23.05.2018 05:13
Přesný čas
Navigace
· Úvod
· Aktuality
· O nás
· Články
· Odkazy
· Stahování
· Atlas oblaků
· Přehled teorie
· Meteorologický slovník
· Hydrologický slovník
· Klimatologický slovník
· Předpovědní modely
· Historie meteorologie
· Historie počasí
· Světové extrémy počasí
· Kamery online
· Aktuální počasí
· Aktuální teploty
· Aktuální srážky
· Aktuální oblačnost
· Výstrahy
· Počasí na email
· Předpověď na den
· Výhled na týden
· Výhled na měsíc
· Střednědobé předpovědi
· Sezónní výhled
· Předpověď teplot
· Předpověď srážek
· Předpověď větru
· Předpověď oblačnosti
· Předpověď konvekce
· Synoptické mapy
· Meteogramy
· Počasí Evropa a Svět
· Hydrologie
· Bouřky
· Sníh
· Fotoalbum
· Aplikace Yo Window

· Kontaktujte nás
· Vyhledávání na webu
· Registrace
· Otázky a odpovědi

Kontakt
Latest News
Počasí Často slunečno,...
Počasí Studený a vlhč...
Počasí Teploty mírně n...
Počasí Květen začne te...
Počasí Po polovině týd...
Počasí Teplé počasí v...
Počasí Do čtvrtka možn...
O nás NOVÁ GRAFIKA - I...
Počasí Jarní počasí n...
Počasí V noci postupně ...
Poslední články
· Výhled z 22.5.2018
· Konvekce dalších d...
· Výhled z 20.5.2018
· Vrátí se letní dny?
· Výhled ze 17.5.2018
Programy
· Meteosymboly 2018 - ... [7]
· Informační zpráva... [12]
· Meteolisty č. 51 (Z... [14]
· Ročenka 2017 [65]
· Informační zpráva... [40]
Rychlý přehled počasí

MSG animace

Podrobněji o počasí:

> Aktuální počasí

> Aktuální teploty

> Aktuální srážky

Kde nás najdete

Doporučujeme

METEOSTANICE HABARTOV

STORMWARNING

VŠE O VODĚ

NÁŠ VESMÍR

POČASÍ NA KARLOVARSKU

POČASÍ NA JIŽNÍ MORAVĚ

POČASÍ NA RYCHNOVSKU

Turistické a přírodní cíle

Krkonošský národní park (KRNAP)

Národní pak Šumava

Národní pak Podyjí

Národní park České Švýcarsko

Sněžka

Babiččino údolí - Ratibořice

Autokemp VN Rozkoš

Český ráj a Prachovské skály

Adršpašské skály a Teplické skály

Český Kras

Moravský Kras

Orlické hory - Zemská brána

Orlické hory - Údolí Peklo

Přírodní park Orlice

NPR Králický Sněžník

Mydlovarský luh a Libický luh

PR Klánovice-Čihadla (Klánovický les)

PP Meandry Botiče a PP Botič-Milíčov

Průhonický park a zámek

Modřanská rokle

Chuchelský háj

Divoká Šárka (PP Šárka-Lysolaje)

Drahaňské údolí (PP Drahaň-Trója)

PR Kokořínský důl

České středohoří

NPR Peklo (ČL)

CHKO Labské pískovce

CHKO Křivoklát

CHKO Slavkovský les

PR Boubínský prales

CHKO Třeboňsko

CHKO Žďárské vrchy a CHKO/NGP Železné hory

CHKO Pálava a Lednicko-Valtický areál

CHKO Litovelské Pomoraví

Poodří

Užitečné stránky

Katalog stránek

Weblinker.cz

Bazar a inzerce zdarma na ybazar.cz

Katalog stránek Začátek.cz

Katalog odkazů.net

LINKOVNÍK

SUPERLINK


ONLINE ROZHOVOR - oteplení, ledovka, riziko povodní
O násMeteorolog online (převedeno z pravého panelu z důvodu jeho chyby)

3.2.2017


18:20 Pozor na mrznoucí srážky v noci a zítra ráno, dále pak místy ještě během sobotního večera. Teploty o víkendu vystoupí většinou více nad bod mrazu a to v sobotu do 6°C a v neděli do 7°C. Tyto teploty budou postupně častější mimo hory, oproti současným dnům. Primárně lze čekat velkou oblačnost. Příjemný víkend, MA.
17:20 Nejtepleji bylo dnes v Pohoří na Šumavě a to 11.5°C či na Horské Kvildě 10.3°C. zítra již se tak vysoké teploty na horách neobjeví. Naopak bude teplejší vzduch opět o něco více pronikat do nižších poloh.
14:10 Ledovka nebo náledí zahrozí i v sobotu večer a v noci na neděli, ale již ne v takové míře. Ve výšce se bude nacházet postupně mrazivý vzduch a srážky se budou měnit na sněhové či smíšené.
13:35 Další srážky, které budou i namrzat, lze očekávat v noci na zítřek a zpočátku zítřejšího dne. Většinou půjde o nevydatné srážky v podobě mrholení.
11:00 Zbytky frontální oblačnost nad naším územím místy doplňují mlhy. Teplotní inverze vrcholí, opět máme nejtepleji na vrcholech. Ojediněle proniká teplý vzduch i do nižších poloh.

