25.05.2018 03:04
Přesný čas
Navigace
· Úvod
· Aktuality
· O nás
· Články
· Odkazy
· Stahování
· Atlas oblaků
· Přehled teorie
· Meteorologický slovník
· Hydrologický slovník
· Klimatologický slovník
· Předpovědní modely
· Historie meteorologie
· Historie počasí
· Světové extrémy počasí
· Kamery online
· Aktuální počasí
· Aktuální teploty
· Aktuální srážky
· Aktuální oblačnost
· Výstrahy
· Počasí na email
· Předpověď na den
· Výhled na týden
· Výhled na měsíc
· Střednědobé předpovědi
· Sezónní výhled
· Předpověď teplot
· Předpověď srážek
· Předpověď větru
· Předpověď oblačnosti
· Předpověď konvekce
· Synoptické mapy
· Meteogramy
· Počasí Evropa a Svět
· Hydrologie
· Bouřky
· Sníh
· Fotoalbum
· Aplikace Yo Window

· Kontaktujte nás
· Vyhledávání na webu
· Registrace
· Otázky a odpovědi

Kontakt
Latest News
O nás Kde, kdy a na co ...
Počasí Často slunečno,...
Počasí Studený a vlhč...
Počasí Teploty mírně n...
Počasí Květen začne te...
Počasí Po polovině týd...
Počasí Teplé počasí v...
Počasí Do čtvrtka možn...
O nás NOVÁ GRAFIKA - I...
Počasí Jarní počasí n...
Poslední články
· Výhled z 24.5.2018
· Sjízdnost k 24.5.2018
· Aktuální a očeká...
· Výhled z 22.5.2018
· Konvekce dalších d...
Programy
· Meteosymboly 2018 - ... [7]
· Informační zpráva... [12]
· Meteolisty č. 51 (Z... [14]
· Ročenka 2017 [65]
· Informační zpráva... [40]
Rychlý přehled počasí

MSG animace

Podrobněji o počasí:

> Aktuální počasí

> Aktuální teploty

> Aktuální srážky

Kde nás najdete

Doporučujeme

METEOSTANICE HABARTOV

STORMWARNING

VŠE O VODĚ

NÁŠ VESMÍR

POČASÍ NA KARLOVARSKU

POČASÍ NA JIŽNÍ MORAVĚ

POČASÍ NA RYCHNOVSKU

Turistické a přírodní cíle

Krkonošský národní park (KRNAP)

Národní pak Šumava

Národní pak Podyjí

Národní park České Švýcarsko

Sněžka

Babiččino údolí - Ratibořice

Autokemp VN Rozkoš

Český ráj a Prachovské skály

Adršpašské skály a Teplické skály

Český Kras

Moravský Kras

Orlické hory - Zemská brána

Orlické hory - Údolí Peklo

Přírodní park Orlice

NPR Králický Sněžník

Mydlovarský luh a Libický luh

PR Klánovice-Čihadla (Klánovický les)

PP Meandry Botiče a PP Botič-Milíčov

Průhonický park a zámek

Modřanská rokle

Chuchelský háj

Divoká Šárka (PP Šárka-Lysolaje)

Drahaňské údolí (PP Drahaň-Trója)

PR Kokořínský důl

České středohoří

NPR Peklo (ČL)

CHKO Labské pískovce

CHKO Křivoklát

CHKO Slavkovský les

PR Boubínský prales

CHKO Třeboňsko

CHKO Žďárské vrchy a CHKO/NGP Železné hory

CHKO Pálava a Lednicko-Valtický areál

CHKO Litovelské Pomoraví

Poodří

Užitečné stránky

Katalog stránek

Weblinker.cz

Bazar a inzerce zdarma na ybazar.cz

Katalog stránek Začátek.cz

Katalog odkazů.net

LINKOVNÍK

SUPERLINK


Konvektivní, místy i vydatné, srážky a jarní teploty
Počasí

ARCHIV SLUŽBY


Pátek 25.4.2014


16:30: S informací, že právě bouří a lokálně vydatněji prší i v některých částech Prahy a že další bouřky doputovaly ze Slovenska na JV Moravy se s Vámi v této službě loučíme. Přejeme příjemný jarní víkend, v němž je stále místy nutné počítat s bouřkami, ojediněle silnějšími. /MA/
15:45: Kopisty, Poděbrady, Staňkov, Doksany, Brandýs nad Labem. To jsou nejteplejší místa v ČR v 15:30 hodin, vystupují zde na 22-23°C.
14:55: Bouřky se objevují na SZ Čech, které nyní odcházejí do Německa. Dále bouří na jihu Čech a v Jv části středních Čech. Bouřky směřují převážně k SZ.
11:40: Dnes, zítra i v neděli vystoupí maximální teploty na 22 až 23°C nejčastěji. Nejtepleji je nyní na SZ Čech, kde teploty dosahují již 21°C. Vůbec nejteplejší stanicí je Česká Lípa a poté Doksy.
11:00: Na východě a jihovýchodě ČR se dnes během večera a v noci na zítřek objeví déšť, který bude i trvalejší.
10:10: V ČR panuje, tak jak předpověď avizovala, v Čechách JZ/Z/SZ/S a středních slunečno až polojasno, na zbytku území převážně zataženo vyšší a střední oblačností. Bouřky dnes očekáváme opět zejména v Čechách kromě východní části.

