22.07.2018 01:18
Přesný čas
Navigace
· Úvod
· Aktuality
· O nás
· Články
· Odkazy
· Stahování
· Atlas oblaků
· Přehled teorie
· Meteorologický slovník
· Hydrologický slovník
· Klimatologický slovník
· Předpovědní modely
· Historie meteorologie
· Historie počasí
· Světové extrémy počasí
· Kamery online
· Aktuální počasí
· Aktuální teploty
· Aktuální srážky
· Aktuální oblačnost
· Výstrahy
· Počasí na email
· Předpověď na den
· Výhled na týden
· Výhled na měsíc
· Střednědobé předpovědi
· Sezónní výhled
· Předpověď teplot
· Předpověď srážek
· Předpověď větru
· Předpověď oblačnosti
· Předpověď konvekce
· Synoptické mapy
· Meteogramy
· Počasí Evropa a Svět
· Hydrologie
· Bouřky
· Sníh
· Fotoalbum
· Aplikace Yo Window

· Kontaktujte nás
· Vyhledávání na webu
· Registrace
· Otázky a odpovědi

Kontakt
Latest News
Počasí Letní a na konci...
Počasí V polovině týdn...
Počasí Slunečný začá...
Počasí Letní teploty se...
Počasí Teplo do čtvrtka...
Počasí Přestávka od l...
Počasí Teplé a zejména...
Počasí Více srážek op...
O nás Kde, kdy a na co ...
Počasí Často slunečno,...
Poslední články
· O víkendu bude tepl...
· Výhled z 19.7.2018
· Extrémní srážky ...
· Sjízdnost k 19.7.2018
· Průběh srážek na...
Programy
· Meteosymboly 2018 - ... [12]
· Informační zpráva... [20]
· Meteolisty č. 51 (Z... [19]
· Ročenka 2017 [80]
· Informační zpráva... [52]
Rychlý přehled počasí

MSG animace

Podrobněji o počasí:

> Aktuální počasí

> Aktuální teploty

> Aktuální srážky

Kde nás najdete

Doporučujeme

METEOSTANICE HABARTOV

STORMWARNING

VŠE O VODĚ

NÁŠ VESMÍR

POČASÍ NA KARLOVARSKU

POČASÍ NA JIŽNÍ MORAVĚ

POČASÍ NA RYCHNOVSKU

Turistické a přírodní cíle

Krkonošský národní park (KRNAP)

Národní pak Šumava

Národní pak Podyjí

Národní park České Švýcarsko

Sněžka

Babiččino údolí - Ratibořice

Autokemp VN Rozkoš

Český ráj a Prachovské skály

Adršpašské skály a Teplické skály

Český Kras

Moravský Kras

Orlické hory - Zemská brána

Orlické hory - Údolí Peklo

Přírodní park Orlice

NPR Králický Sněžník

Mydlovarský luh a Libický luh

PR Klánovice-Čihadla (Klánovický les)

PP Meandry Botiče a PP Botič-Milíčov

Průhonický park a zámek

Modřanská rokle

Chuchelský háj

Divoká Šárka (PP Šárka-Lysolaje)

Drahaňské údolí (PP Drahaň-Trója)

PR Kokořínský důl

České středohoří

NPR Peklo (ČL)

CHKO Labské pískovce

CHKO Křivoklát

CHKO Slavkovský les

PR Boubínský prales

CHKO Třeboňsko

CHKO Žďárské vrchy a CHKO/NGP Železné hory

CHKO Pálava a Lednicko-Valtický areál

CHKO Litovelské Pomoraví

Poodří

Užitečné stránky

Katalog stránek

Weblinker.cz

Bazar a inzerce zdarma na ybazar.cz

Katalog stránek Začátek.cz

Katalog odkazů.net

LINKOVNÍK

SUPERLINK

Studený a vlhčí týden
PočasíSITUACE V prvních dnech týdne se bude nad střední Evropou nacházet tlaková níže a s ní spojená okluzní fronta. Během úterý k nám začne pronikat studený vzduch od západu až severozápadu, který bude zpočátku také vlhký. Ve druhé polovině týdne se nad střední Evropu rozšíří oblast vysokého tlaku vzduchu a ke konci týdne k nám začne od východu opět pronikat teplejší vzduch.

PŘEDPOVĚĎ Počasí bude v dalších dnech o poznání chladnější než bylo v posledních týdnech a projeví se tak mírně opoždění zmrzlí, jinými slovy ledoví muži. První polovina týdne a čtvrtek přinesou hodně oblačnosti a srážek, kterých bude patrně více na jihu a jihozápadě území ČR než na opačné straně. Ve druhé polovině týdne nás čeká méně srážek i oblačnosti a to bude znamenat také velmi studené noci a rána, objeví se i přízemní mrazíky.

