25.05.2018 03:11
Přesný čas
Navigace
· Úvod
· Aktuality
· O nás
· Články
· Odkazy
· Stahování
· Atlas oblaků
· Přehled teorie
· Meteorologický slovník
· Hydrologický slovník
· Klimatologický slovník
· Předpovědní modely
· Historie meteorologie
· Historie počasí
· Světové extrémy počasí
· Kamery online
· Aktuální počasí
· Aktuální teploty
· Aktuální srážky
· Aktuální oblačnost
· Výstrahy
· Počasí na email
· Předpověď na den
· Výhled na týden
· Výhled na měsíc
· Střednědobé předpovědi
· Sezónní výhled
· Předpověď teplot
· Předpověď srážek
· Předpověď větru
· Předpověď oblačnosti
· Předpověď konvekce
· Synoptické mapy
· Meteogramy
· Počasí Evropa a Svět
· Hydrologie
· Bouřky
· Sníh
· Fotoalbum
· Aplikace Yo Window

· Kontaktujte nás
· Vyhledávání na webu
· Registrace
· Otázky a odpovědi

Kontakt
Latest News
O nás Kde, kdy a na co ...
Počasí Často slunečno,...
Počasí Studený a vlhč...
Počasí Teploty mírně n...
Počasí Květen začne te...
Počasí Po polovině týd...
Počasí Teplé počasí v...
Počasí Do čtvrtka možn...
O nás NOVÁ GRAFIKA - I...
Počasí Jarní počasí n...
Poslední články
· Výhled z 24.5.2018
· Sjízdnost k 24.5.2018
· Aktuální a očeká...
· Výhled z 22.5.2018
· Konvekce dalších d...
Programy
· Meteosymboly 2018 - ... [7]
· Informační zpráva... [12]
· Meteolisty č. 51 (Z... [14]
· Ročenka 2017 [65]
· Informační zpráva... [40]
Rychlý přehled počasí

MSG animace

Podrobněji o počasí:

> Aktuální počasí

> Aktuální teploty

> Aktuální srážky

Kde nás najdete

Doporučujeme

METEOSTANICE HABARTOV

STORMWARNING

VŠE O VODĚ

NÁŠ VESMÍR

POČASÍ NA KARLOVARSKU

POČASÍ NA JIŽNÍ MORAVĚ

POČASÍ NA RYCHNOVSKU

Turistické a přírodní cíle

Krkonošský národní park (KRNAP)

Národní pak Šumava

Národní pak Podyjí

Národní park České Švýcarsko

Sněžka

Babiččino údolí - Ratibořice

Autokemp VN Rozkoš

Český ráj a Prachovské skály

Adršpašské skály a Teplické skály

Český Kras

Moravský Kras

Orlické hory - Zemská brána

Orlické hory - Údolí Peklo

Přírodní park Orlice

NPR Králický Sněžník

Mydlovarský luh a Libický luh

PR Klánovice-Čihadla (Klánovický les)

PP Meandry Botiče a PP Botič-Milíčov

Průhonický park a zámek

Modřanská rokle

Chuchelský háj

Divoká Šárka (PP Šárka-Lysolaje)

Drahaňské údolí (PP Drahaň-Trója)

PR Kokořínský důl

České středohoří

NPR Peklo (ČL)

CHKO Labské pískovce

CHKO Křivoklát

CHKO Slavkovský les

PR Boubínský prales

CHKO Třeboňsko

CHKO Žďárské vrchy a CHKO/NGP Železné hory

CHKO Pálava a Lednicko-Valtický areál

CHKO Litovelské Pomoraví

Poodří

Užitečné stránky

Katalog stránek

Weblinker.cz

Bazar a inzerce zdarma na ybazar.cz

Katalog stránek Začátek.cz

Katalog odkazů.net

LINKOVNÍK

SUPERLINK


Postupně studené počasí
Počasí

HISTORIE SLUŽBY METEOROLOG ONLINE


Pátek 11.4.2014


16:15: Pro tento týden se s Vámi v rámci této služby loučíme. O víkendu bude poměrně příjemné počasí, méně srážek i oblačnosti v sobotu. Nějaký jarní výlet, kamkoli a za čímkoli, bude na místě. Hezký víkend všem. /MA/
15:30: Zatímco na západě Čech je zataženo, v pásu SZ, střed až jih Čech vládne počasí slunečné až polojasné. Na SV/V Čech panuje bohatší kupovitá oblačnost. Srážky v ČR nezaznamenáváme.
14:10: Nejtepleji ve Staňkově a obecně v JZ Čechách a to až 14°C, dále na jihu Moravy a v centrální části Čech.
13:30: Přeháňky? Ty nás o víkendu neminou, více jich bude v neděli při přechodu další slábnoucí fronty. Teploty budou ale příjemné, ani ne vysoké, ale ani ne nízké. Více v Předpovědi na 24hodin, která byla nyní aktualizována.
12:05: Právě vyšel další díl pravidelného popisu Vodstva ČR, dnes poznáte Tloskovský potok v závodu Dolní Vltavy, přesněji v povodí Sázavy, pokud tento tok ovšem již neznáte. Každý pátek vychází v sekce Hydrologie - vodstvo ČR článek s popisem vodního toku, jeho průběhu, přítoků, hlásných profilů na něm a s dalšími zajímavými údaji.
11:00: Oblačno kupovitou oblačností panuje i v Praze. Od SZ k nám bude putovat během dne souvislejší oblačnost. Srážky přinese zejména na Z/SZ Čech.
10:15: Pěkné páteční dopoledne. Ráno převládalo jasno nebo skoro jasno až na výjimky v podobě mlh. Nyní začíná rychle narůstat nízká kupovitá oblačnost. Z té se během dne objeví zejména na západě místy slabé přeháňky.

