Teplé počasí vydrží, hlavní srážky spadnou na začátku týdne
Přidal/a Meteo Aktuality dne 15.04.2018 14:02
SITUACE Na počátku týdne ovlivní počasí u nás zvlněné frontální rozhraní, které přejde naše území k severu až severovýchodu. V úterý se rozšíří od severozápadu nad střední Evropu oblast vysokého tlaku vzduchu a obnoví se příliv teplého vzduchu. Tento příliv bude pokračovat i v dalších dnech týdne, v jeho závěru vyvrcholí.

PŘEDPOVĚĎ Počasí v týdnu bude pokračovat až na výjimku začátku týdne v sušším a teplém rázu. Teploty budou i nadále vysoce nadnormální, srážek bude spíše méně. Hlavní srážky spadnou na počátku týdne a budou tak předem kompenzovat suché a teplé počasí ve zbytku týdne. Na konci týdne to vypadá opět na letní teploty. Noční teploty budou vyšší zpočátku týdne vlivem velké oblačnosti, o něco nižší pak zejména během týdne při jasné počasí. Mlhy se budou tvořit jen ojediněle u velkých vodních ploch.

Nejnižší teploty budou klesat tedy zpočátku týdne na 15 až 9°C, postupně na 11 až 5°C. Nejvyšší denní teploty budou v rozmezí 14 až 21°C na počátku týdne, postupně 18 až 23°C a v závěru týdne pak místy až 25°C. V úplném závěru týdne se možná začne již ochlazovat.

SHRNUTÍ Týden bude pokračovat v nadprůměrných teplotách, srážek bude více zpočátku týdne a to hlavně lokálně. Celkově bude týden jako celek srážkově spíše chudší.

Průměrné teploty budou mezi 10 až 15°C, naprší 8 až 25mm, místy až 40mm srážek.

Týden 16. až 22.4.2018 bude:

> Teplotně nadprůměrný
> Srážkově podprůměrný