23.05.2018 05:08
Přesný čas
Navigace
· Úvod
· Aktuality
· O nás
· Články
· Odkazy
· Stahování
· Atlas oblaků
· Přehled teorie
· Meteorologický slovník
· Hydrologický slovník
· Klimatologický slovník
· Předpovědní modely
· Historie meteorologie
· Historie počasí
· Světové extrémy počasí
· Kamery online
· Aktuální počasí
· Aktuální teploty
· Aktuální srážky
· Aktuální oblačnost
· Výstrahy
· Počasí na email
· Předpověď na den
· Výhled na týden
· Výhled na měsíc
· Střednědobé předpovědi
· Sezónní výhled
· Předpověď teplot
· Předpověď srážek
· Předpověď větru
· Předpověď oblačnosti
· Předpověď konvekce
· Synoptické mapy
· Meteogramy
· Počasí Evropa a Svět
· Hydrologie
· Bouřky
· Sníh
· Fotoalbum
· Aplikace Yo Window

· Kontaktujte nás
· Vyhledávání na webu
· Registrace
· Otázky a odpovědi

Kontakt
Latest News
Počasí Často slunečno,...
Počasí Studený a vlhč...
Počasí Teploty mírně n...
Počasí Květen začne te...
Počasí Po polovině týd...
Počasí Teplé počasí v...
Počasí Do čtvrtka možn...
O nás NOVÁ GRAFIKA - I...
Počasí Jarní počasí n...
Počasí V noci postupně ...
Poslední články
· Výhled z 22.5.2018
· Konvekce dalších d...
· Výhled z 20.5.2018
· Vrátí se letní dny?
· Výhled ze 17.5.2018
Programy
· Meteosymboly 2018 - ... [7]
· Informační zpráva... [12]
· Meteolisty č. 51 (Z... [14]
· Ročenka 2017 [65]
· Informační zpráva... [40]
Rychlý přehled počasí

MSG animace

Podrobněji o počasí:

> Aktuální počasí

> Aktuální teploty

> Aktuální srážky

Kde nás najdete

Doporučujeme

METEOSTANICE HABARTOV

STORMWARNING

VŠE O VODĚ

NÁŠ VESMÍR

POČASÍ NA KARLOVARSKU

POČASÍ NA JIŽNÍ MORAVĚ

POČASÍ NA RYCHNOVSKU

Turistické a přírodní cíle

Krkonošský národní park (KRNAP)

Národní pak Šumava

Národní pak Podyjí

Národní park České Švýcarsko

Sněžka

Babiččino údolí - Ratibořice

Autokemp VN Rozkoš

Český ráj a Prachovské skály

Adršpašské skály a Teplické skály

Český Kras

Moravský Kras

Orlické hory - Zemská brána

Orlické hory - Údolí Peklo

Přírodní park Orlice

NPR Králický Sněžník

Mydlovarský luh a Libický luh

PR Klánovice-Čihadla (Klánovický les)

PP Meandry Botiče a PP Botič-Milíčov

Průhonický park a zámek

Modřanská rokle

Chuchelský háj

Divoká Šárka (PP Šárka-Lysolaje)

Drahaňské údolí (PP Drahaň-Trója)

PR Kokořínský důl

České středohoří

NPR Peklo (ČL)

CHKO Labské pískovce

CHKO Křivoklát

CHKO Slavkovský les

PR Boubínský prales

CHKO Třeboňsko

CHKO Žďárské vrchy a CHKO/NGP Železné hory

CHKO Pálava a Lednicko-Valtický areál

CHKO Litovelské Pomoraví

Poodří

Užitečné stránky

Katalog stránek

Weblinker.cz

Bazar a inzerce zdarma na ybazar.cz

Katalog stránek Začátek.cz

Katalog odkazů.net

LINKOVNÍK

SUPERLINK

Více srážek, ke konci týdne i téměř jarní teploty
PočasíSITUACE Počasí u nás bude v prvních dnech nového týdne ovlivňovat tlaková níže od západu, kdy bude na naše území současně pronikat teplejší vzduch od jihozápadu až postupně jihu. Příliv teplého vzduchu bude během týdne zesilovat za vlivu tlakové níže a s ní spojených frontálních systémů. Ke konci týdne bude do střední Evropy zasahovat od jihu oblast vyššího tlaku vzduchu.

