18.11.2017 00:13
Přesný čas
Navigace
· Úvod
· O nás
· Aktuality
· Články
· Odkazy
· Stahování
· Atlas oblaků
· Přehled teorie
· Meteorologický slovník
· Historie meteorologie
· Historie počasí
· Světové extrémy počasí
· Kamery online
· Počasí aktuálně
· Teploty aktuálně
· Srážky aktuálně
· Výstrahy
· Počasí na email
· Předpověď na den
· Výhled na týden
· Výhled na měsíc
· Střednědobé předpovědi
· Sezónní výhled
· Počasí na hory
· Předpověď teplot
· Předpověď srážek
· Předpověď větru
· Předpověď oblačnosti
· Synoptické mapy
· Meteogramy
· Počasí Evropa a Svět
· Hydrologie
· Sníh
· Fotoalbum
· Aplikace Yo Window

· Kontaktujte nás
· Vyhledávání na webu
· Registrace
· Otázky a odpovědi

Kontakt
Latest News
Počasí Počátek týdne ...
Počasí Zpočátku týdne...
Počasí Během příští...
Počasí Vlhké a převá...
Počasí Slunečné a tepl...
Počasí Střídání stud...
Počasí První říjnové...
Počasí Sušší počasí...
Počasí Studené teplotn...
Počasí Rychlé střídá...
Poslední články
· Výhled z 16.11.2017
· Rekordy za srpen 2017
· Sníh k 16.11.2017
· Na konci týdne sní...
· Srpen 2017
Programy
· Informační zpráva... [28]
· Informační zpráva... [8]
· Informační zpráva... [14]
· Přehrady v ČR (POh) [32]
· Přehrady v ČR (POd) [31]
Rychlý přehled počasí

MSG animace
Kde nás najdete

Doporučujeme

METEOSTANICE HABARTOV

STORMWARNING

VŠE O VODĚ

NÁŠ VESMÍR

POČASÍ NA KARLOVARSKU

POČASÍ NA JIŽNÍ MORAVĚ

POČASÍ NA RYCHNOVSKU

Turistické a přírodní cíle

Krkonošský národní park (KRNAP)

Národní pak Šumava

Národní pak Podyjí

Národní park České Švýcarsko

Sněžka

Babiččino údolí - Ratibořice

Autokemp VN Rozkoš

Český ráj a Prachovské skály

Adršpašské skály a Teplické skály

Český Kras

Moravský Kras

Orlické hory - Zemská brána

Orlické hory - Údolí Peklo

Přírodní park Orlice

NPR Králický Sněžník

Mydlovarský luh a Libický luh

PR Klánovice-Čihadla (Klánovický les)

PP Meandry Botiče a PP Botič-Milíčov

Průhonický park a zámek

Modřanská rokle

Chuchelský háj

Divoká Šárka (PP Šárka-Lysolaje)

Drahaňské údolí (PP Drahaň-Trója)

PR Kokořínský důl

České středohoří

NPR Peklo (ČL)

CHKO Labské pískovce

CHKO Křivoklát

CHKO Slavkovský les

PR Boubínský prales

CHKO Třeboňsko

CHKO Žďárské vrchy a CHKO/NGP Železné hory

CHKO Pálava a Lednicko-Valtický areál

CHKO Litovelské Pomoraví

Poodří

Užitečné stránky

Katalog stránek

Weblinker.cz

Bazar a inzerce zdarma na ybazar.cz

Katalog stránek Začátek.cz

Katalog odkazů.net

LINKOVNÍK

SUPERLINK

Do středy léto, poté citelné ochlazení
PočasíSITUACE V první polovině týdne bude přes střední Evropu od jihozápadu až západu přecházet oblast vysokého tlaku vzduchu. Od jihovýchodu se obnoví příliv teplého vzduchu. Tento příliv ukončí během čtvrtka zvlněné frontální rozhraní, putující zvolna k východu. Od severozápadu k nám bude pronikat do konce týdne chladný a zpočátku vlhký vzduch.

