22.04.2018 05:06
Přesný čas
Navigace
· Úvod
· Aktuality
· O nás
· Články
· Odkazy
· Stahování
· Atlas oblaků
· Přehled teorie
· Meteorologický slovník
· Hydrologický slovník
· Klimatologický slovník
· Předpovědní modely
· Historie meteorologie
· Historie počasí
· Světové extrémy počasí
· Kamery online
· Aktuální počasí
· Aktuální teploty
· Aktuální srážky
· Aktuální oblačnost
· Výstrahy
· Počasí na email
· Předpověď na den
· Výhled na měsíc
· Střednědobé předpovědi
· Sezónní výhled
· Počasí na hory
· Předpověď teplot
· Předpověď srážek
· Předpověď větru
· Předpověď oblačnosti
· Předpověď konvekce
· Synoptické mapy
· Meteogramy
· Počasí Evropa a Svět
· Hydrologie
· Bouřky
· Sníh
· Fotoalbum
· Aplikace Yo Window

· Kontaktujte nás
· Vyhledávání na webu
· Registrace
· Otázky a odpovědi

Kontakt
Latest News
Počasí Teplé počasí v...
Počasí Do čtvrtka možn...
O nás NOVÁ GRAFIKA - I...
Počasí Jarní počasí n...
Počasí V noci postupně ...
O nás Novinky v dubnu: ...
Počasí Studené, zpočá...
O nás Světový den vod...
Počasí Typické před ja...
O nás Spuštěna strán...
Poslední články
· Rekordně teplé dny...
· Výhled z 19.4.2018
· Sjízdnost k 19.4.20...
· Ostré jarní sluní...
· Výhled ze 17.4.2018
Programy
· Meteosymboly 2018 - ... [5]
· Informační zpráva... [7]
· Meteolisty č. 51 (Z... [12]
· Ročenka 2017 [52]
· Informační zpráva... [36]
Rychlý přehled počasí

MSG animace

Podrobněji o počasí:

> Aktuální počasí

> Aktuální teploty

> Aktuální srážky

Kde nás najdete

Doporučujeme

METEOSTANICE HABARTOV

STORMWARNING

VŠE O VODĚ

NÁŠ VESMÍR

POČASÍ NA KARLOVARSKU

POČASÍ NA JIŽNÍ MORAVĚ

POČASÍ NA RYCHNOVSKU

Turistické a přírodní cíle

Krkonošský národní park (KRNAP)

Národní pak Šumava

Národní pak Podyjí

Národní park České Švýcarsko

Sněžka

Babiččino údolí - Ratibořice

Autokemp VN Rozkoš

Český ráj a Prachovské skály

Adršpašské skály a Teplické skály

Český Kras

Moravský Kras

Orlické hory - Zemská brána

Orlické hory - Údolí Peklo

Přírodní park Orlice

NPR Králický Sněžník

Mydlovarský luh a Libický luh

PR Klánovice-Čihadla (Klánovický les)

PP Meandry Botiče a PP Botič-Milíčov

Průhonický park a zámek

Modřanská rokle

Chuchelský háj

Divoká Šárka (PP Šárka-Lysolaje)

Drahaňské údolí (PP Drahaň-Trója)

PR Kokořínský důl

České středohoří

NPR Peklo (ČL)

CHKO Labské pískovce

CHKO Křivoklát

CHKO Slavkovský les

PR Boubínský prales

CHKO Třeboňsko

CHKO Žďárské vrchy a CHKO/NGP Železné hory

CHKO Pálava a Lednicko-Valtický areál

CHKO Litovelské Pomoraví

Poodří

Užitečné stránky

Katalog stránek

Weblinker.cz

Bazar a inzerce zdarma na ybazar.cz

Katalog stránek Začátek.cz

Katalog odkazů.net

LINKOVNÍK

SUPERLINK

Upozornění pro členy webu
O násUpozorňujeme naše členy, kteří mají na našem webu vytvořen profil, že je nutné tento profil využívat. Minimálním využíváním rozumíme to, že se do něho daný uživatel alespoň přihlásí. Toto přihlášení nesmí být starší více než 60 dnů, poté jsou dané profily považovány za neaktivní a následně mohou být kdykoli smazány.