PŘEDPOVĚĎ Počasí u nás a v okolí bude během prvního březnového týdne o poznání teplejší než v posledních dnech. Také přibude srážek s cyklonálním počasím. Převládne tedy velká oblačnost s častějšími srážkami, které budou jen na horách sněhové. Ke konci období zasáhne obleva s dešťovými srážkami i horské polohy, včetně těch nejvyšších.

Nejnižší teploty budou klesat zpočátku týdne na +3 až -6°C, na konci naopak na 7 až 1°C.
Nejvyšší denní teploty dosáhnou do poloviny týdne maximálně 0 až 6°C, ve druhé polovině týdne vystoupí na 5 až 11°C a místy zejména o víkendu až na 14°C.

SHRNUTÍ Během týdne lze podle posledních prognóz čekat významný nástup jarního počasí, teploty značně vzrostou. Zajisté to nebude trvalý stav a následně se dostaví ochlazení, zatím je ale otázkou kdy k němu dojde.

Průměrné teploty očekáváme mezi 2 až 7°C, naprší či nasněží 5 až 20mm/cm, místy až 30mm/cm srážek.

Týden 5. až 11.3.2018 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově průměrný
Silné mrazy do čtvrtka, poté zřejmě citelné oteplení
PočasíSITUACE V prvních čtyřech dnech týdne očekáváme intenzivní příliv mrazivého a suchého vzduchu od severovýchodu do střední Evropy. Počasí u nás bude pod vlivem oblasti vysokého tlaku vzduchu nad severní Evropou. Tlaková výše se bude během týdne odsouvat k severu a současně slábnout. příliv mrazivého vzduchu by měl od pátku začít též slábnout a v jihozápadním proudění se k nám dostanou první frontální vlny.

PŘEDPOVĚĎ Na přelomu února a března bude převážně polojasno, jen přechodně oblačno a spíše jen lokálně slabé sněžení. Ve druhé půlce týdne lze čekat zásadní změnu cirkulace a tím i počasí. Zimní ráz počasí by měl skončit, přibude oblačno i srážek a dojde k oteplení, které bude s přihlédnutím k teplotám v prvních dnech týdne poměrně citelné. Poslední dny letošní zimy budou z celé této sezóny nejmrazivější.

Nejnižší teploty budou klesat do čtvrtka na -10 až -16°C, při vyjasnění a na sněhu i k -22°C. Ke konci týdne se zvýší přes -4 až -10°C až na +1 až -5°C. Nejvyšší denní teploty budou v rozmezí -9 až -4°C v mrazivé části období, postupně se zvýší na -4 až +2°C a o víkendu pravděpodobně až na 7°C.

SHRNUTÍ Týden bude velmi studený a také suchý, nebude tedy odpovídat normálu ani co se týče jednoho základního hodnoceného klimatického prvku.

Průměrné teploty budou mezi -7 až -2°C, nasněží pouze do 5cm, maximálně na horách až 10cm sněhu.

Týden 26.2. až 4.3.2018 bude:

> Teplotně mírně výrazně podprůměrný
> Srážkově výrazně podprůměrný
Teploty budou podprůměrné, srážek bude také stále málo
PočasíSITUACE Anticyklonální ráz počasí bude převládat ve střední Evropě i v dalším týdnu, posledním čistě únorovém. Na počátku týdne bude od západu přecházet přes naše území oblast vyššího tlaku vzduchu. Pronikat k nám bude chladnější vzduch. V dalších dnech se bude udržovat oblast vysokého tlaku vzduchu nad východní Evropou a zasahovat do Evropy střední. V polovině týdne bude do centrální Evropy zasahovat oblast vysokého tlaku vzduchu od západu až severozápadu, v níž se budou rozpadat frontální systémy. Následně se tato oblast propojí s tlakovou výší na severu. Zesílí k nám příliv mrazivého vzduchu.

