25.05.2018 03:10
Přesný čas
Navigace
· Úvod
· Aktuality
· O nás
· Články
· Odkazy
· Stahování
· Atlas oblaků
· Přehled teorie
· Meteorologický slovník
· Hydrologický slovník
· Klimatologický slovník
· Předpovědní modely
· Historie meteorologie
· Historie počasí
· Světové extrémy počasí
· Kamery online
· Aktuální počasí
· Aktuální teploty
· Aktuální srážky
· Aktuální oblačnost
· Výstrahy
· Počasí na email
· Předpověď na den
· Výhled na týden
· Výhled na měsíc
· Střednědobé předpovědi
· Sezónní výhled
· Předpověď teplot
· Předpověď srážek
· Předpověď větru
· Předpověď oblačnosti
· Předpověď konvekce
· Synoptické mapy
· Meteogramy
· Počasí Evropa a Svět
· Hydrologie
· Bouřky
· Sníh
· Fotoalbum
· Aplikace Yo Window

· Kontaktujte nás
· Vyhledávání na webu
· Registrace
· Otázky a odpovědi

Kontakt
Latest News
O nás Kde, kdy a na co ...
Počasí Často slunečno,...
Počasí Studený a vlhč...
Počasí Teploty mírně n...
Počasí Květen začne te...
Počasí Po polovině týd...
Počasí Teplé počasí v...
Počasí Do čtvrtka možn...
O nás NOVÁ GRAFIKA - I...
Počasí Jarní počasí n...
Poslední články
· Výhled z 24.5.2018
· Sjízdnost k 24.5.2018
· Aktuální a očeká...
· Výhled z 22.5.2018
· Konvekce dalších d...
Programy
· Meteosymboly 2018 - ... [7]
· Informační zpráva... [12]
· Meteolisty č. 51 (Z... [14]
· Ročenka 2017 [65]
· Informační zpráva... [40]
Rychlý přehled počasí

MSG animace

Podrobněji o počasí:

> Aktuální počasí

> Aktuální teploty

> Aktuální srážky

Kde nás najdete

Doporučujeme

METEOSTANICE HABARTOV

STORMWARNING

VŠE O VODĚ

NÁŠ VESMÍR

POČASÍ NA KARLOVARSKU

POČASÍ NA JIŽNÍ MORAVĚ

POČASÍ NA RYCHNOVSKU

Turistické a přírodní cíle

Krkonošský národní park (KRNAP)

Národní pak Šumava

Národní pak Podyjí

Národní park České Švýcarsko

Sněžka

Babiččino údolí - Ratibořice

Autokemp VN Rozkoš

Český ráj a Prachovské skály

Adršpašské skály a Teplické skály

Český Kras

Moravský Kras

Orlické hory - Zemská brána

Orlické hory - Údolí Peklo

Přírodní park Orlice

NPR Králický Sněžník

Mydlovarský luh a Libický luh

PR Klánovice-Čihadla (Klánovický les)

PP Meandry Botiče a PP Botič-Milíčov

Průhonický park a zámek

Modřanská rokle

Chuchelský háj

Divoká Šárka (PP Šárka-Lysolaje)

Drahaňské údolí (PP Drahaň-Trója)

PR Kokořínský důl

České středohoří

NPR Peklo (ČL)