PŘEDPOVĚĎ Počasí v první polovině týdne bude letní až místy tropické, avšak teploty nebudou tak vysoké jako v minulém týdnu. Na jižní a jihovýchodní Moravě lze čekat vysoké teploty ještě během čtvrtka, na západ bude už pronikat studený vzduch a vznikne tak na území ČR velký teplotní rozdíl. V pátek se teploty vyrovnají a ustálí na hodnotách v maximech lehce přes 20°C. I noci budou zajisté chladnější, při vyjasnění i významněji. Více oblačnosti je třeba čekat ve čtvrtek a v pátek, kdy současně spadne většina srážek z celého týdne. Po zbytek týdne budou srážky lokální a spíše zanedbatelné, do středy se neobjeví žádné.

Nejnižší teploty budou klesat zpočátku týdne na 15 až 11°C, postupně v teplém proudění na 19 až 14°C. V závěru týdne, resp. od pátku, budou v rozmezí 15 až 9°C.
Nejvyšší teploty budou stoupat na 23 až 27°C, postupně na 27 až 32°C. Po polovině týdne 18 až 23°C (na JV Moravy ještě ve Čt 32°C) a během víkendu pak 20 až 26°C.

SHRNUTÍ Týden bude celkově teplotně odpovídat normálu, slabě podprůměrné teploty čekáme na konci pracovního týdne. Srážkově bude počasí rozdílné, o něco méně srážek než by v tuto dobu mělo spadne na západě a obecně v Čechách, o něco více naopak ve Slezsku a na východě Moravy.

Průměrné teploty budou mezi 14 až 19°C, naprší 16 až 30mm, na JV/V lokálně 60mm.

Týden 7. až 13.8.2017 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově průměrný (s rozdíly v rámci ČR)

MA 6.8.2017 12:59
Srpen začne vlnou veder, bude ojediněle až 38°C a četné tropické noci
PočasíSITUACE Po celý týden bude na naše území pronikat teplý až velmi teplý vzduch od jihovýchodu až jihu. Tento příliv přeruší dvě slabé studené fronty a to v pondělí a ve středu, kdy dojde ke slabému snížení teplot. Příliv velmi teplého vzduchu bude na naše území vrcholit na konci týdne, kdy bude přes naše území postupovat studená fronta zvolna k východu tento příliv definitivně ukončovat.

PŘEDPOVĚĎ Počasí bude v prvních srpnových dnech oproti minulému pracovnímu týdnu velmi horké, teploty budou mírně až výrazně nadprůměrné. Bude méně srážek, ty budou mít hodně lokální formu pouze v podobě přeháněk a bouřek. Bouřková činnost bude výraznější na konci týdne, kdy přes ČR přejde výraznější studená fronta.

V tomto týdnu dojde k prohloubení sucha a zvýšení rizika vzniku požárů. Toto riziko bude pouze zmírněno lokálními konvekčními srážkami. Srážkové úhrny budou v ČR velmi nerovnoměrně rozložené. Bude pokořena řada maximálních teplotních rekordů a též některé nejvyšší minimální teplotní rekordy. Často se budou nejnižší ranní teploty pohybovat nad 20°C a objeví se tzv. tropické noci.

Nejnižší teploty čekáme v rozmezí 20 až 15°C, ve druhé polovině týdne 24 až 19°C. Nejvyšší denní teploty čekáme v rozmezí 29 až 36°C, kolem poloviny týdne kolem 29-30°C. Naopak hlavně v úterý a poté na konci týdne až 38°C, zejména na jihu území.

Předpověď bude zpřesňována během týdne dalšími informacemi, zejména výskyt bouřkové činnosti nad ČR.

SHRNUTÍ Chladný a vlhký týden bude kompenzovat horký a sušší týden s lokálními krátkodobými srážkami, které mohou být ale i prudké.

Průměrné teploty budou v rozmezí 22 až 26°C, na jihu Moravy až 28°C. Naprší 5 až 25mm, lokálně pak 50mm.

