Silné mrazy do čtvrtka, poté zřejmě citelné oteplení
Přidal/a Meteo Aktuality dne 25.02.2018 13:55
SITUACE V prvních čtyřech dnech týdne očekáváme intenzivní příliv mrazivého a suchého vzduchu od severovýchodu do střední Evropy. Počasí u nás bude pod vlivem oblasti vysokého tlaku vzduchu nad severní Evropou. Tlaková výše se bude během týdne odsouvat k severu a současně slábnout. příliv mrazivého vzduchu by měl od pátku začít též slábnout a v jihozápadním proudění se k nám dostanou první frontální vlny.

PŘEDPOVĚĎ Na přelomu února a března bude převážně polojasno, jen přechodně oblačno a spíše jen lokálně slabé sněžení. Ve druhé půlce týdne lze čekat zásadní změnu cirkulace a tím i počasí. Zimní ráz počasí by měl skončit, přibude oblačno i srážek a dojde k oteplení, které bude s přihlédnutím k teplotám v prvních dnech týdne poměrně citelné. Poslední dny letošní zimy budou z celé této sezóny nejmrazivější.

Nejnižší teploty budou klesat do čtvrtka na -10 až -16°C, při vyjasnění a na sněhu i k -22°C. Ke konci týdne se zvýší přes -4 až -10°C až na +1 až -5°C. Nejvyšší denní teploty budou v rozmezí -9 až -4°C v mrazivé části období, postupně se zvýší na -4 až +2°C a o víkendu pravděpodobně až na 7°C.

SHRNUTÍ Týden bude velmi studený a také suchý, nebude tedy odpovídat normálu ani co se týče jednoho základního hodnoceného klimatického prvku.

Průměrné teploty budou mezi -7 až -2°C, nasněží pouze do 5cm, maximálně na horách až 10cm sněhu.

Týden 26.2. až 4.3.2018 bude:

> Teplotně mírně výrazně podprůměrný
> Srážkově výrazně podprůměrný