CHKO Labské pískovce

CHKO Křivoklát

CHKO Slavkovský les

PR Boubínský prales

CHKO Třeboňsko

CHKO Žďárské vrchy a CHKO/NGP Železné hory

CHKO Pálava a Lednicko-Valtický areál

CHKO Litovelské Pomoraví

Poodří

Užitečné stránky

Katalog stránek

Weblinker.cz

Bazar a inzerce zdarma na ybazar.cz

Katalog stránek Začátek.cz

Katalog odkazů.net

LINKOVNÍK

SUPERLINK


Mohutná tlaková výše - slunečný, extrémně suchý a teplý týden
Počasí

Archiv služby METEOROLOG ONLINE


Pátek 14.3.2014


16:30: I když Vás zřejmě předchozí informace nepotěšila, přesto Vám přejeme pěkný víkend. Praha-Karlov, i když pravda, má netradiční umístění, hlásí 22°C. Doksany 19.5°C. Pro tento týden se s Vámi zde loučíme, o víkendu ale sledovat počasí i prognózy budeme. K dispozici na emailu budeme minimálně v rámci provozní doby, byť je od března o víkendech omezena. /MA/
16:00: Zítra ráno, až se vzbudíte, už jasno nebude. Máme za sebou několik zcela jasných dnů, ty nyní končí. Více v nově vydaném článku.
14:35: Vedle Prahy-Karlova, kde již je přes 20°C, máme nejtepleji v Kopistech, Doksanech či Dyjákovicích. Teploty nad 17°C hlásí i Neumětely, Vráž či Vyšší Brod.
14:20: Před několika minutami byl námi vydán dlouhodobý výhled počasí, upřesňující výhled druhou polovinu měsíce března. Více na stránce Dlouhodobého výhledu.
13:15: Z Prahy hlásíme 14.0°C, vlhkost na 40%. Relativní vlhkost vzduchu je v těchto dnech na současné období velice nízká, klesá během dne pod 40%.
11:15: Oblačnost, která putuje nyní přes Británii zamíří vlivem změny proudění na Z/SZ, které navíc od zítra zesílí, v noci na zítřek nad naše území. Po poledni připravíme víkendovou předpověď a také se můžete těšit na článek s rozborem synoptické situace během pracovního týdne a o víkendu, který nás čeká. Čeká nás také odlišná synoptická situace a odlišné počasí.
10:30: Jasné počasí a velmi teplé, na řadě míst jsou již nyní teploty nad 13°C. Dnes jsou očekávány teplotní rekordy - příliv teplého vzduchu vrcholí.

Čtvrtek 13.3.2014


17:50: Jasné až skoro jasné počasí čekejte ještě zítra, objeví se navíc teploty na 19-20°C. V této službě se s Vámi dnes loučíme, ale po 20. hodině budou aktualizovány výhledy počasí, vyhlídka na další 3 dny dopředu Vám nabídne zpřesněnou předpověď na víkendové dny a stručný týdenní přehled počasí rámcově dle nynějších prognóz i na příští pracovní týden. Pěkný a opět jasný večer. /MA/
16:50: V Praze na Kralově je opět přes 20°C, velmi je také na Žatecku, Teplicku a v okolí Doksan.
15:15: První vysoká oblačnost, předzvěst fronty, se objeví zítra během dopoledne. Více jí bude přibývat ale až zítra později večer.
13:25: Praha-Karlov, Krnov, Kopisty, Doksany a Volary - to jsou současně nejteplejší místa v ČR.
12:25: Aktualizován byl PŘEHLED SJÍZDNÝCH ÚSEKŮ TOKŮ, i když jich je stále málo, některé toky si rpo vodácké sporty vyberete. Jen doporučujeme, je-li to možné, jít na vodu dnes, maximálně zítra - bude velmi pěkně.
12:00: Pěkné poledne všem. V Praze máme jako v celé ČR jasno a nyní 12.5°C. Jsou již ale místa s teplotou na 15°C.
10:30: V ČR a okolí převládá zcela jasné počasí. Nejtepleji je zatím na SV Moravy, ojediněle 12°C. Dnes dosáhnou opět teploty v maximech 17-18°C.

Středa 12.3.2014


17:55: Jasného počasí si můžete užívat i zítra, také nebudete potřebovat ráno při cestě do práce či školy deštníky, spíše se budou hodit sluneční brýle, ale i teplejší oblečení, které můžete odpoledne odložit. V rámci této služby se dnes loučíme, přejeme hezký jasný večer. /MA/
16:55: Praha-Karlov hlásí 16.9°C, Doksany 16.6°C, Semčice na Mladoboleslavsku 16.1°C a Poděbrady 15.9°C. Včera v Praze-Karlově teploty přesáhla 20°C.
15:40: Pokud se nemůžete smířit s tím, že se o víkendu ochladí na teploty běžné v tomto období a celkově že se počasí pokazí, tak Vám připomeneme, že před rokem touto dobou nevystoupily ani odpoledne teploty nad 0°C a například v roce 2006 vydatně sněžilo, o tom bude právě dnešní další námi vydaný článek.
13:10: Bude také zítra jasno? Prozradí právě aktualizovaná předpověď nad 24hodin. Změna v počasí se začne projevovat až v pátek.
12:15: V Praze je jasno a 10.7°C. Včera kleslo ranní minimum na 0.9°C a odpolední maximum dosáhlo 14.9°C, amplituda teploty během dne byla rovných 14°C. Objevily se v ČR ale mnohem vyšší amplitudy teplot. Dnes bylo minimum vyšší, na 2.9°C.
11:45: Teploty jsou na drtivé většině území již nad 10°C, na řadě míst je teplota na 13°C.
10:25: I dnes nás čeká čistá obloha, převážně jasno. Počasí jako přes "kopírák" bude i zítra. Teploty budou odpoledne stoupat i nad 15°C. Máte-li tu možnost udělat si volno, byť třeba na jeden den ještě před víkendem, učiňte tak.

