22.09.2017 06:18
Přesný čas
Navigace
· Úvod
· O nás
· Aktuality
· Články
· Odkazy
· Stahování
· Fotoalbum
· Atlas oblaků
· Historie meteorologie
· Světové extrémy počasí
· Historie počasí
· Výstrahy
· Předpověď na den
· Výhled na měsíc
· Střednědobé předpovědi
· Sezónní výhled
· Počasí na houby
· Hydrologická situace
· Sjízdnost řek
· Počasí na email
· Předpověď teplot
· Předpověď srážek
· Předpověď větru
· Předpověď oblačnosti
· Synoptické mapy
· Meteogramy
· Bouřky
· Počasí v ČR
· Teploty v ČR
· Srážky v ČR
· Počasí v Evropě
· Počasí ve Světě
· Počasí na stanicích
· Kamery ČR

· Kontaktujte nás
· Vyhledávání na webu
· Registrace
· Otázky a odpovědi
Kontakt
Latest News
Počasí Studené teplotn...
Počasí Rychlé střídá...
Počasí Září bude pokr...
O nás Počasí na festi...
Počasí Přelom srpna a z...
Počasí Zpočátku týdne...
Počasí Návrat letního ...
Počasí Do středy léto,...
Počasí Srpen začne vlno...
Počasí Vlhčí a chladn...
Poslední články
· Výhled z 21.9.2017
· Teplotně podprůmě...
· Sjízdnost k 21.9.2017
· Výhled z 19.9.2017
· Předpovídání sta...
Programy
· Informační zpráva... [27]
· Informační zpráva... [8]
· Informační zpráva... [14]
· Přehrady v ČR (POh) [8]
· Přehrady v ČR (POd) [28]
Rychlý přehled počasí

MSG animace
Kde nás najdete

Doporučujeme

METEOSTANICE HABARTOV

STORMWARNING

VŠE O VODĚ

NÁŠ VESMÍR

POČASÍ NA KARLOVARSKU

POČASÍ NA JIŽNÍ MORAVĚ

POČASÍ NA RYCHNOVSKU

Turistické a přírodní cíle

Krkonošský národní park (KRNAP)

Národní pak Šumava

Národní pak Podyjí

Národní park České Švýcarsko

Sněžka

Babiččino údolí - Ratibořice

Autokemp VN Rozkoš

Český ráj a Prachovské skály

Adršpašské skály a Teplické skály

Český Kras

Moravský Kras

Orlické hory - Zemská brána

Orlické hory - Údolí Peklo

Přírodní park Orlice

NPR Králický Sněžník

Mydlovarský luh a Libický luh

PR Klánovice-Čihadla (Klánovický les)

PP Meandry Botiče a PP Botič-Milíčov

Průhonický park a zámek

Modřanská rokle

Chuchelský háj

Divoká Šárka (PP Šárka-Lysolaje)

Drahaňské údolí (PP Drahaň-Trója)

PR Kokořínský důl

České středohoří

NPR Peklo (ČL)

CHKO Labské pískovce

CHKO Křivoklát

CHKO Slavkovský les

PR Boubínský prales

CHKO Třeboňsko

CHKO Žďárské vrchy a CHKO/NGP Železné hory

CHKO Pálava a Lednicko-Valtický areál

CHKO Litovelské Pomoraví

Poodří

Užitečné stránky

Katalog stránek

Weblinker.cz

Bazar a inzerce zdarma na ybazar.cz

Katalog stránek Začátek.cz

Katalog odkazů.net

LINKOVNÍK

SUPERLINK

Střídání teplejších a chladnějších period i nadále
PočasíSITUACE V pondělí vyvrcholí na naše území příliv teplého vzduchu od jihovýchodu. Během odpoledne přejde dále k východu studená fronta, která tento příliv ukončí. V dalších dnech k nám přechodně pronikne chladnější vzduch od západu. Během druhé poloviny týdne dojde k opětovnému přesunu oblasti vysokého tlaku vzduchu z jihozápadní do střední Evropy a k přílivu teplejšího vzduchu. Tento opět ukončí další studená fronta, která přes ČR postoupí pravděpodobně během čtvrtka. V závěru týdne se začne od jihozápadu do centrální Evropy rozšiřovat další tlaková výše.

