22.07.2018 01:18
Přesný čas
Navigace
· Úvod
· Aktuality
· O nás
· Články
· Odkazy
· Stahování
· Atlas oblaků
· Přehled teorie
· Meteorologický slovník
· Hydrologický slovník
· Klimatologický slovník
· Předpovědní modely
· Historie meteorologie
· Historie počasí
· Světové extrémy počasí
· Kamery online
· Aktuální počasí
· Aktuální teploty
· Aktuální srážky
· Aktuální oblačnost
· Výstrahy
· Počasí na email
· Předpověď na den
· Výhled na týden
· Výhled na měsíc
· Střednědobé předpovědi
· Sezónní výhled
· Předpověď teplot
· Předpověď srážek
· Předpověď větru
· Předpověď oblačnosti
· Předpověď konvekce
· Synoptické mapy
· Meteogramy
· Počasí Evropa a Svět
· Hydrologie
· Bouřky
· Sníh
· Fotoalbum
· Aplikace Yo Window

· Kontaktujte nás
· Vyhledávání na webu
· Registrace
· Otázky a odpovědi

Kontakt
Latest News
Počasí Letní a na konci...
Počasí V polovině týdn...
Počasí Slunečný začá...
Počasí Letní teploty se...
Počasí Teplo do čtvrtka...
Počasí Přestávka od l...
Počasí Teplé a zejména...
Počasí Více srážek op...
O nás Kde, kdy a na co ...
Počasí Často slunečno,...
Poslední články
· O víkendu bude tepl...
· Výhled z 19.7.2018
· Extrémní srážky ...
· Sjízdnost k 19.7.2018
· Průběh srážek na...
Programy
· Meteosymboly 2018 - ... [12]
· Informační zpráva... [20]
· Meteolisty č. 51 (Z... [19]
· Ročenka 2017 [80]
· Informační zpráva... [52]
Rychlý přehled počasí

MSG animace

Podrobněji o počasí:

> Aktuální počasí

> Aktuální teploty

> Aktuální srážky

Kde nás najdete

Doporučujeme

METEOSTANICE HABARTOV

STORMWARNING

VŠE O VODĚ

NÁŠ VESMÍR

POČASÍ NA KARLOVARSKU

POČASÍ NA JIŽNÍ MORAVĚ

POČASÍ NA RYCHNOVSKU

Turistické a přírodní cíle

Krkonošský národní park (KRNAP)

Národní pak Šumava

Národní pak Podyjí

Národní park České Švýcarsko

Sněžka

Babiččino údolí - Ratibořice

Autokemp VN Rozkoš

Český ráj a Prachovské skály

Adršpašské skály a Teplické skály

Český Kras

Moravský Kras

Orlické hory - Zemská brána

Orlické hory - Údolí Peklo

Přírodní park Orlice

NPR Králický Sněžník

Mydlovarský luh a Libický luh

PR Klánovice-Čihadla (Klánovický les)

PP Meandry Botiče a PP Botič-Milíčov

Průhonický park a zámek

Modřanská rokle

Chuchelský háj

Divoká Šárka (PP Šárka-Lysolaje)

Drahaňské údolí (PP Drahaň-Trója)

PR Kokořínský důl

České středohoří

NPR Peklo (ČL)

CHKO Labské pískovce

CHKO Křivoklát

CHKO Slavkovský les

PR Boubínský prales

CHKO Třeboňsko

CHKO Žďárské vrchy a CHKO/NGP Železné hory

CHKO Pálava a Lednicko-Valtický areál

CHKO Litovelské Pomoraví

Poodří

Užitečné stránky

Katalog stránek

Weblinker.cz

Bazar a inzerce zdarma na ybazar.cz

Katalog stránek Začátek.cz

Katalog odkazů.net

LINKOVNÍK

SUPERLINK

Přestávka od léta a tropů ve středu, v závěru týdne možná jejich návrat
PočasíSITUACE Před přechodem zvlněné studené fronty k nám bude na počátku týdne vrcholit příliv teplého vzduchu. Po přechodu fronty k nám bude pronikat od západu až severozápadu chladný a vlhčí vzduch. V závěru týdne se bude nad centrální Evropou udržovat pás nevýrazné tlakové výše a obnoví se na naše území příliv teplého vzduchu od jihovýchodu.

