22.07.2018 01:13
Přesný čas
Navigace
· Úvod
· Aktuality
· O nás
· Články
· Odkazy
· Stahování
· Atlas oblaků
· Přehled teorie
· Meteorologický slovník
· Hydrologický slovník
· Klimatologický slovník
· Předpovědní modely
· Historie meteorologie
· Historie počasí
· Světové extrémy počasí
· Kamery online
· Aktuální počasí
· Aktuální teploty
· Aktuální srážky
· Aktuální oblačnost
· Výstrahy
· Počasí na email
· Předpověď na den
· Výhled na týden
· Výhled na měsíc
· Střednědobé předpovědi
· Sezónní výhled
· Předpověď teplot
· Předpověď srážek
· Předpověď větru
· Předpověď oblačnosti
· Předpověď konvekce
· Synoptické mapy
· Meteogramy
· Počasí Evropa a Svět
· Hydrologie
· Bouřky
· Sníh
· Fotoalbum
· Aplikace Yo Window

· Kontaktujte nás
· Vyhledávání na webu
· Registrace
· Otázky a odpovědi

Kontakt
Latest News
Počasí Letní a na konci...
Počasí V polovině týdn...
Počasí Slunečný začá...
Počasí Letní teploty se...
Počasí Teplo do čtvrtka...
Počasí Přestávka od l...
Počasí Teplé a zejména...
Počasí Více srážek op...
O nás Kde, kdy a na co ...
Počasí Často slunečno,...
Poslední články
· O víkendu bude tepl...
· Výhled z 19.7.2018
· Extrémní srážky ...
· Sjízdnost k 19.7.2018
· Průběh srážek na...
Programy
· Meteosymboly 2018 - ... [12]
· Informační zpráva... [20]
· Meteolisty č. 51 (Z... [19]
· Ročenka 2017 [80]
· Informační zpráva... [52]
Rychlý přehled počasí

MSG animace

Podrobněji o počasí:

> Aktuální počasí

> Aktuální teploty

> Aktuální srážky

Kde nás najdete

Doporučujeme

METEOSTANICE HABARTOV

STORMWARNING

VŠE O VODĚ

NÁŠ VESMÍR

POČASÍ NA KARLOVARSKU

POČASÍ NA JIŽNÍ MORAVĚ

POČASÍ NA RYCHNOVSKU

Turistické a přírodní cíle

Krkonošský národní park (KRNAP)

Národní pak Šumava

Národní pak Podyjí

Národní park České Švýcarsko

Sněžka

Babiččino údolí - Ratibořice

Autokemp VN Rozkoš

Český ráj a Prachovské skály

Adršpašské skály a Teplické skály

Český Kras

Moravský Kras

Orlické hory - Zemská brána

Orlické hory - Údolí Peklo

Přírodní park Orlice

NPR Králický Sněžník

Mydlovarský luh a Libický luh

PR Klánovice-Čihadla (Klánovický les)

PP Meandry Botiče a PP Botič-Milíčov

Průhonický park a zámek

Modřanská rokle

Chuchelský háj

Divoká Šárka (PP Šárka-Lysolaje)

Drahaňské údolí (PP Drahaň-Trója)

PR Kokořínský důl

České středohoří

NPR Peklo (ČL)

CHKO Labské pískovce

CHKO Křivoklát

CHKO Slavkovský les

PR Boubínský prales

CHKO Třeboňsko

CHKO Žďárské vrchy a CHKO/NGP Železné hory

CHKO Pálava a Lednicko-Valtický areál

CHKO Litovelské Pomoraví

Poodří

Užitečné stránky

Katalog stránek

Weblinker.cz

Bazar a inzerce zdarma na ybazar.cz

Katalog stránek Začátek.cz

Katalog odkazů.net

LINKOVNÍK

SUPERLINK

Studené, zpočátku i mrazivé, počasí s minimem srážek přinesou další březnové dny
PočasíSITUACE Na počátku týdne bude na naše území od západu zasahovat výběžek tlakové výše se středem nad západní Evropou. Od severovýchodu k nám bude pronikat mrazivý vzduch, přičemž toto proudění bude postupně slábnout. V polovině týdne se vytvoří nad střední Evropou nevýrazná oblast vysokého tlaku vzduchu, která se bude v pásu jihozápad až východ Evropy táhnout přes Evropu střední a bude tedy určujícím tlakovým útvarem pro naše počasí. Frontální systémy budou v tomto pásu slábnout a rozpadat se. Na konci týdne začne na naše území pronikat teplejší vzduch od jihovýchodu.