Nejnižší teploty budou klesat zpočátku týdne při velké oblačnosti na 13 až 7°C, během týdne na 8 až 3°C a přechodně až na 1°C místy, krátce pak na četných místech s přízemními mrazíky.
Nejvyšší teploty budou v pondělí stoupat na 20 až 24°C, poté se budou pohybovat od 12 do 18°C nejčastěji, na konci týdne stoupnou na 16 až 21°C.

SHRNUTÍ Počasí bude teplotně oproti minulým dnům a týdnům odpovídat normálu pro polovinu května, i srážek bude více.

Průměrné teploty čekáme od 10 do 14°C, ojediněle až 16°C. Naprší 15 až 40mm, místy až 60mm srážek.

Týden 14. až 20.5.2018 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově průměrný
Teploty mírně nad 20°C a postupně lokální bouřky nabídne další květnový týden
PočasíSITUACE Tlaková výše zvaná "Quinlan" se bude na počátku týdne odsouvat k severovýchodu a bude tedy ztrácet vliv na počasí ve střední Evropě. Na naše území bude od východu pronikat teplý vzduch. V brázdě nízkého tlaku vzduchu k nám začne od poloviny týdne pronikat vlhký vzduch. Ke konci týdne ovlivní středoevropské počasí zvlněné frontální rozhraní, za nímž se k nám od západu rozšíří výběžek talkové výše a postupně se opět obnoví příliv teplého vzduchu.

PŘEDPOVĚĎ První dny týdne budou převážně jasné, postupně bude přibývat oblačnosti a začnou se během dne vyskytovat místy přeháňky a bouřky. Těch bude více po polovině týdne, kdy nás čeká spíše typický letní chod oblačnosti a srážek. Méně jich bude v noci a ráno, více odpoledne a v podvečer. Noci budou v jasném období o něco chladnější.

Nejnižší teploty lze čekat mezi 11 až 5°C, během týdne mezi 15 až 9°C.
Nejvyšší teploty budou stoupat nejčastěji na 18 až 24°C, ojediněle budou o něco nižší nebo naopak, hlavně koncem týdne, vyšší.

SHRNUTÍ Teplotně je možno čekat počasí odpovídající normálu pro první polovinu května, srážek bude o něco méně než by mělo a bude se jednat o konvekční a lokální srážky.

Průměrné teploty čekáme mezi 11 až 16°C, naprší 10 až 25mm, lokálně 35mm.

Týden 7. až 13.5.2018 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově podprůměrný
Květen začne teplotami kolem 20°C a lokálními srážkami
PočasíSITUACE Nad střední Evropou a naším územím se bude na počátku týdne vlnit frontální rozhraní, za kterým k nám přechodně pronikne chladnější vzduch od západu. V polovině týdne dojde ke krátkému přílivu teplého vzduchu zejména do východní části našeho území. Tento příliv ukončí ve čtvrtek přechod další studené fronty. Ve zbytku týdne k nám bude tedy pronikat opět chladnější a o něco vlhčí vzduch.

PŘEDPOVĚĎ Teploty se budou pohybovat v souladu s normálem pro začátek května u nás. Neměly by vystupovat na tak vysoké hodnoty jako například na konci uplynulého týdne nebo po polovině dubna. Srážky budou mít typicky letní formu přeháněk a bouřek, které se budou vyskytovat lokálně, častěji ve druhé polovině týdne ve vlhčím vzduchu v západním proudění. Hlavní srážky se omezí na přecházející frontální vlny.

Nejnižší teploty budou klesat zpočátku týdne na 16 až 10°C, postupně na 10 až 4°C a při malé oblačnosti za splnění dalších podmínek se mohou zejména v Čechách dostávat ojediněle i níže s výskytem přízemních mrazíků. Nejvyšší teploty lze čekat v pondělí na východě a ojediněle i jinde do 27°C, jinak budou nejčastěji v rozmezí 16 až 22°C, v polovině týdne na JV/V až 26°C.

SHRNUTÍ Teploty budou odpovídat normálu, počasí bude o něco chladnější než v předcházejících týdnech. Srážky budou stále lokálně velmi rozdílné, což je v souladu s aktuálním obdobím a předpokládanými teplotami.

Průměrné teploty čekáme od 9 do 14°C, místy až 16°C (zejména J/JV Moravy a střední Polabí). Naprší 8 až 25mm, lokálně 35mm srážek.

Týden 30.4. až 6.5.2018 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově podprůměrný
Po polovině týdne se teploty vrátí k normálu
PočasíSITUACE V pondělí ovlivní počasí u nás studená fronta systému tlakové níže nad severní Evropou a přejde dále k východu. Za frontou k nám pronikne krátce o něco chladnější vzduch. Následně se obnoví teplé východní proudění. Během středy a noci na čtvrtek přejde přes ČR další studená fronta, která příliv teplého vzduchu definitivně ukončí. V dalších dnech týdne bude do centrální Evropy zasahovat od jihozápadu výběžek tlakové výše. V závěru týdne k nám začne pronikat opět teplý vzduch od jihovýchodu, který bude v oblasti nízkého tlaku vzduchu současně vlhký.