PŘEDPOVĚĎ Počátek a konec týdne budou ve znamení teplého až horkého počasí, zbytek týdne přinese nižší teploty, pro období před polovinou června typičtější. Noční teploty budou častěji klesat pod 15°C a ojediněle se při zmenšené oblačnosti přiblíží 10°C. Oblačnosti bude více než v minulém týdnu a objeví se i srážky a to v podobě deště, zejména na jihu a jihozápadě země kolem polovině týdne. To bude také nejchladněji. Koncem týdne se budou opět vyskytovat lokální konvekční srážky.

Nejnižší teploty očekáváme v rozmezí 18 až 14°C zpočátku a na konci týdne, jinak mezi 15 až 9°C. Nejvyšší denní 24 až 30°C, uprostřed týdne 19 až 24°C.

SHRNUTÍ Počasí bude teplotně více méně vyrovnané až slabě nadprůměrné, srážky budou vlivem časté konvekce a i lokálního deště v ČR nerovnoměrně rozloženy.

Průměrné teploty se budou pohybovat v rozmezí 14 až 18°C, místy v nejteplejších oblastech 20°C. Naprší 20 až 60mm, na J/JZ Čech místy až 100mm.

Týden 11. až 18.6.2018 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově průměrný až místy nadprůměrný
Teplé a zejména ke konci týdne i horké počasí plus pokračování lokálních bouřek
PočasíSITUACE Nevýrazná tlaková oblast s přílivem teplého a vlhkého vzduchu s částečným vlivem oblasti nižšího tlaku vzduchu od jihozápadu. Taková bude situace v první polovině týdne. V polovině týdne se bude přesouvat přes Polsko oblast vysokého tlaku vzduchu. Na naše území pronikne od západu až severozápadu krátce chladnější vzduch. Ke konci týdne se obnoví za vlády nevýrazné oblasti nízkého tlaku vzduchu příliv teplého vzduchu.

PŘEDPOVĚĎ Počasí bude až na výjimku kolem poloviny týdne pokračovat ve svém teplém charakteru s přísunem vlhčího vzduchu, což bude podporovat i nadále denní konvekci. Ta bude významnější zpočátku týdne na S/SV/V území, ke konci týdne pak kdekoli v ČR a bouřky mohou být lokálně i významné.

Nejnižší teploty budou klesat na 19 až 12°C, kolem poloviny týdne krátce na 15 až 10°C.
Nejvyšší teploty budou v rozmezí 25 až 31°C, kolem poloviny týdne mezi 20 až 25°C.

SHRNUTÍ Teplotně nadprůměrné počasí bude pokračovat společně s lokálně rozdílnými srážkami i v dalším týdnu, prvním červnovém. Srážek bude v ČR obecně více, ale jejich úhrny budou rozloženy na našem území nerovnoměrně.

Týden 4. až 10.6.2018 bude:

> Teplotně nadprůměrný
> Srážkově průměrný (lokální rozdíly)
Více srážek opět na jihozápadě a na konci týdne možná výraznější ochlazení
PočasíSITUACE Na naše území bude i nadále pronikat teplý vzduch od východu až jihovýchodu. Od jihozápadu bude na naše území zasahovat oblast nízkého tlaku vzduchu. pronikat k nám bude teplý a vlhký vzduch. Během čtvrtka přejde naše území studená fronta, která příliv teplého vzduchu na naše území ukončí.

PŘEDPOVĚĎ po většinu týdne bude pokračovat počasí letního až místy tropického rázu s výskytem odpolední konvekce. Ta bude hlavně kolem poloviny týdne i významnější. Na konci týdne lze čekat pravděpodobně i významnější ochlazení, kdy teploty zřejmě i významněji poklesnou. Noční teploty budou klesat za malé oblačnosti i více pod 10°C. Více srážek předpokládají modely opět do jihozápadních a západních Čech a obecně do Čech než na východ území. Srážky budou konvekční a tedy opět lokálně dosti rozdílné.

