18.11.2017 00:12
Přesný čas
Navigace
· Úvod
· O nás
· Aktuality
· Články
· Odkazy
· Stahování
· Atlas oblaků
· Přehled teorie
· Meteorologický slovník
· Historie meteorologie
· Historie počasí
· Světové extrémy počasí
· Kamery online
· Počasí aktuálně
· Teploty aktuálně
· Srážky aktuálně
· Výstrahy
· Počasí na email
· Předpověď na den
· Výhled na týden
· Výhled na měsíc
· Střednědobé předpovědi
· Sezónní výhled
· Počasí na hory
· Předpověď teplot
· Předpověď srážek
· Předpověď větru
· Předpověď oblačnosti
· Synoptické mapy
· Meteogramy
· Počasí Evropa a Svět
· Hydrologie
· Sníh
· Fotoalbum
· Aplikace Yo Window

· Kontaktujte nás
· Vyhledávání na webu
· Registrace
· Otázky a odpovědi

Kontakt
Latest News
Počasí Počátek týdne ...
Počasí Zpočátku týdne...
Počasí Během příští...
Počasí Vlhké a převá...
Počasí Slunečné a tepl...
Počasí Střídání stud...
Počasí První říjnové...
Počasí Sušší počasí...
Počasí Studené teplotn...
Počasí Rychlé střídá...
Poslední články
· Výhled z 16.11.2017
· Rekordy za srpen 2017
· Sníh k 16.11.2017
· Na konci týdne sní...
· Srpen 2017
Programy
· Informační zpráva... [28]
· Informační zpráva... [8]
· Informační zpráva... [14]
· Přehrady v ČR (POh) [32]
· Přehrady v ČR (POd) [31]
Rychlý přehled počasí

MSG animace
Kde nás najdete

Doporučujeme

METEOSTANICE HABARTOV

STORMWARNING

VŠE O VODĚ

NÁŠ VESMÍR

POČASÍ NA KARLOVARSKU

POČASÍ NA JIŽNÍ MORAVĚ

POČASÍ NA RYCHNOVSKU

Turistické a přírodní cíle

Krkonošský národní park (KRNAP)

Národní pak Šumava

Národní pak Podyjí

Národní park České Švýcarsko

Sněžka

Babiččino údolí - Ratibořice

Autokemp VN Rozkoš

Český ráj a Prachovské skály

Adršpašské skály a Teplické skály

Český Kras

Moravský Kras

Orlické hory - Zemská brána

Orlické hory - Údolí Peklo

Přírodní park Orlice

NPR Králický Sněžník

Mydlovarský luh a Libický luh

PR Klánovice-Čihadla (Klánovický les)

PP Meandry Botiče a PP Botič-Milíčov

Průhonický park a zámek

Modřanská rokle

Chuchelský háj

Divoká Šárka (PP Šárka-Lysolaje)

Drahaňské údolí (PP Drahaň-Trója)

PR Kokořínský důl

České středohoří

NPR Peklo (ČL)

CHKO Labské pískovce

CHKO Křivoklát

CHKO Slavkovský les

PR Boubínský prales

CHKO Třeboňsko

CHKO Žďárské vrchy a CHKO/NGP Železné hory

CHKO Pálava a Lednicko-Valtický areál

CHKO Litovelské Pomoraví

Poodří

Užitečné stránky

Katalog stránek

Weblinker.cz

Bazar a inzerce zdarma na ybazar.cz

Katalog stránek Začátek.cz

Katalog odkazů.net

LINKOVNÍK

SUPERLINK

Září bude pokračovat průměrným počasím
PočasíSITUACE Od jihozápadu se v prvních dnech týdne začne do centrální Evropy rozšiřovat oblast vyššího tlaku vzduchu. Na naše území bude zpočátku proudit studený vzduch od severozápadu. Během týdne k nám pronikne o něco teplejší vzduch od jihozápadu. V polovině týdne přejde naše území od západu slabá studená fronta. V závěru období čekáme opět anticyklonální ráz počasí s obnovou teplého proudění.