PŘEDPOVĚĎ V týdnu bude panovat střídavé počasí. V oblastech vysokého tlaku vzduchu můžeme čekat malou oblačnost až polojasno, beze srážek, se slabým větrem a vyššími teplotami. Za malé oblačnosti budou chladnější noci. Při přechodu studených front dojde typicky ke zhoršení počasí, avšak díky rychlému nástupu anticyklon či jejich hřebenů jen přechodnému. V oblasti front tak lze čekat silnější vítr, přeháňky nebo bouřky a zajisté určité ochlazení.

První studená fronta přejde během pondělí, neprojeví se ale nijak výraznou konvekcí. Další čekáme během noci na pátek.

Nejnižší teploty budou klesat za malé oblačnosti nebo bezprostředně za studenými frontami na 13 až 6°C, jinak na 16 až 11°C. Nejvyšší vystoupí na 23 až 29°C, v pondělí ojediněle k 31°C. Jinak v chladnějším proudění na 17 až 23°C. Tropické teploty tak lze čekat spíše lokálně a velmi krátce.

SHRNUTÍ Ve vztahu k období a teplotám bude srážek spíše méně. Přinesou je výhradně výše uvedené studené fronty. Teplotně je třeba čekat počasí spíše průměrné, přechodně slabě nadprůměrné a naopak přechodně lehce podprůměrné.

Průměrné teploty čekáme mezi 14 až 19°C, naprší 5 až 20mm, jen ojediněle lokálně více.

Týden 12. až 18.6.2017 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově slabě podprůměrný

MA 11.6.2017 14:00
Letní omezení od 9.6.2017
O násBlíží se období letních dovolených a proto si dovolujeme tradičně od cca června do září omezit v některých ohledech i provoz našich stránek. opět zde bude po celé léto zajištěn provoz hlavních služeb, informace rozhodně chybět nebudou. Jen je nutné přinést výčet informací, které aktualizovány nebudou. Některé pravidelné služby skončily již nyní, proto tedy přinášíme přehled toho co není a zatím nebude a nebo toho, co zatím nebude a také novinek, ohledně toho kdy budou.

Od 9.6.2017 se mění čas našich konzultačních hodin, od nového týdne (tedy od týdne počínajícím 12. červnem) budou konzultační hodiny stanoveny na celé omezené letní období na:

Po 12:30 až 13:30


Hlavní provozní doba se nemění, v této době garantujeme odpovědi na vaše dotazy na našich stránkách v běžném čase (zpravidla odpovíme do 2 až 4 hodin). Mimo tuto dobu negarantujeme odpověď, odpovíme vám ihned jak to bude možné. Další omezení provozu (bez provozu ve vybrané dny) plánujeme a oznámíme je během léta.

Informace/Služby, které nebudou v období letního omezení aktualizovány/vydávány

> Vodstvo ČR, první zřejmě 8.9.2017 (uzavřena byla oblast Povodí Vltavy, proto již služba končí nyní)
> Grafický výhled počasí na týden (během léta bude patrně k dispozici alternativa)
> Statistiky a zprávy, dodatečně během podzimu vyjde shrnutí měření na naší stanici a rekordy z měření, vydávány nebudou též Informační zprávy! (k dispozici bude jen textový souhrn na stránce Shrnutí počasí)
> Meteolisty (z provozních důvodů nevyšlo zimní číslo 47 - zima 2016/17 a nevyjde nyní ani jarní číslo 48 - jaro 2017. Meteolisty budou vydány dodatečně, nejsme schopni nyní vydání zajistit, vlivem plnění dalších úkolů a aktivit)

Omezení jsou způsobena i změnami, které chystáme a budeme je připravovat i přes léto. Jednou z nich je i přechod na novou grafiku a ta se dotýká přímo některých služeb (nutné provést změny a zapracování novinek).

Další informace/služby, které nejsou v provozu

> Odborné články (zatím z provozních/časových důvodů pravidelné články vydávány nebudou, občas ovšem v rámci běžných aktualit může být vydána zajímavost k danému tématu)
> Meteorolog online (není v provozu z provozních a organizačních důvodů a po dobu letního omezení nebude v provozu též)

Nové informace a služby

> Mapa světových extrémů (na počátku jara vyšly první 3 mapy, další 2 zatím během léta nevyjdou, ale jejich vydání připravíme na období podzimu)
> Počasí k vodě (nová služba, která bude spuštěna během letního období - pravidelné informace o podmínkách ke koupání a předpověď počasí pro vodní sporty a opalování, výstrahy před nebezpečím slunečního svitu i dalšími extrémy počasí)
> Počasí na výlety (nová služba, speciální předpověď podmínek pro pořádání výletů do přírody na základě předpokládané povětrnostní situace a stavu krajiny, podmínky pro stanování, táboření a kempování - spustíme během letního období)

Krásné léto 2017 bez ohledu na počasí, které se vám budeme i nadále snažit co nejpřesněji a hlavně seriózně předpovědět, vám přeje tým Meteo Aktualit. PS: Válet se u vody opravdu moc nebudeme. :-)

Věříme ve spokojenost, MA.