Děkujeme za pochopení!
Méně srážek a stále teplejší počasí
PočasíSITUACE Tlaková výše vzniklá nad Británii postoupí přes Severní moře nad Skandinávii a bude "uzavřena" mezi cyklonami. S tlakovou níží nad jihozápadní Evropy spojený frontální systém bude ovlivňovat prostřednictvím jeho vlny počasí ve střední Evropě na počátku týdne, avšak bude postupně slábnout. V polovině týdne se přesune nad východní Evropu. Nová anticyklona vznikne následně nad jižní Skandinávií a bude mohutnět a další střed tlakové výše se utvoří v oblasti centrální Evropy. Od východu až jihovýchodu k nám bude pronikat teplejší vzduch. Toto proudění na počátku týdne přechodně zesílí.

PŘEDPOVĚĎ Týden zimu do středních a nižších poloh nepřinese, na horách bude v jeho prvních dnech také velmi teplo. Během druhé poloviny týdne by měl příliv teplého vzduchu zeslábnout a alespoň na horách se teploty vrátí trvaleji pod bod mrazu. Případné srážky, kterých bude v týdnu spíše méně vlivem anticyklonálního rázu počasí, budou tedy od vyšších výše sněhové. Jinde sněžení spíše nepředpokládáme. V anticykloně se bude během týdne po zeslabení proudění tvořit častěji nízká oblačnost nebo mlhy. Oblačnosti tak bude spíše hodně, častěji té nízké, zpočátku a ke konci i frontální místy se srážkami.

Nejnižší teploty čekáme mezi 7 až 1°C, na konci týdne mezi +3 až -2°C. Nejvyšší denní teploty budou v rozmezí 1 až 6°C, přechodně až 9°C a to ve druhé polovině pracovního týdne, v úterý však místy až 13°C.

SHRNUTÍ Teplotně nadprůměrné počasí bude pokračovat, srážkově bohatší období minulého týdne bude kompenzováno naopak chudším obdobím na srážky. Srážkově bude počasí v ČR rozdílné, modely slibují méně srážek na západě a více naopak na východě.

Průměrné teploty budou v rozmezí 2 až 6°C, naprší či na horách postupně nasněží 2 až 15mm, na východě místy a to hlavně na horách až 20mm/cm srážek.

Týden 8. až 14.1.2018 bude:

> Teplotně výrazně nadprůměrný
> Srážkově podprůměrný
Teplé a vlhké počasí uvede i leden nového roku
PočasíSITUACE Přes naše území budou i v příštím týdnu postupovat v převážně teplejším a také vlhčím západním až jihozápadním proudění jednotlivé frontální systémy spojené s tlakovými nížemi. Západní proudění bude střídáno jen přechodnými přílivy chladnějšího vzduchu za studenými frontami.

PŘEDPOVĚĎ
Teplejší počasí převládne tedy i v prvním týdnu ledna 2018, zimní počasí čekejme jen na horách či od vyšších poloh. Ve středních polohách se objeví jen občas a v nížinách spíše výjimečně. Převládat bude cyklonální počasí a to s častými srážkami a také čerstvějším prouděním. Žádné větší ochlazení a ustálení počasí na delší dobu se nepředpokládá. Oblačnost se bude také zmenšovat krátce mezi jednotlivými frontálními vlnami nebo celými systémy. Nejčastěji se oblačnost zmenší v teplých sektorech níží, tedy mezi teplými a studenými frontami systémů.

Nejnižší noční teploty budou klesat na 7 až 2°C, jen krátce v chladném vzduchu za vyjasnění k -1°C. Nejvyšší teploty budou v intervalu 3 až 9°C, krátce a to hlavně v závěru týdne dosáhnou opět až 11°C.

SHRNUTÍ Teplotně bude počasí významně vybočovat z dlouhodobého průměru, což je v souladu i s dlouhodobým výhledem odchylek teplot. Srážek bude naopak více než by v tuto dobu mělo být, patrně nejvíce za poslední měsíc.

Průměrné teploty budou v rozmezí 2 až 8°C, naprší či zejména od vyšších poloh nasněží 20 až 50mm, ojediněle 60mm srážek.

