18.03.2018 12:30
Přesný čas
Navigace
· Úvod
· O nás
· Aktuality
· Články
· Odkazy
· Stahování
· Atlas oblaků
· Přehled teorie
· Meteorologický slovník
· Hydrologický slovník
· Klimatologický slovník
· Historie meteorologie
· Historie počasí
· Světové extrémy počasí
· Kamery online
· Aktuální počasí
· Aktuální teploty
· Aktuální srážky
· Aktuální oblačnost
· Výstrahy
· Počasí na email
· Předpověď na den
· Výhled na týden
· Výhled na měsíc
· Střednědobé předpovědi
· Sezónní výhled
· Počasí na hory
· Předpověď teplot
· Předpověď srážek
· Předpověď větru
· Předpověď oblačnosti
· Předpověď konvekce
· Synoptické mapy
· Meteogramy
· Počasí Evropa a Svět
· Hydrologie
· Sníh
· Fotoalbum
· Aplikace Yo Window

· Kontaktujte nás
· Vyhledávání na webu
· Registrace
· Otázky a odpovědi

· Ansámblové prognózy
Kontakt
Latest News
O nás Světový den vod...
Počasí Typické před ja...
O nás Spuštěna strán...
Počasí Více srážek, k...
Počasí Silné mrazy do ...
Počasí Teploty budou pod...
O nás Od března nové ...
Počasí Teploty i nadále...
Počasí Suchý a mrazivý...
Počasí Velmi teplo do po...
Poslední články
· Kdy skončí zimní ...
· Výhled z 15.3.2018
· Sníh k 15.3.2018
· Zima 2017/2018
· Výhled z 13.3.2018
Programy
· Meteolisty č. 51 (Z... [1]
· Ročenka 2017 [0]
· Informační zpráva... [0]
· Informační zpráva... [19]
· Meteolisty č. 50 (P... [52]
Rychlý přehled počasí

MSG animace

Podrobněji o počasí:

> Aktuální počasí

> Aktuální teploty

> Aktuální srážky

Kde nás najdete

Doporučujeme

METEOSTANICE HABARTOV

STORMWARNING

VŠE O VODĚ

NÁŠ VESMÍR

POČASÍ NA KARLOVARSKU

POČASÍ NA JIŽNÍ MORAVĚ

POČASÍ NA RYCHNOVSKU

Turistické a přírodní cíle

Krkonošský národní park (KRNAP)

Národní pak Šumava

Národní pak Podyjí

Národní park České Švýcarsko

Sněžka

Babiččino údolí - Ratibořice

Autokemp VN Rozkoš

Český ráj a Prachovské skály

Adršpašské skály a Teplické skály

Český Kras

Moravský Kras

Orlické hory - Zemská brána

Orlické hory - Údolí Peklo

Přírodní park Orlice

NPR Králický Sněžník

Mydlovarský luh a Libický luh

PR Klánovice-Čihadla (Klánovický les)

PP Meandry Botiče a PP Botič-Milíčov

Průhonický park a zámek

Modřanská rokle

Chuchelský háj

Divoká Šárka (PP Šárka-Lysolaje)

Drahaňské údolí (PP Drahaň-Trója)

PR Kokořínský důl

České středohoří

NPR Peklo (ČL)

CHKO Labské pískovce

CHKO Křivoklát

CHKO Slavkovský les

PR Boubínský prales

CHKO Třeboňsko

CHKO Žďárské vrchy a CHKO/NGP Železné hory

CHKO Pálava a Lednicko-Valtický areál

CHKO Litovelské Pomoraví

Poodří

Užitečné stránky

Katalog stránek

Weblinker.cz

Bazar a inzerce zdarma na ybazar.cz

Katalog stránek Začátek.cz

Katalog odkazů.net

LINKOVNÍK

SUPERLINK

Projekt Meteo Aktuality je tu 7 let
O násDne 21.1.2011 byl založen projekt Meteo Aktuality a existuje letos tedy již 7 let a vstupujeme tak celkově do 8. roku. Projekt byl založen vytvořením stránky na síti Facebook k rychlému a kvalitnímu informačnímu servisu o počasí. Do půl roku vznikla webová prezentace, která byla v roce 2012 převedena v červnu na tuto vlastní doménu. Od té doby přinášíme aktuality o počasí každý den a jsme připraveni reagovat na různé dotazy zájemců/čtenářů či chcete-li návštěvníků ohledně oborů činnosti.

Hlavním cílem je přinášet aktuální, co nejpřesnější a hlavně seriózní informace o počasí a příbuzných oborech, vzdělávat a zejména poskytovat informace o tom jaké bylo je, bude a také jaké bylo a zejména proč se takové počasí odehrává. Tento cíl se budeme snažit na všech našich stránkách plnit i nadále a přispět tam z pohledu oboru k seriózním informacím o něm.

