25.05.2018 03:05
Přesný čas
Navigace
· Úvod
· Aktuality
· O nás
· Články
· Odkazy
· Stahování
· Atlas oblaků
· Přehled teorie
· Meteorologický slovník
· Hydrologický slovník
· Klimatologický slovník
· Předpovědní modely
· Historie meteorologie
· Historie počasí
· Světové extrémy počasí
· Kamery online
· Aktuální počasí
· Aktuální teploty
· Aktuální srážky
· Aktuální oblačnost
· Výstrahy
· Počasí na email
· Předpověď na den
· Výhled na týden
· Výhled na měsíc
· Střednědobé předpovědi
· Sezónní výhled
· Předpověď teplot
· Předpověď srážek
· Předpověď větru
· Předpověď oblačnosti
· Předpověď konvekce
· Synoptické mapy
· Meteogramy
· Počasí Evropa a Svět
· Hydrologie
· Bouřky
· Sníh
· Fotoalbum
· Aplikace Yo Window

· Kontaktujte nás
· Vyhledávání na webu
· Registrace
· Otázky a odpovědi

Kontakt
Latest News
O nás Kde, kdy a na co ...
Počasí Často slunečno,...
Počasí Studený a vlhč...
Počasí Teploty mírně n...
Počasí Květen začne te...
Počasí Po polovině týd...
Počasí Teplé počasí v...
Počasí Do čtvrtka možn...
O nás NOVÁ GRAFIKA - I...
Počasí Jarní počasí n...
Poslední články
· Výhled z 24.5.2018
· Sjízdnost k 24.5.2018
· Aktuální a očeká...
· Výhled z 22.5.2018
· Konvekce dalších d...
Programy
· Meteosymboly 2018 - ... [7]
· Informační zpráva... [12]
· Meteolisty č. 51 (Z... [14]
· Ročenka 2017 [65]
· Informační zpráva... [40]
Rychlý přehled počasí

MSG animace

Podrobněji o počasí:

> Aktuální počasí

> Aktuální teploty

> Aktuální srážky

Kde nás najdete

Doporučujeme

METEOSTANICE HABARTOV

STORMWARNING

VŠE O VODĚ

NÁŠ VESMÍR

POČASÍ NA KARLOVARSKU

POČASÍ NA JIŽNÍ MORAVĚ

POČASÍ NA RYCHNOVSKU

Turistické a přírodní cíle

Krkonošský národní park (KRNAP)

Národní pak Šumava

Národní pak Podyjí

Národní park České Švýcarsko

Sněžka

Babiččino údolí - Ratibořice

Autokemp VN Rozkoš

Český ráj a Prachovské skály

Adršpašské skály a Teplické skály

Český Kras

Moravský Kras

Orlické hory - Zemská brána

Orlické hory - Údolí Peklo

Přírodní park Orlice

NPR Králický Sněžník

Mydlovarský luh a Libický luh

PR Klánovice-Čihadla (Klánovický les)

PP Meandry Botiče a PP Botič-Milíčov

Průhonický park a zámek

Modřanská rokle

Chuchelský háj

Divoká Šárka (PP Šárka-Lysolaje)

Drahaňské údolí (PP Drahaň-Trója)

PR Kokořínský důl

České středohoří

NPR Peklo (ČL)

CHKO Labské pískovce

CHKO Křivoklát

CHKO Slavkovský les

PR Boubínský prales

CHKO Třeboňsko

CHKO Žďárské vrchy a CHKO/NGP Železné hory

CHKO Pálava a Lednicko-Valtický areál

CHKO Litovelské Pomoraví

Poodří

Užitečné stránky

Katalog stránek

Weblinker.cz

Bazar a inzerce zdarma na ybazar.cz

Katalog stránek Začátek.cz

Katalog odkazů.net

LINKOVNÍK

SUPERLINK


Srážkově bohatý týden, na konci zřejmě ochlazení
Počasí

HISTORIE SLUŽBY

:

Středa 30.4.2014


16:50: I při pohledu na snímek z družice je pěkně patrné, že se rozvoji kupovité oblačnosti v Čr dnes nedaří, což bylo avizováno už na počátku týdne. Vládne u nás lehká kupovitá oblačnost která se s večerem rychle rozpadne, o poznání výrazněji narůstá konvekce dále v Německu a též na Slovensku, ihned za hranicemi s ČR. Sledujte aplikaci MSG View.
16:20: Dnes registrujeme bouřky jen v JV části Moravy, které se budou večer rozpadat. Tradičnímu pálení čarodějnic by nemělo nic bránit, naopak je nutné dávat pozor na o, aby se ohně nešířily mimo plochy pro ně vyhrazené. Nedoporučujeme rozdělávat ohně na nevhodných místech pro oheň, ideálně nikde kromě volných ploch a ohnišť. Za účelem odborného dohledu by u ohně měla být složka HZS, např. i v podobě místních dobrovolných hasičů. Více o počasí na nejbližší hodiny a riziku vzniku požárů v článku ZDE. Poté už nezbývá popřát nic jiného než příjemnou zábavu bez úrazů všem!
14:55: Doksany hlásí 23.4°C, dále jsou teploty nad 22°C v Kobylí, Kroměříži, Lednici, Brodu nad Dyjí či Dyjákovicích.
13:25: Jak bude na zítřejší, sváteční 1. květen? Prozradí již nyní služba Předpověď na 24hodin.
11:35: V ČR se vytváří kupovitá oblačnost a na jihovýchodě ČR vznikají první přeháňky, bouřky se objeví za hranicemi ČR, tj. na Slovensku.
10:55: Pokud se objeví dnes a zítra přeháňky či bouřky, bude tomu tak zejména na J/JZ/Z území ČR. Dnes očekáváme srážek méně než zítra. Nejčerstvější předpověď na čarodějnický večer a zítřejší první máj vydáme dnes po poledni.
10:20: Zejména v Čechách se rozpouštějí místní mlhy, jinak panuje převážně slunečné až polojasné počasí se začínající tvorbou kupovité oblačnosti.

Úterý 29.4.2014


18:10: Bouřky se v ČR neobjevují, odcházejí z pohraničí, kde se během odpoledne tvořily, směrem k JZ. Dnes připomínáme, že dojde během večera k aktualizaci Týdenního výhledu počasí a s ním tedy ke zpřesnění víkendového ochlazení, které podle všeho započne od západu už v pátek. Přejeme příjemný večer. /MA/
17:10: Občas se vytvoří bouřka i na území ČR v jižní části, nicméně putuje ihned k JZ, tj. za hranice našeho území, kde se nachází převážná část bouřek a to i v pásu JV až SZ Německa.
15:30: Bouřky se tvoří převážně za hranicemi ČR, postupují směrem k JZ, tj. od našeho území. Na JZ/J/JV ČR se ještě ve zbytku odpoledne nějaká bouřky objevit může.
14:15: Bouřková činnost je aktivní zejména za hranicemi ČR směrem na J/JZ, v jižní části republiky se utvořily již lokální bouřky i na našem území. Více bouřek registrujeme na Slovensku, zejména v jeho západní a jihozápadní části. Kolegové ze Slovenska právě pro západní část země vydali na dnešní odpoledne výstrahu 1. stupně před bouřkami, které tam mohou přinést ojediněle kroupy, přívalové srážky nebo silný vítr. Více informací o konvekci se dozvíte na partnerském serveru Stormwarning.
12:30: Zatím převážně přeháňky narůstají spíše na německé straně Šumavy či v Rakousku. Další pak na Slovensku.
11:40: Na Šumavě se vyvíjí kupovitá oblačnost a první lokální, zatím jen, přeháňky. V dalších hodinách bude vývoj pokračovat s tím, že bouřky se budou tvořit později než včera, až v pozdních odpoledních hodinách.
10:30: Včera vyšla první speciální prognóza na dobu spojenou s oslavami pálení čarodějnic - více ZDE. Dnes vyjde druhá, aktualizovaná předpověď na středu 30.4.2014 odpoledne až čtvrtek 1.5.2014 večer. Již nyní lze předeslat, že by se středeční večer měl většinou obejít beze srážek, maximální čekáme na J/JZ rozpadající se slabé přeháňky či bouřky, které se odpoledne utvoří. Dnes bude v těchto částech ČR srážek více, bouřky na dnešek předpovíme po poledni.
10:00: Příjemné dopoledne. Zejména v Čechách se setkáváme s nízkou vrstevnatou oblačností, z níž vystupují především vyšší a horské polohy. Tato oblačnost by se měla během dopoledne začít protrhávat.

