Více srážek, ke konci týdne i téměř jarní teploty
Přidal/a Meteo Aktuality dne 04.03.2018 13:27
SITUACE Počasí u nás bude v prvních dnech nového týdne ovlivňovat tlaková níže od západu, kdy bude na naše území současně pronikat teplejší vzduch od jihozápadu až postupně jihu. Příliv teplého vzduchu bude během týdne zesilovat za vlivu tlakové níže a s ní spojených frontálních systémů. Ke konci týdne bude do střední Evropy zasahovat od jihu oblast vyššího tlaku vzduchu.

PŘEDPOVĚĎ Počasí u nás a v okolí bude během prvního březnového týdne o poznání teplejší než v posledních dnech. Také přibude srážek s cyklonálním počasím. Převládne tedy velká oblačnost s častějšími srážkami, které budou jen na horách sněhové. Ke konci období zasáhne obleva s dešťovými srážkami i horské polohy, včetně těch nejvyšších.

Nejnižší teploty budou klesat zpočátku týdne na +3 až -6°C, na konci naopak na 7 až 1°C.
Nejvyšší denní teploty dosáhnou do poloviny týdne maximálně 0 až 6°C, ve druhé polovině týdne vystoupí na 5 až 11°C a místy zejména o víkendu až na 14°C.

SHRNUTÍ Během týdne lze podle posledních prognóz čekat významný nástup jarního počasí, teploty značně vzrostou. Zajisté to nebude trvalý stav a následně se dostaví ochlazení, zatím je ale otázkou kdy k němu dojde.

Průměrné teploty očekáváme mezi 2 až 7°C, naprší či nasněží 5 až 20mm/cm, místy až 30mm/cm srážek.

Týden 5. až 11.3.2018 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově průměrný