23.02.2017 14:57
Přesný čas
Navigace
· Úvod
· O nás
· Aktuality
· Články
· Odkazy
· Fotoalbum
· Stahování
· Atlas oblaků
· Historie meteorologie
· Světové extrémy počasí
· Souhrn počasí
· Výstrahy
· Předpověď na den
· Výhled na týden
· Výhled na měsíc
· Sezónní výhled
· Počasí na hory
· Hydrologická situace
· Sjízdnost řek
· Počasí na email
· Předpověď teplot
· Předpověď srážek
· Předpověď větru
· Předpověď oblačnosti
· Sníh
· Synoptické mapy
· Střednědobé předpovědi
· Meteogramy 1
· Meteogramy 2
· Meteogramy 3
· Meteogramy 4
· Počasí v ČR
· Teploty v ČR
· Srážky v ČR
· Počasí v Evropě
· Počasí ve Světě
· Počasí na stanicích
· Kamery ČR

· Kontaktujte nás
· Vyhledávání na webu
· Registrace
· Otázky a odpovědi
Kontakt
Latest News
Počasí Únor a zároveň...
Počasí Více sluníčka,...
Počasí Zima se příšt...
O nás ONLINE ROZHOVOR -...
Počasí Přelom ledna a ...
Počasí I poslední ledno...
O nás Jsme tu pro Vás ...
Počasí Velmi mrazivý, a...
Počasí Zimní charakter ...
Počasí První lednový t...
Poslední články
· Sníh k 23.2.2017
· Kdy se počasí a ř...
· Rekordy za leden 2017
· Výhled z 21.2.2017
· Leden 2017
Programy
· Proudění na Zemi [0]
· Informační zpráva... [1]
· Vodstvo ČR 5 (POh) [2]
· Vodstvo ČR 4 (POd) [2]
· Informační zpráva... [3]
Rychlý přehled počasí

MSG animace
Kde nás najdete

Statistiky webu
Novinek: 511
Článků: 2792
Komentářů: 14
Příspěvků: 0
Vláken: 0
Downloadů: 215
Zpráv v Shoutboxu: 292
Registrací: 8
Dnes je: 23.02.2017
Svátek má: Svatopluk
Photo cloud
Doporučujeme

METEOSTANICE HABARTOV

STORMWARNING

VŠE O VODĚ

NÁŠ VESMÍR

POČASÍ NA KARLOVARSKU

POČASÍ NA JIŽNÍ MORAVĚ

POČASÍ NA RYCHNOVSKU

Turistické a přírodní cíle

Krkonošský národní park (KRNAP)

Národní pak Šumava

Národní pak Podyjí

Národní park České Švýcarsko

Sněžka

Babiččino údolí - Ratibořice

Autokemp VN Rozkoš

Český ráj a Prachovské skály

Adršpašské skály a Teplické skály

Český Kras

Moravský Kras

Orlické hory - Zemská brána

Orlické hory - Údolí Peklo

Přírodní park Orlice

NPR Králický Sněžník

Mydlovarský luh a Libický luh

PR Klánovice-Čihadla (Klánovický les)

PP Meandry Botiče a PP Botič-Milíčov

Průhonický park a zámek

Modřanská rokle

Chuchelský háj

Divoká Šárka (PP Šárka-Lysolaje)

Drahaňské údolí (PP Drahaň-Trója)

PR Kokořínský důl

České středohoří

NPR Peklo (ČL)

CHKO Labské pískovce

CHKO Křivoklát

CHKO Slavkovský les

PR Boubínský prales

CHKO Třeboňsko

CHKO Žďárské vrchy a CHKO/NGP Železné hory

CHKO Pálava a Lednicko-Valtický areál

CHKO Litovelské Pomoraví

Poodří

Katalogy stránek

Katalog stránek

Weblinker.cz

Bazar a inzerce zdarma na ybazar.cz

Katalog stránek Začátek.cz

Katalog odkazů.net

LINKOVNÍK

SUPERLINK

Mapa extrémů počasí - náš vánoční dárek pro Vás
O násProtože se blíží Vánoce, tak bude možné novou již dlouho připravovanou rubriku považovat za takový malý vánoční dárek od nás, resp. její zveřejnění. O jakou novinku jde a jaké informace přinese se dozvíte v dalších řádcích této aktuality.