Úterý 11.3.2014


17:40: Nejtepleji je v Praze na Karlově a to 19°C (stanice Karlov má ovšem nevhodné umístění, berte s rezervou) a v Žatci 18.2°C. V Praze v SV části města dosáhla na naší stanici maximální teplota dnes hodnoty 14.9°C, minimální klesla pro zajímavost na 0.9°C, denní amplituda činí tedy 14°C. V této službě se na Vás těšíme opět zítra po 10. hodině a nezapomeňte, dnes bude aktualizován týdenní výhled počasí, po 20. hodině. Již se v něm promítne očekávaná změna v počasí. /MA/
16:40: Máme tu aktualitu pro zajímavost, ze Světa. Dle nové studie od NASA se bude v dalších letech planeta i nadále oteplovat. Věříte v globální oteplování a více něco o této problematice? K tomuto tématu jsme spustili veřejný dotazník ZMĚNY KLIMATU. Budeme rádi, když ho taktéž vyplníte, výsledky budou veřejné a zajisté zajímavé. Celkově čím více respondentů se k tématice vyjádří, tím budou výsledky relevantnější a zajímavější. Děkujeme všem za pravdivé odpovědi.
15:15: V ČR není žádná oblačnost, takové počasí je poměrně vzácné. Přesto nyní panuje často, dnes je oproti včerejšku a neděli zcela bezoblačná celá ČR.
14:25: I když se to může zdát být ve vztahu k současně teplému počasí, které bude trvat do pátku zvláštní, tak o víkendu by mohl na horách napadnout sníh v podobě několik centimetrové pokrývky, některé modely jsou poměrně štědré, zejména co se neděle týče, kdy bude nejchladněji. Aktuálně vystupují teploty v ČR na 12 až 16°C, ojediněle na 18°C.
13:30: Doksany hlásí 18.0°C, Praha-Karlov 17.9°C, Teplice 17.5°C a Doksy 17.3°C. V prostoru od Prahy na SZ se rychle otepluje.
12:55: Nejnovější předpověď/výhled - vliv mohutné tlakové výše na počasí ve střední Evropě skončí v pátek, poté bohužel akorát na víkend musíme počítat se zhoršením počasí. Bude hodně oblačnosti, objeví se srážky a sníží se teploty. Rozloučit se budeme muset na čas s těmito příjemnými teplotami, na které se bezesporu zvyká lehce. Ochlazení zřejmě nebude trvat nijak dlouho, nejstudenější bude patrně zrovna neděle, na horách se objeví sněžení.
11:25: Na Liberecku je až 14.5°C, velmi teplo je již nyní místy ve středních a severozápadních Čechách.
10:45: V ČR panuje zcela jasno, i z jižní části Čech se oblačnost vysokého patra již odsunula.

