25.05.2018 03:11
Přesný čas
Navigace
· Úvod
· Aktuality
· O nás
· Články
· Odkazy
· Stahování
· Atlas oblaků
· Přehled teorie
· Meteorologický slovník
· Hydrologický slovník
· Klimatologický slovník
· Předpovědní modely
· Historie meteorologie
· Historie počasí
· Světové extrémy počasí
· Kamery online
· Aktuální počasí
· Aktuální teploty
· Aktuální srážky
· Aktuální oblačnost
· Výstrahy
· Počasí na email
· Předpověď na den
· Výhled na týden
· Výhled na měsíc
· Střednědobé předpovědi
· Sezónní výhled
· Předpověď teplot
· Předpověď srážek
· Předpověď větru
· Předpověď oblačnosti
· Předpověď konvekce
· Synoptické mapy
· Meteogramy
· Počasí Evropa a Svět
· Hydrologie
· Bouřky
· Sníh
· Fotoalbum
· Aplikace Yo Window

· Kontaktujte nás
· Vyhledávání na webu
· Registrace
· Otázky a odpovědi

Kontakt
Latest News
O nás Kde, kdy a na co ...
Počasí Často slunečno,...
Počasí Studený a vlhč...
Počasí Teploty mírně n...
Počasí Květen začne te...
Počasí Po polovině týd...
Počasí Teplé počasí v...
Počasí Do čtvrtka možn...
O nás NOVÁ GRAFIKA - I...
Počasí Jarní počasí n...
Poslední články
· Výhled z 24.5.2018
· Sjízdnost k 24.5.2018
· Aktuální a očeká...
· Výhled z 22.5.2018
· Konvekce dalších d...
Programy
· Meteosymboly 2018 - ... [7]
· Informační zpráva... [12]
· Meteolisty č. 51 (Z... [14]
· Ročenka 2017 [65]
· Informační zpráva... [40]
Rychlý přehled počasí

MSG animace

Podrobněji o počasí:

> Aktuální počasí

> Aktuální teploty

> Aktuální srážky

Kde nás najdete

Doporučujeme

METEOSTANICE HABARTOV

STORMWARNING

VŠE O VODĚ

NÁŠ VESMÍR

POČASÍ NA KARLOVARSKU

POČASÍ NA JIŽNÍ MORAVĚ

POČASÍ NA RYCHNOVSKU

Turistické a přírodní cíle

Krkonošský národní park (KRNAP)

Národní pak Šumava

Národní pak Podyjí

Národní park České Švýcarsko

Sněžka

Babiččino údolí - Ratibořice

Autokemp VN Rozkoš

Český ráj a Prachovské skály

Adršpašské skály a Teplické skály

Český Kras

Moravský Kras

Orlické hory - Zemská brána

Orlické hory - Údolí Peklo

Přírodní park Orlice

NPR Králický Sněžník

Mydlovarský luh a Libický luh

PR Klánovice-Čihadla (Klánovický les)

PP Meandry Botiče a PP Botič-Milíčov

Průhonický park a zámek

Modřanská rokle

Chuchelský háj

Divoká Šárka (PP Šárka-Lysolaje)

Drahaňské údolí (PP Drahaň-Trója)

PR Kokořínský důl

České středohoří

NPR Peklo (ČL)

