16.01.2018 14:45
Přesný čas
Navigace
· Úvod
· O nás
· Aktuality
· Články
· Odkazy
· Stahování
· Atlas oblaků
· Přehled teorie
· Meteorologický slovník
· Hydrologický slovník
· Klimatologický slovník
· Historie meteorologie
· Historie počasí
· Světové extrémy počasí
· Kamery online
· Aktuální počasí
· Aktuální teploty
· Aktuální srážky
· Aktuální oblačnost
· Výstrahy
· Počasí na email
· Předpověď na den
· Výhled na týden
· Výhled na měsíc
· Střednědobé předpovědi
· Sezónní výhled
· Počasí na hory
· Předpověď teplot
· Předpověď srážek
· Předpověď větru
· Předpověď oblačnosti
· Synoptické mapy
· Meteogramy
· Počasí Evropa a Svět
· Hydrologie
· Sníh
· Fotoalbum
· Aplikace Yo Window

· Kontaktujte nás
· Vyhledávání na webu
· Registrace
· Otázky a odpovědi

Kontakt
Latest News
Počasí Cyklonální a te...
O nás Upozornění pro ...
Počasí Méně srážek a...
Počasí Teplé a vlhké p...
O nás Co je nového a c...
Počasí I konec roku bude...
Počasí Studený počáte...
O nás Informace o úpra...
Počasí Zpočátku týdne...
Počasí Slabé oteplení ...
Poslední články
· Čerstvý vítr do ...
· Léto 2017
· Výhled z 14.1.2018
· Anketa klimatologů:...
· Zima přijde pozvolna
Programy
· Informační zpráva... [0]
· Meteolisty č. 49 (L... [0]
· Kalendář 2018: Ro... [0]
· Kalendář 2018: Ro... [0]
· Kalendář 2018: Ro... [63]
Rychlý přehled počasí

MSG animace

Podrobněji o počasí:

> Aktuální počasí

> Aktuální teploty

> Aktuální srážky

Kde nás najdete

Doporučujeme

METEOSTANICE HABARTOV

STORMWARNING

VŠE O VODĚ

NÁŠ VESMÍR

POČASÍ NA KARLOVARSKU

POČASÍ NA JIŽNÍ MORAVĚ

POČASÍ NA RYCHNOVSKU

Turistické a přírodní cíle

Krkonošský národní park (KRNAP)

Národní pak Šumava

Národní pak Podyjí

Národní park České Švýcarsko

Sněžka

Babiččino údolí - Ratibořice

Autokemp VN Rozkoš

Český ráj a Prachovské skály

Adršpašské skály a Teplické skály

Český Kras

Moravský Kras

Orlické hory - Zemská brána

Orlické hory - Údolí Peklo

Přírodní park Orlice

NPR Králický Sněžník

Mydlovarský luh a Libický luh

PR Klánovice-Čihadla (Klánovický les)

PP Meandry Botiče a PP Botič-Milíčov

Průhonický park a zámek

Modřanská rokle

Chuchelský háj

Divoká Šárka (PP Šárka-Lysolaje)

Drahaňské údolí (PP Drahaň-Trója)

PR Kokořínský důl

České středohoří

NPR Peklo (ČL)

CHKO Labské pískovce

CHKO Křivoklát

CHKO Slavkovský les

PR Boubínský prales

CHKO Třeboňsko

CHKO Žďárské vrchy a CHKO/NGP Železné hory

CHKO Pálava a Lednicko-Valtický areál

CHKO Litovelské Pomoraví

Poodří

Užitečné stránky

Katalog stránek

Weblinker.cz

Bazar a inzerce zdarma na ybazar.cz

Katalog stránek Začátek.cz

Katalog odkazů.net

LINKOVNÍK

SUPERLINK

I konec roku bude teplotně nadprůměrný
PočasíSITUACE V první polovině týdne se bude zpočátku naše území nacházet v teplém sektoru tlakové níže, kdy k nám bude od jihozápadu až jihu pronikat teplý vzduch, postupně zejména do vyšších vrstev atmosféry a vznikne tak teplotní inverze. Za studenou frontou, která přejde naše území během úterý, tedy na konci svátků, lze čekat postupné ochlazování, kdy k nám začne od severozápadu pronikat chladnější vzduch. Následně bude počasí u nás ovlivňovat další frontální systém, příliv studeného vzduchu bude následně zesilovat. Na konci týdne a zároveň měsíce i roku lze čekat opětovný obrat proudění na teplejší jihozápadní.

PŘEDPOVĚĎ Oblačnosti i srážek bude v posledních dnech roku spíše méně, zejména zpočátku a v závěru týdne bude až slunečno. Místy se mohou tvořit mlhy nebo i nízká oblačnost. Srážek bude více kolem poloviny týdne, jinak lze čekat srážky ojediněle a i méně oblačnosti. Teploty budou v polohách pod 50m až na výjimky spíše kladné a to přechodně i v nočních hodinách. Obleva tak bude pokračovat. I na oslavy příchodu Nového roku 2018 by mělo být podle současných výpočtů přijatelně - teplo a počasí beze srážek.

