Často slunečno, lokálně přeháňky nebo bouřky a na konci týdne teploty nad 25°C
Přidal/a Meteo Aktuality dne 20.05.2018 13:55
SITUACE Na naše území bude zpočátku týdne zasahovat oblast vysokého taku vzduchu od severu. Ta bude odsouvat dále do severovýchodní Evropy a ztrácet vliv na počasí u nás. Kolem poloviny týdne se dostane střední Evropa do nevýrazné tlakové oblasti přílivem teplého a vlhčího vzduchu od jihovýchodu až východu. Tento příliv by měl na konci týdne zesilovat.

PŘEDPOVĚĎ V dalších květnových dnech bude mít počasí spíše letní ráz a to hlavně v jeho druhé polovině. Případné srážky, které se bude vyskytovat při zvětšené oblačnosti zejména během dne, budou lokální v podobě přeháněk a bouřek. Tyto budou významnější zejména od poloviny týdne. Ke konci týdne bude podstatně tepleji, teploty v maximech překročí letních 25°C. Vítr bude slabý či mírný, jen v bouřkách zesílí i s nárazy.

Nejnižší teploty budou klesat na 14 až 8°C, místy k 6°C při malé oblačnosti na začátku týdne. Na konci týdne na 16 až 11°C. Nejvyšší denní teploty budou zpočátku v intervalu 19 až 25°C, postupně 21 až 27°C a v závěru týdne místy i vyšší.

SHRNUTÍ Týden přinese teplejší počasí než uplynulý, srážky budou v ČR velmi nerovnoměrně rozloženy a hydrologickou situaci nijak z dlouhodobého hlediska neovlivní.

Týden 21. až 27.5.2018 bude:

> Teplotně průměrnýnadprůměrný
> Srážkově průměrný (lokální rozdíly srážek)