Týden 1. až 7.1.2018 bude:

> Teplotně mírně až výrazně nadprůměrný
> Srážkově slabě mírně nadprůměrný

MA 31.12.2017 14:02
Co je nového a co vše u nás najdete?
O násPoslední měsíce byly na tomto serveru ve znamení úprav informací zobrazených na jednotlivých stránkách, ale také proběhlo rozšiřování stránek o informace nové. Jednak byl kladen důraz na poskytování informací o předpokládaném vývoji počasí různého druhu (předpovědi a výhledy), ale také na informace o aktuálním počasí podle toho, o jakém meteorologickém prvku zrovna hledáte informace. Tato aktualita má za úkol přinést přehled všeho nového a rozšířeného či upraveného včetně odkazů, kde dané informace najdete. Poslouží tedy jako takový malý obsah. Komplexní obsah poskytuje ovšem menu (nabídka) v levém postranním panelu stránky.

ZÁKLADEM JSOU INFORMACE NA STRÁNKÁCH
Jednotlivé stránky tohoto serveru obsahují hlavní informace webu. Tyto jsou aktualizovány buďto neustále (informace jsou převzaty z jiných serverů a dochází k aktualizaci automaticky) nebo ve stanovených termínech (informace přidáváme a aktualizaci tak provádíme ručně). Tyto stránky mají také specifický jednotný obsah.

Ten se dělí na: NADPIS STRÁNKY, úvodní informace (co na stránce najdete a jaké jsou zdroje obsahu na ní uvedeného), obsah stránky oddělený případně podnadpisy (základ stránky, tedy samotné informace daného typu) a závěrečné informace (detailnější počasí co přesně na stránce najdete či stručná objasnění pojmů, doporučené články a literatura či další informace netýkající se jen konkrétní stránky + čas poslední úpravy stránky = nikoli aktualizace dat, ale manuálního zásahu administrátory webu).

Co u nás najdete?
V uplynulých týdnech a měsících a též obecně v letošním roce proběhla na drtivé většině existujících stránek úprava v podobě rozšíření informací. Některé stránky byly zrušeny a informace byly převedeny do jiných, které se většinou též jmenují trochu jinak. Možná někteří chodili pro informace na určitou stránku a nyní ji nebo dané informace nemohou najít. Proto přinášíme tento přehled.

Menu v levém postranním panelu přináší informace o počasí a ostatní informace (např. o webu) v určitém sledu. První se v něm zobrazují obecné odkazy webu (informace o nás, vstup do kategorie novinek, článků, odkazů aj.), následují teoretické informace a historie počasí, poté následují odkazy na stránky s aktuálními informacemi o počasí, konečně po nich následují odkazy na stránky s prognózami počasí a jako poslední se zobrazují odkazy na stránky s informacemi o počasí odjinud než z ČR plus na stránky s ostatními informacemi. Vybrané odkazy, zpravidla na nejdůležitější stránky, se zobrazují i pod hlavičkou stránky.

