Přelom srpna a září bude převážně letní, na konci období s lokálními srážkami
Přidal/a Meteo Aktuality dne 27.08.2017 13:41
SITUACE V první polovině týdne bude přes střední Evropu k východu putovat tlaková výše a to zpočátku v chladném severozápadním proudění. Cirkulace se během dalších dnů rychle stočí na východní až jihovýchodní a na naše území tak bude opět pronikat teplý vzduch, jehož příliv bude ve druhé polovině týdne sílit. Během čtvrtka postoupí přes naše území studená fronta. Po jejím přechodu se obnoví příliv teplého vzduchu, ten ukončí pravděpodobně na konci týdne další studená fronta.

PŘEDPOVĚĎ Zejména první tři dny týdne přinesou slunečné počasí beze srážek. Ve druhé polovině bude oblačnosti více a objeví se i srážky a to převážně konvekční, tedy v podobě přeháněk a bouřek. Nejvíce oblačnosti bude zřejmě v pátek, kdy lze čekat také přechodné ochlazení. jinak bude v ČR převládat letní, místy až tropické počasí. Zpočátku a ke konci týdne budou noci o něco chladnější, jinak budou velmi teplé s minimy slabě pod 20°C.

Nejnižší teploty budou klesat tedy zpočátku a přechodně před koncem týdne na 16 až 11°C, jinak na 20 až 14°C. Nejvyšší denní teploty budou v rozmezí 22 až 28°C, během týdne a zejména na východě a jihovýchodě území i na konci týdne mezi 27 až 32°C. Přechodně lze čekat teploty hlavně při srážkách za studenou frontou (patrně v pátek) nižší.

SHRNUTÍ Týden bude teplotně vybočovat z normálu, očekáváme převahu teplejšího počasí než je koncem srpna a na začátku září běžné. Srážek bude celkově méně, budou hodně lokální a úhrny se tak budou místo od místa v ČR velmi lišit. Hydrologicky nepůjde o významné srážky.

Průměrné teploty budou v rozmezí 16 až 20°C, místy 22°C. Naprší 10 až 25mm, ojediněle 30mm srážek.

Týden 28.8. až 3.9.2017 bude:

> Teplotně mírně nadprůměrný
> Srážkově podprůměrný (lokální rozdíly úhrnů)

MA 27.8.2017 13:42