Suchý a mrazivý týden
Přidal/a Meteo Aktuality dne 04.02.2018 13:30
SITUACE Po většinu týdne bude do střední Evropy zasahovat nevýrazná oblast vysokého tlaku vzduchu. Současně bude na naše území od severu až severovýchodu pronikat mrazivý vzduch ze severní Evropy. Frontální vlny postupující od západu se budou v oblasti vysokého tlaku rozpadat. Na konci týdne se bude od jihozápadu do střední Evropy posouvat další pás vysokého tlaku vzduchu.

PŘEDPOVĚĎ Počasí bude mít v čistě únorovém týdnu čistě zimní charakter i v nížinách. Srážek bude málo, proto v nižších polohách půjde o mrazy na sucho nebo téměř na sucho (tzv. holomrazy). V nejbližších dnech lze čekat slabé přeháňky, ale poté srážky nebudou v anticykloně již žádné. Od středních a hlavně od vyšších poloh nebudou o sníh nouze, neboť obleva tam byla mírná a rozhodně při ní příliš sněhu neodtálo. Mrazivé počasí by mělo vydržet celý týden.

Nejnižší teploty budou mezi -2 až -9°C, při vyjasnění a na sněhu klesnou k -15°C. Po polovině týdne mráz přechodně zeslábne a minima lze čekat mezi 0 až -5°C. Nejvyšší denní teploty budou vystupovat zpočátku a na konci týdne na -3 až +2°C, jinak budou mezi -1 až +5°C. Nejtepleji bude patrně ve středu a ve čtvrtek.

SHRNUTÍ Počasí bude teplotně odpovídat normálu, srážky budou ovšem chybět. Poprvé nás v letošní zimě čeká souvislejší období se zimními teplotami i v nížinách, byť původní předpoklady slibovaly na celé území celodenní mrazy. To se ovšem nepotvrdilo.

Průměrné teploty je možno očekávat mezi -4 až +1°C, nasněží pouze 1 až 5cm sněhu, na horách na JZ až 15cm sněhu.

Týden 5. - 11.2.2018 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově výrazně podprůměrný