým se srážkami maximálně v podobě místního mrholení či krátkého slabého deště. Bude tedy více slunečního svitu, teploty budou při vyjasnění klesat k nule a odpoledne vystupovat zejména zpočátku týdne nad deset stupňů.

První polovina týdne by dle současných prognóz měla být teplejší než druhá. Srážky čekáme zejména na východě během pondělního dne, v noci na úterý a v úterý místy i na zbytku území. Zpočátku týdne vystoupí teploty na 8 až 13°C, ve druhé polovině čekáme 6 až 11°C v odpoledních maximech. Minimální teploty klesnou na 5 až 0°C nejčastěji, místy při celonočním vyjasnění na -2°C. Slabé mrazíky nebudou ale již tak časté a četné.

Týden 3. až 9.3.2014 bude:

> Teplotně nadprůměrný
> Srážkově mírně podprůměrný

Tato novinka slouží od 3.3. do 7.3.2014 ke službě Meteorolog online.

MA 2.3.2014 13:29 METEOROLOG ONLINE, Po-Pá 10-18 hodin
Sdílej to - Novinky
Sociální sítě:
URL:
BBcode:
HTML:
Facebook Like:


Komentáře
Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první kdo vloží svůj komentář.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.

Prosím přihlaště senebo se registrujte pro možnost hodnocení.

Zatím nikdo nehodnotil.
Textová reklama

> Luckyart - reklamní agentura

> Jooble - práce v ČR

> E-shop se superpotravinami

> Zdravotní magazín

> Stropní ventilátory, a nebude vám horko

> Knihovna Chrášťany, Obec Chrášťany

Chcete zde mít svůj banner nebo textový odkaz na Vaše stránky? Je to možné, pokud dojde ke vzájemné výměně odkazů. Zde se budou zobrazovat reklamy na stránky nesouvisející s naší činností, které mají zájem o výměnu odkazů. Je možné sjednat lepší pozici reklamy na našem webu. Lepší pozici mají automaticky veškeré odkazy na stránky společností, které s námi spolupracují a odebírají od nás informace. V případě zájmu či jakýchkoli dotazů k reklamě, spolupráci či podpoře nám napište na info@meteoaktuality.cz.

Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Organizace a stránky

Naše logo:

TOPlist

Náš partner pro design:

TOPlist

Hlavní evropské meteorologické organizace:

Stránky o počasí:

TOPlist

TOPlist

Dílčí povodí:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Mapy a data

Rychlý přehled počasí a klimatu:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Může se hodit

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Vygenerované za: 0.15 sekund - 23 Dotazů(y) 3,879,211 návštěv