25.05.2018 02:51
Přesný čas
Navigace
· Úvod
· Aktuality
· O nás
· Články
· Odkazy
· Stahování
· Atlas oblaků
· Přehled teorie
· Meteorologický slovník
· Hydrologický slovník
· Klimatologický slovník
· Předpovědní modely
· Historie meteorologie
· Historie počasí
· Světové extrémy počasí
· Kamery online
· Aktuální počasí
· Aktuální teploty
· Aktuální srážky
· Aktuální oblačnost
· Výstrahy
· Počasí na email
· Předpověď na den
· Výhled na týden
· Výhled na měsíc
· Střednědobé předpovědi
· Sezónní výhled
· Předpověď teplot
· Předpověď srážek
· Předpověď větru
· Předpověď oblačnosti
· Předpověď konvekce
· Synoptické mapy
· Meteogramy
· Počasí Evropa a Svět
· Hydrologie
· Bouřky
· Sníh
· Fotoalbum
· Aplikace Yo Window

· Kontaktujte nás
· Vyhledávání na webu
· Registrace
· Otázky a odpovědi

Kontakt
Latest News
O nás Kde, kdy a na co ...
Počasí Často slunečno,...
Počasí Studený a vlhč...
Počasí Teploty mírně n...
Počasí Květen začne te...
Počasí Po polovině týd...
Počasí Teplé počasí v...
Počasí Do čtvrtka možn...
O nás NOVÁ GRAFIKA - I...
Počasí Jarní počasí n...
Poslední články
· Výhled z 24.5.2018
· Sjízdnost k 24.5.2018
· Aktuální a očeká...
· Výhled z 22.5.2018
· Konvekce dalších d...
Programy
· Meteosymboly 2018 - ... [7]
· Informační zpráva... [12]
· Meteolisty č. 51 (Z... [14]
· Ročenka 2017 [65]
· Informační zpráva... [40]
Rychlý přehled počasí

MSG animace

Podrobněji o počasí:

> Aktuální počasí

> Aktuální teploty

> Aktuální srážky

Kde nás najdete

Doporučujeme

METEOSTANICE HABARTOV

STORMWARNING

VŠE O VODĚ

NÁŠ VESMÍR

POČASÍ NA KARLOVARSKU

POČASÍ NA JIŽNÍ MORAVĚ

POČASÍ NA RYCHNOVSKU

Turistické a přírodní cíle

Krkonošský národní park (KRNAP)

Národní pak Šumava

Národní pak Podyjí

Národní park České Švýcarsko

Sněžka

Babiččino údolí - Ratibořice

Autokemp VN Rozkoš

Český ráj a Prachovské skály

Adršpašské skály a Teplické skály

Český Kras

Moravský Kras

Orlické hory - Zemská brána

Orlické hory - Údolí Peklo

Přírodní park Orlice

NPR Králický Sněžník

Mydlovarský luh a Libický luh

PR Klánovice-Čihadla (Klánovický les)

PP Meandry Botiče a PP Botič-Milíčov

Průhonický park a zámek

Modřanská rokle

Chuchelský háj

Divoká Šárka (PP Šárka-Lysolaje)

Drahaňské údolí (PP Drahaň-Trója)

PR Kokořínský důl

České středohoří

NPR Peklo (ČL)

CHKO Labské pískovce

CHKO Křivoklát

CHKO Slavkovský les

PR Boubínský prales

CHKO Třeboňsko

CHKO Žďárské vrchy a CHKO/NGP Železné hory

CHKO Pálava a Lednicko-Valtický areál

CHKO Litovelské Pomoraví

Poodří

Užitečné stránky

Katalog stránek

Weblinker.cz

Bazar a inzerce zdarma na ybazar.cz

Katalog stránek Začátek.cz

Katalog odkazů.net

LINKOVNÍK

SUPERLINK


Zima se příští týden vrátí, srážek bude opět méně
PočasíMETEOROLOG ONLINE (Po - Pá cca 10:30 - 18:30)