Zima v nižších polohách nesetrvá dlouho, během týdne se krátce oteplí i na horách
PočasíSITUACE Zpočátku týdne bude na naše území pronikat chladnější vzduch. Během pondělí přejde naše území okluzní fronta, za kterou bude na naše území pozvolna od jihozápadu až jihu pronikat teplejší vzduch. Tento pronikne v polovině týdne i do vyšších vrstev atmosféry. Poté co přejde okluzní fronta zvolna k východu bude se nad střední Evropou rozprostírat oblast vyššího tlaku vzduchu. V polovině týdne ovlivní naše území svým jižním okrajem v oblasti vysokého tlaku vzduchu slábnoucí teplá fronta systému tlakové níže u Skandinávie. Během čtvrtka a v noci na pátek přejde přes ČR studená fronta tohoto systému, která se bude zřejmě při přesunu přes centrální Evropu vlnit a za kterou začne na naše území pronikat opět chladnější vzduch.

PŘEDPOVĚĎ První dny týdne budou ve znamení zimního rázu počasí i v nížinách, tam, kde napadl sníh, se tento udrží. Během první poloviny týdne se bude ale od jihozápadu oteplovat, stále bude ale východ území ČR o něco chladnější než západ a jihozápad. V polovině týdne dojde k oblevě i v horských oblastech a to v teplém sektoru níže, viz synoptický vývoj výše. Ke konci týdne se opět mírně ochladí. Celkově ale od poloviny týdne nelze v polohách pod 400-500m čekat pravé zimní počasí. Oteplení nebude ale zatím nijak významné.

Nejnižší teploty budou klesat na +4 až -2°C, na JV/V zpočátku až na -5°C a jen v pondělí ještě v celé republice na -2 až -6°C, na sněhu ojed. -9°C. Nejvyšší denní teploty lze čekat v rozmezí 2 až 8°C, na JV/V bude zpočátku o něco chladněji kolem 1-2°C, v pondělí ještě maxima vystoupí na celém území jen do +1°C nejčastěji.

SHRNUTÍ Teplotně by mělo počasí v tomto týdnu vybočovat jen velmi slabě od normálu, srážek bude spíše méně.

Průměrné teploty je možno čekat mezi -3 až +1°C na Moravě a ve Slezsku a mezi -2 až +3°C v Čechách. Nasněží či naprší 5 až 20mm/cm srážek, na Z/SZ až 25mm/cm srážek.

Týden 22. - 28.1.2018 bude:

> Teplotně průměrný slabě nadprůměrný
> Srážkově průměrnýslabě podprůměrný
Cyklonální a tedy vlhčí počasí, stále střídání teplot
PočasíSITUACE Od západu začnou od noci na úterý po odsunutí se mohutné tlakové výše dále na severovýchod až východ (anticyklona ztratí vliv na počasí u nás) postupovat do centrální Evropy jednotlivé frontální systémy spojené i s hlubokými tlakovými nížemi. Bude docházet ke střídání vzduchových hmot v občas i silném proudění.

PŘEDPOVĚĎ Na základě uvedeného synoptického vývoje je třeba oproti několika minulým dnům čekat opačné počasí. Poslední dny přinesly na jednu stranu hodně nízké oblačnosti či mlh bez významnějších srážek a s občas i zhoršenými rozptylovými podmínkami, ale také klidné počasí bez významnějšího chodu teplot. V dalším týdnu nás čeká zcela opačné počasí, s přechodem systémů spojených s cyklonami bude často větrné počasí, frontální oblačnost bude přinášet srážky a také se budou výrazněji střídat teploty. Docházet tak bude ke krátkým ochlazení, načež se bude brzo znovu oteplovat a poté zas naopak. Takové počasí převládne patrně celý týden, který také přinese poměrně hodně srážek. Občas tedy zasněží a krátce i nasněží v nížinách, poté opět roztaje a v finále se ze spadlých srážek či roztátého sněhu bude tvořit po dalším ochlazení náledí, což bude nyní častější jev právě v polohách pod 500m. K významnějšímu oteplení nyní ovšem docházet nebude, teploty nebudou vystupovat na nijak vysoké hodnoty. Na druhou stranu nás nečekají ani významnější mrazy.

Nejnižší teploty lze očekávat nejčastěji kolem nuly nebo slabě pod ní, zpočátku a na konci týdne to bude -1 až -7°C při jasném počasí i méně, jinak od +2 do -3°C. Nejvyšší denní teploty by měly být hodně proměnlivé, nižší budou zejména v pondělí, ve středu a poté o víkendu, kdy vystoupí na -2 až +3°C, v ostatních dnech 0 až 6°C, nejtepleji bude zřejmě ve čtvrtek a to i 7°C.