PŘEDPOVĚĎ Studené počasí rozhodně ještě neskočí, avšak postupně lze čekat o něco vyšší teploty než v posledních dnech. První dny týdne budou ovšem zcela ve znamení zimního charakteru počasí i v nejnižších nadmořských výškách. Od poloviny týdne se slabě oteplí, neboť bude příliv mrazivého vzduchu slábnout. Až teprve v úplném závěru týdne je možno čekat další oteplování, avšak toto nebude zdaleka nijak výrazné. V noci bude ale stále slabě mrznout i v nížinách. Dlouhodobější prognózy se shodují na tom, že chladnější ráz počasí bude minimálně do konce měsíce a 10°C v maximech tak teploty patrně nepřekročí. Studené by měly být tedy i svátky jara, Velikonoce - předběžná informace, více v dalších výhledech.

Srážek bude ale málo vlivem stabilního pásu vysokého tlaku vzduchu. Týden tak bude velmi suchý jen s minimem srážek, které budou v první půlce týdne všude sněhové.

Nejnižší teploty čekáme zpočátku na -5 až -12°C, na východě a jihovýchodě bude při větší oblačnosti o něco tepleji. Postupně stoupnou teploty na 0 až -5°C.
Nejvyšší teploty očekáváme od -5 do 0°C, na JV postupně až +2°C. Od středy budou mezi 1 až 7°C, o víkendu dosáhnou zřejmě až 9°C.

SHRNUTÍ Počasí bude studené a bude pokračovat zpočátku období zimní ráz počasí, který začal během pátečního večera (16.3.). Rozhodně se nebude opakovat teplé počasí z týdne předcházejícího a z první poloviny minulého, kdy bylo počasí až jarní.

Průměrné teploty lze čekat mezi +1 až -4°C, nasněží nebo postupně častěji naprší jen maximálně 5mm/cm srážek.

Týden 19. - 25.3.2018 bude:

> Teplotně mírně podprůměrný
> Srážkově výrazně podprůměrný
Světový den vody a Světový meteorologický den 2018
O násBlíží se tradiční svátky spojené s obory meteorologie a hydrologie a to Světový den vody připadající na 22. březen a Světový meteorologický den připadající na 23. březen. Hned v sobotu 24. března budete moci tyto dvě významné dny oslavit a zúčastnit se pravidelných exkurzí na určená pracoviště, kde se vykonává činnost s těmito obory spojená.

Jak Český hydrometeorologický ústav (dále jen ČHMÚ), tak některé státní podniky dílčích povodí (dále jen s. p. a to Povodí Labe PLa, Povodí Vltavy PVl, Povodí Moravy PMo, Povodí Odry POD a Povodí Ohře POh) uspořádaly tradiční Den otevřených dveří na svých vybraných pracovištích a to převážně na sobotu 24. března 2018 v době cca od 9 do 14 hodin, zejména s. p. PLa pak i ve čtvrtek, pátek a v neděli 22., 23. a 25.3.2018. Detailní výpis pracovišť, která můžete v rámci těchto akcí navštívit a nahlédnout na činnost v nich vykonávanou přinášíme tradičně níže.

ČHMÚ: Sobota 24.3.2018 od 9 do 14 hodin (Ústředí, pobočky a vybrané meteostanice)


ČHMÚ nabízí možnost návštěvy vždy s odborným výkladem a odpověďmi na otázky návštěvníků prostřednictvím odborných zaměstnanců na všech pobočkách, včetně ústřední budovy v Praze - Komořanech. Dále jde o pobočky v Plzni, Ústí nad Labem, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Brně a Ostravě. Den otevřených dveří (dále jen DOD) se koná též na stanicích a observatořích jako je Milešovka či Praha-Libuš a další, mimo stanci na letištích, stanice Praha-Karlov, Klementinum a observatoř v Hradci Králové.

Detailní výpis míst a popis toho, co kde uvidíte, najdete na stránce www.chmi.cz - DOD 2018

POVODÍ LABE: Čtvrtek až sobota 22. až 24.3.2018 a 21.4.2018


Ve čtvrtek 22.3.2018 je otevřen vodohospodářský dispečink v HK od 14 do 18 hodin plus od 10 do 15 hodin vodní dílo Brandýs nad Labem, včetně krátkých plaveb inspekčním plavidlem (novinka 2018).

V pátek 23.3.2018 je otevřeno vodní dílo Brandýs nad Labem od 10 do 15 hodin a to pouze pro školní exkurze!

V sobotu 24.3.2018 se koná nejvíce exkurzí a to na vybraných vodních dílech (zdymadla středního a dolního Labe a přehrady Rozkoš a Mšeno. krátké plavby inspekčním plavidlem se budou konat též na zdymadle Roudnice nad Labem.

V sobotu 21.4.2018 se ještě v rámci těchto oslav budou konat DOD na přehradách Pastviny a Seč od 9 do 14 hodin.