2.2.2017


17:45: Ani tvorbu ledovky není možno vylučovat, srážky postupující nyní od západu přes Čechy budou vlivem výskytu teplot v nižších polohách pod nulou (v dalších hodinách je třeba čekat slabý pokles teplot) a kladných teplot ve výšce převážně mrznoucí. To bude platit i při srážkách v sobotu, zítra se během dne objeví jen výjimečné mrholení.
16:15 Tam, kde dnes vystoupily teploty nad bod mrazu, bude se během noci tvořit náledí nebo zmrazky. Teploty poklesnou pod bod mrazu, ale oproti minulým dnům jen slabě do -4°C za předpokladu zatažené oblohy, která by měla převládnout na většině území. Místy vzniknou i mlhy, mohou být mrznoucí.
14:35 Nejvyšší teplotu hlásí Hliniště (9.4°C), Bučina (8.0°C) a Rokytská slať (7.8°C). Podobné to bude zítra a vypadá to, že inverze přetrvá i o víkendu. Bude ale méně výrazná než dnes a zítra.
12:15 Od jihozápadu se teplou frontou oblačnost opět protrhává. Do vyšších poloh proudí teplý vzduch, což pozorujeme nyní na vzestupu teplot zejména na Šumavě.
11:10 Mrznoucí srážky se vyskytují v Čechách na teplé frontě, která přináší pás srážek postupující k severovýchodu, jak bylo predikováno. Na některých místech může jít přechodně i o sněžení. Kde se na profi stanicích vyskytují mrznoucí srážky je možné zjistit v graficky modernizovaném mapovém přehledu na portálu ČHMÚ http://portal.chmi.cz/aktualni-situace/aktualni-stav-pocasi/ceska-republika/stanice/profesionalni-stanice/mapy/pocasi-a-dohlednost/pocasi-v-terminu-pozorovani, aktuální srážky můžete sledovat na JSRADView. Srážky od jihozápadu ale poměrně rychle ustávají, silnější ledovka působící větší komplikace tedy nehrozí.

1.2.2017


18:25 Teploty dnes zůstaly na většině území, mimo vrcholy, celý den pod bodem mrazu. Zítra vystoupí na -2 až +2°C, ojediněle výše a tedy častěji nad nulu dnes. V nižších polohách se utvoří ale nízká oblačnost nebo místní mlhy tak, jak zesílí teplotní inverze.
17:15 Na jižní Moravě intenzivní srážky v podobě sněžení v pásu táhnoucím se od Vysočiny. Srážková oblačnost směřuje převážně k severovýchodu. Sněžení lze čekat v oblasti Vysočiny jen zpočátku, na Moravě a ve Slezsku po celý večer a zpočátku noci na zítřek. Jinde se objeví srážky jen výjimečně.
14:10 Srážkovou činnost nad ČR registrujeme nyní ojediněle. Na Moravě a ve Slezsku se objeví srážky během večera přechodně četněji. Dnes jde výhradně o sněžení, protože nulová izoterma leží vysoko. Zítra začne do vyšších hladin atmosféry pronikat opět teplý vzduch, zatímco v nižších polohách bude převážně mrznout. Zejména ráno a dopoledne je nutno v Čechách počítat s mrznoucím mrholením či slabým deštěm a následnou tvorbou ledovky. více ve Výstrahách a dalších informacích.
12:15 Nejvíce sněhu napadlo za včerejší den na jižní a střední Moravě, Staré Město hlásí 28cm nového sněhu. Nejméně, ojediněle do 1cm nového sněhu, napadlo na Šumavě a na západě Čech.
10:45 Sněžení zaznamenáváme v ČR nyní hlavně ve Slezsku. Srážky budou i nadále slábnout, kromě Moravy a Slezska, kde by mělo dnes k večeru srážek opět přibývat. Připadne tam ještě 1-5cm nového sněhu.

