28.03.2017 02:29
Přesný čas
Navigace
· Úvod
· O nás
· Aktuality
· Články
· Odkazy
· Fotoalbum
· Stahování
· Atlas oblaků
· Historie meteorologie
· Světové extrémy počasí
· Souhrn počasí
· Výstrahy
· Předpověď na den
· Výhled na týden
· Výhled na měsíc
· Sezónní výhled
· Počasí na hory
· Hydrologická situace
· Sjízdnost řek
· Počasí na email
· Předpověď teplot
· Předpověď srážek
· Předpověď větru
· Předpověď oblačnosti
· Sníh
· Synoptické mapy
· Střednědobé předpovědi
· Meteogramy 1
· Meteogramy 2
· Meteogramy 3
· Meteogramy 4
· Počasí v ČR
· Teploty v ČR
· Srážky v ČR
· Počasí v Evropě
· Počasí ve Světě
· Počasí na stanicích
· Kamery ČR

· Kontaktujte nás
· Vyhledávání na webu
· Registrace
· Otázky a odpovědi
Kontakt
Latest News
Počasí Sušší a teplé...
O nás Světový den vod...
Počasí Střídání stud...
Počasí Do pátku témě...
Počasí Studené a vlhké...
Počasí Klimatologické j...
Časopis Vyšlo 46. čísl...
Počasí Únor a zároveň...
Počasí Více sluníčka,...
Počasí Zima se příšt...
Poslední články
· Jasno kam se podív...
· Výhled z 26.3.2017
· Slunečné počasí ...
· Perlový potok
· Výhled z 23.3.2017
Programy
· Ročenka 2016 [0]
· Přehrady v ČR (PMo) [2]
· Informační zpráva... [1]
· Přehrady v ČR (PVl) [2]
· Přehrady v ČR (PLa) [2]
Rychlý přehled počasí

MSG animace
Kde nás najdete

Statistiky webu
Novinek: 518
Článků: 2838
Komentářů: 14
Příspěvků: 0
Vláken: 0
Downloadů: 221
Zpráv v Shoutboxu: 292
Registrací: 8
Dnes je: 28.03.2017
Svátek má: Soňa
Photo cloud
Doporučujeme

METEOSTANICE HABARTOV

STORMWARNING

VŠE O VODĚ

NÁŠ VESMÍR

POČASÍ NA KARLOVARSKU

POČASÍ NA JIŽNÍ MORAVĚ

POČASÍ NA RYCHNOVSKU

Turistické a přírodní cíle

Krkonošský národní park (KRNAP)

Národní pak Šumava

Národní pak Podyjí

Národní park České Švýcarsko

Sněžka

Babiččino údolí - Ratibořice

Autokemp VN Rozkoš

Český ráj a Prachovské skály

Adršpašské skály a Teplické skály

Český Kras

Moravský Kras

Orlické hory - Zemská brána

Orlické hory - Údolí Peklo

Přírodní park Orlice

NPR Králický Sněžník

Mydlovarský luh a Libický luh

PR Klánovice-Čihadla (Klánovický les)

PP Meandry Botiče a PP Botič-Milíčov

Průhonický park a zámek

Modřanská rokle

Chuchelský háj

Divoká Šárka (PP Šárka-Lysolaje)

Drahaňské údolí (PP Drahaň-Trója)

PR Kokořínský důl

České středohoří

NPR Peklo (ČL)

CHKO Labské pískovce

CHKO Křivoklát

CHKO Slavkovský les

PR Boubínský prales

CHKO Třeboňsko

CHKO Žďárské vrchy a CHKO/NGP Železné hory

CHKO Pálava a Lednicko-Valtický areál

CHKO Litovelské Pomoraví

Poodří

Katalogy stránek

Katalog stránek

Weblinker.cz

Bazar a inzerce zdarma na ybazar.cz

Katalog stránek Začátek.cz

Katalog odkazů.net

LINKOVNÍK

SUPERLINK

ONLINE ROZHOVOR - oteplení, ledovka, riziko povodní
O násMeteorolog online (převedeno z pravého panelu z důvodu jeho chyby, archiv v celé aktualitě!)

V souvislosti s výskytem dalších druhů zimních nebezpečných jevů a avizovaným oteplením, které indikuje potenciální riziko povodní, pořádáme možnost speciálního rozhovoru. Můžete se nás ptát ve speciální aplikaci http://ask.fm/Meteoaktualitycz na vše, co Vás zajímá ohledně aktuální i očekávaného počasí. Zaměřte se, prosíme, na aktuální období.