O Mapě světových extrémů počasí (MSEP)
Tzv. několikadílný balíček mapy (používat budeme zkr. MSEP) přináší základní i podrobnější přehled naměřených oficiálních světových extrémů počasí prezentovaných několika extrémními údaji prvků, meteorologických jevů či následků takovýchto jevů. Mapa má 3 díly světových extrémů počasí a 2 díly zaměřené na Evropu, celkově tedy 5 dílů, resp. map. Mapa byla rozdělena z důvodu přehlednost, i tak v některých případech dochází ke zhoršení přehlednosti. Toto zhoršení je částečně napraveno použitím ukazatelů, který údaj k jakému místu patří. Obsah MSEP ukazuje přehledně následující obrázek.

Přehled dílů a jejich obsahu cyklu Mapa světových extrémů počasí:


MSEP bude mít zde na webové prezentaci vlastní stránku, kde budou mapy zobrazeny. Též budou k dispozici ke stažení v plné velikosti v sekci stahování Materiály. První tři díly map zveřejníme již do konce letošního roku 2016. Zbývající dvě, tvořící druhou část cyklu, budou připraveny během první třetiny roku následujícího, 2017, o čemž budeme poté informovat.

Mapy mají za úkol přinést komplexní informace o naměřených extrémních hodnotách různých prvků, primárně teplot, srážek, konvekčních jevů či větru, s možností porovnání těchto extrémních údajů ve Světě s evropskými a do třetice či v tomto případě spíše "do pětice" i s těmi změřenými v naší České Republice - viz popis v obrázku přehledu MSEP.

Na druhém obrázku vidíte ukázku z 2. dílu mapy, výřez. Finální podoba map a grafického upravení informace v nich i vedle nich bude ještě upravována před jejich oficiálním zveřejněním. Jak mapový podklad byla zvolena mapa Google, dostupná na maps.google.com.Těšíme se na velké zveřejnění tohoto cyklu a věříme, že bude mapa prospěšná co nejvíce návštěvníkům našeho serveru.

Věříme ve spokojenost, MA.

MA 14.12.2016 15:47
Ve druhé polovině týdne opět zimní počasí
PočasíSITUACE Dále za studenou frontou se od jihozápadu začne přesouvat oblast vysokého tlaku vzduchu. Ta se bude do poloviny týdne zvolna odsouvat dále k východu. Naše území se bude nacházet zpočátku v čerstvém západním až severozápadním proudění, ve kterém postoupí během středy od severozápadu nad naše území další studená fronta. Za ní k nám začne pronikat studený až mrazivý vzduch od severovýchodu kolem tlakové níže přesouvající se přes Skandinávii dále k východu. Nad Skandinávií během druhé poloviny týdne významně zmohutní tlaková výše, která bude svým výběžkem ovlivňovat i počasí ve střední Evropě. Tlaková výše se přesune nad Bělorusko, v úplném závěru týdne nad pomezí Polska a Ukrajiny a začne plně ovlivňovat počasí u nás za pokračujícího přílivu studeného vzduchu od severu.

PŘEDPOVĚĎ
Středoevropské počasí bude do středy ve znamení teplejšího počasí, které bude zejména v pondělí a ve středu i vlhčí. V pondělí očekáváme ještě vliv studené fronty, která přecházela naše území v neděli, ve středu půjde o srážkovou činnost další studené fronty. Ta významně změní charakter počasí od čtvrtka, kdy budou případné srážky sněhové či smíšené již ve všech polohách. Současně očekáváme ustávání srážek a ubývání oblačnosti s možností tvorby mlh a nízké oblačnost v anticykloně. Nastane tak typický průběh anticyklonálního počasí v našich podmínkách během zimního období. Srážek čekáme po polovině týdne minimum. Teploty budou převážně mrazivé, noční intenzita mrazů bude závislá na nízké oblačnosti a mlhách, které budou většinou mrznoucí.

