18.03.2018 12:47
Přesný čas
Navigace
· Úvod
· O nás
· Aktuality
· Články
· Odkazy
· Stahování
· Atlas oblaků
· Přehled teorie
· Meteorologický slovník
· Hydrologický slovník
· Klimatologický slovník
· Historie meteorologie
· Historie počasí
· Světové extrémy počasí
· Kamery online
· Aktuální počasí
· Aktuální teploty
· Aktuální srážky
· Aktuální oblačnost
· Výstrahy
· Počasí na email
· Předpověď na den
· Výhled na týden
· Výhled na měsíc
· Střednědobé předpovědi
· Sezónní výhled
· Počasí na hory
· Předpověď teplot
· Předpověď srážek
· Předpověď větru
· Předpověď oblačnosti
· Předpověď konvekce
· Synoptické mapy
· Meteogramy
· Počasí Evropa a Svět
· Hydrologie
· Sníh
· Fotoalbum
· Aplikace Yo Window

· Kontaktujte nás
· Vyhledávání na webu
· Registrace
· Otázky a odpovědi

· Ansámblové prognózy
Kontakt
Latest News
O nás Světový den vod...
Počasí Typické před ja...
O nás Spuštěna strán...
Počasí Více srážek, k...
Počasí Silné mrazy do ...
Počasí Teploty budou pod...
O nás Od března nové ...
Počasí Teploty i nadále...
Počasí Suchý a mrazivý...
Počasí Velmi teplo do po...
Poslední články
· Kdy skončí zimní ...
· Výhled z 15.3.2018
· Sníh k 15.3.2018
· Zima 2017/2018
· Výhled z 13.3.2018
Programy
· Meteolisty č. 51 (Z... [1]
· Ročenka 2017 [0]
· Informační zpráva... [0]
· Informační zpráva... [19]
· Meteolisty č. 50 (P... [52]
Rychlý přehled počasí

MSG animace

Podrobněji o počasí:

> Aktuální počasí

> Aktuální teploty

> Aktuální srážky

Kde nás najdete

Doporučujeme

METEOSTANICE HABARTOV

STORMWARNING

VŠE O VODĚ

NÁŠ VESMÍR

POČASÍ NA KARLOVARSKU

POČASÍ NA JIŽNÍ MORAVĚ

POČASÍ NA RYCHNOVSKU

Turistické a přírodní cíle

Krkonošský národní park (KRNAP)

Národní pak Šumava

Národní pak Podyjí

Národní park České Švýcarsko

Sněžka

Babiččino údolí - Ratibořice

Autokemp VN Rozkoš

Český ráj a Prachovské skály

Adršpašské skály a Teplické skály

Český Kras

Moravský Kras

Orlické hory - Zemská brána

Orlické hory - Údolí Peklo

Přírodní park Orlice

NPR Králický Sněžník

Mydlovarský luh a Libický luh

PR Klánovice-Čihadla (Klánovický les)

PP Meandry Botiče a PP Botič-Milíčov

Průhonický park a zámek

Modřanská rokle

Chuchelský háj

Divoká Šárka (PP Šárka-Lysolaje)

Drahaňské údolí (PP Drahaň-Trója)

PR Kokořínský důl

České středohoří

NPR Peklo (ČL)

CHKO Labské pískovce

CHKO Křivoklát

CHKO Slavkovský les

PR Boubínský prales

CHKO Třeboňsko

CHKO Žďárské vrchy a CHKO/NGP Železné hory

CHKO Pálava a Lednicko-Valtický areál

CHKO Litovelské Pomoraví

Poodří

Užitečné stránky

Katalog stránek

Weblinker.cz

Bazar a inzerce zdarma na ybazar.cz

Katalog stránek Začátek.cz

Katalog odkazů.net

LINKOVNÍK

SUPERLINK

Teploty budou podprůměrné, srážek bude také stále málo
PočasíSITUACE Anticyklonální ráz počasí bude převládat ve střední Evropě i v dalším týdnu, posledním čistě únorovém. Na počátku týdne bude od západu přecházet přes naše území oblast vyššího tlaku vzduchu. Pronikat k nám bude chladnější vzduch. V dalších dnech se bude udržovat oblast vysokého tlaku vzduchu nad východní Evropou a zasahovat do Evropy střední. V polovině týdne bude do centrální Evropy zasahovat oblast vysokého tlaku vzduchu od západu až severozápadu, v níž se budou rozpadat frontální systémy. Následně se tato oblast propojí s tlakovou výší na severu. Zesílí k nám příliv mrazivého vzduchu.