PŘEDPOVĚĎ V prvním zářijovém týdnu čekáme klidné počasí, od slunečného počasí nebo ranních mlh po zataženo se srážkami se vystřídá vše. Často bude polojasno beze srážek. Srážky budou spíše lokální ve formě přeháněk, na frontálních vlnách a to hlavně v oblasti studené fronty v polovině týdne půjde i o déšť, ojediněle se objeví také bouřky. Závěr týdne bude o něco teplejší, kdy mohou teploty v maximech místy překročit i letních 25°C. Takových dnů a míst v ČR bude v dohledné době ale málo.

Nejnižší teploty budou klesat na 13 až 7°C, v úplném závěru týdne budou spíše kolem 12-13°C. Nejvyšší teploty budou v intervalu 17 až 24°C, po teplejší středě přechodně slabě poklesnou. Nejteplejší bude víkend, kdy k nám pronikne výrazněji teplý vzduch a maxima se dostanou na letních 21 až 27°C, na J/JV Moravy možná o něco výše.

SHRNUTÍ Týden bude celkově odpovídat aktuálnímu klimatickému období, nečekáme žádné význačné počasí. Při malé oblačnosti a zejména v chladném proudění budou ráno častěji vznikat mlhy.

Průměrné teploty budou v rozmezí 11 až 16°C, naprší 8 až 20mm srážek, jen velmi ojediněle více.

Týden 4. až 10.9.2017 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově průměrnýslabě podprůměrný

MA 3.9.2017 13:55
Počasí na festival POHÁDKA 2017
O násV pohádkovém městě Jičíně se letos uskuteční 27. ročník multikulturního festivalu s podtitulem Český Rok aneb TRADICE tradičně i netradičně a to v období od 13. do 17. září 2017. Veškeré informace o festivalu najdete na www.pohadka.cz.

Pro konání takového festivalu ve venkovním prostředí je velmi důležité počasí. Jsme rádi, že můžeme opět poskytnout informace o předpokládaném vývoji počasí na dané období či případně upozornit na negativní vlivy počasí přicházející během období konání festivalu.

Název: Počasí na festival Pohádka (13. - 17.9.2017)

Pokud budete mít chuť, můžete sobě nebo i svým dětem udělat radost a prožít si na sklonku léta a začátku podzimu spoustu zábavy.

METEO AKTUALITY přejí vydařený 27. ročník festivalu a ať počasí nezlobí a vyprší se nyní v prvních dnech měsíce.

MA 1.9.2017 15:13
Přelom srpna a září bude převážně letní, na konci období s lokálními srážkami
PočasíSITUACE V první polovině týdne bude přes střední Evropu k východu putovat tlaková výše a to zpočátku v chladném severozápadním proudění. Cirkulace se během dalších dnů rychle stočí na východní až jihovýchodní a na naše území tak bude opět pronikat teplý vzduch, jehož příliv bude ve druhé polovině týdne sílit. Během čtvrtka postoupí přes naše území studená fronta. Po jejím přechodu se obnoví příliv teplého vzduchu, ten ukončí pravděpodobně na konci týdne další studená fronta.

PŘEDPOVĚĎ Zejména první tři dny týdne přinesou slunečné počasí beze srážek. Ve druhé polovině bude oblačnosti více a objeví se i srážky a to převážně konvekční, tedy v podobě přeháněk a bouřek. Nejvíce oblačnosti bude zřejmě v pátek, kdy lze čekat také přechodné ochlazení. jinak bude v ČR převládat letní, místy až tropické počasí. Zpočátku a ke konci týdne budou noci o něco chladnější, jinak budou velmi teplé s minimy slabě pod 20°C.