Nejnižší teploty klesnou do poloviny týdne na +6 až -2°C s tím, že nejtepleji bude v pondělí při velké oblačnosti, po polovině týdne klesnou na -1 až -6°C, postupně na -3 až -9°C a při vhodných podmínkách i níže. Je nutné zmínit, že v horských oblastech to budou teploty do -15°C a v údolních oblastech i nižší. Nejvyšší teploty 2 až 8°C se změní po polovině týdne na -2 až +4°C a postupně na -4 až +1°C.

SHRNUTÍ Týden přinese zpočátku teplotně lehce nadnormální, postupně běžné teploty pro toto období a půjde zejména o kompenzaci velmi teplého počasí z pátku a soboty týdne minulého (teploty nad 10°C, ojediněle nad 12°C). Srážek bude více do středy, poté nás čeká delší období zcela beze srážek.

Týden 12. až 18.12.2016 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově slabě podprůměrný

MA 11.12.2016 13:53
Zpočátku týdne i ledové dny, na konci až 10°C
PočasíSITUACE Na našem území bude pokračovat za vlivu rozsáhlejší oblasti vysokého tlaku vzduchu příliv studeného vzduchu od severu, který začne v polovině týdne postupně slábnout současně s tím, jak se poměrně mohutná anticyklona odsune dále do východní až jihovýchodní Evropy. Od západu uvolní cestu frontálním vlnám, které budou v její oblasti ještě patrně slábnout a nebudou mít při vlivu na počasí ve střední Evropě, zejména v její východní části, tak významný vliv. Ve druhé polovině týdne na naše území ale pronikne teplý vzduch od jihozápadu až západu.

PŘEDPOVĚĎ Týden bude možno rozdělit dle rázu počasí do dvou období. Zhruba do čtvrtka, kdy se v Čechách začne už během dne oteplovat, bude v ČR převládat zimní charakter počasí. Zejména v prvním dni týdne se i v nižších oblastech může objevit ledový den, tj. den ve kterém maximální teplota nevystoupí nad nulu. V mnoha oblastech se bude jednat o maximum jen velice lehce nad bodem mrazu. Do středy a na východě ještě ve čtvrtek lze čekat maxima do 3-4°C s pozvolným oteplováním. Významnější oteplení přijde během čtvrtka s frontální vlnou a skončí tak zimní ráz počasí. Teplý vzduch pronikne ale do všech poloh, i do horských, kde teploty vystoupí též i nad 5°C a započne tam tedy obleva. Délka trvání tohoto teplého období je zatím nejistá.

Nejnižší teploty budou zpočátku týdne klesat na -4 až -10°C, ve čtvrtek na 0 až -5°C a na konci týdne na +5 až -1°C. Nejvyšší teploty v pondělí dosáhnou pouze -3 až +1°C, do čtvrtka pak -1 až +4°C a od pátku budou stoupat na 5 až 11°C.

SHRNUTÍ Teplotně slabě podprůměrné počasí na počátku týdne bude kompenzováno slabě nadprůměrným na konci týdne a celkově tak lze čekat týden teplotně vyrovnaný. Chybět budou ovšem srážky, těch bude minimum a nejvíce by jich mělo být opět na S/SV země.

Týden 5. - 11.12.2016 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově mírně podprůměrný

MA 4.12.2016 13:00
Novinky v prosinci 2016
O násOpět pro Vás máme informace o nově zavedených službách a nově přidaných informacích na tomto webovém portálu. Začal nám nový měsíc a současně nové klimatické období a blíží se postupně také Vánoce. to je pravý důvod, proč spustit opět několik novinek či neoprášit po roce tradiční služby.

