26.05.2017 05:39
Přesný čas
Navigace
· Úvod
· O nás
· Aktuality
· Články
· Odkazy
· Stahování
· Fotoalbum
· Atlas oblaků
· Historie meteorologie
· Světové extrémy počasí
· Souhrn počasí
· Výstrahy
· Předpověď na den
· Výhled na týden
· Střednědobé předpovědi
· Sezónní výhled
· Hydrologická situace
· Sjízdnost řek
· Počasí na email
· Předpověď teplot
· Předpověď srážek
· Předpověď větru
· Předpověď oblačnosti
· Synoptické mapy
· Meteogramy
· Bouřky
· Počasí v ČR
· Teploty v ČR
· Srážky v ČR
· Počasí v Evropě
· Počasí ve Světě
· Počasí na stanicích
· Kamery ČR

· Kontaktujte nás
· Vyhledávání na webu
· Registrace
· Otázky a odpovědi
Kontakt
Latest News
O nás Rozšíření nab...
Počasí Méně srážek, ...
Počasí Na konci týdne i...
Počasí V polovině týdn...
Počasí Jarní a ustálen...
Počasí Ve středu dalš...
Počasí Uprostřed týdne...
O nás Velikonoční pro...
Počasí Pondělí témě...
Počasí Během týdne ná...
Poslední články
· Výhled z 25.5.2017
· Sjízdnost k 25.5.2017
· Co je to bezoblačn...
· Výhled z 23.5.2017
· Před rokem velmi si...
Programy
· Informační zpráva... [1]
· Informační zpráva... [0]
· Přehrady v ČR (POh) [1]
· Přehrady v ČR (POd) [6]
· Ročenka 2016 [4]
Rychlý přehled počasí

MSG animace
Kde nás najdete

Statistiky webu
Novinek: 528
Článků: 2911
Komentářů: 14
Příspěvků: 0
Vláken: 0
Downloadů: 225
Zpráv v Shoutboxu: 292
Registrací: 7
Dnes je: 26.05.2017
Svátek má: Filip
Doporučujeme

METEOSTANICE HABARTOV

STORMWARNING

VŠE O VODĚ

NÁŠ VESMÍR

POČASÍ NA KARLOVARSKU

POČASÍ NA JIŽNÍ MORAVĚ

POČASÍ NA RYCHNOVSKU

Turistické a přírodní cíle

Krkonošský národní park (KRNAP)

Národní pak Šumava

Národní pak Podyjí

Národní park České Švýcarsko

Sněžka

Babiččino údolí - Ratibořice

Autokemp VN Rozkoš

Český ráj a Prachovské skály

Adršpašské skály a Teplické skály

Český Kras

Moravský Kras

Orlické hory - Zemská brána

Orlické hory - Údolí Peklo

Přírodní park Orlice

NPR Králický Sněžník

Mydlovarský luh a Libický luh

PR Klánovice-Čihadla (Klánovický les)

PP Meandry Botiče a PP Botič-Milíčov

Průhonický park a zámek

Modřanská rokle

Chuchelský háj

Divoká Šárka (PP Šárka-Lysolaje)

Drahaňské údolí (PP Drahaň-Trója)

PR Kokořínský důl

České středohoří

NPR Peklo (ČL)

CHKO Labské pískovce

CHKO Křivoklát

CHKO Slavkovský les

PR Boubínský prales

CHKO Třeboňsko

CHKO Žďárské vrchy a CHKO/NGP Železné hory

CHKO Pálava a Lednicko-Valtický areál

CHKO Litovelské Pomoraví

Poodří

Užitečné stránky

Katalog stránek

Weblinker.cz

Bazar a inzerce zdarma na ybazar.cz

Katalog stránek Začátek.cz

Katalog odkazů.net

LINKOVNÍK

SUPERLINK

Klimatologické jaro začne teplotními výkyvy
PočasíMETEOROLOG ONLINE - archiv v celé aktualitě!


SITUACE Po přechodu nevýrazného frontálního systému ovlivní v pondělí počasí u nás nevýrazný výběžek tlakové výše. Pronikat k nám bude teplejší vzduch od jihu až jihovýchodu. V noci na středu přejde přes naše území studená fronta, za kterou k nám pronikne naopak chladnější vzduch v západním proudění, které bude i čerstvější. Na konci týdne se vrátí příliv teplého vzduchu d jihu až jihovýchodu v okrajovém vlivu tlakové výše přesouvající se přes Rakousko nad Ukrajinu. V úplném závěru týdne začne počasí u nás ovlivňovat s tlakovou níží spojená studená fronta, která přechodně teplé proudění ukončí.