CHKO Labské pískovce

CHKO Křivoklát

CHKO Slavkovský les

PR Boubínský prales

CHKO Třeboňsko

CHKO Žďárské vrchy a CHKO/NGP Železné hory

CHKO Pálava a Lednicko-Valtický areál

CHKO Litovelské Pomoraví

Poodří

Užitečné stránky

Katalog stránek

Weblinker.cz

Bazar a inzerce zdarma na ybazar.cz

Katalog stránek Začátek.cz

Katalog odkazů.net

LINKOVNÍK

SUPERLINK


Zpočátku studený a vlhčí týden
Počasí

ARCHIV SLUŽBY METEOROLOG ONLINE


Pátek 28.3.2014


METEOROLOG ONLINE Po-Čt 10-18hodin, Pá 10-16 hodin od 10.3.2014

16:15: Nyní již přejeme všem návštěvníkům příjemný slunečný víkend a užívejte jara, neboť nám to dosti utíká a víkend bude prakticky o hodinu kratší, dne 30.3.2014 se posouvají hodiny ze 2:00 na 3:00 a bude platit letní čas, tzn. UTC (čas světový) = +2hodiny SELČ, nyní ještě +1hodina SEČ. V rámci této služby se pro tento týden loučíme. /MA/
15:40: V Praze panuje již malá oblačnost s teplotou na 11.3°C, výrazněji si polepšíme ohledně teplo zítra, kdy bude od rána do večera bezoblačné počasí.
14:40: Včera vyšlo 35. číslo našeho souhrnného časopisu METEOLISTY. Toto číslo shrnuje letošní nepochybně zajímavou zimní sezónu 2013/2014 a přináší další zajímavosti z našich oborů činnosti. Protože je od dnešního dne již k dispozici, tak si ZDARMA můžete PDF soubor s časopisem stáhnout ZDE.
13:55: Štítná nad Vláří 18.2°C, Bojkovice 17.1°C, Strání a Kobylí 16.1°C. Tak, jak oblačnosti dále ubývá, teploty stoupí i v Čechách, kde ovšem dnes nestihnou vystoupit na tak vysoké teploty jako na JV Moravy. Zítra čekáme na většině území 15 až 19°C, viz předpověď na 24 hodin nedávno aktualizovaná, kde se dozvíte, zda se v ČR zítra objeví vůbec nějaká oblačnost.
11:05: I na teplotách je znát, kde je již slunečno. Na J/JV Moravy jsou nyní teploty na 12-13°C.
10:45: ČR ovlivňuje okrajem frontální rozhraní, jeho oblačný systém se srážkami, které jsou ale slabé, se odsouvá k západu a oblačnosti na východě již ubývá až na slunečno.

Čtvrtek 27.3.2014


18:05: Zítra bude v Čechách vlivem okraje frontálního rozhraní, které přinese velkou oblačnosti a zpočátku místy srážky na S/SV území teploty nižší, tepleji bude na J/JV území, až 17°C. V Čechách čekáme maxima mezi 9 až 13°C. Už po 20. hodině se budete moci podívat na naší předpověď počasí na víkendové dny a na výhled počasí pro příští týden do pátku. Z této služby se pro dnešní den loučíme, hezký večer. /MA/
17:15: Nyní zabrousíme do světového počasí. V Mexiku spadlo za 24hodin dle stanice v Monterrey 390mm srážek, velmi deštivo je dále v Bolívii, Brazílii, Kanadě a Tanzánii. V ČR nás čeká v dalších minimálně 5 dnech počasí téměř beze srážek a s příjemnými jarními teplotami kolem 15-17°C nejčastěji.
16:45: Přes Polsko postupuje frontální rozhraní, které částečně ovlivní počasí u nás.
15:20: Až 16°C měří v Bojkovicích, v Kobylí, ve Strážnici a ve Starém Městě - tedy na jihu Moravy. Pozadu nejsou ani střední a severozápadní Čechy se 14-15.5°C, v České Lípě není daleko ani k 16°C.
14:15: V noci a zítra zpočátku dne ovlivní naše počasí okraj frontálního rozhraní, projeví se zejména na S/SV místy slabým deštěm či mrholením a celkově kromě jižní části ČR zvětšenou oblačností. Bude to jen přechodná situace, více prozradí před hodinou aktualizovaná předpověď na 24hodin.
13:00: V ČR narůstá drobná kupovitá oblačnost, od západu přibývá oblačnost vysoká.
11:00: Na jihu Moravy a ve středních Čechách již teploty stoupají na 12-13°C.
10:10: V ČR je převážně slunečné počasí. Sluníčka si užijeme i v dalších dnech, dnes večer přijde ještě od východu trocha oblačnosti, srážky čekáme jen výjimečně.

