Září bude pokračovat průměrným počasím
Přidal/a Meteo Aktuality dne 03.09.2017 13:55
SITUACE Od jihozápadu se v prvních dnech týdne začne do centrální Evropy rozšiřovat oblast vyššího tlaku vzduchu. Na naše území bude zpočátku proudit studený vzduch od severozápadu. Během týdne k nám pronikne o něco teplejší vzduch od jihozápadu. V polovině týdne přejde naše území od západu slabá studená fronta. V závěru období čekáme opět anticyklonální ráz počasí s obnovou teplého proudění.

PŘEDPOVĚĎ V prvním zářijovém týdnu čekáme klidné počasí, od slunečného počasí nebo ranních mlh po zataženo se srážkami se vystřídá vše. Často bude polojasno beze srážek. Srážky budou spíše lokální ve formě přeháněk, na frontálních vlnách a to hlavně v oblasti studené fronty v polovině týdne půjde i o déšť, ojediněle se objeví také bouřky. Závěr týdne bude o něco teplejší, kdy mohou teploty v maximech místy překročit i letních 25°C. Takových dnů a míst v ČR bude v dohledné době ale málo.

Nejnižší teploty budou klesat na 13 až 7°C, v úplném závěru týdne budou spíše kolem 12-13°C. Nejvyšší teploty budou v intervalu 17 až 24°C, po teplejší středě přechodně slabě poklesnou. Nejteplejší bude víkend, kdy k nám pronikne výrazněji teplý vzduch a maxima se dostanou na letních 21 až 27°C, na J/JV Moravy možná o něco výše.

SHRNUTÍ Týden bude celkově odpovídat aktuálnímu klimatickému období, nečekáme žádné význačné počasí. Při malé oblačnosti a zejména v chladném proudění budou ráno častěji vznikat mlhy.

Průměrné teploty budou v rozmezí 11 až 16°C, naprší 8 až 20mm srážek, jen velmi ojediněle více.

Týden 4. až 10.9.2017 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově průměrnýslabě podprůměrný

MA 3.9.2017 13:55