PŘEDPOVĚĎ V týdnu nás čeká typické počasí na přelomu zimy a jara, kdy jsou občasné přílivy teplého vzduchu střídány přechodem front v západním proudění a ochlazeními, která mohou být i docela citelná a z minulých let máme informace o tom, že nejen na konci března, ale i na počátku dubna se při těchto vpádech mohou objevit sněhové srážky či sněhová krupice i v nejnižších polohách. Z hlediska příštího týdne tak výrazné ochlazení nenastane, ale sněžení či sníh s deštěm se určitě do poloh od 500m vrátí.

Srážek bude vlivem západní cirkulace typicky nejvíce na západě území ČR oproti zbytku republiky či zejména oproti jihu a jihovýchodu Moravy, kde lze čekat srážek podstatně méně než jinde v ČR. Od středních poloh se také bude občas tvořit sněhová pokrývka.

Nejnižší teploty čekáme v rozmezí +3 až -3°C, na konci týdne 6 až 1°C. Nejvyšší dosáhnou zpočátku týdne 8 až 13°C a v úterý od západu ochlazování, od středy do pátku 4 až 11°C a o víkendu pravděpodobně 10 až 17°C.

SHRNUTÍ týden srážkově více méně odpovídat teplotním normálům pro přelom února a března, teplotně by měl být nadprůměrný.

Průměrné teploty vystoupí na 2 až 10°C, naprší či zejména od 600m nasněží od 5mm na jižní Moravě až po 35mm na západě Čech.

Týden 27.2. až 5.3.2017 bude:

> Teplotně nadprůměrný
> Srážkově na JV/V slabě podprůměrný, na Z/SZ až slabě nadprůměrný

MA 26.2.2017 12:17
Vyšlo 46. číslo časopisu Meteolisty
ČasopisKe dni 23.2.2017 vyšlo 46. číslo našeho časopisu METEOLISTY. Ke stažení ve formátu PDF je k dispozici ZDE (před stažením si na dané stránce můžete prohlédnout úvodní stránku čísla a přečíst jeho podrobný obsah). Od tohoto čísla byl upraven obsah časopisu a to jeho celková úprava i jednotlivé rubriky. V dalších číslech plánujeme další menší změny zejména vzhledu a prezentace informací.

V 46. čísle časopisu najdete:

> Podrobné hydrometeorologické a klimatologické zprávy za období podzimu, mezi příspěvky v rubrice patří například: Vysoké teploty v září a vodní bilance, prudké zářijové srážky, vývoj srážek a klimatických ukazatelů během podzimu, studené vpády ve druhé polovině podzimu, vývoj sucha v ČR během klimatologického podzimu a stručné shrnutí počátečních podmínek pro sucho a mnoho dalších příspěvků.
> Statistické údaje z měření v Praze (období, rozbor, srovnání a zařazení podzimu k dlouhodobější řadě).
> Fotografie z období s popisky.
> Speciální rozbor tématu Přechodný ochlazovací trend podzimu v minulých letech s prezentací dat.
> Kvíz s různými otázkami z oborů hydrometeorologie a klimatologie, lehčí a obtížnější otázky pro vyzkoušení si znalostí.
> Historie jako nová rubrika seznámí s význačnými počasím v minulých letech v aktuálním období. V tomto čísle je rozebrána situace povodní v září 2010 a dlouhotrvající anticyklony v listopadu 2011.

STAŽENÍČasopis je opět doslova plný informací a už nyní na jaře pro vás budeme připravovat 47. číslo časopisu s tématem ZIMA 2016/2017, ve kterém nebude o témata příspěvků vůbec nouze. Nové číslo vyjde ve druhé poloviny jara 2017.

MA 24.2.2017 17:25
Únor a zároveň zimu zakončí hodně srážek, převážně teplé počasí a déšť i na horách - zahrozí povodně?
PočasíMETEOROLOG ONLINE archiv - v celé aktualitě!


SITUACE Počasí ve střední Evropě bude po zbytek února plně pod vlivem vlhkého a teplejšího západního proudění, které bude často čerstvé až silné. Teplejší a hlavně vlhký vzduch k nám bude pronikat od Atlantiku a přinášet jednotlivé frontální systémy. Na konci pracovního týdne k nám jen velmi přechodně pronikne o něco chladnější vzduch od severozápadu. V závěru týdne by se mělo opět obnovit teplé jihozápadní proudění a mělo by také zeslábnout.