Středa 26.3.2014


16:45: V Čechách a na Vysočině se objevují slabé přeháňky putující k Z/SZ, přeháňky se neobjevují jen v prostoru jižních Čech a Pardubicka. Zítra bude srážek ještě méně. Pěkný zbytek dne. /MA/
15:00: Nejtepleji je na jihu Moravy, dále na východě a severozápadě Čech, tam dosahují teploty 12-13°C.
13:55: Ve službě Předpověď počasí na 24hodin zjistíte, o kolik °C se zítra oteplí a zda nás čekají nějaké srážky.
13:00: První přeháňky se začínají tvořit v kupovité oblačnosti v jižní části středních Čech, tvořit by se měly i nadále a postupovat budou k Z/SZ.
11:30: To, kde se objevily či ještě objevují mlhy, je znát i na teplotách. Na východě a jihovýchodě Moravy stoupají již nyní na 10°C, na J/JZ/Z Čech se pohybují od -1 do +3°C.
10:15: Mlhy se v centrální a JZ/Z části Čech rozpouštějí, na JV/V přibývá vysoká oblačnost. Dnes klesly vlivem vyjasnění teploty lehce po bod mrazu.

Úterý 25.3.2014


18:20: Dnes bude aktualizován týdenní výhled a to už za necelé 2 hodiny plus zajisté přehled počasí na další 3 dny, v éto službě se loučíme dnes, mějte pěkný zbytek dne. /MA/
17:30: Na jihu Moravy stačily teploty dnes vystoupit na 10°C, zítra tam bude také nejtepleji.
16:45: Přeháněk pozvolna ubývá, večer se rozpadnou a později dojde i k rozpadu oblačnosti. Vlivem polojasné až místy skoro jasné obloze očekáváme v noci teploty nejčastěji v rozmezí +1 až -3°C s tím, že tepleji bude na J/JV Moravy. V případě mokrých povrchů se bude tvořit náledí.
15:00: V ČR registrujeme mnoho lokálních přeháněk, je tedy docela velká pravděpodobnost, že dnes nějaká zasáhne téměř každý kus území v ČR.
13:40: Na Jičínsku a na jihu Moravy je přes 9°C, jsou to nyní nejteplejší místa v ČR.
12:30: Stručně se podíváme na výhled počasí, které se bude výrazněji vylepšovat. Méně srážek a oblačnosti čekáme již od čtvrtka, ani zítra už přeháněk nebude mnoho. Pozor zítra ráno na slabý mráz, ukliďte či přikryjte na zahradách vše, co může zmrznout. Ve čtvrtek se objeví ještě také slabý ranní mráz, poté již budou minimální teploty kladné. V odpoledních maximech si polepšíme od čtvrtka na 10 až 15°C, o víkendu při slunečném počasí na 15-17°C. Vyhlídky na konec týdne jsou více než přívětivé, vrátí se jarní počasí.
11:45: Zejména v Čechách registrujeme lokální přeháňky.
11:00: V Praze panuje zataženo s občasným deštěm, teplotou na 5.7°C. Odpoledne bude proměnlivěji, místy se přeháňkám nevyhneme.
10:00: Srážkově významnější oblačnost se vyskytuje nyní v Praze a SZ od ní, kde se objevuje slabý občasný déšť. Jinak máme dnes v ČR o poznání méně srážek oproti minulým dvěma dnům.