> Mapa světových extrémů počasí je připravována již více než rok a vzhledem k náročnosti sestavování a naší vytížeností přípravou nepřeberného množství dalších informací byla tato novinka během roku odložena. Nyní se dostává ovšem ke slovu a mapy extrémů počasí Světa budou během prosince 2016 vydány. Co to vlastně budou MAPY SVĚTOVÝCH EXTRÉMŮ? Bude se jednat o zobrazení naměřených extrémních hodnot různých prvků či jevů a nebo případně hodnot zjištěných v podobě následků jevů. Tento soubor informací bude mít 3 díly = budou vytvořeny celkem 3 mapy pro světové extrémy. První se bude zabývat absolutními světovými extrémy počasí, druhá extrémy počasí z pohledu kontinentů (tzv. další, tzn. druhé a případně třetí extrémy) a třetí mapa bude zobrazovat ostatní extrémy dělené dle druhu prvku či jevu. Ale protože extrémů je hodně a z hlediska důležitosti Evropy a ČR pro naše účely budou vydány ještě speciální detailnější mapy s extrémy počasí v Evropě, které bude obsahovat 4. mapa a s extrémy České Republiky zanesenými do 5. mapy celého cyklu MSEP (Mapa světových extrémů počasí) - tyto vyjdou ale až v příštím roce. Důvodem je též udržení alespoň průměrné přehlednosti map. Mapy budou k dispozici v plném velikosti ke stažení - po zavedení služby. Vše včetně návodu na interpretaci bude detailně vysvětleno na samotné stránce služby a ještě ohledně této novinky vydáme samotnou aktualitu.

UKÁZKA ČÁSTI MAPY - PO KLIKNUTÍ NA CELOU AKTUALITU

> Turistické cíle jsou od listopadu v levém postranním panelu hlavní stránky ve formě odkazů buďto na oficiální weby přírodních oblastí nebo na stránky s informacemi o nich. To je jen základ služby Turistické cíle. Nemůžeme zaručit zda už v prosinci 2016 a nebo až během ledna 2017 či o něco později, každopádně v dohledné době bude vytvořena další stránka s názvem Turistické cíle k tomuto panelu s odkazy na hlavní stránce. Tato stránka bude přinášet základní informace, zajímavosti či další údaje o nejvýznamnějších přírodních lokalitách ČR s tipy na trasy a výlety v nich či v blízkém okolí. Opět těsně před zavedením novinky o ní budeme informovat samostatně a podrobněji. Též připravujeme mutaci této služby s regionálním omezením a to ve formátu pdf, zatím s omezením na hl. m. Prahu, během roku 2017 vyjde brožurka Zelené stopy hlavního města Prahy s prezentací přírodních oblastí s tipy na výlety a turistické atrakce.

> Vodstvo ČR vychází od listopadu v rámci odborných článků jednou za 14 dní vždy ve středu. Po obecném úvodu začaly vycházet články s přehledem vodních toků v ČR rozdělné dle správy povodí (5 oblastí, 5 článků) a s přehlednou tabulkou s vodními toky a základními hydrografickými a hydrologickými informacemi o nich. Tabulky budou ve formátu PNG k dispozici ke stažení vždy poté, co vyjde v rámci článku (první je ke stažení již nyní). Doplnění poskytují stručné přehledy průběhu toků se základními informacemi vycházející pravidelně každý pátek ve formě článků.

> Přehrady ČR volně naváží v příštím roce na přehled vodních toků v ČR se stejným obsahem, včetně přehledových tabulek a ty budou též dostupné ke stažení. Do budoucna, během roku 2017, plánujeme ještě další druhy těchto přehledů v rámci hydrologie ČR či v méně podrobné podobě se zaměříme následně též na vodstvo Světa (alespoň v základní rovině).

> Klimatická mapa Světa je v plánu skutečně až v delší budoucnosti, dále během roku 2017. Tuto službu zatím nepřipravujeme, ale její sestavení je v plánu. V rámci odborných článků bude následně řeč o klimatologii nejen ČR a k těmto článkům opět vyjde příloha v podobě mapy. Ta bude mít stejně jako mapa extrémů též svoji stránku, kde ji bude moci každý kdykoli zobrazit včetně informací s ní souvisejících.

Takovým předčasným vánočním dárkem od nás je, když Vám zatím seriózně nemůžeme poskytnout předpověď počasí na letošní vánoční svátky, výčet delších plánů nových informací které najdou své místo zde na webové prezentaci MA v horizontu dalších měsíců. A protože naším úkolem je vedle seriózních informací o počasí, klimatu a dalších i poskytnutí vzdělání a vysvětlení veškerých jevů, tak opravdu nezahálíme. První by měly v dohledné době vyjít služby uvedené v úvodu této aktuality a další pořadí bude zhruba odpovídat časové ose, poslední uvedené novinky spatří "světlo světa" až později.