Týden 31.7. až 7.8.2017 bude:

> Teplotně mírně nadprůměrný
> Srážkově podprůměrný

MA 30.7.2017 14:03
Vlhčí a chladnější počasí, na konci týdne návrat léta
PočasíSITUACE V první polovině týdne bude počasí u nás ovlivňovat brázda nízkého tlaku vzduchu a s ní spojená zvlněná studená fronta, která se bude zvolna přesouvat k východu. Od západu k nám bude za frontou pronikat chladnější a vlhký vzduch. Ve druhé polovině týdne se nad střední Evropu rozšíří oblast vyššího tlaku vzduchu a obnoví se příliv teplého vzduchu z jižních směrů.

PŘEDPOVĚĎ Zejména první část týdne by měla být vlhčí a chladnější, postupně se bude vracet léto a na konci týdne se možná dočkáme i tropických teplot. Současně bude ve druhé půlce týdne méně srážek a více sluníčka.

Nejnižší teploty očekáváme v intervalu 16 až 11°C, uprostřed týdne a při menší oblačnosti na počátku víkendu až 9°C. Nejvyšší teploty budou v pracovním týdnu mezi 18 až 24°C nejčastěji, o víkendu pak mezi 21 až 28°C a v neděli místy až na 30°C.

SHRNUTÍ týden bude o něco vlhčí a chladnější než minulý, jinak by měl odpovídat dlouhodobým normálům teplot a většinou i srážek.

Průměrné teploty lze čekat mezi 14 až 18°C, ojediněle 20°C. Srážek spadne 20 až 50mm, ojediněle 65mm a velmi lokálně lehce pod 20mm.

Týden 24. až 30.7.2017 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově průměrnýslabě nadprůměrný

MA 23.7.2017 14:12, obnoveno na serveru 25.7.2017 14:17
Během týdne krátké tropické období, srážky výhradně lokální a často bouřkového rázu
PočasíSITUACE Na počátku týdne ovlivní naše území frontální systém přecházející od severozápadu. Během týdne se přesune od západu až severozápadu nad střední Evropu tlaková výše a z jižních směrů k nám pronikne teplý vzduch. Během druhé poloviny týdne bude po její zadní straně příliv teplého vzduchu zesilovat a v pátek vrcholit před přechodem studené fronty, která bude naše území přecházet od západu a ukončovat příliv teplého až velmi teplého vzduchu. Bude se nad střední Evropou pravděpodobně též vlnit.

PŘEDPOVĚĎ Týden bude o poznání teplejší než uplynulý. Očekáváme postupné oteplování a celkové vylepšování počasí. V pondělí bude oblačnosti více a místy se objeví déšť nebo přeháňky, přes den ojediněle i bouřky. Od úterý bude oblačnosti méně, přechodně i slunečno. Jinak zejména odpoledne polojasno až oblačno a ojediněle se budou během týdne objevovat z tepla přeháňky či bouřky a to zejména na jihozápadě a západě Čech. Na konci týdne se počasí změní, přibude oblačnosti a objeví se četné přeháňky či bouřky, ojediněle intenzivní a více jich bude pravděpodobně stále na jihozápadě a západě Čech. Srážky budou ale značně lokální a úhrny se tak bude velmi lišit.

Nejnižší teploty budou klesat zpočátku týden na 14 až 8°C, postupně na 17 až 12°C a od čtvrtka do soboty na 20 až 15°C. Maximální denní teploty budou v rozmezí 21 až 27°C, postupně 28 až 34°C a pravděpodobně v závěru pracovního týdne zejména na JV až 36°C a v závěru týdne po ochlazení 23 až 29°C, v sobotu ještě na JV až 34°C - konkrétní hodnoty bude nutno během týdne upřesnit. Velmi pravděpodobně bude nutné vydat pro celé území výstrahu před vysokými teplotami a to od čtvrtka do pátku, na JV/V pak do soboty. A na JV/V půjde dle současných prognóz i o teploty velmi vysoké. Současně vzroste na území ČR během týdne nebezpečí požárů, na J/JV značně.

SHRNUTÍ Týden přinese i mírně nadprůměrné teploty s odchylkami +6-8°C od dlouhodobého normálu, srážek bude málo a nebudou nijak moc hydrologicky významné. Nejvíce jich bude pravděpodobně na JZ/Z Čech.

Průměrné teploty budou mezi 16 až 21°C, ojediněle 23°C, naprší 15 až 30mm, lokálně 30 až 45mm a na východě republiky spíše 10 až 20mm, jen velmi lokálně více.

