V polovině týdne ochlazení, poté letní teploty
Přidal/a Meteo Aktuality dne 08.07.2018 14:00
SITUACE Tlaková výše zeslábne a na naše území bude v pondělí vrcholit příliv teplejšího vzduchu. Během noci na úterý postoupí ze Skandinávie nad severozápad Německa tlaková níže a s ní spojený frontální systém. Tlaková níže bude postupovat přes Německo k jihovýchodu a ovlivní počasí u nás. Za frontálním systémem k nám pronikne chladnější a vlhčí vzduch od západu. Na konci týdne by měl do centrální Evropy zasahovat nevýrazný výběžek tlakové výše. Pronikat k nám začne o něco teplejší vzduch.

PŘEDPOVĚĎ V týdnu nás čeká typické mírně letní počasí. Kolem poloviny týdne bude více oblačnosti a srážek, v okrajových částech týdne by mělo být přechodně polojasno až skoro jasno, jen přes den bude více kupovité oblačnosti s možností výskytu lokálních srážek. Teploty budou vyšší první den týdne a v posledních třech dnech týdne. Synoptická situace zatím nedovolí teplotám překračovat tropických 30°C, v týdnu by tato hodnota neměla být ani dosažena. Prozatím to vypadá, že ani v prvních dnech dalšího týdne (po polovině měsíce) k významnějšímu a déletrvajícímu oteplení nedojde.

Nejnižší teploty je možné čekat mezi 17 až 11°C, přechodně v chladném období od 14 do 9°C. Nejvyšší denní teploty vystoupí v pondělí a na konci týdne na 22 až 28°C, jinak na 18 až 24°C maximálně.

SHRNUTÍ Počasí bude více méně vyvážené, jen srážková činnost bude mít opět spíše lokální charakter. Srážek bude ale více než v uplynulém týdnu. Teploty budou relativně stabilní a to platí o nočních i denních hodnotách teplot. Noci nebudou také tak studené jako na přelomu minulých týdnů.

Průměrné teploty lze čekat v intervalu 13 až 18°C, jen velmi ojediněle (hlavně střední Polabí a jižní Morava více). Naprší 10 až 35mm srážek, jen hodně lokálně o něco více.

Týden 9. až 15.7.2018 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově průměrný slabě podprůměrný