ONLINE ROZHOVOR
Téma: Oteplení a riziko ledovky, potenciální riziko povodní+očekávaný vývoj počasí (otázky o počasí a klimatu mimo hlavní téma budou zodpovězeny též, bude-li to možné. Neodpovídáme např. na otázky typu "jaké bude letošní léto?" atd.)
Konání: 30.1.2017 od 20:00 (začátek odpovídání, ptát se je možné stále)
Ptejte se na: http://ask.fm/Meteoaktualitycz (náš profil na síti)MA 30.1.2017 14:08
Přelom ledna a února přinese teplejší počasí a více srážek
PočasíSITUACE Okraj tlakové výše se středem nad východní Evropou, kolem které proniká především do vyšších hladin atmosféry teplý vzduch, ztratí na počátku týdne vliv na počasí u nás. Od západu postoupí nad střední Evropu brázda nízkého tlaku vzduchu ve vyšších hladinách atmosféry. V dalších dnech týdne by měly v teplejšího jihozápadním proudění postupovat přes centrální Evropu jednotlivé frontální systémy. Během druhé poloviny týdne je nutné počítat s tím, že bude opět zejména do vyšších hladin atmosféry pronikat teplý vzduch a obnoví se tak teplotní inverze, byť méně výrazná.

PŘEDPOVĚĎ V týdnu je třeba počítat s častějším výskytem frontálních oblačnosti a to zejména v první polovině týdne se srážkami, které budou místy zpočátku i mrznoucí s tvorbou ledovky. Během druhé poloviny týdne převládne opět více nízké inverzní oblačnosti nebo místních mlh a srážky budou méně časté. Počasí v ČR bude obecně teplejší, od čtvrtka opět zvýrazní teplotní rozdíl mezi vrcholy a nížinami či údolími. Teploty v nížinách by ale ani za převahy nízké oblačnosti neměly zůstávat po celé dny pod bodem mrazu, tak jako doposud.

Nejnižší noční teploty klesnou v pondělí při vyjasnění na -8 až -13°C, při oblačnosti budou kolem -6°C. V dalších dnech budou podstatně vyšší od +2 do -4°C jen při vyjasnění mohou klesat níže. Denní maxima budou stoupat do poloviny týdne na -3 až +2°C, poté na 1 až 6°C. Tímto je možné konstatovat, že trvalé mrazivé období v ČR bude ukončeno. Zatím modely neslibují, že by se v dohledné době mělo takové počasí vrátit. Z hlediska dlouhodobého odhadu tomu nenasvědčuje ani prognóza teplotních charakteristik, což má ale nižší vypovídající hodnotu.

SHRNUTÍ Týden bude podstatně teplejší a hlavně o něco srážkově bohatší než zejména uplynulé dva lednové.

Průměrné teploty vystoupí na -4 až +2°C (vyšší od čtvrtka) a srážek spadne 10 až 35mm/cm.

Týden 30.1. až 4.2.2017 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově průměrnýlehce nadprůměrný

MA 29.1.2017 12:31
I poslední lednový týden bude mrazivý a suchý s teplotní inverzí
PočasíSITUACE Počasí nejen nad střední Evropou bude i po zbytek ledna určovat rozsáhlá oblast vysokého tlaku vzduchu. Do vyšších hladin atmosféry bude na našem území pronikat zejména od poloviny týdne teplý vzduch, v nižších polohách tak dojde k vyplnění území studeným vzduchem. V závěru týdne by se měl teplejší vzduch dostávat místy i do nižších poloh.

PŘEDPOVĚĎ Podle nejnovějších modelových prognóz to vypadá, že mrazivé počasí vydrží až do konce ledna. Určitě by mělo vydržet po celý příští týden, tedy cca do 28 či 29. ledna. Nicméně teploty budou hodně rozdílné, neboť na území ČR se bude udržovat inverzní zvrstvení atmosféry. V nižších polohách a údolích lze čekat nižší teploty, při vyjasnění i v podobě silného mrazu. Na vrcholech naopak teploty vystoupí přes den během druhé poloviny týdne i výrazněji nad bod mrazu, což způsobí velmi krátkodobou oblevu. V noci budou i v těchto oblastech teploty záporné, místy půjde o silnější mrazy. V polohách nižších či středních lze čekat trvalý výskyt nízké oblačnosti nebo také mrznoucích mlh. Za tohoto předpokladu bude v noci mráz mírnější, ale přes den naopak nedojde k takovému oteplení. Při slunečném počasí vystoupí teploty na horách či případně i jinde (tam bude ale takový stav počasí spíše ojedinělý) na hodnoty lehce nad bodem mrazu.

Noční teploty budou primárně při oblačnosti klesat na -4 až -10°C, při vyjasnění po celou noc či po většinu noci však dosáhnou -10 až -17°C. V údolích budou minima i podstatně nižší. Maxima dosáhnou při nízké oblačnosti -8 až -3°C, při vyjasnění ale -3 až +3°C s tím, že tepleji bude ke konci týdne.