Čtvrtek 10.4.2014


18:10: Ještě než se v této službě pro dnešní den rozloučíme, upozorňujeme, že zítřejší ranní teploty klesnou na mnohých místech lehce pod nulu, nejčastěji na +2 až -3°C. Po 20. hodině se podíváme na počasí do dalších dnů ve výhledu, nyní již přejeme všem příjemný večer a klidnou noc. /MA/
17:35: Pro zajímavost zabruslíme do Světa a podíváme se na extrémní projevy počasí v podobě maximálních a minimálních hodnot teplot a srážek. Z hlediska maximálních teplot dnes jednoznačně vítězí Súdán se 43-45°C. Co se minimálních teplot týče vítězí Antarktida s naopak -43°C až dokonce -70°C. Ohledně maximálních denních srážkových úhrnů se na přední příčky řadí Filipíny, Paraguay, Kuba a Indie. Denní úhrny srážek dosahují až 260mm a jsou způsobeny intenzivní srážkovou činností ze silných bouřek.
16:50: Chystáte-li se o víkendu sjíždět vodu, hodit se budou informace o sjízdnosti toků ještě před předpovědí počasí, která bude aktualizována dnes večer.
15:40: Od SZ přeháňky ustávají. Nyní se nejvíce přeháněk objevuje na Vysočině a na jižní Moravě, kde jsou přeháňky lokálně i prudší.
15:10: Nejtepleji je na jihu Moravy, na Plzeňsku,Žatecku, v jižních Čechách a jižně od Prahy. Teploty dnes ale stoupají maximálně do 12°C s tím, že nyní nikde rovných 12°C nedosahují. Vládne velká oblačnost ve studeném SZ proudění.
13:15: V Z/SZ části Čech přeháňky ustávají, během odpoledne tam nastane postupně protrhávání oblačnosti, zatím ale jen částečné.
11:00: Teploty dnes i zítra vystoupí maximálně od 12-14°C, o víkendu by mělo být podle dnešních předpokladů o něco tepleji. Více po poledni ve stručném výhledu.
10:30 V celé ČR panuje dnes velká oblačnost, na východě ČR se objevuje občasný déšť. Další lokální srážky putují od SZ z Německa.

Středa 9.4.2014


18:10: Přeháňky putující od SZ jsou dosti lokální, navíc při svém postupu slábnou a v určitých místech naopak zas sílí. Večer přechodně ustanou, další půjdou v noci od SZ. Mějte poklidný středeční večer. /MA/
17:30: Bleskové výboje jsou detekovány ojediněle v přeháňkách na JV Moravy, jinak mimo území ČR. Zítra očekáváme velmi podobný charakter počasí ve studeném a vlhkém SZ proudění.
16:00: Od SZ putují z Německa přeháňky a ojediněle bouřky. Nějaký blesk může "přeskočit" i na naše území.
13:35: Na východě Čech se tvoří přeháňky.
11:25: Zajímavost - březen byl na stanici Praha-Klementinum nejteplejší od počátku měření, tj. za 240 let. Statistiky za březen 2014 od nás najdete v článku Březen 2014 a Rekordy za březen 2014.
10:45: Dnes vystoupí teploty maximálně do 13°C a to pravděpodobně zejména na jihu Moravy.
10:10: V ČR panuje od SZ oblačno až zataženo, na Moravě a ve Slezsku je ještě přechodně až slunečno. Na SZ Čech se rozpadá menší pásmo slabého deště či mrholení.