PŘEDPOVĚĎ Týden bude ve znamení zimního počasí i v nížinách, od vyšších poloh budou panovat ideální sněhové podmínky. Srážek bude vlivem anticyklon málo, zejména na SZ/S zcela minimum. Teploty budou ale nízké a půjde tak o nejchladnější období z celé letošní klimatologické zimy. Týden bude studený, zejména jeho druhá polovina i více mrazivá zejména co se týče ranních minimálních teplot. Z hlediska ranních minim budou hrát významnou roli vyjasnění a tedy absence nízké oblačnosti a také výskyt sněhové pokrývky. Tyto mrazy umocní. Mrazivé počasí vydrží podle současných předpokladů i na počátku následujícího týdne, tedy v posledních únorových dnech.

Nejnižší teploty budou klesat v týdnu na -1 až -8°C, jen při vyjasnění a na sněhu k -12°C. Na konci týdne ovšem na -7 až -13°C a při vyjasnění na sněhu i níže. Vypadá to, že půjde o nejsilnější mrazy letošní sezóny z hlediska nejnižších nočních teplot. V horských údolích budou za splnění specifických podmínek teploty o mnoho nižší, zejména na Šumavě, severních horách a v horách západních, tedy Krušných.
Nejvyšší teploty budou stoupat na -1 až +4°C v první polovině týdne, poté na -3 až +2°C a v závěru týdne půjde o celodenní mrazy na celém území s maximy -6 až -1°C. Tuto prognózu bude ale během týdne nutné upřesnit.

SHRNUTÍ Čeká nás patrně nejstudenější období letošní zimy, které bude pravděpodobně pokračovat i po skončení uvedeného období (týdne). Teploty budou po delší době pod dlouhodobým normálem. Vlivem anticyklonality bude počasí také značně suché, v některých nížinách se bude jednat stále o mrazy "na sucho", nejvíce srážek bude na J/JV/V země, což znamená že bude pokračovat již stávající průběh srážek.

Průměrné teploty budou v rozmezí -5 až 0°C, nasněží 2 až 8cm na Z/SZ/S země, jinde spíše 5 až 20cm, na J/JV/V i více sněhu.

Týden 19. až 25.2.2018 bude:

> Teplotně mírně podprůměrný
> Srážkově podprůměrný
Od března nové informace
O násPracujeme stále na nových stránkách, které nabídnou další nové informace nejen o předpovědi počasí. Co připravujeme a které nové produkty budou publikovány v nejbližší době vám sdělujeme v této aktualitě.

V nejbližší době spustíme:

1) Předpověď konvekce (úprava stránky)
2) Klimatologie ČR (nová stránka)
3) Ansámblové prognózy (nová stránka)
4) Turistické cíle (nová stránka)


Nyní stručně k uvedeným novinkám: Před začátkem letošní konvekční, resp. bouřkové, sezóny spustíme obnovenou stránku PŘEDPOVĚĎ KONVEKCE, která bude obohacená o nové předpovědní mapy (stránka už zde dříve fungovala). Na jedné stránce tak budete mít k dispozici předpovědi základních veličin potřebných pro prognózu bouřkové činnosti na nejbližší hodiny dopředu. Stránka bude publikována kolem začátku března 2018. V dalších týdnech bude jistě postupně využívána, neboť veličiny začnou nabývat alespoň trochu "konvekčně" zajímavých hodnot.

Během jara 2018 spustíme přehledovou stránku o KLIMATOLOGII ČR, která bude poskytovat základní informace o našem klimatu dle nejnověji zpracovaných klimatických dat. Základem je český klimatologický atlas. Tento pro zájemce o klima našeho území vřele doporučujeme. Na stránce najdete prostý výpis dat a popis základních klimatických prvků a postupně také přehledové mapy klimatu ČR.

Na počátku jara též spustíme stránku ANSÁMBLOVÉ PROGNÓZY, což pro mnoho z vás není příliš známé a název zní až krkolomně. Ale na samotné stránce bude vedle samotných prognóz důrazně objasněno oč jde a k čemu prognózy slouží. Tyto prognózy stručně a jednoduše řečeno obsahují více variant prognózy daného modelu dle více jeho "běhů", jde o tzv. "špagetové" grafy, které můžete znát zejména ze servere wetterzentrale.de.

