Květen začne teplotami kolem 20°C a lokálními srážkami
Přidal/a Meteo Aktuality dne 29.04.2018 13:54
SITUACE Nad střední Evropou a naším územím se bude na počátku týdne vlnit frontální rozhraní, za kterým k nám přechodně pronikne chladnější vzduch od západu. V polovině týdne dojde ke krátkému přílivu teplého vzduchu zejména do východní části našeho území. Tento příliv ukončí ve čtvrtek přechod další studené fronty. Ve zbytku týdne k nám bude tedy pronikat opět chladnější a o něco vlhčí vzduch.

PŘEDPOVĚĎ Teploty se budou pohybovat v souladu s normálem pro začátek května u nás. Neměly by vystupovat na tak vysoké hodnoty jako například na konci uplynulého týdne nebo po polovině dubna. Srážky budou mít typicky letní formu přeháněk a bouřek, které se budou vyskytovat lokálně, častěji ve druhé polovině týdne ve vlhčím vzduchu v západním proudění. Hlavní srážky se omezí na přecházející frontální vlny.

Nejnižší teploty budou klesat zpočátku týdne na 16 až 10°C, postupně na 10 až 4°C a při malé oblačnosti za splnění dalších podmínek se mohou zejména v Čechách dostávat ojediněle i níže s výskytem přízemních mrazíků. Nejvyšší teploty lze čekat v pondělí na východě a ojediněle i jinde do 27°C, jinak budou nejčastěji v rozmezí 16 až 22°C, v polovině týdne na JV/V až 26°C.

SHRNUTÍ Teploty budou odpovídat normálu, počasí bude o něco chladnější než v předcházejících týdnech. Srážky budou stále lokálně velmi rozdílné, což je v souladu s aktuálním obdobím a předpokládanými teplotami.

Průměrné teploty čekáme od 9 do 14°C, místy až 16°C (zejména J/JV Moravy a střední Polabí). Naprší 8 až 25mm, lokálně 35mm srážek.

Týden 30.4. až 6.5.2018 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově podprůměrný