22.07.2018 01:19
Přesný čas
Navigace
· Úvod
· Aktuality
· O nás
· Články
· Odkazy
· Stahování
· Atlas oblaků
· Přehled teorie
· Meteorologický slovník
· Hydrologický slovník
· Klimatologický slovník
· Předpovědní modely
· Historie meteorologie
· Historie počasí
· Světové extrémy počasí
· Kamery online
· Aktuální počasí
· Aktuální teploty
· Aktuální srážky
· Aktuální oblačnost
· Výstrahy
· Počasí na email
· Předpověď na den
· Výhled na týden
· Výhled na měsíc
· Střednědobé předpovědi
· Sezónní výhled
· Předpověď teplot
· Předpověď srážek
· Předpověď větru
· Předpověď oblačnosti
· Předpověď konvekce
· Synoptické mapy
· Meteogramy
· Počasí Evropa a Svět
· Hydrologie
· Bouřky
· Sníh
· Fotoalbum
· Aplikace Yo Window

· Kontaktujte nás
· Vyhledávání na webu
· Registrace
· Otázky a odpovědi

Kontakt
Latest News
Počasí Letní a na konci...
Počasí V polovině týdn...
Počasí Slunečný začá...
Počasí Letní teploty se...
Počasí Teplo do čtvrtka...
Počasí Přestávka od l...
Počasí Teplé a zejména...
Počasí Více srážek op...
O nás Kde, kdy a na co ...
Počasí Často slunečno,...
Poslední články
· O víkendu bude tepl...
· Výhled z 19.7.2018
· Extrémní srážky ...
· Sjízdnost k 19.7.2018
· Průběh srážek na...
Programy
· Meteosymboly 2018 - ... [12]
· Informační zpráva... [20]
· Meteolisty č. 51 (Z... [19]
· Ročenka 2017 [80]
· Informační zpráva... [52]
Rychlý přehled počasí

MSG animace

Podrobněji o počasí:

> Aktuální počasí

> Aktuální teploty

> Aktuální srážky

Kde nás najdete

Doporučujeme

METEOSTANICE HABARTOV

STORMWARNING

VŠE O VODĚ

NÁŠ VESMÍR

POČASÍ NA KARLOVARSKU

POČASÍ NA JIŽNÍ MORAVĚ

POČASÍ NA RYCHNOVSKU

Turistické a přírodní cíle

Krkonošský národní park (KRNAP)

Národní pak Šumava

Národní pak Podyjí

Národní park České Švýcarsko

Sněžka

Babiččino údolí - Ratibořice

Autokemp VN Rozkoš

Český ráj a Prachovské skály

Adršpašské skály a Teplické skály

Český Kras

Moravský Kras

Orlické hory - Zemská brána

Orlické hory - Údolí Peklo

Přírodní park Orlice

NPR Králický Sněžník

Mydlovarský luh a Libický luh

PR Klánovice-Čihadla (Klánovický les)

PP Meandry Botiče a PP Botič-Milíčov

Průhonický park a zámek

Modřanská rokle

Chuchelský háj

Divoká Šárka (PP Šárka-Lysolaje)

Drahaňské údolí (PP Drahaň-Trója)

PR Kokořínský důl

České středohoří

NPR Peklo (ČL)

CHKO Labské pískovce

CHKO Křivoklát

CHKO Slavkovský les

PR Boubínský prales

CHKO Třeboňsko

CHKO Žďárské vrchy a CHKO/NGP Železné hory

CHKO Pálava a Lednicko-Valtický areál

CHKO Litovelské Pomoraví

Poodří

Užitečné stránky

Katalog stránek

Weblinker.cz

Bazar a inzerce zdarma na ybazar.cz

Katalog stránek Začátek.cz

Katalog odkazů.net

LINKOVNÍK

SUPERLINK

Do čtvrtka možná i první letní den, poté ochlazení
PočasíSITUACE Zpočátku týdne se bude ze střední Evropy odsouvat oblast vyššího tlaku vzduchu, na naše území zesílí příliv teplého vzduchu od jihovýchodu. Postupně k nám bude zasahovat oblast nízkého tlaku vzduchu od jihozápadu. Ve středu ovlivní počasí u nás slábnoucí studená fronta. Před frontálním systémem bude na naše území ve čtvrtek vrcholit zmíněný příliv teplého vzduchu. Za frontou k nám pronikne studený a vlhčí vzduch od západu až severozápadu.