7.6.2017 16:24
Průměrné červnové počasí, v závěru týdne možná i tropy
PočasíSITUACE Přes ČR přejde v úterý další studená fronta, za kterou k nám ze západních směrů pronikne studený vzduch. Za frontou se během středy a noci na čtvrtek rozšíří nad centrální Evropu od jihozápadu tlaková výše. Ta se bude během druhé poloviny týdne odsouvat dále k východu a od jihu na naše území začne po její zadní straně pronikat teplý vzduch.

PŘEDPOVĚĎ Počasí čekáme v prvním čistě červnovém týdnu průměrné po teplotní i srážkové stránce. Teploty ale doznají během týdne změn vlivem přechodu studené fronty a následně vylepšování počasí s návratem teplého proudění. Zpočátku týdne zejména na východě země budou teploty vyšší a v úterý bude obdobná situace ohledně projevů studené fronty jako byla v neděli, kdy se bouřkami fronta projeví hlavně na Moravě a ve Slezsku. Poté čekáme ke konci týdne málo oblačnosti beze srážek.

Nejnižší teploty klesnou na 11 až 6°C, v přílivu teplého vzduchu ke konci týdne se zvýší na 18 až 12°C. Podobně na tom budou odpolední maxima, zpočátku týdne a v závěru jeho pracovní části budou v rozmezí 19 až 25°C na JV/V v úterý až 29°C, v závěru týdne pak 21 až 28°C na celém území. příliv teplého vzduchu bude vrcholit až tropickými teplotami zřejmě na začátku týdne dalšího, kdy příliv pravděpodobně brzo už ale ukončí přechod studené fronty.

SHRNUTÍ Týden bude celkově odpovídat teplotně i srážkově normálu pro začátek června. Tropické teploty v týdnu spíše neočekáváme, teploty se jim podle nynějších předpokladů přiblíží na východě v úterý a místy kdekoli v ČR pak v posledních dnech týdne.

Průměrné teploty vystoupí na 14 až 18°C, naprší 15 až 25mm, ojediněle až 35mm.

Týden 5. až 11.6.2017 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově průměrný

MA 4.6.2017 13:52
První tropické teploty roku, po polovině týdne významné ochlazení
PočasíSITUACE Tlaková výše se odsune během prvních dnů týdne dále do východní Evropy. Od západu postoupí přes ČR během úterý studená fronta, před níž bude vrcholit na naše území příliv teplého vzduchu od jihu až jihovýchodu a za níž k nám pronikne studený vzduch od severozápadu. Od severozápadu se dále za frontou na konci pracovního týdne rozšíří do střední Evropy výběžek tlakové výše. Další studená fronta by přes naše území měla postoupit v závěru týdne.

PŘEDPOVĚĎ Velmi teplé počasí bude jen přechodné, i přesto nás čekají dosti vysoké teploty. Zatím nejteplejším dnem letošního roku bude úterý, kdy teploty zamíří na více místech nad 30°C a to až ke 32°C. Ve středu přijde významná změna v cirkulaci vzduchu. Za frontou k nám na místo velmi teplého vzduchu od jihu až jihovýchodu pronikne studený vzduch od severozápadu. Ve výběžku tlakové výše ke konci týdne nastane přechodně opět teplejší východní proudění, které ovšem patrně ještě na konci týdne skončí a přijde opětovné ochlazení za další zmíněnou frontou.

Nejnižší teploty v týdnu doznají stejně jako nejvyšší větších změn. V úterý a ve středu budou klesat jen na 17 až 12°C, v pondělí a poté přechodně v závěru týdne na 14 až 9°C a jinak v prostoru za frontou na 8 až 3°C nejčastěji. Zejména při delší vyjasnění budou tedy noční minima klesat pod 5°C. Maximální teploty vystoupí na 27 až 32°C v prvních dvou dnech, od středy nás čeká ochlazování a nejstudenějšími dny budou čtvrtek, první červnový den, a pátek s maximy i pod 20°C. Nejčastěji v rozmezí 15 až 20°C. Velmi podobné teploty je možno čekat za další studenou frontou, patrně v neděli. To bude nutné během týdnu zpřesňovat.

