V noci postupně bez mrazu, ale Velikonoce stále nejisté
Přidal/a Meteo Aktuality dne 25.03.2018 13:54
SITUACE Přes ČR přejde v pondělí okluzní fronta, za ní k nám bude pronikat o něco chladnější vzduch. Další frontální systém přejde naše území v severozápadním proudění ve středu. Ke konci týdne se bude naše území zřejmě nacházet na teplotním rozhraní, kdy teplejší vzduch od jihovýchodu až jihu bude pronikat zejména do východní části našeho území.

PŘEDPOVĚĎ Počasí bude zejména v první polovině týdne hodně oblačné frontální oblačností s častějšími srážkami, které budou od vyšších poloh stále sněhové. Teplotně by mělo počasí odpovídat normálu. Na konci týdne je vývoj počasí zatím nejistý, neboť jsou možné dvě základní varianty v podobě polohy teplotního rozhraní. Buďto k nám bude pronikat teplejší vzduch od jihovýchodu až jihu, nebo naopak studený od severozápadu. Zatím nejnovější modelové prognózy slibují rozdílní počasí co do teplot, kdy na Z/SZ území bude pronikat o něco chladnější vzduch než na zbytek území, zejména pak na jihovýchod a východě země.

Nejnižší teploty budou klesat na +2 až -3°C, postupně na 6 až 0°C. Nejvyšší teploty vystoupí na 6 až 12°C nejčastěji, v závěru období zejména na východě až na 16°C.

SHRNUTÍ Teploty budou oproti minulým dnům o něco vyšší, ranní minima by postupně neměla klesat pod bod mrazu. Na konci týdne budou teploty rozdílní na východě a západě země. Oblačnosti a srážek bude více než v minulých dnech.

Průměrné teploty lze čekat mezi 2 až 7°C, naprší či nasněží 20 až 45mm/cm srážek, jen výjimečně a lokálně méně.

Týden 26.3. až 1.4.2018 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově nadprůměrný