Úterý 8.4.2014


17:53: Hlavní bouřková činnost se vyskytuje nyní na JV/V Moravy, za bouřkami putuje ještě přes Vysočinu a východní Čechy pás přeháněk či občasného deště. OD západu srážky ustávají. Večer čekáme na západě polojasno. Dnes se podíváme po 20. hodině na počasí do příští středy a z této služby Vám pro dnešek přejeme pěkný večer a klidnou noc. /MA/
16:40: Bouřky se na jihu Moravy seskupují do menší linie. Místy jsou srážkově vydatnější, krátký, ale prudký déšť přinese výraznější srážkový úhrn v lokální podobě. Po suché zemi prudké srážky rychle stečou a dojde k odtoku vody ze svahů, tato voda může zatápět níže položená místa a jindy suchá místa.
15:10: Přeci jen přerůstají v ČR přeháňky i v bouřky a to vedle jihu Moravy a Vysočiny také na severu Čech. Nejtepleji je na jihu Moravy a to až 23°C, při nebo po srážkách je na JZ/Z Čech už o poznání chladno, zde už se nacházejí za frontou, která putuje dále k východu.
14:25: V ČR panují místní přeháňky, na východě se v přeháňkách objevily první bleskové výboje.
13:25: Další srážky přicházejí od JZ z Německa.
11:15: Pokud se dnes v souvislosti s přechodem studené fronty objeví bouřky, bude se tak dít na Vysočině a na Moravě, ve Slezsku. Tam překročí teploty 20°C.
10:20: V Čechách se projevuje studená fronta občasným místním deštěm. Teploty dnes na západě nepřekročí 15°C.

Pondělí 7.4.2014


17:50: Dnes vyšel článek se souhrnem meteorologických a klimatických údajů za březen 2014 dle našeho měření v Praze. Hezký večer. /MA/
17:25: Kompaktnější vysoká oblačnost signalizující blížící se frontu se přibližuje Německem k naší hranici. Téměř 23°C hlásí Doksany, Plzeň a kolem 22°C je i v Praze a okolí.
15:15: Nad Čechami se nachází pás vysoké oblačnosti, který brzdí sluneční svit. Místy se tvoří k tomu nízká oblačnost kupovitého tvaru, zejména nad Vysočinou.
14:25: Z Prahy hlásíme 20.3°C. Teploty na či nad 20°C hlásí více míst, hlavně z Čech.
13:15: Jak bude zítra vypadat přechod studené fronty od západu ohledně počasí v ČR? Zjistíte v právě aktualizované službě Předpověď na 24hodin.
12:05: Až polojasné počasí máme v Praze. Z Německa putuje ne příliš souvislá vysoká oblačnost, nicméně odpoledne čekejte od západu spíše oblačno, večer na západě už až zataženo. Začne se projevovat studená fronta, která ovlivní počasí u nás plně během zítřka.
11:30: Nejtepleji je v jižní a jihozápadní části Čech. Na Plzeňsku, Českobudějovicku a Příbramsku kolem 18°C.
10:20: V ČR panuje dnes až na výjimky polojasno či slunečno. Z Německa putuje od SZ/Z vysoká a střední oblačnost. Teploty dnes vystoupí na celém území na 15 až 20°C, zítra se brzo projeví na Z/SZ Čech studená fronta, která nyní ovlivňuje počasí v Británii.


V pondělí a v úterý budou teploty stoupat do 21°C, v úterý bude na JV/J Moravy ještě až 23°C. Od středy nás čeká razantní změna proudění, teploty klesnou nejčastěji na hodnoty 9 až 15°C, jen přechodně naznačují prognózy (hl. v pátek) oteplení.

Zejména dnes a v noci na zítra očekáváme na J/JZ Čech místy lokální srážky, které budou ojediněle i vydatnější. Ojediněle se objeví bouřky. Další místní přeháňky nebo bouřky přinese studená fronta ukončující příliv teplého vzduchu během úterý. Srážek za ní přechodně ubude, na konci týdne čekáme opět jejich přibývání zřejmě zejména v souvislosti s přechodem další studené fronty, v pátek.

Týden 7. až 13.4.2014 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově průměrný

MA 6.4.2014 13:15
Sdílej to - Novinky
Sociální sítě:
URL:
BBcode:
HTML:
Facebook Like:


Komentáře
Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první kdo vloží svůj komentář.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.

Prosím přihlaště senebo se registrujte pro možnost hodnocení.

Zatím nikdo nehodnotil.
Textová reklama

> Luckyart - reklamní agentura

> Jooble - práce v ČR

> E-shop se superpotravinami

> Zdravotní magazín

> Stropní ventilátory, a nebude vám horko

> Knihovna Chrášťany, Obec Chrášťany

Chcete zde mít svůj banner nebo textový odkaz na Vaše stránky? Je to možné, pokud dojde ke vzájemné výměně odkazů. Zde se budou zobrazovat reklamy na stránky nesouvisející s naší činností, které mají zájem o výměnu odkazů. Je možné sjednat lepší pozici reklamy na našem webu. Lepší pozici mají automaticky veškeré odkazy na stránky společností, které s námi spolupracují a odebírají od nás informace. V případě zájmu či jakýchkoli dotazů k reklamě, spolupráci či podpoře nám napište na info@meteoaktuality.cz.

Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Organizace a stránky

Naše logo:

TOPlist

Náš partner pro design:

TOPlist

Hlavní evropské meteorologické organizace:

Stránky o počasí:

TOPlist

TOPlist

Dílčí povodí:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Mapy a data

Rychlý přehled počasí a klimatu:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Může se hodit

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Vygenerované za: 0.18 sekund - 23 Dotazů(y) 3,879,237 návštěv