Více informací, zejména konkrétní pracoviště a časy otevření, najdete na stránce pla.cz - exkurze 2018

POVODÍ MORAVY: Sobota 24.3.2018 9 až 14 hodin


PMo pořádá DOD na přehradách a to na díle Bystřička, Brno a Slušovice s nahlédnutím do vnitřních prostor a odborným výkladem průvodců.

Více informací na pmo.cz - DOD na přehradách

POVODÍ ODRY: Sobota 24.3.2018 9 až 15 hodin


Povodí též umožní náhled do jinak nepřístupných prostor a to jednak do vodohospodářských laboratoří, kde je možné nechat si udělat rozbor vody se slevou. Dále se můžete podívat na přehrady Morávka, Slezská Harta a Kružberk.

Více informací, zejména o obsahu prohlídek a organizaci na pod.cz - DOD 2018

Těžko doporučit kam se vydat, neboť veškeré tyto odborné exkurze jsou pro skalní zájemce i běžné občany velmi zajímavé a poučné. Určitě se rádi poučí i děti. Je tedy na vašem zájmu, o kterou problematiku či konkrétní pracoviště máte zájem s ohledem též například na to, kde jste třeba už na exkurzi byly. Popřejme tedy naší meteorologie a hydrologii vše nejlepší a ať nám i nadále dobře slouží společně s dalšími příbuznými obory.

PS: A snad vyjde počasí (déšť nebo třeba mráz na meteostanici nebo přehradě není to pravé), připravíme též speciální předpověď.

Projekt Meteo Aktuality vám přeje hezké zážitky s poučením ať budete kdekoli.
Typické před jarní a vlhčí počasí
PočasíSITUACE Počasí bude ve střední Evropě v dalším březnovém týdnu ve znamení převládajícího jihozápadního až západního proudění, které bude vlhké a teplejší. Přes naše území bude přecházet jednotlivé frontální systém spojené s tlakovými nížemi, které budou střídány přechodnými výběžky vyššího tlaku vzduchu.

PŘEDPOVĚĎ V dalších březnových dnech nás čeká typicky jarní počasí a to teplotně i srážkově pro toto období. Teploty nebudou tak vysoké jako v poslední den tohoto týdne, ale budou vystupovat spíše do 10°C. Na obloze bude hodně oblačnosti a často se budou vyskytovat srážky, které budou na horách střídavě sněhové a smíšené nebo kapalné. Vydatnější srážky přinese zejména vlnící se studené fronta na počátku týdne do Čech.

Nejnižší teploty budou klesat nejčastěji od 8 do 2°C, při zmenšené oblačnosti budou o něco nižší a to hlavně kolem poloviny týdne. Nejvyšší denní teploty očekáváme mezi 4 až 11°C, výjimečně a lokálně o něco vyšší.

Velice nejistý je vývoj počasí v závěru týdne, tj. od víkendu. Tam modely v některých výstupem slibují příliv studeného vzduchu od S/SV, v jiných zas pokračující jihozápadní až západní proudění, které by bylo oproti prvnímu uvedenému o poznání teplejší, ale také vlhčí.

SHRNUTÍ Čeká nás běžné počasí pro polovinu března u nás dle klimatického normálu let 1981 až 2010. Teploty se nebudou významněji měnit.

Průměrné teploty očekáváme mezi 3 až 8°C, naprší či od vyšších poloh i nasněží 15 až 30mm srážek nejčastěji.

Týden 12. až 18.3.2018 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově průměrný
Spuštěna stránka Předpověď konvekce
O násDnes, 7.3.2018, byla obnovena původně již zde existující stránka PŘEDPOVĚĎ KONVEKCE, jinými slovy veličin/prvků důležitých pro vznik bouřkové činnosti. Stránka byla významně rozšířena a informace na ní setříděny. Zobrazeno je na ní nyní několik desítek map s předpovědí různých prvků. Přestože zatím na mapách nejsou většinou zobrazeny buď žádné nebo žádné vyšší hodnoty, tak během jarního období začne jistě sloužit všem a to doslova!

Stránka je určena všem zájemcům o bouřky, všem co potřebují z jakéhokoli jiného důvodu znát hodnoty prvků ovlivňujících či způsobujících konvekční procesy v atmosféře i všem ostatním, kteří se pro zajímavost na předpovědní mapy s těmito prvky budou chtít podívat pohromadě na jedné stránce. K dispozici jsou mapy na nejbližší hody až maximálně 2 dny dopředu, což je u konvekce maximální časový horizont pro více méně spolehlivou předpověď. Zobrazené mapy ukazují převážně střední Evropu, některé celou Evropu.