PŘEDPOVĚĎ Vzhledem k očekávané synoptické situaci nás čeká v posledních dnech pestřejší počasí, zejména oproti první polovině měsíce. Lze konstatovat, že v některých ohledech bude i význačné. Čekat lze převážně teplé počasí, neboť bude po celé období velmi aktivní Atlantik. Současně lze za této cirkulace čekat hodně frontální oblačnosti a srážek spojených s frontálními systémy a tlakovými nížemi, které budou i poměrně hluboké a budou postupovat přes severní Evropu dále na východ. Zejména prostřednictvím systémů front bude určovat počasí u nás. Též lze čekat střídání teplot na základě přechodu front s výměnou vzduchových hmot s převahou teplejších dnů a o včetně nejvyšších horských poloh, kde se objeví též často dešťové srážky. Slábnout by mělo toto proudění na konci týdne a vypadá to, že o víkendu překročí teploty 10°C v maximech na více místech. Vyhlídku na víkend berte ale zatím orientačně.

Nejnižší teploty budou častěji kladné, za silného větru a velké oblačnosti zůstanou i nad 5°C. Klesat budou zpočátku týdne a na přelomu pracovního týdne a víkendu na +3 až -2°C, jinak na 8 až 3°C. Nejvyšší teploty čekáme do čtvrtka v intervalu 5 až 12°C, v pátek to vypadá na přechodné ochlazení s maximy do 6°C, ale o víkendu opět na významné oteplení a maxima se dostanou na 7 až 13°C.

Na základě této prognózy se nabízí otázka, zda nedojde k výraznějšímu tání sněhu i z horských poloh a rozvodnění vodních toků? Je nutno čekat první významnější tání podpořené nejen srážkami, ale i silnějším větrem a tím nastane také zvyšování průtoků v korytech zejména potoků a bystřin. Díky přechodnému ochlazení zejména v pátek a zpočátku soboty se tání zastaví. Následně se po výrazném oteplení opět obnoví, ale tam bude nutné počkat na aktuální informace o dalším vývoji počasí a to také především srážkové činnosti a její intenzity. Na větší povodňovou situaci to ale zatím nevypadá.

Další informace najdete během týdne v dílčích prognózách a dalších článcích.

SHRNUTÍ Týden přinese kompenzaci srážek za první polovinu měsíce a také spíše před jarní počasí. Teploty se budou ale dosti střídat.

Průměrné teploty vystoupí na 2 až 9°C a převážně naprší 20 až 50mm srážek, na návětří hor místy i 70mm.

Týden 20. až 27.2.2017 bude:

> Teplotně nadprůměrný
> Srážkově mírně nadprůměrný

MA 19.2.2017 12:45 (Jaké v týdnu počasí skutečně bude a další informace o jeho předpovědi vám opět přinese od Po do Pá během dne služba METEOROLOG ONLINE - ZDE!)
Více sluníčka, teplotní inverze a postupně další oteplení
PočasíMETEOROLOG ONLINE - archiv v celé aktualitě!


SITUACE Zřejmě do pátku bude počasí ve střední Evropě určovat rozsáhlá tlaková výše nad severní a částečně střední Evropou. Od jihovýchodu bude na naše území pronikat zpočátku zejména do vyšších hladin atmosféry, během týdne častěji i do nížin teplejší vzduch. Během druhé poloviny týdne se začne tato anticyklona odsouvat dále do východní Evropy a postupně ztratí vliv na počasí u nás. Na konci týdne začne částečně určovat počasí u nás naopak tlaková níže přesouvající se před sever Skandinávie s ní spojený frontální systém. Po delší době se tak vrátí jihozápadní až západní proudění, které bude oproti současnému rychlejší, vlhčí a půjde o příliv teplejšího vzduchu do všech atmosférických vrstev.

PŘEDPOVĚĎ V dalším týdnu zima alespoň dle charakteru počasí postupně skončí, celodenní mrazy již nebudeme až na výjimky zaznamenávat od počátku týdne. V závěru týdne a zejména pak na počátku dalšího to vypadá, že definitivně skončí teplotní inverze a o poznání teplejší vzduch se dostane i do nížin. Po celý pracovní týden je ale nutné počítat s tím, že vlivem inverze se budou vyskytovat větší teplotní rozdíly nejen mezi nížinami a horami. Od pondělí do pátku bude navíc převážně slunečno či zcela jasno, nízká oblačnost by se měla tvořit jen místy a přes den by se měla většinou rozpustit. Mlhy lze čekat jen ojediněle. I tak je nutno počítat s tím, že rozptylové podmínky budou špatné, zejména na SV/JV Moravy a ve Slezsku přetrvá smogová situace. Tu definitivně vyřeší změna cirkulace na jihozápadní na konci týdne. V pracovním týdnu bude často slunečno, suché počasí bude tedy pokračovat.