Pondělí 10.3.2014


17:40: Zajímavě seskupená vysoká oblačnost do úzkého pásu putuje přes jižní část ČR a Vysočinu k Z/SZ a další vysoká oblačnost přichází na J/JV Moravy ze Slovenska a Maďarska, v jižní části ČR bude zpočátku noci až oblačno. Tímto se dnes v této službě loučíme, pěkný večer. /MA/
16:50: Nejtepleji je ve středních a SZ Čechách a ve Slezsku, maxima se zde pohybují na 14-15°C.
15:20: Dnes večer budeme svědky astronomické zajímavosti. Měsíc a planeta Jupiter budou dnes od sebe vzdáleny jen malý kousek. Počasí na pozorování tohoto jevu bude na 90% území přát zcela čistému pozorování ve smyslu jasné oblohy. Na jihu území čekáme vysokou oblačnost, přes níž měsíční světlo a hvězdy budou viditelné, ale ne čistě. Viz předchozí zpráva o přibývání oblačnosti vysokého patra.
14:25: Do jižní části republiky přibývá oblačnost vysokého patra, tam může být i oblačno. Sluníčko přes vysokou oblačnost prosvítat bude, ale nebude na obloze slunečno. Jedná se o malý pás oblačnosti, takže bude opět zítra i zde jasno až skoro jasno.
13:05: Bude zítra také pěkně? I když výhled počasí mluví za vše, podívat se můžete i na podrobnou předpověď na zítra ve službě Předpověď na 24hodin.
11:10: Tlaková výše "Helmut" a tlaková výše "Ingo" se starají o klidné ustálené počasí ve střední Evropě, proto ani není nutno počasí jinak výrazně sledovat. Více budeme v těchto dnech tedy sledovat prognózy, které jsou na závěr týdne zatím dosti nejisté - přijde ochlazení, bude krátké a nebo se neprojeví vůbec? Včerejší výhled s ním nepočítá, dle dnešních prognóz se mírně ochladí během soboty.
10:10: V ČR vládne zcela jasno. S tímto stavem počasí se budeme tento týden setkávat opravdu často. Večer očekáváme v jižní části území o něco více oblačnosti, jih území ovlivní částečně okraj oblačnosti, která nyní putuje přes Maďarsko. Dnes čekáme teploty do 16°C, bude se jednat o jarní den. Výhled počasí zní na slunné a teplé počasí, trápit nás bude jen sucho. Viz včera aktualizovaný týdenní výhled.Předpověď z neděle 9.3.2014:
Další týden bude letos zatím nejsušší a přinese velké množství slunečního svitu, ojediněle, během týdne pak místy, se objeví mlhy nebo nízká oblačnost. Jinak bude převážně jasno až polojasno. Teploty budou hodně rozdílné v průběhu dne - zatímco ráno očekáváme vlivem vyjasnění a to tedy v případě, že se nevytvoří nízká oblačnost nebo mlha, mrazivé teploty. Minima klesnou pod nulu. Odpoledne se bude vzduch prohřívat na teploty 10°C a vyšší, ve drhé polovině týdne by mohly vystupovat dokonce až na 18°C.

Sucho se bude prohlubovat

Velmi teplé počasí beze srážek prohlobí současné již tak výrazné sucho. Pozor!! Suchá tráva a odumřelé rostliny, kterých je nyní v případě mnoho, se mohou lehce vznítit. Nerozdělávejte tedy v přírodě ohně a dbějte zvýšené pozornosti při manipulaci se zdroji ohně.

Sucho se očekává i na vodních tocích, zejména na potocích a malých říčkách. Velmi markatní bude zejména na horských tocích nedostatek sněhu, který byl letos na horách celou zimu.

Velmi teplé počasí, ráno ale zima

Současné prognózy slibují teploty v maximech zpočátku 10 až 15°C, ve druhé polovině týdne v rozmezí 13 až 18°C. Noční minima klesnou na +2 až -3°C nejčastěji, ve druhé polovině týdne postupně na +4 až -1°C.

Tato novinka slouží pro službu METEOROLOG ONLINE od Po 10.3. do Pá 15.3.2014.

MA 9.3.2014 13:18, METEOROLOG ONLINE Po-Pá 10-18 hodin
Sdílej to - Novinky
Sociální sítě:
URL:
BBcode:
HTML:
Facebook Like:


Komentáře
Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první kdo vloží svůj komentář.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.

Prosím přihlaště senebo se registrujte pro možnost hodnocení.

Zatím nikdo nehodnotil.
Textová reklama

> Luckyart - reklamní agentura

> Jooble - práce v ČR

> E-shop se superpotravinami

> Zdravotní magazín

> Stropní ventilátory, a nebude vám horko

> Knihovna Chrášťany, Obec Chrášťany

Chcete zde mít svůj banner nebo textový odkaz na Vaše stránky? Je to možné, pokud dojde ke vzájemné výměně odkazů. Zde se budou zobrazovat reklamy na stránky nesouvisející s naší činností, které mají zájem o výměnu odkazů. Je možné sjednat lepší pozici reklamy na našem webu. Lepší pozici mají automaticky veškeré odkazy na stránky společností, které s námi spolupracují a odebírají od nás informace. V případě zájmu či jakýchkoli dotazů k reklamě, spolupráci či podpoře nám napište na info@meteoaktuality.cz.

Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Organizace a stránky

Naše logo:

TOPlist

Náš partner pro design:

TOPlist

Hlavní evropské meteorologické organizace:

Stránky o počasí:

TOPlist

TOPlist

Dílčí povodí:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Mapy a data

Rychlý přehled počasí a klimatu:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Může se hodit

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Vygenerované za: 0.15 sekund - 23 Dotazů(y) 3,879,230 návštěv