I v tomto týdnu platí absence frontálních srážek, tzn. slabě sněžit či případně ve druhé polovině týdne i mrholit s namrzáním takových srážek a tvorbou ledovky může jen z nízké oblačnosti. Týden tak bude suchý. Změna přijde pravděpodobně až během dalšího týdne.

SHRNUTÍ Teplotně bude týden opět vybočovat od normálu směrem do záporných odchylek a to místy i výrazněji. Teploty budou ale značně rozdílné nejen z hlediska nadmořské výšky, ale i určitých lokalit v ČR (to můžeme pozorovat již o tomto víkendu). Srážkově bude počasí též významně vybočovat směrem do záporných odchylek.

Průměrné teploty v týdnu čekáme mezi -10 až -4°C, nasněží pouze maximálně 3cm sněhu nebo namrholí 3mm srážek.

Týden 23. až 29.1.2017 bude:

> Teplotně mírně podprůměrný
> Srážkově mírněvýrazně podprůměrný

MA 22.1.2017 13:39 (METEOROLOG ONLINE Vám na hlavní stránce v pracovní dny od 10.30 do 18.30 hodin opět nabídne stručné aktuality o počasí live od meteorologa ve službě)
Jsme tu pro Vás 6 let
O násDne 21.1.2011 byl oficiálně založen projekt Meteo Aktuality (byť pod tímto názvem vystupuje od června) a to na sociální síti Facebook. V červnu téhož roku byla založena webová stránka projektu, který má za úkol poskytovat informace z vědních oborů souvisejících s počasím. A to ne leda jaké informace, ale informace co nejpřesnější, zejména pak seriózní (jaké počasí bylo, je a bude zejména) a vzdělávat v oblasti vědních oborů především hydrometeorologie a klimatologie veřejnost pomocí vysvětlování souvislostí a teoretických základů (pro zájemce i hlubších) dle znalostí a zkušeností našeho týmu. Projekt má za úkol přinést na v dnešní době moderní síť internet z hlediska uvedených oborů pravdivé a kvalitní informace všeho druhu, vedle nepřeberného množství informací zavádějících, nepřesných či dokonce záměrně upravených pro bulvární účely. Cílem projektu není žádný zisk, žádné umělé způsoby zvyšování návštěvnosti ani jiné prakticky, včetně upřednostnění designu informačních prostředků pro podávané informace a ani jejich kvantita před kvalitou. Cílem je přínos kvalitních seriózních a přesných informací v podobě vlastní tvorby nebo s citací kvalitních a ověřených zdrojů v podobě podobně zaměřených projektů či případně národních meteorologických organizací a organizací pro klimatologii bez ohledu na to, kdo se je rozhodne poptávat. Vzhledem k tomu, že takových informací je na českém internetu i na internetu obecně dosti málo, je pro nás přínosem když takovéto informace poptá co nejvíce čtenářů (nejen od nás, ale i od shodně zaměřených stránek se shodným cílem).

Informace o počasí a souvislostech s ním přinášíme po celý rok každý den. Rádi Vám odpovíme na jakýkoli dotaz týkající se tématu a poskytneme Vám tak čas a v něm seriózní a co nejpřesnější informace, zajisté na základě dnešních možností v meteorologii. Informace poskytujeme ve formě různých služeb a na různých místech českého internetu. V posledních letech se zabýváme okrajově též životním prostředím a ochranou přírody a krajiny ČR.

Proč to děláme?
> POČASÍ A S NÍM SPOJENÉ JEVY NÁS BAVÍ A FASCINUJÍ
> CÍTÍME POVINNOST BUDOVAT DOBRÉ JMÉNO ČESKÉ METEOROLOGII, HYDROLOGII A KLIMATOLOGII NA ZÁKLADĚ VZTAHU K NIM
> CHCEME TÉŽ PŘINÉST V TĚCHTO OBLASTECH NA INTERNET PRAVDIVÉ INFORMACE
> MÁME SNAHU VEDLE OBECNÝCH SERIÓZNÍCH INFORMACÍ OBJASNIT I METEOROLOGICKÉ A JINÉ PROCESY, ANEB NEŘÍKAT JEN ŽE NĚJAK BYLO, JE A BUDE, ALE TAKÉ PROČ TAK JE A PŘINÉST TAK OBOHACENÍ TĚCH ZÁKLADNÍCH INFORMACÍ, KTERÉ MNOHDE CHYBÍ
> TÉŽ MÁME SNAHU HLOUBĚJI V OBORECH VZDĚLÁVAT A PŘEDÁVAT TAK TEORETICKÉ INFORMACE A TO ČÍM SE ZABÝVÁME DÁL

Otázku proč to vlastně děláme si možná někteří z Vás kladli, tady máte tedy jasnou odpověď.