Nejnižší teploty se budou v týdnu řídit oblačností, většinou budou klesat na -2 až -8°C neboť převládne malá oblačnost, při nízké oblačnosti a mlze budou spíše jen lehce pod 0°C nebo kolem ní. Ve druhé polovině týdne je možno čekat minima spíše mezi +1 až -4°C. Maximální teploty budou spíše vyšší vlivem jasného počasí, nejčastěji vystoupí na 3 až 8°C a zpočátku týdne častěji, později méně často budou jen kolem 2-3°C v případě oblačnosti č mlhy. Větší oteplení slibují modely spíše až na počátek následujícího týdne, kdy bude dle současných předpokladů možno hovořit o tzv. před jaří.

Rozhodně od současné doby nevstupujte na zamrzlé vodní plochy, ani stojaté. Led bude postupně slábnout a od břehů odtávat. Bruslení v přírodě pro letošní zimní sezónu již končí.

SHRNUTÍ Týden přinese rozličné teploty, ale celkově průměrné odpovídající tedy současnému dlouhodobému normálu pro druhou únorovou dekádu. Srážek bude velice málo, první se objeví patrně až o víkendu s nástupem jihozápadního proudění.

Průměrné teploty dosáhnou v týdnu -4 až +2°C, naprší či nasněží 0 až 8mm srážek.

Týden 13. - 19.2.2017 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově výrazně podprůměrný

MA 12.2.2017 12:43 (V pracovním týdnu Vás opět mimo jiné tím, jak nakonec skutečně v ČR je, provede služba METEOROLOG ONLINE - ZDE!)
Zima se příští týden vrátí, srážek bude opět méně
PočasíMETEOROLOG ONLINE archiv - viz celá aktualita!


SITUACE Po přechodu okludované fronty od severu až severovýchodu začne z těchto směrů pronikat do střední Evropy mrazivý vzduch, který bude současně suchý. Nad Skandinávií se bude po většinu týdne udržovat mohutná oblast vysokého tlaku vzduchu, která bude částečně zasahovat do střední Evropy.

PŘEDPOVĚĎ Po mírné oblevě nás čeká návrat mrazivého počasí. Pondělní teploty již budou o poznání nižší, přesto ještě vystoupí na některých místech na 6°C. Od úterý je třeba čekat už teploty na většině území maximálně v těsné blízkosti nuly, mnohde se bude jednat o ledový den. S malou přestávkou na přelomu pracovního týdne a víkendu lze na našem území čekat příliv mrazivého a suchého vzduchu od severovýchodu.

Nejnižší teploty budou klesat zpočátku a na konci týdne na +1 až -5°C, uprostřed na -4 až -9°C při vyjasnění i níže. Nejvyšší teploty zpočátku vystoupí na 2 až 6°C (pondělí) a před koncem týdne čekáme -1 až +4°C, jinak -6 až 0°C. Intenzitu přílivu studeného vzduchu na období konce týdne bude nutné zpřesnit.

SHRNUTÍ Týden bude opět studený a to více než činí dlouhodobý normál. Opět nás čeká nedostatek srážek.

Průměrné teploty vystoupí na -5 až 0°C, srážek spadne převážně ve formě sněhu pouze do 5-7mm/cm.

Týden 6. až 12.2.2017 bude:

> Teplotně podprůměrný
> Srážkově výrazně podprůměrný

MA 5.2.2017 13:51
Textová reklama

> Jooble - práce v ČR

> E-shop se superpotravinami

> Zdravotní magazín

> Stropní ventilátory - a nebude vám horko

> Luckyart - reklamní agentura

Chcete zde mít svůj banner nebo textový odkaz na Vaše stránky? Je to možné, pokud dojde ke vzájemné výměně odkazů. Zde se budou zobrazovat reklamy na stránky nesouvisející s naší činností, které mají zájem o výměnu odkazů. Je možné sjednat lepší pozici reklamy na našem webu. Lepší pozici mají automaticky veškeré odkazy na stránky společností, které s námi spolupracují a odebírají od nás informace. Více v kartě NABÍZÍME nahoře. V případě zájmu či jakýchkoli dotazů k reklamě, spolupráci či podpoře nám napište na info@meteoaktuality.cz.

Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Organizace a stránky

Naše logo:

TOPlist

Náš partner pro design:

TOPlist

Hlavní evropské meteorologické organizace:

Stránky o počasí:

TOPlist

TOPlist

Dílčí povodí:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Mapy a data

Rychlý přehled počasí a klimatu:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Může se hodit

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Vygenerované za: 0.11 sekund - 29 Dotazů(y) 3,564,742 návštěv