Typické před jarní a vlhčí počasí
Přidal/a Meteo Aktuality dne 11.03.2018 14:03
SITUACE Počasí bude ve střední Evropě v dalším březnovém týdnu ve znamení převládajícího jihozápadního až západního proudění, které bude vlhké a teplejší. Přes naše území bude přecházet jednotlivé frontální systém spojené s tlakovými nížemi, které budou střídány přechodnými výběžky vyššího tlaku vzduchu.

PŘEDPOVĚĎ V dalších březnových dnech nás čeká typicky jarní počasí a to teplotně i srážkově pro toto období. Teploty nebudou tak vysoké jako v poslední den tohoto týdne, ale budou vystupovat spíše do 10°C. Na obloze bude hodně oblačnosti a často se budou vyskytovat srážky, které budou na horách střídavě sněhové a smíšené nebo kapalné. Vydatnější srážky přinese zejména vlnící se studené fronta na počátku týdne do Čech.

Nejnižší teploty budou klesat nejčastěji od 8 do 2°C, při zmenšené oblačnosti budou o něco nižší a to hlavně kolem poloviny týdne. Nejvyšší denní teploty očekáváme mezi 4 až 11°C, výjimečně a lokálně o něco vyšší.

Velice nejistý je vývoj počasí v závěru týdne, tj. od víkendu. Tam modely v některých výstupem slibují příliv studeného vzduchu od S/SV, v jiných zas pokračující jihozápadní až západní proudění, které by bylo oproti prvnímu uvedenému o poznání teplejší, ale také vlhčí.

SHRNUTÍ Čeká nás běžné počasí pro polovinu března u nás dle klimatického normálu let 1981 až 2010. Teploty se nebudou významněji měnit.

Průměrné teploty očekáváme mezi 3 až 8°C, naprší či od vyšších poloh i nasněží 15 až 30mm srážek nejčastěji.

Týden 12. až 18.3.2018 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově průměrný