PŘEDPOVĚĎ Zejména do čtvrtka nás čeká často polojasné a velmi teplé počasí, kdy se teploty minimálně přiblíží k letním 25°C v odpoledních maximech. Tepleji bude i v nočních minimech. Nejméně oblačnosti bude v pondělí. Závěr týdne by měl být více oblačný s častějšími srážkami a také chladnější.

Nejnižší teploty lze čekat v rozmezí 11 až 4°C, přechodně kolem 11°C. Nejvyšší teploty budou do čtvrtka v intervalu 17 až 24°C, v závěru týdne mezi 15 až 20°C

SHRNUTÍ Týden přinese teplé a zpočátku srážkově chudší počasí. Toto se bude snažit počasí na konci týdne kompenzovat.

Průměrné teploty budou v rozmezí 8 až 13°C, naprší 8 až 25mm zejména na horách na S/SV/V až 40mm.

Týden 9. až 15.4.2018 bude:

> Teplotně nadprůměrné
> Srážkově průměrné
NOVÁ GRAFIKA - IKONY: Meteosymboly a nebezpečné jevy
O násV dubnu 2018 zavedeme nové grafické znázornění symbolů. Jako první budou obnoveny symboly či jinými slovy ikonky počasí (tzv. meteosymboly) a ikonky nebezpečných jevů a výstraha před nimi. Informace budeme tedy prezentovat za pomoci těchto ikonek, které by měly přinést velmi přehlednou prezentaci informací, zejména v oblasti předpovědi počasí a nebezpečných jevů v rámci výstražného systému, který následně též projde změnami. V této aktualitě vás s novými grafickými ikonkami, se kterými se u našich informací následně budete velmi často setkávat, podrobně seznámíme. Bude to asi jediné místo, kde je uvidíte všechny pohromadě. Všechny, které existují a budou dle potřeby u našich informací používány.

Symboly počasí na obloze a průběhu počasí obecně
Znázorňovat očekávané počasí na obloze a jeho průběh (výskyt meteorů, zejména hydrometeorů) formou symbolu (ikonky) je praktické a i u našich informací takové ikonky nacházíte, avšak zatím ve staré verzi. Ta byla vytvořena v roce 2012. Ikonka stavu oblohy a průběhu počasí ukazuje velice názorně jaké počasí se očekává. Otázkou je, jak je daný symbol graficky výstižně a vzhledně zpracován. Symboly počasí by měly důrazně a jednoznačně rozlišovat různé pokrytí oblohy oblaky, různé druhy srážkové činnosti i její intenzity. Přesně to budou splňovat naše nové ikonky stavu počasí.

Symboly počasí na obloze a průběhu počasí projektu Meteo Aktuality od jara 2018
Tak jak rozlišujeme pokrytí oblohy oblaky, byly zpracovány naše nové symboly počasí. symboly rozlišují veškerá pokrytí od jasna (bez oblaků) po zataženo (úplné pokrytí oblohy oblaky). Byly zpracovány pro denní (ikonka slunce) i noční (ikonka měsíce) dobu co se týče symbolů vyjadřujících jasno - oblačno. Pro jednotlivá pokrytí byly zvoleny i různé barvy zobrazení ikonek oblaků. Zcela vedle stojí ikony bouřky, kdy je bouřkový oblak od ostatních vlivem své mohutnosti rozlišen. Bouřkové jevy připouštějí ale i ikonky znázorňující menší pokrytí oblohy oblaky tak, aby mohly vyjádřit například výskyt ne příliš vyznaných bouřek nebo výskyt bouřek nikoli na většině území a podobně. Stejně precizně jsou zpracovány srážky u daných stavů pokrytí oblohy. Rozlišeny jsou samozřejmě druhy srážek (déšť, sněžení, smíšené srážky a u bouřky kroupy), ale také jejich intenzita (zpravidla slabé srážky nebo přeháňky, běžné srážky a vydatné srážky či v případě bouřek ještě přívalové srážky). Ikonky pamatují i na výskyt mlh a nízké oblačnosti nebo mrznoucích mlh a to i v tzv. mírnější formě společně s ikonkou znázorňující menší pokrytí oblohy, aby mohlo být vyjádřeno například místní rozpouštění mlh nebo jejich méně četný výskyt v rámci území během daného dne.

Ukázka symbolu:

Symbol oblačné oblohy s vydatnými dešťovými srážkami.

Přehled všech symbolů, které budou používány, najdete v celé aktualitě včetně jejich popisu!