PŘEDPOVĚĎ Týden bude ve znamení zimního počasí i v nížinách, od vyšších poloh budou panovat ideální sněhové podmínky. Srážek bude vlivem anticyklon málo, zejména na SZ/S zcela minimum. Teploty budou ale nízké a půjde tak o nejchladnější období z celé letošní klimatologické zimy. Týden bude studený, zejména jeho druhá polovina i více mrazivá zejména co se týče ranních minimálních teplot. Z hlediska ranních minim budou hrát významnou roli vyjasnění a tedy absence nízké oblačnosti a také výskyt sněhové pokrývky. Tyto mrazy umocní. Mrazivé počasí vydrží podle současných předpokladů i na počátku následujícího týdne, tedy v posledních únorových dnech.

Nejnižší teploty budou klesat v týdnu na -1 až -8°C, jen při vyjasnění a na sněhu k -12°C. Na konci týdne ovšem na -7 až -13°C a při vyjasnění na sněhu i níže. Vypadá to, že půjde o nejsilnější mrazy letošní sezóny z hlediska nejnižších nočních teplot. V horských údolích budou za splnění specifických podmínek teploty o mnoho nižší, zejména na Šumavě, severních horách a v horách západních, tedy Krušných.
Nejvyšší teploty budou stoupat na -1 až +4°C v první polovině týdne, poté na -3 až +2°C a v závěru týdne půjde o celodenní mrazy na celém území s maximy -6 až -1°C. Tuto prognózu bude ale během týdne nutné upřesnit.

SHRNUTÍ Čeká nás patrně nejstudenější období letošní zimy, které bude pravděpodobně pokračovat i po skončení uvedeného období (týdne). Teploty budou po delší době pod dlouhodobým normálem. Vlivem anticyklonality bude počasí také značně suché, v některých nížinách se bude jednat stále o mrazy "na sucho", nejvíce srážek bude na J/JV/V země, což znamená že bude pokračovat již stávající průběh srážek.

Průměrné teploty budou v rozmezí -5 až 0°C, nasněží 2 až 8cm na Z/SZ/S země, jinde spíše 5 až 20cm, na J/JV/V i více sněhu.

Týden 19. až 25.2.2018 bude:

> Teplotně mírně podprůměrný
> Srážkově podprůměrný
Od března nové informace
O násPracujeme stále na nových stránkách, které nabídnou další nové informace nejen o předpovědi počasí. Co připravujeme a které nové produkty budou publikovány v nejbližší době vám sdělujeme v této aktualitě.

V nejbližší době spustíme:

1) Předpověď konvekce (úprava stránky)
2) Klimatologie ČR (nová stránka)
3) Ansámblové prognózy (nová stránka)
4) Turistické cíle (nová stránka)


Nyní stručně k uvedeným novinkám: Před začátkem letošní konvekční, resp. bouřkové, sezóny spustíme obnovenou stránku PŘEDPOVĚĎ KONVEKCE, která bude obohacená o nové předpovědní mapy (stránka už zde dříve fungovala). Na jedné stránce tak budete mít k dispozici předpovědi základních veličin potřebných pro prognózu bouřkové činnosti na nejbližší hodiny dopředu. Stránka bude publikována kolem začátku března 2018. V dalších týdnech bude jistě postupně využívána, neboť veličiny začnou nabývat alespoň trochu "konvekčně" zajímavých hodnot.

Během jara 2018 spustíme přehledovou stránku o KLIMATOLOGII ČR, která bude poskytovat základní informace o našem klimatu dle nejnověji zpracovaných klimatických dat. Základem je český klimatologický atlas. Tento pro zájemce o klima našeho území vřele doporučujeme. Na stránce najdete prostý výpis dat a popis základních klimatických prvků a postupně také přehledové mapy klimatu ČR.

Na počátku jara též spustíme stránku ANSÁMBLOVÉ PROGNÓZY, což pro mnoho z vás není příliš známé a název zní až krkolomně. Ale na samotné stránce bude vedle samotných prognóz důrazně objasněno oč jde a k čemu prognózy slouží. Tyto prognózy stručně a jednoduše řečeno obsahují více variant prognózy daného modelu dle více jeho "běhů", jde o tzv. "špagetové" grafy, které můžete znát zejména ze servere wetterzentrale.de.