Kde se dozvíte informace od nás?
> WEBOVÁ PREZENTACE (právě zde jste)
> EMAILOVÁ ADRESA info@meteoaktuality.cz
> STRÁNKA NA FACEBOOKU
> STRÁNKA NA GOOGLE+
> STRÁNKA NA TWITTERU (propojeno s Facebook stránkou z časových důvodů)

Toto jsou v současnosti hlavní místa, kde pravidelně poskytujeme informace (těžiště je zejména na webu, emailu a Facebooku). Na těchto místech jsou nejvíce poptávány a snažíme se zde zajistit provoz dle možností neustále. Ostatní stránky, na kterých existuje profil našeho projektu, jsou nyní využívány minimálně vlivem malého zájmu o naše informace na nich (primárně problém obecně nízké návštěvnosti dané sítě a nebo nízké poptávce právě po tomto druhu informací).

Děkujeme za veškerou doposud vyjádřenou chválu na naší adresu, určitě nám to v další práci velmi pomůže. Důležité je vědět, že informace najdou alespoň nějaké čtenáře. I když se v letošním roce nejedná o žádné kulaté výročí, není od věci přesné datum založení opět po roce připomenout.
Věříme ve spokojenost, MA

MA 20.1.2017 22:39
Velmi mrazivý, ale suchý týden
PočasíSITUACE Zpočátku týdne bude na naše území proudit i nadále studený a vlhčí vzduch. Během týdne se od západu až jihozápadu nad centrální Evropu nasune oblast vysokého tlaku vzduchu, která bude plně určovat počasí v celé střední Evropě po většinu týdne a bude na jeho konci jen pomalu ustupovat k východu. Po celé období bude na naše území pronikat od severu až severovýchodu mrazivý vzduch.

PŘEDPOVĚĎ V týdnu očekáváme opět zesílení mrazů a to nejen nočních, ale i denních. Mrazy zesílí zejména po polovině týdne. Díky vhodným podmínkám v anticykloně budou noční teploty často klesat pod -10°C, občas i pod -15°C i mimo horské oblasti. K takovým vhodným podmínkám přičítáme hlavně malou oblačnost a slabé či žádné proudění. Nízká oblačnost by se měla tvořit spíše ojediněle. Teploty by měly v nížinách vystoupit nad bod mrazu až na počátku dalšího týdne.

Nejnižší teploty klesnou v týdnu -4 až -10°C, po polovině týdne zejména při vyjasnění na -10 až -16°C. Při nízké oblačnosti bude pochopitelně tepleji, tento fakt rozpracují detailněji krátkodobější prognózy. Maximální denní teploty čekáme v rozmezí -7 až 0°C nejčastěji, po polovině týdne přechodně mezi -9 až -5°C.

SHRNUTÍ Týden bude oproti dlouhodobému normálu výrazně vybočovat co se týče teplot, ale i srážek, do záporných odchylek. Tam, kde nenapadne příliš sněhu (typicky Slezsko, jižní Morava, střední Polabí a jihozápadní Čechy či centrum Prahy), půjde o tzv. holomrazy.

Průměrné teploty se budou v týdnu pohybovat od -10 do -4°C, nasněží 3 až 10cm sněhu, na horách místy až 20cm.

Týden 16. - 22.1.2017 bude:

> Teplotně mírně podprůměrný
> Srážkově podprůměrný

MA 15.1.2017 12:29 (Nejen o mrazech opět pojedná od Po do Pá služba METEOROLOG ONLINE)
Textová reklama

> E-shop se superpotravinami

> Zdravotní magazín

> Stropní ventilátory - a nebude vám horko

> Luckyart - reklamní agentura

Chcete zde mít svůj banner nebo textový odkaz na Vaše stránky? Je to možné, pokud dojde ke vzájemné výměně odkazů. Zde se budou zobrazovat reklamy na stránky nesouvisející s naší činností, které mají zájem o výměnu odkazů. Je možné sjednat lepší pozici reklamy na našem webu. Lepší pozici mají automaticky veškeré odkazy na stránky společností, které s námi spolupracují a odebírají od nás informace. Více v kartě NABÍZÍME nahoře. V případě zájmu či jakýchkoli dotazů k reklamě, spolupráci či podpoře nám napište na info@meteoaktuality.cz.

Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Organizace a stránky

Naše logo:

TOPlist

Náš partner pro design:

TOPlist

Hlavní evropské meteorologické organizace:

Stránky o počasí:

TOPlist

TOPlist

Dílčí povodí:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Mapy a data

Rychlý přehled počasí a klimatu:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Může se hodit

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Vygenerované za: 0.14 sekund - 29 Dotazů(y) 3,517,868 návštěv