SHRNUTÍ Jako celek bude týden ovšem více méně odpovídat dlouhodobému normálu, srážkově nepatrně bohatší.

Průměrné teploty očekáváme v týdnu mezi -4 až +2°C, naprší a často nasněží 15 až 40mm/cm srážek, na návětří hor to bude místy až 65cm (hlavně na Šumavě).

Týden 15. až 21.1.2018 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově průměrnýslabě nadprůměrný
Upozornění pro členy webu
O násUpozorňujeme naše členy, kteří mají na našem webu vytvořen profil, že je nutné tento profil využívat. Minimálním využíváním rozumíme to, že se do něho daný uživatel alespoň přihlásí. Toto přihlášení nesmí být starší více než 60 dnů, poté jsou dané profily považovány za neaktivní a následně mohou být kdykoli smazány.

Děkujeme za pochopení!
Méně srážek a stále teplejší počasí
PočasíSITUACE Tlaková výše vzniklá nad Británii postoupí přes Severní moře nad Skandinávii a bude "uzavřena" mezi cyklonami. S tlakovou níží nad jihozápadní Evropy spojený frontální systém bude ovlivňovat prostřednictvím jeho vlny počasí ve střední Evropě na počátku týdne, avšak bude postupně slábnout. V polovině týdne se přesune nad východní Evropu. Nová anticyklona vznikne následně nad jižní Skandinávií a bude mohutnět a další střed tlakové výše se utvoří v oblasti centrální Evropy. Od východu až jihovýchodu k nám bude pronikat teplejší vzduch. Toto proudění na počátku týdne přechodně zesílí.

PŘEDPOVĚĎ Týden zimu do středních a nižších poloh nepřinese, na horách bude v jeho prvních dnech také velmi teplo. Během druhé poloviny týdne by měl příliv teplého vzduchu zeslábnout a alespoň na horách se teploty vrátí trvaleji pod bod mrazu. Případné srážky, kterých bude v týdnu spíše méně vlivem anticyklonálního rázu počasí, budou tedy od vyšších výše sněhové. Jinde sněžení spíše nepředpokládáme. V anticykloně se bude během týdne po zeslabení proudění tvořit častěji nízká oblačnost nebo mlhy. Oblačnosti tak bude spíše hodně, častěji té nízké, zpočátku a ke konci i frontální místy se srážkami.

Nejnižší teploty čekáme mezi 7 až 1°C, na konci týdne mezi +3 až -2°C. Nejvyšší denní teploty budou v rozmezí 1 až 6°C, přechodně až 9°C a to ve druhé polovině pracovního týdne, v úterý však místy až 13°C.

SHRNUTÍ Teplotně nadprůměrné počasí bude pokračovat, srážkově bohatší období minulého týdne bude kompenzováno naopak chudším obdobím na srážky. Srážkově bude počasí v ČR rozdílné, modely slibují méně srážek na západě a více naopak na východě.

Průměrné teploty budou v rozmezí 2 až 6°C, naprší či na horách postupně nasněží 2 až 15mm, na východě místy a to hlavně na horách až 20mm/cm srážek.

Týden 8. až 14.1.2018 bude:

> Teplotně výrazně nadprůměrný
> Srážkově podprůměrný
Textová reklama

> Luckyart - reklamní agentura

> Jooble - práce v ČR

> E-shop se superpotravinami

> Zdravotní magazín

> Stropní ventilátory, a nebude vám horko

> Knihovna Chrášťany, Obec Chrášťany

Chcete zde mít svůj banner nebo textový odkaz na Vaše stránky? Je to možné, pokud dojde ke vzájemné výměně odkazů. Zde se budou zobrazovat reklamy na stránky nesouvisející s naší činností, které mají zájem o výměnu odkazů. Je možné sjednat lepší pozici reklamy na našem webu. Lepší pozici mají automaticky veškeré odkazy na stránky společností, které s námi spolupracují a odebírají od nás informace. V případě zájmu či jakýchkoli dotazů k reklamě, spolupráci či podpoře nám napište na info@meteoaktuality.cz.

Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Organizace a stránky

Naše logo:

TOPlist

Náš partner pro design:

TOPlist

Hlavní evropské meteorologické organizace:

Stránky o počasí:

TOPlist

TOPlist

Dílčí povodí:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Mapy a data

Rychlý přehled počasí a klimatu:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Může se hodit

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Vygenerované za: 0.33 sekund - 21 Dotazů(y) 3,811,180 návštěv