Teploty i nadále okolo nuly, více srážek na konci týdne
Přidal/a Meteo Aktuality dne 11.02.2018 12:45
SITUACE Po přechodu okluzní fronty se do střední Evropy rozšíří oblast vysokého tlaku vzduchu se bude určovat počasí v ČR v dalších dnech. Od severu až severozápadu k nám bude pronikat studený vzduch. V závěru týdne postoupí od západu do střední Evropy frontální vlny.

PŘEDPOVĚĎ Po většinu týdne lze čekat spíše sušší počasí, zejména ve vyšších polohách bude i polojasné či slunečné počasí. V nížinách bude vznikat nízká oblačnost a mlhy, které budou zejména v nočních hodinách často mrznoucí. Srážky se budou vyskytovat ojediněle a budou slabší. S frontální oblačností a častějšími srážkami se setkáme na konci týdne. Teploty se budou pohybovat v těsné blízkosti nuly, v noci slabě pod ní a přes den naopak slabě až mírně nad ní.

Nejnižší teploty lze čekat v rozmezí +1 až -5°C, jen při vyjasnění místy nižší a na konci týdne za velké oblačnosti v rozmezí +3 až -2°C. Maximální denní hodnoty teploty můžeme čekat v intervalu 0 až 5°C, zejména na konci pracovního týdne místy až na 7°C.

SHRNUTÍ Týden bude teplotně opět odpovídat současnému období, nelze čekat žádné větší mrazy a ani celodenní mrazy v polohách mimo hory. Srážek bude spíše méně, ale tento deficit vykompenzuje zřejmě konec týdne a týden bude i co do srážek více méně normální.

Průměrné teploty čekáme mezi -2 až +4°C, naprší či nasněží 5 až 20mm/cm, spíše ojediněle až 30mm/cm.

Týden 12. až 18.2.2018 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově průměrný