A konečně také během první poloviny letošního roku začne fungovat stránka týkající se TURISTICKÝCH CÍLŮ, která se týká oboru přírod a životní prostředí. Prostřednictvím této stránky se vám budeme snažit ukázat, že rozhodně v naší vlasti nemáte procestována všechna zajímavá a krásná přírodní místa a není od věci to napravit. Stránka bude obsahovat stručný popis a převládající klima v dané oblasti či doporučenou dopravu do daného místa, stejně tak popis obtížnosti případných tras pro turistiku, ať už pěší nebo cyklistickou.

Na jaro máme ale více plánů, mimo jiné dojde již brzy ke změně grafiky symbolů počasí, výstražných a jiných map, včetně dalších ikonek pro ilustraci nebezpečí a jevů. Těšte se na nový způsob podávání informací, co se týče designu a přehlednosti.

Věříme ve spokojenost, MA.
Teploty i nadále okolo nuly, více srážek na konci týdne
PočasíSITUACE Po přechodu okluzní fronty se do střední Evropy rozšíří oblast vysokého tlaku vzduchu se bude určovat počasí v ČR v dalších dnech. Od severu až severozápadu k nám bude pronikat studený vzduch. V závěru týdne postoupí od západu do střední Evropy frontální vlny.

PŘEDPOVĚĎ Po většinu týdne lze čekat spíše sušší počasí, zejména ve vyšších polohách bude i polojasné či slunečné počasí. V nížinách bude vznikat nízká oblačnost a mlhy, které budou zejména v nočních hodinách často mrznoucí. Srážky se budou vyskytovat ojediněle a budou slabší. S frontální oblačností a častějšími srážkami se setkáme na konci týdne. Teploty se budou pohybovat v těsné blízkosti nuly, v noci slabě pod ní a přes den naopak slabě až mírně nad ní.

Nejnižší teploty lze čekat v rozmezí +1 až -5°C, jen při vyjasnění místy nižší a na konci týdne za velké oblačnosti v rozmezí +3 až -2°C. Maximální denní hodnoty teploty můžeme čekat v intervalu 0 až 5°C, zejména na konci pracovního týdne místy až na 7°C.

SHRNUTÍ Týden bude teplotně opět odpovídat současnému období, nelze čekat žádné větší mrazy a ani celodenní mrazy v polohách mimo hory. Srážek bude spíše méně, ale tento deficit vykompenzuje zřejmě konec týdne a týden bude i co do srážek více méně normální.

Průměrné teploty čekáme mezi -2 až +4°C, naprší či nasněží 5 až 20mm/cm, spíše ojediněle až 30mm/cm.

Týden 12. až 18.2.2018 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově průměrný
Textová reklama

> Luckyart - reklamní agentura

> Jooble - práce v ČR

> E-shop se superpotravinami

> Zdravotní magazín

> Stropní ventilátory, a nebude vám horko

> Knihovna Chrášťany, Obec Chrášťany

Chcete zde mít svůj banner nebo textový odkaz na Vaše stránky? Je to možné, pokud dojde ke vzájemné výměně odkazů. Zde se budou zobrazovat reklamy na stránky nesouvisející s naší činností, které mají zájem o výměnu odkazů. Je možné sjednat lepší pozici reklamy na našem webu. Lepší pozici mají automaticky veškeré odkazy na stránky společností, které s námi spolupracují a odebírají od nás informace. V případě zájmu či jakýchkoli dotazů k reklamě, spolupráci či podpoře nám napište na info@meteoaktuality.cz.

Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Organizace a stránky

Naše logo:

TOPlist

Náš partner pro design:

TOPlist

Hlavní evropské meteorologické organizace:

Stránky o počasí:

TOPlist

TOPlist

Dílčí povodí:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Mapy a data

Rychlý přehled počasí a klimatu:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Může se hodit

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Vygenerované za: 0.15 sekund - 21 Dotazů(y) 3,877,539 návštěv