Týden 17. až 23.7.2017 bude:

> Teplotně nadprůměrný
> Srážkově podprůměrný, na východě mírně podprůměrný

MA 16.7.2017 13:06
Hodně srážek, do středy převážně konvekčních, poté snížení teplot
PočasíSITUACE V prvních třech dnech týdne bude ovlivňovat naše území zvlněné frontální rozhraní v mělké brázdě nízkého tlaku vzduchu, které se bude zvolna přesouvat k východu. Rozhraní bude oddělovat teplý vzduch na východě a jihovýchodě od studeného na západě až severozápadě. Po přesunu rozhraní na naše území pronikne po polovině týdne studený vzduch od západu. Vlhké a chladnější proudění s přechodem jednotlivých front od západu nás čeká do konce týdne.

PŘEDPOVĚĎ V prvních dnech týdne se budou na území ČR tvořit i velmi silné bouřky s krupobitím, přívalovými srážkami 20 až 50mm a nárazy větru do 20m/s, ojediněle až 25m/s. Od čtvrtka nás čeká studené a většinou vlhké proudění, což bude znamenat častěji velkou oblačnost na frontách s deštěm, za nimi pak místy s přeháňkami. Bouřky se objeví jen ojediněle. Ve druhé polovině týdne nás čeká též ochlazení, teploty klesnou oproti současným o 8 až 12°C.

Nejnižší teploty budou klesat do středy na 20 až 13°C s tím, že nejteplejší bude noc na úterý s minima kolem 18-19°C. Ve druhé polovině týdne v chladném proudění budou v rozmezí 14 až 9°C, při přechodně zmenšené oblačnosti je nutno čekat o něco nižší teploty, zejména v pátek. Maximální teploty budou nejvyšší v pondělí, to bude až 31°C a na JV 33°C. Během dalších dnů se budou od západu ochlazovat, tepleji tak bude prozatím na J/JV území, stále kolem 24 až 30°C, jinde už budou teploty v rozmezí 22 až 28°C, chladněji bude na západě. Od čtvrtka čekáme maxima 17 až 22°C, v závěru týdne lehké oteplení na 24-25°C v maximech.

Předběžně: Poslední modelové výstupy slibují během následujícího týdne významnější oteplení, to zatím není možno potvrdit, ale ani vyvrátit. Prognóza se bude zpřesňovat, bude záležet na dalším vývoji tlakového pole.

SHRNUTÍ Týden přinese o něco nižší teploty než uplynulý a o něco více srážek, ty budou vlivem konvekce v první polovině týdne velmi nerovnoměrně rozloženy. Některá konvekce přinese významné srážkové úhrny.

Průměrné teploty budou mezi 14 až 19°C, naprší 20 do 50mm, lokálně až 75mm.

Týden 10. až 16.7.2017 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově průměrnýslabě nadprůměrný

MA 9.7.2017 14:23
Textová reklama

> Luckyart - reklamní agentura

> Jooble - práce v ČR

> E-shop se superpotravinami

> Zdravotní magazín

> Stropní ventilátory, a nebude vám horko

> Knihovna Chrášťany, Obec Chrášťany

Chcete zde mít svůj banner nebo textový odkaz na Vaše stránky? Je to možné, pokud dojde ke vzájemné výměně odkazů. Zde se budou zobrazovat reklamy na stránky nesouvisející s naší činností, které mají zájem o výměnu odkazů. Je možné sjednat lepší pozici reklamy na našem webu. Lepší pozici mají automaticky veškeré odkazy na stránky společností, které s námi spolupracují a odebírají od nás informace. V případě zájmu či jakýchkoli dotazů k reklamě, spolupráci či podpoře nám napište na info@meteoaktuality.cz.

Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Organizace a stránky

Naše logo:

TOPlist

Náš partner pro design:

TOPlist

Hlavní evropské meteorologické organizace:

Stránky o počasí:

TOPlist

TOPlist

Dílčí povodí:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Mapy a data

Rychlý přehled počasí a klimatu:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Může se hodit

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Vygenerované za: 0.11 sekund - 21 Dotazů(y) 3,703,953 návštěv