Nejnižší teploty očekáváme v rozmezí 18 až 12°C, na konci týdne se ochladí na 10 až 4°C. Nejvyšší denní teploty 25 až 31°C, které budou místy snižovány výskytem četnější konvekce, se sníží od pátku na 18 až 23°C.

SHRNUTÍ Týden přinese významnější změnu počasí, kdy se teploty více sníží a vrátí tedy k běžným hodnotám pro začátek června. V noci lze čekat nižší teploty, hlavně při vyjasnění.

Týden 28.5. až 3.6.2018 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově průměrný (lokální rozdíly)
Kde, kdy a na co se nás ptát?
O násVážení a milí, pro úplnost přinášíme přehled našich hlavních kontaktů, na nichž se nás můžete ptát na různé věci a kde vám skutečně a většinou v krátkém čase zaručeně odpovíme. Též v této aktualitě nabídneme stručnou definici různých druhů dotazů.

Na každý dotaz či jinou reakci směřovanou nám na některé naší stránce či jiném kontaktním místě rádi odpovíme a to vždy. Tím dáváme najevo, že projekt Meteo Aktuality funguje a chce plnit své účely a cíle. Též také to, že se na nás lze stále spolehnout.

Základní pojmy týkající se komunikace s námi
Rozlišme tři druhy dotazů ve dvou kategoriích, které můžete vůči nám mít.

Komunikace se může týkat:
1) Předmětů naší činnosti (např.: "Očekávají se dnes nad místem A srážky?")
2) Naší činnosti a stránek obecně (např.: "Na stránce té a té máte pravděpodobně chybu v textu ..." nebo "V informacích o přehledu počasí na týden se mě nelíbí to a to")

Komunikace může mít podobu:
a) Dotazu - průměrně jednoduchý dotaz na předměty činnosti nebo na činnost projektu obecně (viz výše) s vyřízením do několika minut (např.: "Jak bude zítra v místě A?").
b) Námětu - jednodušší vyjádření nápadu týkající se projektu nebo jeho činnosti, poukázání na chyby, chvála či případně kritika s vyřízením do několika minut nebo desítek minut (např.: "Informace ty ty bych upravil/a tak a tak, bylo by to lepší, proto a proto …" nebo "V informacích týdenního přehledu počasí se nelíbí to a to" případně "Jsem zklamán/a pozdní aktualizací těch a těch informací").
c) Rozboru - obtížnější a náročnější dotazy či žádosti spočívající v intenzivním vyhledávání informací, objasňování určité problematiky a podobně s vyřízením v řádu hodin, dnů nebo případně i déle (např. "Potřebuji zjistit, zda se toho a toho data, toho a toho roku vyskytovaly v ČR bouřky a zda byly i intenzivní" nebo "Potřebuji určit druh, tvar a případně další vlastnosti oblaku na přiložené fotografii").

Kde a kdy nás nejlépe kontaktovat pro různé účely
Ve vztahu k výše uvedeným druhům komunikace vám pro rychlé vyřízení dotazu či námětu doporučujeme následující kontakty, kde vám stále garantujeme přiměřeně rychlé reakce a aktivitu každý den.

EMAILOVÁ ADRESA (info@meteoaktuality.cz)
> Dotazy a náměty (kdykoli, odpovíme denně v rámci hlavní provozní doby)
> Rozbory (primárně v době konzultací, aktuálně každé pondělí od 12:30 do 13:30 hodin), doporučujeme využít zejména pokud má zpráva obsahovat přílohy v podobě obrázků, tabulek, grafů aj.

STRÁNKA FACEBOOK (www.facebook.com/pocasi.aktuality)
> Dotazy a náměty (kdykoli, odpovíme co nejdříve denně v rámci hlavní provozní doby a výjimečně i mimo ni) - veřejně (komentáře pod příspěvky a vložení příspěvku vámi) a soukromě (soukromé zprávy přes poslat zprávu)
> Rozbory (kdykoli, odpovíme co nejdříve denně v rámci hlavní provozní doby a výjimečně i mimo ni, odpověď s výsledkem zašleme dle dohody a podle náročnosti zadání o které bude žádáno) - veřejně (komentáře pod příspěvky a vložení příspěvku vámi) a soukromě (soukromé zprávy přes poslat zprávu)

>> Na každé podání (váš dotaz, reakci, námět atd.) směrem k nám reagujeme ihned, jak to je možné a odpovíme vám (minimálně potvrdíme přijetí dotazu a stanovíme případný čas jeho zodpovězení). Pokud si poté samotné zpracování žádosti vyžádá více času, bude výsledek zaslán s další odpovědí.