Čtvrtek 24.4.2014


18:30: Bouřky mají v ČR spíše slábnoucí tendenci. Odpolední a večerní bouřky můžeme čekat i v dalších dnech a to až do konce týdne, ne na celém území pro ně budou vhodné podmínky, podrobnosti předpovíme ohledně bouřek v daném dni. Dnes bude aktualizován týdenní výhled počasí, po 20. hodině bude zveřejněn na své stránce a milovníky jara i bouřek by měl potěšit. Z této služby Vám přejeme příjemný večer. /MA/
17:15: Nyní se bouřky situují do jižních Čech, tvoří se například i na jihu Moravy, jsou zde ale rozsahem nevelké. Teploty vystupují na Plzeňsku a na jihu Moravy na 22 až 23.5°C.
16:15: Radar Brdy dnes převážně nefunguje, pro sledování bouřek v západní části ČR použijte německý radar Niederschlagsradar s možností zobrazení detekce blesků na radarovém snímku.
16:00: bouřky, které jsou seskupeny do nevýrazného pásu postupují z východních Čech a Vysočiny do střední a jižní části Čech, postup směrem k západu. Přinášejí místy vydatnější déšť či malé kroupy. Jsou i poměrně bleskově aktivní.
14:00: Nejsilnější bouřka se objevila v okolí České Třebové, kde vyřadila z provozu traťové zabezpečovací zařízení, informaci potvrzují na webu České Dráhy, a. s. (www.cd.cz) Bouří i na Železnobrodsku a Mělnicku.
12:30: Nárůst kupovité oblačnosti zaznamenáváme zejména v oblastech, kde se nenachází vysoká oblačnost. Vyvíjí se již první bouřky, například v severních Čechách.
11:25: Již nyní hlásí 20°C Olomouc, Brno, Teplice či Doksany. Zejména v západní části ČR dochází k vývoji kupovité oblačnosti.
10:30: V ČR panuje polojasno, místy v Čechách i skoro jasno. Místy se rozpouštějí ranní mlhy. V J/JV/V části ČR panuje vysoká oblačnost, přes níž sluníčko i prosvítá, nicméně nemůžeme zde počasí považovat za slunečné ani za polojasné.

Středa 23.4.2014


18:15: A pro dnešní den s Vámi loučíme v této službě informací o tom, že bouřky se již rozpadají i na SV/V, přežívají jen na Krnovsku a v okolí. Klidný večer. /MA/
17:10: Bouří na Ostravsku a Frýdecko-Místecku, jinde spíše konvekce slábne. Nejvýraznější bouřka je pozorována SV od Frenštátu pod Radhoštěm.
16:25: V Čechách konvekce slábne, na východě území ještě lokální bouřky očekáváme. Budou ovšem mnohem lokálnější než včera. Zítra bude pro změnu dle současné prognózy více bouřek v Čechách.
14:10: Bouřky jsou dosti lokální, jejich postup je velice pomalý a ne jednoznačný. Tam, kde se utvoří, téměř zůstávají a to s proměnlivou bleskovou aktivitou.
13:25: Další bouřka ve středních Čechách, další vznikající buňky na Moravě, to je aktuální situace. Na stránce Předpověď bouřek je již vydána prognóza na dnešní den.
12:25: První bouřka se utvořila na samotném východě ČR, další lokální na Trutnovsku.
11:15: Na Šumavě a v jižních Čechách se začíná vytvářet první kupovitá oblačnost. Další oblačnost, v níž už vznikají přeháňky, se tvoří na pomezí ČR, SR a Polska. V Polsku se objevují už první bouřky.
10:25: Až na výjimky panuje v ČR jasno až polojasno, během poledne a odpoledne se začne tvořit kupovitá oblačnost, která přinese postupně lokální bouřky a přeháňky. Konkrétní prognózu bouřek najdete dnes opět na stránce Předpověď bouřek dle nejnovějších podkladů, cca kolem 12:30 SELČ. Teploty dnes vystoupí na 21-22°C v maximech.