PŘEDPOVĚĎ Velmi teplé počasí vybočující z normálu pro současné období skončí ve středu. Též bude oproti minulým dnům v týdnu více oblačnosti a občas se objeví srážky, které budou co se týče jejich vydatnosti lokálně velmi rozdílné. Půjde převážně o konvekční srážkovou činnost, která může zejména v pondělí a během středy přinést lokálně vyšší srážkové úhrny. Méně oblačnosti i srážek můžeme čekat zpočátku druhé poloviny týdne v hřebeni tlakové výše. Počasí se bude v týdnu oproti minulým dvěma ale více střídat.

Nejnižší teploty budou v rozmezí 15 až 9°C zpočátku a konci týdne při velké oblačnosti, po polovině týdne v přílivu studeného vzduchu za malé oblačnosti v rozmezí 9 až 3°C s ojedinělým výskytem přízemního mrazíku a to pravděpodobně v pátek - bude nutno upřesnit. Denní maxima budou v rozmezí 18 až 25°C, ve druhé polovině týdne 15 až 22°C.

SHRNUTÍ Počasí dozná během týdne přeci jen změn, bude více oblačnosti a jen přechodně se dočkáme slunného počasí. Zejména dojde ke snížení teplot a to přesně po polovině týdne. Tyto budou odpovídat dlouhodobému normálu pro konec dubna.

Průměrné teploty lze čekat v rozmezí 8 až 14°C, ojediněle až 16°C. Naprší 10 až 30mm, ojediněle 40mm.

Týden 23. až 29.4.2018 bude:

> Teplotně nadprůměrný
> Srážkově průměrný
Teplé počasí vydrží, hlavní srážky spadnou na začátku týdne
PočasíSITUACE Na počátku týdne ovlivní počasí u nás zvlněné frontální rozhraní, které přejde naše území k severu až severovýchodu. V úterý se rozšíří od severozápadu nad střední Evropu oblast vysokého tlaku vzduchu a obnoví se příliv teplého vzduchu. Tento příliv bude pokračovat i v dalších dnech týdne, v jeho závěru vyvrcholí.

PŘEDPOVĚĎ Počasí v týdnu bude pokračovat až na výjimku začátku týdne v sušším a teplém rázu. Teploty budou i nadále vysoce nadnormální, srážek bude spíše méně. Hlavní srážky spadnou na počátku týdne a budou tak předem kompenzovat suché a teplé počasí ve zbytku týdne. Na konci týdne to vypadá opět na letní teploty. Noční teploty budou vyšší zpočátku týdne vlivem velké oblačnosti, o něco nižší pak zejména během týdne při jasné počasí. Mlhy se budou tvořit jen ojediněle u velkých vodních ploch.

Nejnižší teploty budou klesat tedy zpočátku týdne na 15 až 9°C, postupně na 11 až 5°C. Nejvyšší denní teploty budou v rozmezí 14 až 21°C na počátku týdne, postupně 18 až 23°C a v závěru týdne pak místy až 25°C. V úplném závěru týdne se možná začne již ochlazovat.

SHRNUTÍ Týden bude pokračovat v nadprůměrných teplotách, srážek bude více zpočátku týdne a to hlavně lokálně. Celkově bude týden jako celek srážkově spíše chudší.

Průměrné teploty budou mezi 10 až 15°C, naprší 8 až 25mm, místy až 40mm srážek.

Týden 16. až 22.4.2018 bude:

> Teplotně nadprůměrný
> Srážkově podprůměrný
Textová reklama

> Luckyart - reklamní agentura

> Jooble - práce v ČR

> E-shop se superpotravinami

> Zdravotní magazín

> Stropní ventilátory, a nebude vám horko

> Knihovna Chrášťany, Obec Chrášťany

Chcete zde mít svůj banner nebo textový odkaz na Vaše stránky? Je to možné, pokud dojde ke vzájemné výměně odkazů. Zde se budou zobrazovat reklamy na stránky nesouvisející s naší činností, které mají zájem o výměnu odkazů. Je možné sjednat lepší pozici reklamy na našem webu. Lepší pozici mají automaticky veškeré odkazy na stránky společností, které s námi spolupracují a odebírají od nás informace. V případě zájmu či jakýchkoli dotazů k reklamě, spolupráci či podpoře nám napište na info@meteoaktuality.cz.

Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Organizace a stránky

Naše logo:

TOPlist

Náš partner pro design:

TOPlist

Hlavní evropské meteorologické organizace:

Stránky o počasí:

TOPlist

TOPlist

Dílčí povodí:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Mapy a data

Rychlý přehled počasí a klimatu:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Může se hodit

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Vygenerované za: 0.08 sekund - 21 Dotazů(y) 3,926,409 návštěv