Srážek bude spíše méně, ve vztahu k teplotám bude vodní bilance záporná, během týdne spíše vyrovnaná.

Sledujte proto ostatní pravidelně aktualizované prognózy - vývoj modelových prognóz můžete sledovat na stránkách Předpověď teplot, srážek aj. nebo na stránce Střednědobé předpovědi. Souhrnné výhledy počasí na týden nabízíme graficky na stránce Výhled na týden anebo textově v článkové podobě, viz nově vydané články.

SHRNUTÍ Týden bude rozdělen na teplotně nadprůměrnou první poloviny a spíše průměrnou až lehce podprůměrnou druhou polovinu. Srážek bude málo a převážně půjde o lokální konvekci, hlavní se soustředí do oblastí studených front v úterý, ve středu a poté zřejmě v neděli.

Průměrné teploty vystoupí na 13 až 17°C, naprší 8 až 25mm srážek.

Týden 29.5. až 4.6.2017 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově slabě podprůměrný

MA 28.5.2017 13:58
Rozšíření nabídky informací a nové symboly 2017
O násV dohledné době proběhnou na webu další zlepšení a o těch si vás nyní dovolíme informovat prostřednictvím této aktuality. Půjde o přidávání obsahu na web a postupnou změnu designu grafiky, která je zde používána.

1) Nové informace v oblasti prognóz
Protože chceme nabídnout co nejlepší a nejširší okruh informací z oblastí, o které je ze strany návštěvníků největší zájem, proto v současné době provádíme rozšiřování informací v oblasti prognóz. Jde o předpovědní mapy zejména co se týče střednědobých předpovědí a synoptických map.

Na stránkách Střednědobé předpovědi, Synoptické mapy, Předpověď teplot, Předpověď srážek a na některých jiných proto probíhá a v dohledné době bude i nadále probíhat úprava v podobě přidávání nových map pro rozšíření informací. Úprava bude probíhat za provozu těchto stránek, proto omluvte, prosíme, případné zkušební sekce v obsahu těchto stránek a nebo i jejich případnou přechodnou nedostupnost, pokud si ji vyžádají úpravy. Celé rozšíření obsahu by mělo být dokončeno nejpozději do konce června 2017.

2) Symboly 2017
V dohledné době také plánujeme začít používat nově graficky upravené ikony a to tzv. symboly počasí. Jde o symboly nyní používané zejména v předpovědi na druhý den a v týdenních výhledech počasí. Nové ikonky budou brzy představeny v samostatné aktualitě.

V dalších měsících letošního roku budeme zavádět novou grafiku i ohledně dalších ikonek, vedle symbolů počasí. Půjde o loga jednotlivých služeb (např. Předpovědi na den) a také výstražné symboly nyní používané v nové grafické podobě či zcela nové ikonky.

Další informace přineseme v nové aktualitě až se bude zavedení všech uvedených ikonek blížit a ikonky budou oficiálně představeny. První etapa - symboly počasí, už nás čeká v dohledné době.

Věříme ve spokojenost, MA.


MA 24.5.2017 15:16
Textová reklama

> Luckyart - reklamní agentura

> Jooble - práce v ČR

> E-shop se superpotravinami

> Zdravotní magazín

> Stropní ventilátory, a nebude vám horko

> Knihovna Chrášťany, Obec Chrášťany

Chcete zde mít svůj banner nebo textový odkaz na Vaše stránky? Je to možné, pokud dojde ke vzájemné výměně odkazů. Zde se budou zobrazovat reklamy na stránky nesouvisející s naší činností, které mají zájem o výměnu odkazů. Je možné sjednat lepší pozici reklamy na našem webu. Lepší pozici mají automaticky veškeré odkazy na stránky společností, které s námi spolupracují a odebírají od nás informace. Více v kartě NABÍZÍME nahoře. V případě zájmu či jakýchkoli dotazů k reklamě, spolupráci či podpoře nám napište na info@meteoaktuality.cz.

Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Organizace a stránky

Naše logo:

TOPlist

Náš partner pro design:

TOPlist

Hlavní evropské meteorologické organizace:

Stránky o počasí:

TOPlist

TOPlist

Dílčí povodí:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Mapy a data

Rychlý přehled počasí a klimatu:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Může se hodit

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Vygenerované za: 0.11 sekund - 21 Dotazů(y) 3,656,889 návštěv