A konečně také během první poloviny letošního roku začne fungovat stránka týkající se TURISTICKÝCH CÍLŮ, která se týká oboru přírod a životní prostředí. Prostřednictvím této stránky se vám budeme snažit ukázat, že rozhodně v naší vlasti nemáte procestována všechna zajímavá a krásná přírodní místa a není od věci to napravit. Stránka bude obsahovat stručný popis a převládající klima v dané oblasti či doporučenou dopravu do daného místa, stejně tak popis obtížnosti případných tras pro turistiku, ať už pěší nebo cyklistickou.

Na jaro máme ale více plánů, mimo jiné dojde již brzy ke změně grafiky symbolů počasí, výstražných a jiných map, včetně dalších ikonek pro ilustraci nebezpečí a jevů. Těšte se na nový způsob podávání informací, co se týče designu a přehlednosti.

Věříme ve spokojenost, MA.
Teploty i nadále okolo nuly, více srážek na konci týdne
PočasíSITUACE Po přechodu okluzní fronty se do střední Evropy rozšíří oblast vysokého tlaku vzduchu se bude určovat počasí v ČR v dalších dnech. Od severu až severozápadu k nám bude pronikat studený vzduch. V závěru týdne postoupí od západu do střední Evropy frontální vlny.

PŘEDPOVĚĎ Po většinu týdne lze čekat spíše sušší počasí, zejména ve vyšších polohách bude i polojasné či slunečné počasí. V nížinách bude vznikat nízká oblačnost a mlhy, které budou zejména v nočních hodinách často mrznoucí. Srážky se budou vyskytovat ojediněle a budou slabší. S frontální oblačností a častějšími srážkami se setkáme na konci týdne. Teploty se budou pohybovat v těsné blízkosti nuly, v noci slabě pod ní a přes den naopak slabě až mírně nad ní.

Nejnižší teploty lze čekat v rozmezí +1 až -5°C, jen při vyjasnění místy nižší a na konci týdne za velké oblačnosti v rozmezí +3 až -2°C. Maximální denní hodnoty teploty můžeme čekat v intervalu 0 až 5°C, zejména na konci pracovního týdne místy až na 7°C.

SHRNUTÍ Týden bude teplotně opět odpovídat současnému období, nelze čekat žádné větší mrazy a ani celodenní mrazy v polohách mimo hory. Srážek bude spíše méně, ale tento deficit vykompenzuje zřejmě konec týdne a týden bude i co do srážek více méně normální.

Průměrné teploty čekáme mezi -2 až +4°C, naprší či nasněží 5 až 20mm/cm, spíše ojediněle až 30mm/cm.

Týden 12. až 18.2.2018 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově průměrný
Suchý a mrazivý týden
PočasíSITUACE Po většinu týdne bude do střední Evropy zasahovat nevýrazná oblast vysokého tlaku vzduchu. Současně bude na naše území od severu až severovýchodu pronikat mrazivý vzduch ze severní Evropy. Frontální vlny postupující od západu se budou v oblasti vysokého tlaku rozpadat. Na konci týdne se bude od jihozápadu do střední Evropy posouvat další pás vysokého tlaku vzduchu.

PŘEDPOVĚĎ Počasí bude mít v čistě únorovém týdnu čistě zimní charakter i v nížinách. Srážek bude málo, proto v nižších polohách půjde o mrazy na sucho nebo téměř na sucho (tzv. holomrazy). V nejbližších dnech lze čekat slabé přeháňky, ale poté srážky nebudou v anticykloně již žádné. Od středních a hlavně od vyšších poloh nebudou o sníh nouze, neboť obleva tam byla mírná a rozhodně při ní příliš sněhu neodtálo. Mrazivé počasí by mělo vydržet celý týden.

Nejnižší teploty budou mezi -2 až -9°C, při vyjasnění a na sněhu klesnou k -15°C. Po polovině týdne mráz přechodně zeslábne a minima lze čekat mezi 0 až -5°C. Nejvyšší denní teploty budou vystupovat zpočátku a na konci týdne na -3 až +2°C, jinak budou mezi -1 až +5°C. Nejtepleji bude patrně ve středu a ve čtvrtek.

SHRNUTÍ Počasí bude teplotně odpovídat normálu, srážky budou ovšem chybět. Poprvé nás v letošní zimě čeká souvislejší období se zimními teplotami i v nížinách, byť původní předpoklady slibovaly na celé území celodenní mrazy. To se ovšem nepotvrdilo.

Průměrné teploty je možno očekávat mezi -4 až +1°C, nasněží pouze 1 až 5cm sněhu, na horách na JZ až 15cm sněhu.