Nejnižší teploty čekáme od 6 do 0°C, v období přílivu studeného vzduchu mezi +2 až -4°C a při vyjasnění i níže. Nejvyšší denní teploty budou v rozmezí 4 až 10°C a to zpočátku a v úplném závěru týdne, mezi tím se sníží na 0 až 6°C.

SHRNUTÍ Teplotně nadprůměrné počasí, které započaly před svátky vánočními, bude pokračovat i v posledních dnech roku. Srážek bude spíše méně než by v tuto dobu mělo v ČR spadnout, zejména lokálně.

Průměrné teploty je možno čekat mezi 0 až 6°C, naprší či nasněží 5 až 15mm, ojediněle na horách 25mm srážek.

Týden 25. až 31.12.2017 bude:

> Teplotně mírně nadprůměrný
> Srážkově průměrnýslabě podprůměrný

MA 24.12.2017 13:44
Studený počátek týdne se asi změní v předváčnoční oblevu
PočasíSITUACE Na počátku týdne bude přes střední Evropu přecházet od jihozápadu tlaková výše, pronikat k nám bude zejména do nižších hladin atmosféry studený vzduch. Během úterý ovlivní počasí u nás svým okrajem teplá fronta systému tlakové níže nad severní Evropou, která bude v tlakové výši slábnout. Frontální systém při svém postupu dále k východu okluduje. Na naše území začne pronikat o něco teplejší vzduch. V závěru týdne se pravděpodobně vrátí příliv studeného vzduchu.

PŘEDPOVĚĎ Počasí bude mít ve všech polohách zimní charakter na počátku a zřejmě i na konci týdne. Uprostřed týdne dojde k mírnému oteplení, které podle posledních výhledů nebude mít delšího trvání. To ale nechme ještě otevřené. Nejvíce srážek přinese frontální systém uprostřed týdne, více srážek by mělo spadnout v Čechách. Nejméně oblačnosti bude asi v pondělí.

Nejnižší teploty budou klesat na 0 až -7°C, ojediněle při jasné obloze a na sněhu k -11°C. Uprostřed období se zvýší na +3 až -2°C. Nejvyšší teploty lze čekat většinou mezi -3 až +3°C, jen uprostřed období vystoupí na 1 až 7°C.

SHRNUTÍ Teplotně by mělo být počasí v týdnu vyrovnané, srážek bude oproti uplynulému týdne podstatně více.

Průměrné teploty se budou udržovat mezi -3 až +2°C, nasněží nebo přechodně i naprší 15 až 35mm, na JZ/Z až 65mm. Ve sněhových úhrnech to bude 0 až 15cm, místy 20cm sněhu a na horách pak 15 až 50cm sněhu.

Týden 18. až 24.12.2017 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově průměrnýslabě nadprůměrný

MA 17.12.2017 13:50
Informace o úpravách
O násVážení návštěvníci. Již několik měsíců, vyjma letní přestávky, probíhá na této stránce úprava mnohých stránek. Úprava má podobu jednak změn vzhledu a uspořádání informací na stránkách a jednak změn obsahu stránek v podobě přidávání nových informací, zejména map nebo grafů a také snímků webových kamer.

V souvislosti s úpravami mohou být některé stránky nedokončené a obsah neutříděný. Stránky, které by se staly vlivem rozsáhlejších úprav nepřehlednými mohou být přechodně zcela nedostupné. Do konce roku by měly být tyto úpravy dokončeny.

Děkujeme za pochopení, připravujeme pro vás nový obsah. MA.
Zpočátku týdne velmi větrno a střídání teplot, poté denní teploty mírně nad nulou
PočasíSITUACE Zpočátku týdne ovlivní počasí ve střední Evropě a u nás hluboká tlaková níže a s ní spojený frontální systém, kdy jeho teplá fronta přejde naše území v noci na pondělí, studená pak v noci na úterý. Při postupu hluboké tlakové níže zvané "Xanthos II" a následně "III" přes Německo dále k severovýchodu, která bude mít minimální tlak ve svém středu kolem 975hPa, zesílí na našem území jižní vítr. Během pondělí za teplou frontou, v teplém sektoru níže, lze očekávat příliv teplého vzduchu od jihu při silném proudění zejména do východní části našeho území. Za studenou frontou se během úterý citelněji ochladí. Po polovině týdne se bude nad centrální Evropou udržovat nevýrazný pás vyššího tlaku vzduchu. Další hluboká tlaková níže postoupí přes Severní moře nad Skandinávii a následně se stočí k severu až severovýchodu, do počasí u nás patrně přímo nezasáhne. Na naše území bude od severu až severovýchodu pronikat po zbytek týdne studený vzduch.