Výstražné ikonky před nebezpečnými jevy
Vedle symbolů stavu oblohy a průběhu počasí budou zavedeny též ikony upozorňující před nebezpečnými jevy, které budou používány společně s výstražníky (vykřičníky) dle jednotlivých stupňů nebezpečí (tři, v případě povodňového nebezpečí čtyři a to dle typického barevného rozlišení). Vytvořeny jsou dále ikonky varující před konkrétními nebezpečnými jevy jako je vydatný déšť, ledovka, silný vítr a podobně. Ikonky pamatují skutečně na veškeré nebezpečné jevy, které se u nás mohou vyskytnout, zajisté včetně bouřek, kde je použit symbol bouřky jako ikonka stavu počasí.

V dohledné době projdou změnou výstražné mapy a mírnou změnou vedle výměny ikonek počasí projde též týdenní přehled počasí. V budoucnu bude též obměněn zbytek grafiky, kdy dojde ještě k do vytvoření dalších ikonek pro jednoduché a důrazné odlišení např. poskytovaných druhů našich informací.

Ikonky byly vytvořeny společností:

Luckyart je grafická a reklamní agentura, poskytující komplexní služby v těchto hlavních oborech. Více informací na webu společnosti, viz odkaz.Používané budou projektem:

A to nyní zejména ve službách Předpověď na den a Výhled na týden či dále ve výstražných informacích.

Podrobný popis použití symbolů připravujeme!


Věříme, že se vám naše nové znázorňování počasí bude líbit.
Jarní počasí na cestě, bude i přes 20°C, ale zatím ne na stálo
PočasíSITUACE Na počátku nového týdne bude na naše území pronikat od severozápadu studený vzduch ve výběžku tlakové výše od jihu. Tento bude postupně slábnout a to jak výběžek tlakové výše, tak příliv studeného vzduchu. V úterý přejde naše území teplá fronta a za ní k nám pronikne od jihovýchodu teplý vzduch. Tento teplý vzduch ukončí v noci na čtvrtek a ve čtvrtek přechod zvlněné studené fronty. Při přechodu tlakové výše od jihozápadu přes centrální Evropu se ke konci týdne obnoví teplé jižní až jihovýchodní proudění.

PŘEDPOVĚĎ V dalších dubnových dnech můžeme očekávat typické aprílové počasí s tím, že počasí bude mít přeci jen častěji jarní ráz. Příliv teplého vzduchu budou významnější, tyto budou ovšem i nadále střídány razantními výměnami vzduchových hmot v podobě ochlazení za studenými frontami. V příštím týdnu nás čeká jedna významná studená fronta jak je uvedeno výše a tedy jedno ochlazení. Pondělí bude patřit částečně ještě studenému proudění, které započalo o prodlouženém víkendu. Od úterý do středy a během víkendu lze čekat pěkné jarní počasí. Oblačnosti bude spíše méně, jen místy se objeví přeháňky a vzhledem k teplotám ojediněle i první jarní bouřky. PS: 1. dubna začala tzv. konvekční sezóna. Déšť a významnější srážky přinese jen zmíněná studená fronta při výměně vzduchu. Za frontou bude krátce od 800m sněžit, jinak jen na horách a v teplých přílivech ani tam.

Nejnižší teploty klesnou ve studeném proudění za malé oblačnosti, tj. v pondělí a poté hlavně v pátek na +3 až -2°C, jinak budou v rozmezí 9 až 3°C nejčastěji, ojediněle se budou pohybovat i kolem horní hranice rozmezí. Nejvyšší teploty čekáváme v pondělí a ve čtvrtek od 8 do 13°C, jinak od 14 do 21°C s tím, že nejtepleji bude podle současných výpočtů v úterý, ve středu a o víkendu - lokálně tedy i více než je uvedené převažující rozmezí teplot.

SHRNUTÍ Počasí bude častěji teplejší než chladnější, takové budou první dubnové dny. Stále ovšem bude docházet oproti teplým epizodám k významným ochlazením. To je pro první část dubna ale zcela normální.

Průměrné teploty očekáváme mezi 4 až 9°C, naprší či na horách i nasněží 5 až 20mm, zejména na J/JV území výjimečně lokálně i méně.

Týden 2. až 8.4.2018 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově podprůměrný
V noci postupně bez mrazu, ale Velikonoce stále nejisté
PočasíSITUACE Přes ČR přejde v pondělí okluzní fronta, za ní k nám bude pronikat o něco chladnější vzduch. Další frontální systém přejde naše území v severozápadním proudění ve středu. Ke konci týdne se bude naše území zřejmě nacházet na teplotním rozhraní, kdy teplejší vzduch od jihovýchodu až jihu bude pronikat zejména do východní části našeho území.