Úterý 22.4.2014


19:10: Na jihu Středočeského kraje se tvoří další bouřky, další tvorba konvektivních srážek je patrná kolem Plzně. Pro dnešek se zde loučíme, klidný jarní večer. /MA/
18:00: V Praze se objevila srážkově i bleskově poměrně významná bouřka kromě její východní části, kde se zatím bouřka projevuje jen vzdáleně.
17:35: V západní části Prahy a západně od města bouří, stejně jako kolem Brodu nad Dyjí a ve Frýdlantském výběžku. Bleskové výboje se stěhují dále k S/SZ do Německa a Polska.
16:55: Přeháňky a v hlavním městě a okolí přerostly v bouřky. Rozsahem jsou nevelké a tak se objevuje významnější déšť jen v některých částech Prahy a SZ od Prahy.
16:00: Slabé bouřky registrujeme i na Táborsku. Zatím přeháňky se tvoří i v Praze a okolí.
14:10: Bleskových výbojů v ČR přibývá, zejména na východě území, kde přicházejí bouřky ze SZ Slovenska. Sledujte bleskové výboje v ČR na JSCELDN a v Evropě na Blitzortung.
13:00: První bouřky vznikly na jihu Čech, něco málo výbojů najdeme na severu Moravy a v Krušných horách, zatím se nejedná o nic významného.
12:45: Vydána byla předpověď výskytu bouřek pro dnešní den, oživena tedy byla opět naše stránka Předpověď bouřek, kde najdete vedle naší prognózy i některé předpovědní podklady veličin důležitých pro vznik bouřek a údaje o měření povětrnostní situace ve výšce - tzv. sondážní měření.
11:20: Na jižní Moravě místy i poměrně vydatně prší. Srážky tato oblast rozhodně uvítá. Deštivé počasí v Brně můžete sledovat na kameře ČHMÚ: Brno - SV směr.
10:45: Dnes by se měly po poledni začít tvořit bouřky v oblasti Vysočiny a jižních Čech především, večer se objeví i na východě ČR. Pozdě večer se rozpadnou. Zítra se kolem poledne vytvoří bouřky zejména na S/SV Čech a na Moravě, ve Slezsku.
10:10: V ČR panuje oblačno, v Čechách až polojasno, na východě naopak až zataženo. Na jihu Moravy se v pásu přes východ Vysočiny směrem na východ Čech táhne srážkové pásmo. Bouřky by měly vznikat dnes odpoledne zejména v Čechách, vylučovat je nelze ale ani na ostatním území.


Stručný výhled z 20.4.2014:
Po velikonoční týden bude ve znamení jarního rázu počasí s letními prvky, k nimž bude beze sporu patřit konvektivní oblačnost a s ní spojené lokální, i vydatnější, srážky v podobě přeháněk či často též bouřek. K tomu očekáváme poměrně vysoká noční minima a odpoledne maxima kolem 20°C, přechodně i teploty vyšší.

Zpočátku týdne až 24°C, ve druhé polovině více bouřek a přeháněk
První polovina týdne, lépe řečeno od úterý, bude ve znamení vysokých teplot, které se budou blížit v maximech letním 25°C. Maxima čekáme v rozmezí 19 až 24°C nejčastěji, na některých místech může být o něco tepleji. V noci čekáme klesnou minima na 11 až 6°C. První část týdne přinese místy přeháňky a bouřky, druhá polovina týdne přinese přeháněk a bouřek více, srážkově by měly být i vydatnější.

Týden 21. až 27.4.2014 bude:

> Teplotně nadprůměrný
> Srážkově nadprůměrný

Služba Meteorolog online je v provozu od Út 22.4.2014, zde!

MA 20.4.2014 13:39
Sdílej to - Novinky
Sociální sítě:
URL:
BBcode:
HTML:
Facebook Like:


Komentáře
Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první kdo vloží svůj komentář.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.

Prosím přihlaště senebo se registrujte pro možnost hodnocení.

Zatím nikdo nehodnotil.
Textová reklama

> Luckyart - reklamní agentura

> Jooble - práce v ČR

> E-shop se superpotravinami

> Zdravotní magazín

> Stropní ventilátory, a nebude vám horko

> Knihovna Chrášťany, Obec Chrášťany

Chcete zde mít svůj banner nebo textový odkaz na Vaše stránky? Je to možné, pokud dojde ke vzájemné výměně odkazů. Zde se budou zobrazovat reklamy na stránky nesouvisející s naší činností, které mají zájem o výměnu odkazů. Je možné sjednat lepší pozici reklamy na našem webu. Lepší pozici mají automaticky veškeré odkazy na stránky společností, které s námi spolupracují a odebírají od nás informace. V případě zájmu či jakýchkoli dotazů k reklamě, spolupráci či podpoře nám napište na info@meteoaktuality.cz.

Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Organizace a stránky

Naše logo:

TOPlist

Náš partner pro design:

TOPlist

Hlavní evropské meteorologické organizace:

Stránky o počasí:

TOPlist

TOPlist

Dílčí povodí:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Mapy a data

Rychlý přehled počasí a klimatu:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Může se hodit

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Vygenerované za: 0.15 sekund - 23 Dotazů(y) 3,879,206 návštěv