Nejnižší teploty budou klesat tedy zpočátku a přechodně před koncem týdne na 16 až 11°C, jinak na 20 až 14°C. Nejvyšší denní teploty budou v rozmezí 22 až 28°C, během týdne a zejména na východě a jihovýchodě území i na konci týdne mezi 27 až 32°C. Přechodně lze čekat teploty hlavně při srážkách za studenou frontou (patrně v pátek) nižší.

SHRNUTÍ Týden bude teplotně vybočovat z normálu, očekáváme převahu teplejšího počasí než je koncem srpna a na začátku září běžné. Srážek bude celkově méně, budou hodně lokální a úhrny se tak budou místo od místa v ČR velmi lišit. Hydrologicky nepůjde o významné srážky.

Průměrné teploty budou v rozmezí 16 až 20°C, místy 22°C. Naprší 10 až 25mm, ojediněle 30mm srážek.

Týden 28.8. až 3.9.2017 bude:

> Teplotně mírně nadprůměrný
> Srážkově podprůměrný (lokální rozdíly úhrnů)

MA 27.8.2017 13:42
Zpočátku týdne studené noci, na konci týdne tropické teploty
PočasíSITUACE Ve studeném severozápadním proudění bude putovat přes střední Evropu oblast vyššího tlaku vzduchu směrem k severovýchodu. Po její zadní straně k nám začne ve druhé polovině týdne pronikat teplý vzduch od jihovýchodu, jehož příliv bude sílit hlavně o víkendu a to zřejmě zejména na východě a jihovýchodě našeho území. Ke konci týdne k nám v oblasti nižšího tlaku vzduchu pronikat o něco vlhčí vzduch.

PŘEDPOVĚĎ V týdnu dozná počasí poměrně velkých změn a to zejména teploty vzduchu. V prvních dnech týdne bude panovat málo oblačné počasí s typickým denních chodem oblačnosti v letním období, kdy jasno až skoro jasno bude hlavně večer, v noci a ráno, během noci a ráno místy s možností tvorby radiačních mlh. Také čekáme studené počasí, zejména v nočních hodinách. Ve druhé polovině týdne nás čeká opět výraznější příliv teplého vzduchu a teploty rychle vystoupí v maximech nad letní hodnoty, v závěru týdne zřejmě i nad tropickou "třicítku". I noční teploty se významně zvýší, zatímco nejstudenější bude středeční noc/ráno, tak nejteplejší bude poté sobotní či nedělní noc. Podobné to bude přes den, to budou ale nejchladnější první dva dny týdne, nejteplejší poté rovněž poslední dny a opět to vypadá, že zejména na jihovýchodní Moravě půjde o vysoké teploty. KE konci týdne bude přibývat srážek, ovšem konvekčních a velmi lokálních. Na přelomu týdnů se mohou objevit i silné bouřky, které budou poté spojeny zejména s ukončením tohoto přílivu teplého vzduchu. Předpověď ukončení přílivu teplého vzduchu a též lokalizace konvekce není zajisté ze současného pohledu spolehlivě možná.

Nejnižší teploty budou v první polovině týdne v intervalu 12 až 6°C, v horských údolích lze čekat mírné přechodné ranní mrazy. Ve druhé poloviny týdne budou v rozmezí 16 až 10°C, postupně 20 až 15°C. Nejvyšší teploty vystoupí do středy na 18 až 26°C, ve druhé polovině týdne pak na 25 až 31°C a v závěru týdne na 27 až 32°C, na jihovýchodě Moravy možná o něco výše.

SHRNUTÍ V týdnu se vystřídá studené proudění s velmi teplým a z hlediska celkového průměru se teploty více méně vyrovnají. Srážek bude celkově méně, budou lokální a hydrologicky nevýznamné.

Průměrné teploty čekáme mezi 14 až 19°C, srážek spadne od 5 do 20mm, jen velmi lokálně až kolem 40mm.