31.1.2017


18:20 Noc bude ve znamení sněžení občasného charakteru na většině území. Srážky budou zejména ve druhé polovině noci slábnoucí a méně vydatné. I tak je nutné počítat na komunikacích a chodnících bez ošetření ráno s vrstvou nového sněhu. Kde kolik napadne do zítřejšího večera právě připravujeme do souhrnné mapy, která bude s komentářem dostupná na stránce Sníh.
16:50 Srážková činnost vzniká i v oblasti středních a severozápadních Čech, kde lze také počítat večer a zpočátku noci na zítřek se sněžením. Vydatné sněžení se přesouvá zvolna z jižní a střední Moravy na její východ a následně postoupí tento pás do Slezska. Místy jde o husté sněžení.
14:50 Nejvydatněji nyní sněží na jižní a střední Moravě, kde se jedná i o husté sněžení snižující dohlednost. Sněžení můžete sledovat také na webových kamerách, kterých je v ČR nečetné množství. Odkazy na cca 240 kamer v ČR Vám nabízíme zde s přímým proklikem.
12:45 Vydatné sněžení se vyskytuje nyní na Vysočině, jižní a střední Moravě. Další srážky by měly během večera přijít i do Čech a půjde již jen o sněžení.
11:05 Střed tlakové níže postupuje přes Německo poblíž naší severozápadní hranice. Poznáme to velmi dobře podle rotujícího oblačného systému kolem středu níže, sledujte oblačnosti na http://www.sat24.com nebo pro detailní pohled na ČR a okolí na http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/meteo/sat/data_jsmsgview.html.


19:30 Mrznoucí srážky hlásí nyní při -7°C i České Budějovice. Další občasné srážky postupují od západu z Německa, jejich skupenství bude i v noci různorodé.
18:30 Karlovy Vary hlásí mrznoucí srážky. Během noci se objeví místy i jinde, nejčastěji ale na západě Čech.
18:15 Nejmrazivěji je nyní na Vysočině a na Moravě, kde převládá ještě malá oblačnost. Na Šumavě se stále projevuje teplotní inverze, jde o nyní nejteplejší místo našeho území.
16:15 Na západě a severozápadě se vyskytuje sněžení. Pás srážek směřuje k východu směrem nad střední Čechy. Srážky mohou být v dalších hodinách už i mrznoucí tvořící ledovku, pozor na nešetřených silnicích a komunikacích.


Znění aktuality:
V souvislosti s výskytem dalších druhů zimních nebezpečných jevů a avizovaným oteplením, které indikuje potenciální riziko povodní, pořádáme možnost speciálního rozhovoru. Můžete se nás ptát ve speciální aplikaci http://ask.fm/Meteoaktualitycz na vše, co Vás zajímá ohledně aktuální i očekávaného počasí. Zaměřte se, prosíme, na aktuální období.

ONLINE ROZHOVOR
Téma: Oteplení a riziko ledovky, potenciální riziko povodní+očekávaný vývoj počasí (otázky o počasí a klimatu mimo hlavní téma budou zodpovězeny též, bude-li to možné. Neodpovídáme např. na otázky typu "jaké bude letošní léto?" atd.)
Konání: 30.1.2017 od 20:00 (začátek odpovídání, ptát se je možné stále)
Ptejte se na: http://ask.fm/Meteoaktualitycz (náš profil na síti)MA 30.1.2017 14:08
Sdílej to - Novinky
Sociální sítě:
URL:
BBcode:
HTML:
Facebook Like:


Komentáře
Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první kdo vloží svůj komentář.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.

Prosím přihlaště senebo se registrujte pro možnost hodnocení.

Zatím nikdo nehodnotil.
Textová reklama

> Luckyart - reklamní agentura

> Jooble - práce v ČR

> E-shop se superpotravinami

> Zdravotní magazín

> Stropní ventilátory, a nebude vám horko

> Knihovna Chrášťany, Obec Chrášťany

Chcete zde mít svůj banner nebo textový odkaz na Vaše stránky? Je to možné, pokud dojde ke vzájemné výměně odkazů. Zde se budou zobrazovat reklamy na stránky nesouvisející s naší činností, které mají zájem o výměnu odkazů. Je možné sjednat lepší pozici reklamy na našem webu. Lepší pozici mají automaticky veškeré odkazy na stránky společností, které s námi spolupracují a odebírají od nás informace. V případě zájmu či jakýchkoli dotazů k reklamě, spolupráci či podpoře nám napište na info@meteoaktuality.cz.

Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Organizace a stránky

Naše logo:

TOPlist

Náš partner pro design:

TOPlist

Hlavní evropské meteorologické organizace:

Stránky o počasí:

TOPlist

TOPlist

Dílčí povodí:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Mapy a data

Rychlý přehled počasí a klimatu:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Může se hodit

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Vygenerované za: 0.14 sekund - 23 Dotazů(y) 3,877,555 návštěv