Jaké výstupy na stránce najdete?
Veškeré předpovědní mapy (zejména globálního modelu GFS) téměř všech prvků s vlivem na konvekční činnost, tedy vedle souhrnných grafů ČHMÚ zobrazujících aerologická měření (teploty, vlhkosti vzduchu a rosného bodu plus indexů v různých hladinách) tyto předpovídané prvky:

1) Energie CAPE
2) DLS a LLS (hluboký a mělký střih větru)
3) Helicita (do 1 a 3km)
4) CIN (zádržná vrstva konvekce)
5) LCL (výška kondenzace)
6) Lifted Index (stabilita atmosféry)
7) Pravděpodobnost výskytu tornádických jevů (STP)
8) K Index
9) Velikost krup (SHP)
10) Výška základny konvekčních oblaků a výška vrcholu konvekčních oblaků

dále pro úplnost uvádíme na mapách:
11) Předpokládané úhrny srážek (viz též stránka Předpověď srážek)
12) Výpar (PW)

Což čítá nepočítaje předpovědní mapy srážek 11 parametrů různého druhu, dle nichž lze poměrně spolehlivě odhadovat vývoj konvekce v atmosféře v daný den. K těmto uvedeným vedle prognózy srážkové činnosti doporučujeme též sledovat zejména prognózy teploty vzduchu a teploty rosného bodu. Na stránce je v popisu na jejím konci (pod poslední mapou) uvedeno vysvětlení všech na stránce zobrazovaných předpovědí veličin.

> Vstupte na stránku Předpověď konvekce, třeba skončí i ve vašich záložkách v prohlížeči.

Nejbližší dny přinesou postupně i vyšší teploty, tzv. jarní (viz další naše informace), a tak se možná v dalším týdnu první slabá jarní konvekce v ČR již objeví.

Věříme tedy, že tato stránka bude pro vás v případě jakéhokoli důvodu pro vyhlížení bouřek nejen v sezóně 2018 užitečným pomocníkem.


Věříme ve spokojenost, MA.
Více srážek, ke konci týdne i téměř jarní teploty
PočasíSITUACE Počasí u nás bude v prvních dnech nového týdne ovlivňovat tlaková níže od západu, kdy bude na naše území současně pronikat teplejší vzduch od jihozápadu až postupně jihu. Příliv teplého vzduchu bude během týdne zesilovat za vlivu tlakové níže a s ní spojených frontálních systémů. Ke konci týdne bude do střední Evropy zasahovat od jihu oblast vyššího tlaku vzduchu.

PŘEDPOVĚĎ Počasí u nás a v okolí bude během prvního březnového týdne o poznání teplejší než v posledních dnech. Také přibude srážek s cyklonálním počasím. Převládne tedy velká oblačnost s častějšími srážkami, které budou jen na horách sněhové. Ke konci období zasáhne obleva s dešťovými srážkami i horské polohy, včetně těch nejvyšších.

Nejnižší teploty budou klesat zpočátku týdne na +3 až -6°C, na konci naopak na 7 až 1°C.
Nejvyšší denní teploty dosáhnou do poloviny týdne maximálně 0 až 6°C, ve druhé polovině týdne vystoupí na 5 až 11°C a místy zejména o víkendu až na 14°C.

SHRNUTÍ Během týdne lze podle posledních prognóz čekat významný nástup jarního počasí, teploty značně vzrostou. Zajisté to nebude trvalý stav a následně se dostaví ochlazení, zatím je ale otázkou kdy k němu dojde.

Průměrné teploty očekáváme mezi 2 až 7°C, naprší či nasněží 5 až 20mm/cm, místy až 30mm/cm srážek.

Týden 5. až 11.3.2018 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově průměrný
Textová reklama

> Luckyart - reklamní agentura

> Jooble - práce v ČR

> E-shop se superpotravinami

> Zdravotní magazín

> Stropní ventilátory, a nebude vám horko

> Knihovna Chrášťany, Obec Chrášťany

Chcete zde mít svůj banner nebo textový odkaz na Vaše stránky? Je to možné, pokud dojde ke vzájemné výměně odkazů. Zde se budou zobrazovat reklamy na stránky nesouvisející s naší činností, které mají zájem o výměnu odkazů. Je možné sjednat lepší pozici reklamy na našem webu. Lepší pozici mají automaticky veškeré odkazy na stránky společností, které s námi spolupracují a odebírají od nás informace. V případě zájmu či jakýchkoli dotazů k reklamě, spolupráci či podpoře nám napište na info@meteoaktuality.cz.

Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Organizace a stránky

Naše logo:

TOPlist

Náš partner pro design:

TOPlist

Hlavní evropské meteorologické organizace:

Stránky o počasí:

TOPlist

TOPlist

Dílčí povodí:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Mapy a data

Rychlý přehled počasí a klimatu:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Může se hodit

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Vygenerované za: 0.09 sekund - 21 Dotazů(y) 3,926,387 návštěv