Týden 21. až 27.8.2017 bude:

> Teplotně nadprůměrný
> Srážkově průměrnýpodprůměrný (lokální rozdíly úhrnů)

MA 20.8.2017 13:53
Návrat letního počasí vystřídají během týdne opět silné bouřky a v jeho závěru možná vydatné srážky
PočasíSITUACE V prvních dnech týdne se bude přes střední Evropu přesouvat k východu až severovýchodu oblast vyššího tlaku vzduchu. Od jihovýchodu k nám bude zesilovat příliv teplého vzduchu. Tlaková výše se přesune k severovýchodu a v polovině týdne ovlivní počasí v ČR studená fronta. Za tou se obnoví následně příliv teplého vzduchu ve výběžku další anticyklony. Příliv teplého vzduchu definitivně ukončí zvlněné frontální rozhraní zřejmě v závěru týdne.

PŘEDPOVĚĎ Slunečné počasí v tlakové výši nás čeká hlavně během pondělí a v úterý, kdy očekáváme skoro jasno až jasno. Jen odpoledne hlavně na horách oblačno. Teploty budou postupně překračovat letních 25°C, v úterý dosáhnou ojediněle 30°C. V oblasti studené fronty čekáme ve středu výskyt lokálních přeháněk a bouřek, hlavně v Čechách, a také slabé ochlazení. V dalším přílivu teplého vzduchu budou teploty stoupat v závěru týdne opět přechodně na hodnoty i slabě nad 30°C. V oblasti zvlněného rozhraní lze čekat opět hodně srážek, zpočátku konvekčních, o víkendu možná i trvalých a místy vydatných srážek v podobě deště. Též dojde k významnějšímu ochlazení.

Minimální noční teploty lze čekat mezi 18 až 13°C, přechodně kolem 18°C a naopak na počátku a na konci týdne mezi 15 až 10°C. Maximální denní teploty budou stoupat na 22 až 31°C do pátku, o víkendu zejména při trvalejších srážkách budou mezi 16 až 22°C.

SHRNUTÍ Celkově bude týden odpovídat teplotním normálům pro toto období nebo bude i o něco teplejší, zejména lokálně. Srážek by mělo ale spadnout více, lokálně o mnoho více než je v tuto dobu běžné. Jejich lokalizace je z dnešního pohledu ale nemožná.

Průměrné teploty budou v rozmezí 14 až 19°C, naprší 35 až 70mm srážek, ojediněle 70 až 100mm (úhrny budou v ČR vlivem konvekce opět velmi rozdílné).

Týden 14. až 20.8.2017 bude:

> Teplotně průměrnýnadprůměrný
> Srážkově nadprůměrný

MA 13.8.2017 14:16
Textová reklama

> Luckyart - reklamní agentura

> Jooble - práce v ČR

> E-shop se superpotravinami

> Zdravotní magazín

> Stropní ventilátory, a nebude vám horko

> Knihovna Chrášťany, Obec Chrášťany

Chcete zde mít svůj banner nebo textový odkaz na Vaše stránky? Je to možné, pokud dojde ke vzájemné výměně odkazů. Zde se budou zobrazovat reklamy na stránky nesouvisející s naší činností, které mají zájem o výměnu odkazů. Je možné sjednat lepší pozici reklamy na našem webu. Lepší pozici mají automaticky veškeré odkazy na stránky společností, které s námi spolupracují a odebírají od nás informace. V případě zájmu či jakýchkoli dotazů k reklamě, spolupráci či podpoře nám napište na info@meteoaktuality.cz.

Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Organizace a stránky

Naše logo:

TOPlist

Náš partner pro design:

TOPlist

Hlavní evropské meteorologické organizace:

Stránky o počasí:

TOPlist

TOPlist

Dílčí povodí:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Mapy a data

Rychlý přehled počasí a klimatu:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Může se hodit

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Vygenerované za: 0.18 sekund - 21 Dotazů(y) 3,703,944 návštěv