10.2.2017


19:45 Alespoň na horách bude méně oblačnosti v neděli, neboť čekáme jen výskyt nízké inverzní oblačnosti. Ta se bude častěji rozpouštět během dne i v nižších výškách. Vítr by už neměl v ČR foukat tak čerstvý jako v pátek. Počasí bude lákat na hory, kde bude možné ještě využít výborné sněhové podmínky, byť sníh je po minulé oblevě většinou zmrzlý.
18:15 I o víkendu bude záviset teplota na oblačnosti. Více oblačnosti bude v nižších polohách oproti horským a vyšším. Projeví se tak i teplotní inverze.
13:45 Srážkově bude únor významně podprůměrný, jednak to předpokládají dlouhodobé klimatologické výhledy a též to potvrzují střednědobé předpovědi. Klimatologický výhled modelu CFS můžete zhlédnout na http://origin.cpc.ncep.noaa.gov/products/people/wwang/cfsv2fcst/htmls/euPrece3Mon.html a střednědobou předpověď srážek například na http://old.wetterzentrale.de/topkarten/fsgfsmeur.html.
12:50 Vizovice hlásí 4.6°C, Hejnice 3.9°C, Horní Bečva 3.8°C, o něco chladněji je ve středním Polabí, Tuhaň 3.1°C, Poděbrady 2.9°C a podobně je na severu Čech a též ve východních Čechách.
11:15 Dnes fouká na území ČR mírný až čerstvý vítr, ve vyšších polohách má i nárazy. Krásně dochází nad vrcholky ke zvlnění nízké oblačnosti, což je pěkně patrné ze snímku z družice např. v detailním RGB našeho území zde http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/meteo/sat/data_jsmsgview.html

9.2.2017


19:30 V dalších dnech se mohou objevit ojediněle i mrznoucí srážky, budou ale lokální a dosti slabé. Často půjde o mrholení.
18:10 Zítra bude o něco větrněji a teplejší vzduch začne vlivem rozrušení nízké oblačnosti pronikat místy i do nižších poloh. Maximální teploty dosáhnou 4-5°C.
14:05 Vlivem zmíněné mohutné anticyklony neočekáváme v ČR v dalších dnech žádné významnější srážky. Teplotní inverze by se měla významněji projevit v příštím týdnu.
13:25 Zítra bude v ČR větrněji, vítr bude čerstvý o rychlosti 3-8m/s a místy, zejména na Českomoravské vrchovině bude dosahovat i nárazů 15-20m/s.
12:10 Nejtepleji je na Valašsku a Brněnsku. I tak dnes ještě až na úplné výjimky zůstanou teploty celý den pod bodem mrazu. Z hlediska nižších poloh půjde o poslední ledový den s takto plošným výskytem. Oteplení se už blíží.
11:30 Nad naším územím i dnes převládá nízká oblačnost. Odpoledne se bude protrhávat jen lokálně. Mohutná tlaková výše nad severní Evropou bude v nejbližších dnech zůstávat téměř bez pohybu.

8.2.2017


19:30 Nejmrazivěji zůstává stále na severovýchodě Čech a na severní či částečně střední Moravě.
17:55 zítra lze čekat také teploty celý den pod bodem mrazu, jen výjimečně vystoupí lehce nad něho a to zejména v jižní části republiky. Velká oblačnost na většině územ naopak zmírní noční mráz.
13:35 Převážně pod bodem mrazu nebudou teploty jen dnes, ale ještě zítra. Poté lze čekat mírné oteplení a teploty budou v maximech vystupovat v ne horských polohách lehce nad bod mrazu.
11:35 Nejmrazivěji bylo dnes ráno na Šeráku a to téměř -14°C, i nyní jsou nejnižší teploty v oblasti severní a severovýchodní Moravy či ve Slezsku. Převládající velká oblačnost i na horách nedovolila například v krkonošských či šumavských údolích teplotám klesnout tak, jak tomu bývá při vyjasnění.
10:00 Nad naším územím převládá nízká oblačnost v kombinaci s oblaky vyššího patra. Jen výjimečně jsou všechna oblačná patra protrhána a na obloze se tak může přechodně ukázat polojasno.

7.2.2017


18:30 Náledí a zmrazky se buď znovu utvoří a nebo přetrvají i v dalších hodinách či dnech. Zítra teploty dosáhnou odpoledne maximálně 0°C.
17:50 Protrhávání oblačnosti nastalo během odpoledne zejména v pásu jižní Morava, Vysočina až jihovýchodní Čechy.
14:25 Místy až špatná (st. 5) je kvalita ovzduší vlivem zvýšené koncentrace prachu v ovzduší v Praze a v Moravskoslezském kraji. Jinde v ČR je kvalita ovzduší lepší, převážně uspokojivá či vyhovující.
14:05 V noci na zítřek klesnou teploty na hodnoty kolem -5°C za předpokladu velké oblačnosti, až kolem -10°C se budou pohybovat v případě vyjasnění. Spíše je na území ČR nutné počítat s velkou oblačností a tedy i mírnějším mrazem. To bude platit i o dalších nocích.
12:30 Z nízké oblačnost i v ČR místy slabě sněží. Tyto srážky radar většinou ani nezaznamená a srážky současně také nepřinesou žádné úhrny.