Týden 5. - 11.2.2018 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově výrazně podprůměrný
Velmi teplo do poloviny týdne, na jeho konci možná zimní počasí i v nížinách
PočasíSITUACE V první polovině týdne lze čekat ve střední Evropě vliv frontálních systémů spojených s cyklonami putujícími ze severního Atlantiku nad Skandinávii. Bude docházet ke střídání vzduchových hmot, významnější přílivy teplého vzduchu je možno očekávat v teplých sektorech tlakových níží. První z nich se bude nad centrální Evropou nacházet v pondělí, bude následně ukončen přechodem studené fronty, druhý pak ve středu a tento uzavře další studená fronta daného systému. Současně bude přes Skandinávii k jihovýchodu postupovat hluboká tlaková níže. Též lze čekat v souvislosti s touto situací čerstvé proudění s převahou jeho západní složky. Přes střední Evropu se bude táhnout tryskové proudění. Po přechodu významnější tlakové níže začne během středy na naše území pronikat studený vzduch od severu až postupně severovýchodu. Tento příliv by měl podle současných předpokladů na konci týdne zesilovat.

PŘEDPOVĚĎ Velké teplotní změny budou pokračovat i v přelomovém týdnu mezi lednem a únorem, kdy vstoupíme do poslední třetiny letošní klimatologické zimní sezóny. První polovina týdne bude vlivem výše uvedené situace ve znamení vysoce nadprůměrných teplot, byť bude docházet k jejich střídání a velmi vysoké teploty je možno očekávat na území ČR jen krátce. Druhá poloviny týdne přinese studenější počasí s tím, že v jeho úplném závěru by mělo být počasí zimní i v nejnižších polohách a případné srážky, kterých by mělo být ve druhé polovině týdne o něco více než v první, budou tedy sněhové i s tvorbou sněhové pokrývky. Srážky budou v týdnu ale relativně rovnoměrně rozloženy. Podle současných odhadů nelze čekat delší trvání zmíněného studeného počasí se zimními teplotami i v nížinách. Modely ovšem zatím nejsou schopné se shodnout na jejím trvání a na intenzitě přílivu studeného vzduchu na naše území, proto průběh počasí v následujícím týdnu bude jistější ve druhé polovině týdne na který zní tato prognóza.

Nejnižší teploty klesnou v týdnu na +3 až -2°C, jen na počátku týdne na 7 až 1°C. Naopak v závěru týdne na -2 až -7°C. Nejvyšší denní teploty očekáváme v intervalu 1 až 7°C s výjimkou pondělí, kdy bude většinou až 13°C a středy, kdy teploty dosáhnou až 10°C. Naopak v závěru týdne se budou pohybovat kolem 0°C a to patrně jen v neděli.

SHRNUTÍ V týdnu převáží vysoké teploty, proto bude tento teplotně vybočovat z normálu pro toto období a bude tedy teplejší. Srážek bude po celý týden více méně dostatečné množství, i na horách bude ovšem v jeho první polovině často kapalné.

Průměrné teploty budou mezi 2 až 8°C, naprší či nasněží 5 až 20mm, zejména od vyšších poloh místy až 35mm/cm srážek.

Týden 29.1. až 5.2.2018 bude:

> Teplotně mírně nadprůměrný
> Srážkově průměrný
Textová reklama

> Luckyart - reklamní agentura

> Jooble - práce v ČR

> E-shop se superpotravinami

> Zdravotní magazín

> Stropní ventilátory, a nebude vám horko

> Knihovna Chrášťany, Obec Chrášťany

Chcete zde mít svůj banner nebo textový odkaz na Vaše stránky? Je to možné, pokud dojde ke vzájemné výměně odkazů. Zde se budou zobrazovat reklamy na stránky nesouvisející s naší činností, které mají zájem o výměnu odkazů. Je možné sjednat lepší pozici reklamy na našem webu. Lepší pozici mají automaticky veškeré odkazy na stránky společností, které s námi spolupracují a odebírají od nás informace. V případě zájmu či jakýchkoli dotazů k reklamě, spolupráci či podpoře nám napište na info@meteoaktuality.cz.

Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Organizace a stránky

Naše logo:

TOPlist

Náš partner pro design:

TOPlist

Hlavní evropské meteorologické organizace:

Stránky o počasí:

TOPlist

TOPlist

Dílčí povodí:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Mapy a data

Rychlý přehled počasí a klimatu:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Může se hodit

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Vygenerované za: 0.30 sekund - 21 Dotazů(y) 3,811,331 návštěv