Slunečný začátek července, krátce i tropické teploty
Přidal/a Meteo Aktuality dne 01.07.2018 13:41
SITUACE Po většinu týdne bude určovat počasí ve střední Evropě tlaková výše se středem nad severozápadem Evropy. Na naše území bude zpočátku pronikat studený vzduch od severu až severovýchodu. Během období se proudění stočí na východní až jihovýchodní. Pravděpodobně v pátek přejde naše území od západu studená fronta, za níž k nám opět pronikne o něco chladnější vzduch od severozápadu.

PŘEDPOVĚĎ Slunečné počasí lze čekat v pracovní části týdne (pozn. tj. tento týden do středy). Následně se počasí krátce změní, na studené frontě lze čekat konvekční srážky. To budou hlavní srážky týdne. Za frontou lze čekat chladnější počasí, avšak ochlazení nebude tak významné jako to poslední v minulém týdnu. Teploty vystupující nad 25°C či dosahující 30°C lze čekat i nadále spíše krátce. Po oteplení přijde brzo tedy změna.

Nejnižší teploty budou klesat na počátku týdne na 11 až 5°C, postupně na 17 až 11°C a v závěru týdne po ochlazení na 15 až 10°C.
Nejvyšší teploty očekáváme mezi 18 až 24°C, postupně 21 až 27°C a krátce až 30°C.

SHRNUTÍ První týden července přinese celkově spíše průměrné nebo i lehce podprůměrné teploty pro toto období. Srážek bude méně, kompenzovat by se mělo sušší období zejména konvekčními srážkami na studené frontě.

Průměrné teploty čekáme v rozmezí 13 až 18°C a naprší 10 až 40mm srážek.

Týden 2. až 9.7.2018 bude:

> Teplotně průměrný slabě podprůměrný
> Srážkově průměrný