6.2.2017


18:25 zítra vystoupí teploty v maximech do +1°C, jen ojediněle (zejména na jižní Moravě a jihozápadě Čech) až do +3°C. Ve středu a ve čtvrtek zůstanou i mírně pod nulou. Převládat začne na území ČR místo frontální oblačnosti opět nízká oblačnost i v podobě mlh.
17:05 Srážky v ČR ustaly. Teploty v noci klesnou na -1 až -5°C. Tam, kde roztával dnes během dne sníh se utvoří během večera a noci náledí nebo při částečném rozbřednutí sněhu i zmrazky.
14:25 Nyní je téměř 5°C ve středním Polabí, na jihozápadě a severozápadě Čech. Večer a v noci už ale přituhne na celém území.
13:45 Se srážkami se budeme v nejbližších dnech setkávat spíše výjimečně a pokud se objeví, budou slabé. To bude platit minimálně po celý tento týden.
11:45 Nejtepleji je na Jičínsku, Holovousy hlásí 4°C, Novobydžovsku 3.5°C. Také ale na jihozápadě Čech (Stříbro či Plzeň 3.5°C). Dnes teploty dosáhnou maximálně 5-6°C. Obleva dnešním dnem skončí, od středních poloh už ustala.
10:20 Srážky se v ČR vyskytují na jižní a střední Moravě či částečně na jihu Čech. Jedná se zatím převážně o déšť. Hranice sněžení se bude snižovat během dnešního odpoledne a večer.


SITUACE Po přechodu okludované fronty od severu až severovýchodu začne z těchto směrů pronikat do střední Evropy mrazivý vzduch, který bude současně suchý. Nad Skandinávií se bude po většinu týdne udržovat mohutná oblast vysokého tlaku vzduchu, která bude částečně zasahovat do střední Evropy.

PŘEDPOVĚĎ Po mírné oblevě nás čeká návrat mrazivého počasí. Pondělní teploty již budou o poznání nižší, přesto ještě vystoupí na některých místech na 6°C. Od úterý je třeba čekat už teploty na většině území maximálně v těsné blízkosti nuly, mnohde se bude jednat o ledový den. S malou přestávkou na přelomu pracovního týdne a víkendu lze na našem území čekat příliv mrazivého a suchého vzduchu od severovýchodu.

Nejnižší teploty budou klesat zpočátku a na konci týdne na +1 až -5°C, uprostřed na -4 až -9°C při vyjasnění i níže. Nejvyšší teploty zpočátku vystoupí na 2 až 6°C (pondělí) a před koncem týdne čekáme -1 až +4°C, jinak -6 až 0°C. Intenzitu přílivu studeného vzduchu na období konce týdne bude nutné zpřesnit.

SHRNUTÍ Týden bude opět studený a to více než činí dlouhodobý normál. Opět nás čeká nedostatek srážek.

Průměrné teploty vystoupí na -5 až 0°C, srážek spadne převážně ve formě sněhu pouze do 5-7mm/cm.

Týden 6. až 12.2.2017 bude:

> Teplotně podprůměrný
> Srážkově výrazně podprůměrný

MA 5.2.2017 13:51
Sdílej to - Novinky
Sociální sítě:
URL:
BBcode:
HTML:
Facebook Like:


Komentáře
Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první kdo vloží svůj komentář.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.

Prosím přihlaště senebo se registrujte pro možnost hodnocení.

Zatím nikdo nehodnotil.
Textová reklama

> Luckyart - reklamní agentura

> Jooble - práce v ČR

> E-shop se superpotravinami

> Zdravotní magazín

> Stropní ventilátory, a nebude vám horko

> Knihovna Chrášťany, Obec Chrášťany

Chcete zde mít svůj banner nebo textový odkaz na Vaše stránky? Je to možné, pokud dojde ke vzájemné výměně odkazů. Zde se budou zobrazovat reklamy na stránky nesouvisející s naší činností, které mají zájem o výměnu odkazů. Je možné sjednat lepší pozici reklamy na našem webu. Lepší pozici mají automaticky veškeré odkazy na stránky společností, které s námi spolupracují a odebírají od nás informace. V případě zájmu či jakýchkoli dotazů k reklamě, spolupráci či podpoře nám napište na info@meteoaktuality.cz.

Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Organizace a stránky

Naše logo:

TOPlist

Náš partner pro design:

TOPlist

Hlavní evropské meteorologické organizace:

Stránky o počasí:

TOPlist

TOPlist

Dílčí povodí:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Mapy a data

Rychlý přehled počasí a klimatu:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Může se hodit

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Vygenerované za: 0.15 sekund - 23 Dotazů(y) 3,879,171 návštěv