PŘEDPOVĚĎ Počasí bude zpočátku týdne u nás poměrně divoké, zejména na SV/V země dojde k zesílení jižního větru a dosti významným teplotním změnám. Po víkendovém zimním počasí, kdy mnohde i nasněžilo, dojde během pondělí k oteplení až na teploty v maximech kolem 13-14°C, v ČR bude ovšem výrazný teplotní rozdíl. Na západě a severozápadě země bude jen kolem 4-5°C. V úterý nás čeká ovšem citelné ochlazení a opět studenou frontou doprovodí zesílení větru. Jeho nárazy budou na SV/V i značné, dosáhnou 25m/s, na horách i 35m/s. Podrobnější informace nabídnou aktuality nebo výstrahy. V dalších dnech se teploty ustálí a počasí bude mít více méně zimní ráz. Srážek bude spíše méně, objeví se zpočátku a poté na konci týdne. Zpočátku budou hlavně kapalné, ke konci převážně sněhové.

Nejnižší teploty klesnou na 5 až 0°C, od polovině týdne většinou na +1 až -5°C. Nejvyšší denní budou v intervalu zpočátku 1 až 7°C, místy 10°C a na východě v pondělí až 14°C, jinak od středy -1 až +4°C nejčastěji.

SHRNUTÍ Počasí bude v týdnu zpočátku dosti proměnlivé, poté budou teploty odpovídat dlouhodobému normálu.

Průměrné teploty očekáváme v týdnu mezi 0 až 4°C, naprší či nasněží 5 až 20mm, na JZ/Z až 35mm srážek.

Týden 11. až 17.12.2017 bude:

> Teplotně nadprůměrný
> Srážkově průměrný podprůměrný

MA 10.12.2017 13:43
Slabé oteplení vystřídá na konci týdne opět ochlazení
PočasíSITUACE V noci na pondělí a v pondělí bude přes naše území přecházet okluzní fronta. Od západu až jihozápadu bude pronikat na naše území o něco teplejší a vlhčí vzduch než doposud. Přes naše území budou během týdne i nadále putovat jednotlivé frontální systémy. Ke konci týdne se nad severním Atlantikem zformuje tlaková níže, která se bude při svém postupu k východu dále prohlubovat. V závěru týdne postoupí nad Skandinávii, bude se vyplňovat a od severu k nám začne pronikat studený vzduch.

PŘEDPOVĚĎ Pracovní část týdne, zejména období od úterý do čtvrtka, bude o něco teplejší než poslední dny. V jihozápadním až západním proudění lze čekat mírné oteplení, kdy noční minima budou v nižších polohách slabě nad nulové nebo se budou pohybovat v blízkosti bodu mrazu. Při namočených površích je třeba čekat často náledí. V závěru týdne se vrátí noční mrazy a ani odpolední maxima nebudou vystupovat nijak vysoko nad bod mrazu. Srážky by se měly vyskytovat po celý týden občas, zejména do pátku na frontálních vlnách. Během týdne budou pod 500m smíšené nebo i dešťové, jinak převážně sněhové. Bude tedy hodně oblačnosti, jen přechodně je možno čekat polojasno.

Nejnižší teploty budou klesat zpočátku a na konci týdne na +1 až -5°C místy k -8°C, během týdne na +4 až -2°C, ojediněle při delším protrhání oblačnosti k -4°C. Nejvyšší denní teploty budou v intervalu 0 až 7°C, na konci týdne mezi -3 až +2°C.

SHRNUTÍ Teplotně by mělo počasí v tomto týdnu zcela odpovídat normálu pro počátek prosince, srážky budou též relativně rovnoměrně rozloženy v týdnu.

Průměrné teploty čekáme mezi -2 až +3°C, naprší nebo častěji nasněží 5 až 20mm/cm srážek , na horách hlavně na SV/V až 35mm/cm.

Týden 4. až 10.12.2017 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově průměrný

MA 3.12.2017 12:55
Textová reklama

> Luckyart - reklamní agentura

> Jooble - práce v ČR

> E-shop se superpotravinami

> Zdravotní magazín

> Stropní ventilátory, a nebude vám horko

> Knihovna Chrášťany, Obec Chrášťany

Chcete zde mít svůj banner nebo textový odkaz na Vaše stránky? Je to možné, pokud dojde ke vzájemné výměně odkazů. Zde se budou zobrazovat reklamy na stránky nesouvisející s naší činností, které mají zájem o výměnu odkazů. Je možné sjednat lepší pozici reklamy na našem webu. Lepší pozici mají automaticky veškeré odkazy na stránky společností, které s námi spolupracují a odebírají od nás informace. V případě zájmu či jakýchkoli dotazů k reklamě, spolupráci či podpoře nám napište na info@meteoaktuality.cz.

Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Organizace a stránky

Naše logo:

TOPlist

Náš partner pro design:

TOPlist

Hlavní evropské meteorologické organizace:

Stránky o počasí:

TOPlist

TOPlist

Dílčí povodí:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Mapy a data

Rychlý přehled počasí a klimatu:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Může se hodit

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Vygenerované za: 0.17 sekund - 21 Dotazů(y) 3,748,132 návštěv