I konec roku bude teplotně nadprůměrný
Přidal/a Meteo Aktuality dne 24.12.2017 13:44
SITUACE V první polovině týdne se bude zpočátku naše území nacházet v teplém sektoru tlakové níže, kdy k nám bude od jihozápadu až jihu pronikat teplý vzduch, postupně zejména do vyšších vrstev atmosféry a vznikne tak teplotní inverze. Za studenou frontou, která přejde naše území během úterý, tedy na konci svátků, lze čekat postupné ochlazování, kdy k nám začne od severozápadu pronikat chladnější vzduch. Následně bude počasí u nás ovlivňovat další frontální systém, příliv studeného vzduchu bude následně zesilovat. Na konci týdne a zároveň měsíce i roku lze čekat opětovný obrat proudění na teplejší jihozápadní.

PŘEDPOVĚĎ Oblačnosti i srážek bude v posledních dnech roku spíše méně, zejména zpočátku a v závěru týdne bude až slunečno. Místy se mohou tvořit mlhy nebo i nízká oblačnost. Srážek bude více kolem poloviny týdne, jinak lze čekat srážky ojediněle a i méně oblačnosti. Teploty budou v polohách pod 50m až na výjimky spíše kladné a to přechodně i v nočních hodinách. Obleva tak bude pokračovat. I na oslavy příchodu Nového roku 2018 by mělo být podle současných výpočtů přijatelně - teplo a počasí beze srážek.

Nejnižší teploty čekáme od 6 do 0°C, v období přílivu studeného vzduchu mezi +2 až -4°C a při vyjasnění i níže. Nejvyšší denní teploty budou v rozmezí 4 až 10°C a to zpočátku a v úplném závěru týdne, mezi tím se sníží na 0 až 6°C.

SHRNUTÍ Teplotně nadprůměrné počasí, které započaly před svátky vánočními, bude pokračovat i v posledních dnech roku. Srážek bude spíše méně než by v tuto dobu mělo v ČR spadnout, zejména lokálně.

Průměrné teploty je možno čekat mezi 0 až 6°C, naprší či nasněží 5 až 15mm, ojediněle na horách 25mm srážek.

Týden 25. až 31.12.2017 bude:

> Teplotně mírně nadprůměrný
> Srážkově průměrnýslabě podprůměrný

MA 24.12.2017 13:44