PŘEDPOVĚĎ Počasí bude zejména v první polovině týdne hodně oblačné frontální oblačností s častějšími srážkami, které budou od vyšších poloh stále sněhové. Teplotně by mělo počasí odpovídat normálu. Na konci týdne je vývoj počasí zatím nejistý, neboť jsou možné dvě základní varianty v podobě polohy teplotního rozhraní. Buďto k nám bude pronikat teplejší vzduch od jihovýchodu až jihu, nebo naopak studený od severozápadu. Zatím nejnovější modelové prognózy slibují rozdílní počasí co do teplot, kdy na Z/SZ území bude pronikat o něco chladnější vzduch než na zbytek území, zejména pak na jihovýchod a východě země.

Nejnižší teploty budou klesat na +2 až -3°C, postupně na 6 až 0°C. Nejvyšší teploty vystoupí na 6 až 12°C nejčastěji, v závěru období zejména na východě až na 16°C.

SHRNUTÍ Teploty budou oproti minulým dnům o něco vyšší, ranní minima by postupně neměla klesat pod bod mrazu. Na konci týdne budou teploty rozdílní na východě a západě země. Oblačnosti a srážek bude více než v minulých dnech.

Průměrné teploty lze čekat mezi 2 až 7°C, naprší či nasněží 20 až 45mm/cm srážek, jen výjimečně a lokálně méně.

Týden 26.3. až 1.4.2018 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově nadprůměrný
Novinky v dubnu: O předpovědních modelech a další
O násV měsíci dubnu spustíme novou stránku s názvem Předpovědní modely. Tentokrát oproti jiným zde zřízeným stránkám, kde figuruje slovo model a předpověď ovšem nepůjde o prezentaci aktuálních předpovědních map. Půjde o informace o samotných předpovědních modelech, neboť není od věci se o nich v dnešní době něco dozvědět.

Často se setkáváme s odkazem na numerické modely, mnozí jejich výstupy v podobě předpovědí dokonce denně sledují, třeba v moderních mobilních aplikacích. Také ovšem budou důležité informace o samotných modelech, které by měla nabídnout právě tato připravovaná stránka.

Na stránce se dozvíte
:

  • Co je to numerický model a jak pracuje?
  • Základní dělení numerických modelů
  • Informace o hlavních modelech


O jednotlivých dnes provozovaných modelech se dozvíte mimo jiné:

  • Co znamená zkratka názvu modelu (např. GFS)
  • Která instituce daný model provozuje a vyvíjí
  • Které prvky model předpovídá
  • Pro kterou oblast předpovídá (dle členění)
  • Odkaz na domovskou stránku modelu, pokud existuje (případně na stránku instituce s informacemi o modelu)


Stránka bude spuštěna 4. dubna 2018.

V dohledné době máme v plánu též spuštění stránky Klimatologie ČR a výměnu grafiky používaných symbolů a dalších ikonek - více v dalších aktualitách. Poté se mírně změní námi produkované výstupy zejména mapových podkladů, např. výstražných map.

Věříme ve spokojenost, MA.
Textová reklama

> Luckyart - reklamní agentura

> Jooble - práce v ČR

> E-shop se superpotravinami

> Zdravotní magazín

> Stropní ventilátory, a nebude vám horko

> Knihovna Chrášťany, Obec Chrášťany

Chcete zde mít svůj banner nebo textový odkaz na Vaše stránky? Je to možné, pokud dojde ke vzájemné výměně odkazů. Zde se budou zobrazovat reklamy na stránky nesouvisející s naší činností, které mají zájem o výměnu odkazů. Je možné sjednat lepší pozici reklamy na našem webu. Lepší pozici mají automaticky veškeré odkazy na stránky společností, které s námi spolupracují a odebírají od nás informace. V případě zájmu či jakýchkoli dotazů k reklamě, spolupráci či podpoře nám napište na info@meteoaktuality.cz.

Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Organizace a stránky

Naše logo:

TOPlist

Náš partner pro design:

TOPlist

Hlavní evropské meteorologické organizace:

Stránky o počasí:

TOPlist

TOPlist

Dílčí povodí:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Mapy a data

Rychlý přehled počasí a klimatu:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Může se hodit

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Vygenerované za: 0.08 sekund - 21 Dotazů(y) 3,926,411 návštěv