(NAUČNÉ A HISTORIE POČASÍ) V posledních dnech byl dokončen ODBORNÝ SLOVNÍK ve třech dílech (odkazy na další najdete na patřičné stránce). Tento by měl přinést otevřenou encyklopedii v oblasti jednotlivých pojmů a výrazů používaných v meteorologii a příbuzných vědách. Spuštěn byl zatím v základní verzi. Základní přehled nejdůležitějších událostí v meteorologii od prvních potvrzených zmínek o počasí až po poslední modernizace technologií nabízí stránka HISTORIE METEOROLOGIE. (AKTUÁLNÍ POČASÍ) Rozšíření informací a sloučení některých stránek proběhlo v oblasti aktuálních informací o počasí. Podle toho o kterém prvku hledáte informace, na takovou stránku kliknete. Pokud jde o informace obecně o počasí, určitě bude dobré zvolit stránku AKTUÁLNÍ POČASÍ, pokud chcete informace čistě o pohybu oblačnosti a související, tak určitě zamiřte na stránku AKTUÁLNÍ OBLAČNOST, pokud to mají být informace o srážkově významné oblačnosti, tak na stránku AKTUÁLNÍ SRÁŽKY a pokud hledáte jak kde zrovna mrzne nebo prostě kolik kde je stupňů, tak se bude hodit stránka AKTUÁLNÍ TEPLOTY. Tyto stránky nabízejí vesměs snímky z družic, radiolokátorů nejen pro oblasti České Republiky, dále grafy meteorologických stanic a jiné informace. Chcete se podívat online jaké počasí panuje napříč naším územím? Pak bude dobré vstoupit přímo na stránku KAMERY ONLINE, která nabízí přehled snímků všech kamer od ČHMÚ (se vstupem do prohlížeče kamer) a další vybrané kvalitní webové kamery v různých lokalitách, zejména kolem horských masivů a významných míst. Na všech stránkách najdete nabídku odkazů s dalšími aktuálními informacemi týkajícími se daného tématu/prvku na stránce. též na stránkách najdete doporučenou literaturu k tématice. (PROGNÓZY POČASÍ) Velké rozšíření a utřídění informací na stránkách se týká právě této oblasti našich informací. Co se týče prognóz, poskytujeme několik stránek s přehledem modelových předpovědních map týkajících se základních prvků: pokud jde o teplotu obecně, stránku PŘEDPOVĚĎ TEPLOT, pokud o srážky a související parametry, tak stránku PŘEDPOVĚĎ SRÁŽEK, vítr najdete na stránce PŘEDPOVĚĎ VĚTRU a konečně oblačnost na stránce PŘEDPOVĚĎ OBLAČNOSTI. Tyto stránky nabízejí velmi krátkodobou (hodiny) až krátkodobou (maximálně 2 dny) předpověď těchto prvků v různých výškách a dle různých modelů, případně s různým grafickým zpracováním.

Vedle toho poskytujeme námi sestavenou textovou předpověď počasí na stránce PŘEDPOVĚĎ NA DEN, která je souhrnem krátkodobých prognóz předpovědních modelů a nabízí prognózy nejen základních prvků a dalších ukazatelů s využitím našich znalostí a zkušeností v oborech činnosti. Nejde o reprodukci oficiální předpovědi ČHMÚ, ale o experimentální prognózu tohoto projektu.

Základní meteorologické prvky zobrazené ve výše uvedených krátkodobých prognózách najdete na několik dní dopředu až maximálně na dva týdny na stránce STŘEDNĚDOBÉ PŘEDPOVĚDI. Obsah je shodný jako u výše uvedených stránek, jen prognózy numerických modelů (globálních s prognózou na více dní) zní na minimálně 60 hodin dopředu a navazují tak na krátkodobé prognózy.

Vedle toho nabízíme opět námi zpracovanou souhrnnou prognózu ve formě vyhlídky na další dny v horizontu týdne (aktualizace vždy v Út, Čt a Ne - na St až St atp.) na stránce VÝHLED NA TÝDEN, která opět není reprodukcí oficiálního výhledu ČHMÚ a je pouze výrobou našeho projektu dle dostupných modelových dat.

O dlouhodobé prognózy je zájem i přes velké riziko jejich neúspěchu. Nemohou nám říci, jaké počasí bude v tak dlouhém horizontu den po dni. Mohou ale nastínit převažující vývoj základních prvků jako je teplota a srážky ve vztahu k dlouhodobého normálu. Proto poskytujeme výstupové mapy klimatických modelů na stránce SEZÓNNÍ VÝHLED, kde jsou prezentovány výstupové mapy sezónních modelů na nejbližší měsíce dopředu (maximálně 2-3).

K tomu opět sestavujeme vždy poslední den měsíce souhrnný výhled odchylek teplot a srážek na stránce VÝHLED NA MĚSÍC a tento výhled není reprodukcí výhledu ČHMÚ, avšak k němu přiměřeně jako k částečně statistickému výhledu přihlíží a jinak reflektuje stav klimatických modelů. Slouží pro obecný přehled očekávaného vývoje hlavních prvků a tento výhled je následně upřesňován střednědobými prognózami.

Předpověď počasí může také znít přímo pro jednotlivé lokality (regionální předpověď) a mít grafické znázornění. Tyto dostupné grafické předpovědi pro vybraná větší města, zvané METEOGRAMY poskytujeme na stejnojmenné stránce. Předpověď pro jednotlivá místa je dnes žádaná, modely dokáží předpovídat i pro velmi odlehlé oblasti v podobě drobných vesnic. Úspěšnost prognóz se tím ovšem pochopitelně snižuje.