Pondělí 28.4.2014


19:35: Lehce prodloužená služba online vlivem významnější bouřkové činnosti končí, bouřky doznívají na Šumavě a v Českém lese, na ostatním území se již tranformovaly v přeháňky, které se budou postupně stále rozpadat. Klidný večer. /MA/
18:05: Bouřková aktivita ve východních Čechách ustává, bouří ovšem na J/JZ/Z Čech, kam směřují bouřky z centrální části ČR. Lokálně a i výrazněji bouří ovšem i na Moravě.
17:05: Bouřky seskupené do nevýrazného pásu postupují do západních a jihozápadních Čech, další méně bleskově aktivní bouřky se objevují ve východních Čechách a na JV Moravy.
16:15: Bleskově aktivní bouřky vyřadily z provozu vlakové zabezpečovací zařízení na páteřní trati z Prahy do Kolína a to v okolí Českého Brodu. Na téže trati došlo k výpadku zabezpečovacího zařízení též v Řečanech nad Labem. Porucha zabezpečovacího zařízení po bouřce je hlášena též z Mělnicka na trati vedoucí z Lysé nad Labem do Ústí nad Labem, dále také z tratě 090 ve stanici Roudnice nad Labem. Na Žatecku je zastaven provoz na trati 124, kvůli spadlému stromu na trať. (informace cd.cz)
15:50: Bouřku hlásíme z Prahy, i když se před vstupem do Prahy blesky vytrácely, nad hlavním městem bouřka sílí. Další seskupení bouřkových buněk je na Chomutovsku, lokálně bouří i na SV/V ČR. Bouřky neregistrujeme zatím na JZ Čech.
15:20: Bouřka směřuje i do hlavního města, jedno seskupení buněk minulo Prahu severně, druhé postupuje směrem nad jižní část Prahy. Spíše má tendenci jít jižně od města, ale jižní a jihovýchodní část zasáhne.
14:10: Bouřky již putují přes východní a též severní část středních Čech, putují k JZ/Z, nicméně jejich buňky se při svém postupu vyvíjejí a jejich blesková aktivita je proměnlivá.
13:10: Bouřkové oblaky dnes rychle narůstají a putují k JZ, kde se ještě objevuje vrstevnatá oblačnost, ta brání rozvoji konvekce. Ojediněle se v bouřkách objeví malé kroupy a vydatnější srážky. Kroupy máme hlášeny z Lomnice nad Popelkou, kde se dnes nejedná o první bouřku, jak popsal náš fanoušek na Facebooku.
11:30: Dnes to berou bouřky "hopem", první se tvoří již nyní během dopoledne na S/SV Čech, na severu Moravy a na Vysočině.
10:15: Nový týden začíná obdobným rázem počasí, v ČR je oblačno až polojasno, místy slunečno, místy až zataženo. Více oblačnosti je na JZ/Z/SZ Čech. Dnes se budou během odpoledne tvořit místní přeháňky a bouřky a to kdekoli v ČR. Podrobněji předpovíme po poledni.


V následujícím týdnu bude pokračovat lokálně srážkově bohaté počasí ve znamení místních přeháněk a bouřek, které se budou na naše území vytvářet vlivem oblasti nízkého tlak vzduchu. Na konci pracovního týdne přejde pravděpodobně od západu studená fronta, která přinese významnější změnu v počasí, plošnější vydatnější srážky a ochlazení.

Zpočátku místy bouřky, ojediněle intenzivnější
První polovina týdne bude ještě ve znamení teplého a vlhkého východního proudění, v němž se budou tvořit lokální přeháňky či bouřky. Teploty by měly vystupovat ve vrcholícím teplém proudění na 19 až 24°C, noční minima klesnou nejčastěji na 12 až 7°C.

Po polovině týdne by se mělo počasí měnit, za studenou frontou se změní proudění na studené a vlhké.

Přijdou zmrzlí letos dříve?
Při vyjasnění ve studeném proudění modely na konci období, tj. na přelomu dalších týdnů, předpokládají pokles nočních teploty i na lehce záporné hodnoty. V denní době vystoupí teploty přechodně jen na 7 až 12°C, teplotně by bylo za předpokladu, že prognózy vyjdou, období mírně podnormální.

Týden 28.4. až 4.5.2014 bude:

> Teplotně průměrnélehce podprůměrné
> Srážkově nadprůměrné

Služba Meteorolog online bude v tomto týdnu v provozu jen od Po do St v době 10-18hodin!

MA 27.4.2014 13:01
Sdílej to - Novinky
Sociální sítě:
URL:
BBcode:
HTML:
Facebook Like:


Komentáře
Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první kdo vloží svůj komentář.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.

Prosím přihlaště senebo se registrujte pro možnost hodnocení.

Zatím nikdo nehodnotil.
Textová reklama

> Luckyart - reklamní agentura

> Jooble - práce v ČR

> E-shop se superpotravinami

> Zdravotní magazín

> Stropní ventilátory, a nebude vám horko

> Knihovna Chrášťany, Obec Chrášťany

Chcete zde mít svůj banner nebo textový odkaz na Vaše stránky? Je to možné, pokud dojde ke vzájemné výměně odkazů. Zde se budou zobrazovat reklamy na stránky nesouvisející s naší činností, které mají zájem o výměnu odkazů. Je možné sjednat lepší pozici reklamy na našem webu. Lepší pozici mají automaticky veškeré odkazy na stránky společností, které s námi spolupracují a odebírají od nás informace. V případě zájmu či jakýchkoli dotazů k reklamě, spolupráci či podpoře nám napište na info@meteoaktuality.cz.

Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Organizace a stránky

Naše logo:

TOPlist

Náš partner pro design:

TOPlist

Hlavní evropské meteorologické organizace:

Stránky o počasí:

TOPlist

TOPlist

Dílčí povodí:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Mapy a data

Rychlý přehled počasí a klimatu:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Může se hodit

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Vygenerované za: 0.15 sekund - 23 Dotazů(y) 3,879,209 návštěv