Jinde vám přiměřeně rychlou odpověď zaručit nemůžeme! Máte-li zájem nás kontaktovat, uložte si tyto kontakty.


Vždy záleží na tom, jaká komunikace vám ve vztahu ke konkrétnímu dotazu vyhovuje a to jak co se týče kontaktního místa (druhu komunikace) a způsobu na daném komunikačním prostředku (zda veřejně nebo soukromě). Dnes je velmi jednoduchou formou komunikace sociální síť a to hlavně výše doporučená, kde je snadná komunikace a to i formou zpráv. Tato lze jednoduše zaslat a poté dotyčný s námi může libovolně komunikovat, komunikaci přerušit a po čase opět obnovit.

Záleží nám na snadné a účelné komunikaci s vámi, která bude pro každého v dnešní době rychlá a příjemná.

Věříme ve spokojenost, MA.
Často slunečno, lokálně přeháňky nebo bouřky a na konci týdne teploty nad 25°C
PočasíSITUACE Na naše území bude zpočátku týdne zasahovat oblast vysokého taku vzduchu od severu. Ta bude odsouvat dále do severovýchodní Evropy a ztrácet vliv na počasí u nás. Kolem poloviny týdne se dostane střední Evropa do nevýrazné tlakové oblasti přílivem teplého a vlhčího vzduchu od jihovýchodu až východu. Tento příliv by měl na konci týdne zesilovat.

PŘEDPOVĚĎ V dalších květnových dnech bude mít počasí spíše letní ráz a to hlavně v jeho druhé polovině. Případné srážky, které se bude vyskytovat při zvětšené oblačnosti zejména během dne, budou lokální v podobě přeháněk a bouřek. Tyto budou významnější zejména od poloviny týdne. Ke konci týdne bude podstatně tepleji, teploty v maximech překročí letních 25°C. Vítr bude slabý či mírný, jen v bouřkách zesílí i s nárazy.

Nejnižší teploty budou klesat na 14 až 8°C, místy k 6°C při malé oblačnosti na začátku týdne. Na konci týdne na 16 až 11°C. Nejvyšší denní teploty budou zpočátku v intervalu 19 až 25°C, postupně 21 až 27°C a v závěru týdne místy i vyšší.

SHRNUTÍ Týden přinese teplejší počasí než uplynulý, srážky budou v ČR velmi nerovnoměrně rozloženy a hydrologickou situaci nijak z dlouhodobého hlediska neovlivní.

Týden 21. až 27.5.2018 bude:

> Teplotně průměrnýnadprůměrný
> Srážkově průměrný (lokální rozdíly srážek)
Textová reklama

> Luckyart - reklamní agentura

> Jooble - práce v ČR

> E-shop se superpotravinami

> Zdravotní magazín

> Stropní ventilátory, a nebude vám horko

> Knihovna Chrášťany, Obec Chrášťany

Chcete zde mít svůj banner nebo textový odkaz na Vaše stránky? Je to možné, pokud dojde ke vzájemné výměně odkazů. Zde se budou zobrazovat reklamy na stránky nesouvisející s naší činností, které mají zájem o výměnu odkazů. Je možné sjednat lepší pozici reklamy na našem webu. Lepší pozici mají automaticky veškeré odkazy na stránky společností, které s námi spolupracují a odebírají od nás informace. V případě zájmu či jakýchkoli dotazů k reklamě, spolupráci či podpoře nám napište na info@meteoaktuality.cz.

Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Organizace a stránky

Naše logo:

TOPlist

Náš partner pro design:

TOPlist

Hlavní evropské meteorologické organizace:

Stránky o počasí:

TOPlist

TOPlist

Dílčí povodí:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Mapy a data

Rychlý přehled počasí a klimatu:

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Může se hodit

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

TOPlist

Vygenerované za: 0.08 sekund - 21 Dotazů(y) 3,926,407 návštěv