Protože je naším cílem nejen podávat informace o tom, jak bylo, je a bude, ale také proč takové počasí je, bude či případně bylo, tak nabízíme dostupné mapy zobrazující synoptický vývoj a vývoj tlakového pole na stránce SYNOPTICKÉ MAPY v podobě aktuální (analýz) a předpovídané (předpovědní synoptické situace) na nejbližší dny.

> Pokračování.

Věříme ve spokojenost, MA.
I konec roku bude teplotně nadprůměrný
PočasíSITUACE V první polovině týdne se bude zpočátku naše území nacházet v teplém sektoru tlakové níže, kdy k nám bude od jihozápadu až jihu pronikat teplý vzduch, postupně zejména do vyšších vrstev atmosféry a vznikne tak teplotní inverze. Za studenou frontou, která přejde naše území během úterý, tedy na konci svátků, lze čekat postupné ochlazování, kdy k nám začne od severozápadu pronikat chladnější vzduch. Následně bude počasí u nás ovlivňovat další frontální systém, příliv studeného vzduchu bude následně zesilovat. Na konci týdne a zároveň měsíce i roku lze čekat opětovný obrat proudění na teplejší jihozápadní.

PŘEDPOVĚĎ Oblačnosti i srážek bude v posledních dnech roku spíše méně, zejména zpočátku a v závěru týdne bude až slunečno. Místy se mohou tvořit mlhy nebo i nízká oblačnost. Srážek bude více kolem poloviny týdne, jinak lze čekat srážky ojediněle a i méně oblačnosti. Teploty budou v polohách pod 50m až na výjimky spíše kladné a to přechodně i v nočních hodinách. Obleva tak bude pokračovat. I na oslavy příchodu Nového roku 2018 by mělo být podle současných výpočtů přijatelně - teplo a počasí beze srážek.

Nejnižší teploty čekáme od 6 do 0°C, v období přílivu studeného vzduchu mezi +2 až -4°C a při vyjasnění i níže. Nejvyšší denní teploty budou v rozmezí 4 až 10°C a to zpočátku a v úplném závěru týdne, mezi tím se sníží na 0 až 6°C.

SHRNUTÍ Teplotně nadprůměrné počasí, které započaly před svátky vánočními, bude pokračovat i v posledních dnech roku. Srážek bude spíše méně než by v tuto dobu mělo v ČR spadnout, zejména lokálně.

Průměrné teploty je možno čekat mezi 0 až 6°C, naprší či nasněží 5 až 15mm, ojediněle na horách 25mm srážek.

Týden 25. až 31.12.2017 bude:

> Teplotně mírně nadprůměrný
> Srážkově průměrnýslabě podprůměrný

MA 24.12.2017 13:44
Textová reklama

> Luckyart - reklamní agentura

> Jooble - práce v ČR

> E-shop se superpotravinami

> Zdravotní magazín

> Stropní ventilátory, a nebude vám horko

> Knihovna Chrášťany, Obec Chrášťany

Chcete zde mít svůj banner nebo textový odkaz na Vaše stránky? Je to možné, pokud dojde ke vzájemné výměně odkazů. Zde se budou zobrazovat reklamy na stránky nesouvisející s naší činností, které mají zájem o výměnu odkazů. Je možné sjednat lepší pozici reklamy na našem webu. Lepší pozici mají automaticky veškeré odkazy na stránky společností, které s námi spolupracují a odebírají od nás informace. V případě zájmu či jakýchkoli dotazů k reklamě, spolupráci či podpoře nám napište na info@meteoaktuality.cz.

Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Organizace a stránky

Naše logo:

TOPlist

Náš partner pro design:

TOPlist

Hlavní evropské meteorologické organizace:

Stránky o počasí:

TOPlist

TOPlist

Dílčí povodí:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Mapy a data

Rychlý přehled počasí a klimatu:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Může se hodit

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Vygenerované za: 0.15 sekund - 21 Dotazů(y) 3,838,380 návštěv