Hezký vstup do klimatologické zimy 2016/2017


Věříme ve spokojenost, MA

MA 1.12.2016 15:42
Přelom měsíců a první dny klimatologické zimy přinesou pravou zimu, na horách dojde na vydatnější sněžení
PočasíSITUACE Za studenou frontou k nám v noci na pondělí pronikne studený vzduch. Ve znamení studeného proudění bude počasí u nás po celý příští týden, kdy končí poslední klimatologicky podzimní měsíc, listopad, a začíná první zimní měsíc, prosinec. Ve druhé polovině týdne očekáváme vliv oblasti nízkého tlaku vzduchu, která ve středu prohloubí nad Skandinávií a s ní spojený frontální systém bude ovlivňovat i počasí v centrální Evropě. Od východu až severovýchodu bude na naše území pronikat stále studený vzduch. Níže se bude následně přesouvat dále k východu a vyplňovat se. Na konci týdne ztratí vliv na počasí u nás.

PŘEDPOVĚĎ Týden bude ve znamení zimního počasí, během druhé poloviny týdne by mělo napadnout na horách i více sněhu. Od vyšších poloh je třeba čekat trvalý mráz, v nižších polohách budou vystupovat teploty slabě nad bod mrazu, ve středních nadmořských výškách se budou maxima udržovat maximálně kolem 0°C. V noci lze čekat silnější mráz zpočátku týdne při zmenšené oblačnosti. Více srážek spadne v ČR od čtvrtka do soboty, rozložení srážek a jejich vydatnost na našem území zatím nelze předpovědět, neboť bude záviset na chování a postupu níže a s ní spojeného systému front. Tuto prognózu upřesní aktualizované výhledy.

Nejnižší teploty budou klesat zpočátku týdne na 0 až -6°C, ojediněle při delším vyjasnění i níže. Po polovině týdne budou klesat za velké oblačnosti na +2 až -3°C. Nejvyšší teploty čekáme od -2 do +3°C, uprostřed týdne a v jeho úplném závěru vystoupí až na 5-6°C.

SHRNUTÍ I přes lokální výskyt teplot kolem 5°C v maximech co se týče nížin, čekáme převahu zimního charakteru počasí. Na horách se utvoří vyšší sněhová pokrývka, hlavně na S/SV/V horách, kde spadne více srážek než by v tuto dobu mělo.

Týden 28.11. až 4.12.2016 bude:

> Teplotně průměrný slabě podprůměrný
> Srážkově průměrný, na S/SV/V nadprůměrný

Aktuální informace o význačném počasí během týdne Vám poskytne mimo jiné rychle a aktuální služba METEOROLOG ONLINE - sleduje na hlavní stránce v horní části pravého postranního panelu během dne od cca 11 do 19 hodin!

MA 27.11.2016 13:41
Textová reklama

> E-shop se superpotravinami

> Zdravotní magazín

> Stropní ventilátory - a nebude vám horko

> Luckyart - reklamní agentura

Chcete zde mít svůj banner nebo textový odkaz na Vaše stránky? Je to možné, pokud dojde ke vzájemné výměně odkazů. Zde se budou zobrazovat reklamy na stránky nesouvisející s naší činností, které mají zájem o výměnu odkazů. Je možné sjednat lepší pozici reklamy na našem webu. Lepší pozici mají automaticky veškeré odkazy na stránky společností, které s námi spolupracují a odebírají od nás informace. Více v kartě NABÍZÍME nahoře. V případě zájmu či jakýchkoli dotazů k reklamě, spolupráci či podpoře nám napište na info@meteoaktuality.cz.

Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Organizace a stránky

Naše logo:

TOPlist

Náš partner pro design:

TOPlist

Hlavní evropské meteorologické organizace:

Stránky o počasí:

TOPlist

TOPlist

Dílčí povodí:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Mapy a data

Rychlý přehled počasí a klimatu:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Může se hodit

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Vygenerované za: 0.15 sekund - 29 Dotazů(y) 3,492,108 návštěv