Pondělí 24.3.2014


18:00: Teploty klesnou v noci na zítřek na +2 až -2°C, nejchladněji bude na JZ Čech, kde bude přechodně méně oblačnosti. Pozor na mokrých površích na náledí či zmrazky při roztátém sněhu. Ráno se bude hodit teplejší oblečení, zítra čekáme v maximech teploty o 2°C vyšší než dne. Klidný večer. /MA/
17:10: Nejtepleji je ve Staňkově a v Doksanech, přes 8°C. Jinde registrujeme teploty mezi 4 až 7.5°C.
15:35: V Německu se objevují lokální přeháňky, je jich mnoho. V některých případech se jedná i o bouřky, blesky zaznamenala detekce výjimečně i u nás. Přeháňky putují od S/SZ.
13:55: V ČR mají srážky charakter občasný, za posledních 6 hodin spadlo nejvíce srážek na stanici Liberec, Čáslav, Košetice, Pardubice či Praha-Libuš a to 6-9mm/6hodin.
12:40: Srážkové pásmo se nad ČR postupně rozpadá, nyní čekejte spíše lokálnější srážky občasného rázu či v podobě přeháněk, i se sněhovými krupkami či deště se sněhem v nižších polohách, od středních poloh bude sněžit.
11:35: Srážky od jihu zvolna slábnou, odpoledne již nebudou tak souvislé, ale ještě jich můžeme čekat poměrně hodně, hlavně ve vyšších polohách v podobě sněžení.
10:35: Nejvyšší srážkové úhrny: 51.8mm Šerák, 39.1mm Karlova Studánka, 36.0mm Jeseník, 34.3mm Belá pod Pradědem-Filipovice, 33.4mm Paprsek, 32.0mm Hanušovice.
10:10: V ČR je při pondělku zataženo a zejména v centrální a severní části trvaleji prší/sněží. Na horách v noci vydatně zasněžilo a připadlo tedy od 5 do 20cm sněhu, výjimečně více - jedná se zejména o Krkonoše. Dnes čekáme srážky na většině území.


Předpověď z neděle 23.3.2014:
Počasí bude zpočátku týdne i nadále pod vlivem frontálního rozhraní které se zvolna přesune přes naše území k východu. Pondělí bude nejchladnější z celého týdne, od středních poloh bude sněžit. V nočních a ranních hodinách se setkáme se zápornými teplotami i v nížinách. Ve druhé polovině týdne se začne již oteplovat a koncem týdne, tj. o dalším víkendu, by se mohly vrátit teploty i nad 15°C.

Sněhová pokrývka na horách
Od vyšších poloh, přechodně i od středních poloh, se bude tvořit sněhová pokrývka. Napadne od 0 do 15cm sněhu, místy i více. Nejvíce srážek spadne během noci na pondělí a pondělního dne poté budou již hlavní srážky ustávat. Během týdne bude srážek postupně ubývat.

Mrazivá rána, postupně oteplování
Celý týden se bude zvolna oteplovat přesto zpočátku ve studeném proudění klesnou i v nížinách noční teploty pod 0°C, nejmrazivěji bude na západě Čech. Ve druhé polovině týdne se bude jednat při zmenšené oblačnosti již o teploty kolem 0°C. Odpolední maxim stoupnou do pátku na 7 až 13°C, o víkendu očekáváme 13 až 18°C, ale jedná se o předběžný odhad.

Týden 24. až 30.3.2014 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově nadprůměrný


MA 23.3.2014 13:10
Sdílej to - Novinky
Sociální sítě:
URL:
BBcode:
HTML:
Facebook Like:


Komentáře
Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první kdo vloží svůj komentář.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.

Prosím přihlaště senebo se registrujte pro možnost hodnocení.

Zatím nikdo nehodnotil.
Textová reklama

> Luckyart - reklamní agentura

> Jooble - práce v ČR

> E-shop se superpotravinami

> Zdravotní magazín

> Stropní ventilátory, a nebude vám horko

> Knihovna Chrášťany, Obec Chrášťany

Chcete zde mít svůj banner nebo textový odkaz na Vaše stránky? Je to možné, pokud dojde ke vzájemné výměně odkazů. Zde se budou zobrazovat reklamy na stránky nesouvisející s naší činností, které mají zájem o výměnu odkazů. Je možné sjednat lepší pozici reklamy na našem webu. Lepší pozici mají automaticky veškeré odkazy na stránky společností, které s námi spolupracují a odebírají od nás informace. V případě zájmu či jakýchkoli dotazů k reklamě, spolupráci či podpoře nám napište na info@meteoaktuality.cz.

Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Organizace a stránky

Naše logo:

TOPlist

Náš partner pro design:

TOPlist

Hlavní evropské meteorologické organizace:

Stránky o počasí:

TOPlist

TOPlist

Dílčí povodí:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Mapy a data

Rychlý přehled počasí a klimatu:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Může se hodit

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Vygenerované za: 0.26 sekund - 23 Dotazů(y) 3,879,239 návštěv