V pátek rozpad fronty a ochlazení, jinak slunečné počasí a léto
Přidal/a Meteo Aktuality dne 11.06.2013 12:37
Počasí v ČR bude po dlouhé době v nadcházejících dnech konečně určovat oblast vysokého tlaku vzduchu, která zajistí ubývání oblačnosti a minimum srážek, proudit k nám začne teplý vzduch. Tím pádem bude vládnout o poznání sušší počasí než tomu bylo doposud. Toto počasí uvítá nyní mnoho z Vás, zvláště oblasti postižené povodněmi budou moci vysoušet zatopené objekty, vysychat budou i zatopená pole či zahrady nebo i polní cesty, které jsou nyní kvůli velkému nánosu bláta nesjízdné. Poklesnou také vodní toky ze SPA a vodáci budou mít postupně "zelenou" - nastane ideální stav, kdy nebudou na tocích platit SPA, ani v nich nebude nedostatek vody.

V pátek se v oblasti vysokého tlaku rozpadne frontální vlna
V pátek přibude oblačnosti v souvislosti s přechodem slábnoucí fronty, která se srážkově projeví hlavně u našich německých sousedů, poté ještě také v Čechách, ale srážky by dále doputovat již neměly. Od soboty se opět vyjasní. Krátce se sníží teploty, které od víkendu budou ale opět stoupat.

Letní teploty, ochlazení jen v pátek, o víkendu budeme mít blízko ke 30°C
Maximální teploty budou do čtvrtka přechodně stoupat na 21 až 26°C, poté přijde zejména do Čech, kde se projeví fronta, ochlazení na hodnoty do 21°C, ale od víkendu začnou teploty opět stoupat společně s ubýváním oblaků na slunečno. Maxima se v neděli dostanou zřejmě na 29°C, v počátku nového týdne to vypadá dle nynějších výpočtů, že poprvé letos přesáhneme tropických 30°C. To si ale zpřesníme příště.

Je jisté, že vodní toky začnou od středy klesat a povodně se v nejbližších dnech nevrátí!

Zdroj dat: Modelové výstupy

MA 11.6.2013 12:37